poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Gothic II: Noc Kruka (Gothic II: Night of the Raven)

Poradnik do samodzielnego dodatku do Gothic II: Noc Kruka, w którym znajdziecie opisy zadań z sześciu rozdziałów, tam gdzie to konieczne ilustrowanych mapami lokacji, oraz dokładną prezentację czterech najważniejszych z nich.

poradnik, solucja do gry w zawiera 59 stron i 40 ilustracji, rozmiar pliku to 2,4 MB

49.Krwawe puchary

Zadanie zleca: Cassia. [K 14] Cassia chce, żebyś ukradł dla niej sześć Krwawych Kielichów, które znajdują się w górnym mieście. W drugim rozdziale, gdy już znajdziesz się w górnym mieście, ukradnij klucz Sędziemu. Klucz Valentina, jeżeli wykonałeś zadanie 23, masz przy sobie - jeżeli nie, ukradnij. Prześpij się do północy, idź do górnego miasta, podkradnij się do pierwszego domu po prawej stronie. Na górze znajdziesz kufer, a w nim kielich (kombinacja: PPLPPL). Skieruj się do kolejnego domu po prawej stronie. Idź na górę. Gdy tylko wejdziesz po schodach, zobaczysz lampę. Przekręć ją, na dole odsunie się ściana, odsłaniając w ten sposób kufer. Zabierz kolejny kielich. Teraz udaj się do Domu Sędziego. Nie przejmuj się strażnikiem. Podkradnij się na górę, naciśnij tarczę wiszącą na ścianie, a na dole odsunie się ścianka. Weź kielich, wyjdź, wyprostuj się przy strażniku. Wejdź do ratusza, idź na górę, w jednym z pomieszczeń znajdziesz kolejny kielich. Udaj się do domu Lutera. U góry na stoliku znajdziesz weksel. Kielich znajduje się u lichwiarza Lehmara. Skieruj się do kolejnego domu, obok domu Lutera. Na kominku znajdziesz klucz do kufra, znajdującego się pomiędzy dwoma łóżkami. Zabierz kolejny kielich. Teraz skieruj się do Lehmara i ukradnij mu kielich (kombinacja: LPPLP). Wszystkie sześć Krwawych Kielichów odnieś Cassi. Porozmawiaj z Ramirezem, poprosi Cię o przyniesienie mu sekstansu. Znajdziesz go w chacie Grega w obozie piratów lub w skarbach jednego ze smoków - w rozdziale czwartym.

50.Piracki handel

Zadanie zleca: Skip. [TK 11] Jeżeli z gidii złodziei popłyniesz dalej w prawo, trafisz do pirata Skipa, który poinformuje Cię, że Baltram robi interesy z piratami. Idź porozmawiaj z Baltramem i zaoferuj swoją pomoc. Zaniesiesz przesyłkę Skipowi, a ten da Ci rum dla Baltrama. Możesz też popłynąć dalej od Skipa, w prawo. Znajdziesz się na kolejnej plaży. Opróżnij kufer (kombinacja: PLLPPLLLPPP) - znajdziesz tam 250 sztuk złota. Wejdź po rufie wraku i przeskocz na kolejną plażę (najlepiej zapisz stan gry, bo możesz źle upaść i zginąć). Znajdziesz tam kolejny kufer (kombinacja: PLLPLL).

51.Kamienne tablice

Zadanie zleca: Vatras. [K 8] Vatras kupi od Ciebie wszystkie kamienne tablice, które uda Ci się znaleźć. Oczywiście możesz je zostawić dla siebie, ponieważ w drugim rozdziale będziesz miał możliwość nauczenia się prastarych języków budowniczych, dzięki czemu odczytasz owe tabliczki, a te będą podnosić Twoje atrybuty lub umiejętności bojowe.

1 - Zadania 49-61 | Rozdział I | Gothic II: Noc Kruka - Gothic II: Noc Kruka - poradnik do gry

 

52.Problemy na farmie Lobarta

Zadanie zleca: Lord Andre. [K 13] Farmer Lobart ma kłopoty. Musisz mu pomóc - zabij siedem polnych bestii, które grasują po jego polach. Dostaniesz od Lobarta 20 sztuk złota, po czym wróć do Lorda Andre.

 

53.Kusza Dragomira

Zadanie zleca: Dragomir. [TK 18] Dragomir zostawił swoją kuszę w kamiennym kręgu w wysokich górach na północy. Musisz po prostu po nią pójść.

 

54.Leniwy farmer

Zadanie zleca: Till. [TK 29] Till nie może zagonić Bronka do roboty. Najlepiej po prostu go zbić. Można też postraszyć go najemnikami.

 

55.Prychająca istota

Zadanie zleca: Gaan. [TK 32] Gaan nie może normalnie polować, gdyż przeszkadza mu w tym pasący się nieopodal zębacz. Musisz go po prostu zabić - sam, ponieważ nikt w okolicy Ci w tym nie pomoże, po prostu nie przeżyje z nim starcia. Najlepiej unicestwić zębacza z dystansu, czyli czarami, łukiem lub kuszą.

 

56.Słoneczny aloes

Zadanie zleca: Sagitta. [TK 28] Musisz przynieść Sagicie ziele, które rośnie tylko na odchodach czarnego trolla. Znajdziesz je na samym skraju siedziby trolla i możesz je zebrać nie zwracając jego uwagi.

 

57.Polne bestie

Zadanie zleca: Fester. [TK 37] Pomóż Festerowi zabić polne bestie. Gdy to zrobisz Fester nie będzie chciał Ci zapłacić obiecanej sumy. Pobij go i zabierz wszystko, co ma.

 

58.Czarna skóra

Zadanie zleca: Raoul. [TK 37] Masz przynieść skórę czarnego trolla Raoulowi. Troll jest bardzo trudnym przeciwnikiem i najlepiej unicestwić go z dystansu. Oczywiście możesz do niego podejść, jeżeli masz ochotę polatać we wszystkie strony :-).

 

59.Miecz Roda

Zadanie zleca: Rod. [TK 37] Najemnik Rod twierdzi, że nie zdołasz podnieś jego miecza. Uda Ci się to, ale dopiero, gdy będziesz miał siłę na poziomie 30.

 

60.Jeden z najemników

Zadanie zleca: Lee. [TK 37] Aby zostać najemnikiem, musisz wypełnić próbę Torlofa (quest 61) oraz uzyskać szacunek pozostałych najemników (quest 62). Gdy to zrobisz porozmawiaj z Lee, następnie potarguj się z Onarem i wróć do Lee.

61.Odpędzić straż

Zadanie zleca: Torlof. [TK 37] Musisz się pozbyć strażników z farmy Bengara. Zapłacenie długu farmera nie rozwiąże sprawy - po prostu ich zabij. Nie będzie mieć to żadnych złych konsekwencji, nawet jeżeli chcesz zostać strażnikiem.

 

62 - Zadania 62-77 | Rozdział I | Gothic II: Noc Kruka - Gothic II: Noc Kruka - poradnik do gry

62.Szacunek

Zadanie zlecają: Torlof, Lee oraz pozostali najemnicy. [TK 37] Po przejściu próby Torlofa (quest 61) musisz zyskać szacunek pozostałych najemników. Cord udzieli Ci poparcia, jeżeli będziesz umiał dobrze walczyć (quest 63), Sentenzie trzeba dać się przeszukać - zabierze Ci 50 sztuk złota i wtedy poprze bez problemu, Bustera, Raoula i Bullka trzeba zaczepić, sprowokować i po prostu pobić, Rodowi przytrzymaj miecz (quest 59), Cipherowi musisz przynieść bagienne ziele (quest 64 lub 65), Jarvisowi należy udowodnić lojalność wobec Lee (quest 66), a Wilk zagłosuje na Ciebie z przyjaźni.

 

63.Dobry wojownik

Zadanie zleca: Cord. [TK 37] Cord udzieli Ci swojego poparcia, gdy będziesz posługiwał się bronią jedno - lub dwuręczną na poziomie 30 %.

 

64.Paczuszka z zielem

Zadanie zleca: Cipher. [TK 37] Cipher stracił paczkę bagiennego ziela. Masz ją dla niego odzyskać. Chyba, że wykonałeś quest 46, wtedy możesz tylko donieść Cipherowi, kto ukradł jego ziele. Zrobił to Dar.

 

65.Za kilka ziół więcej

Zadanie zleca: Cipher. [TK 37] Cipher chce, żebyś mu przyniósł 10 łodyg bagiennego ziela. Najlepiej kupić je u Sagitty.

 

66.Wyzwanie Jarvisa

Zadanie zleca: Jarvis. [TK 37] Musisz pobić trzech najemników z grupy Sylvia. Najlepiej połączyć to wyzwanie z innymi zadaniami i zlać tych najemników, których i tak musisz pobić, czyli Bullka (quest 69), Festera (quest 57) i Raoula.

 

67.Cztery wilki dla Pepe

Zadanie zleca: Pepe. [TK 37] Owcom zagraża kryjące się w okolicy stado wilków. Pepe chce, żebyś je zabił. Wilki są cztery i znajdują się w opuszczonym obozowisku na południowy - wschód od pastwiska Pepe.

 

68.Głodny myśliwy

Zadanie zleca: Grom. [TK 37] Grom nauczy Cię wszystkiego, co wie, jeśli dostanie od Ciebie mleko, chleb i szynkę. Po prostu mu to przynieś i daj.

 

69.Skopać tyłek Bullkowi

Zadanie zleca: Pepe. [TK 37] Pepe jest niezadowolony z faktu, że Bullko poświęca za mało czasu owcom. Masz go po prostu zlać. Sprowokowanie go jest bardzo łatwe, wystarczy zagadać dwa razy Sylvia, a Bullko sam zaatakuje.

 

70.Gulasz

Zadanie zleca: Thekla. [TK 37] Gdy pobijesz Bullka (quest 69), Thekla sama zaoferuje Ci swój gulasz. Jest on bardzo pożywny :-), podnosi siłę o 1 punkt. Jeśli przyniesiesz Thekli zioła od Sagitty możesz liczyć na kolejne posiłki: po uwolnieniu Benetta i zabiciu smoków.

1 - Zadania 62-77 | Rozdział I | Gothic II: Noc Kruka - Gothic II: Noc Kruka - poradnik do gry

 

71.Oferta pokoju

Zadanie zleca: Lee. [TK 37] Gdy zostaniesz najemnikiem, Lee poprosi Cię o zaniesienie listu z pokojową ofertą do Lorda Hagena.

 

72.Zakazane pastwisko

Zadanie zleca: Balthasar. [TK 29] Po odpędzeniu strażników (quest 61) i wstąpieniu do którejś z gildii, musisz oświadczyć Bengarowi, że Balthasar może wypasać owce na jego pastwiskach - tak po prostu :-).

 

73.Pomoc dla Laresa

Zadanie zleca: Lares. [K 33] Lares nie może opuścić portu i prosi ciebie, żebyś znalazł dla niego zastępstwo. Da Ci pierścień Wodnego Kręgu, załóż go i udaj się do Baltrama. Wróć do Laresa, porozmawiaj z nim i oddaj mu pierścień.

 

74.Jak się dostać do klasztoru

Zadanie zleca: np. Ulf. [K 10] Aby zostać nowicjuszem w klasztorze Innosa potrzebujesz owcy, którą możesz kupić od Pepe na farmie Onara oraz 1000 sztuk złota.

75.Służba społeczności

Zadanie zleca: Parlan. [TK 20] Jako nowicjusz jesteś zobowiązany służyć społeczności. Musisz zatem oddać owcę Opolosowi, 1000 sztuk złota Goraxowi (chyba, że ułatwiłeś sobie drogę do zostania nowicjuszem i wykonałeś zadanie 16, wówczas nie masz czego oddawać tym osobom). Następnie musisz posprzątać komnaty nowicjuszy (zadanie 78) oraz wykonać zadania zlecone przez innych magów i paladyna Sergia (questy 79-84). Wówczas Parlan da Ci klucz do biblioteki.

 

76.Opolos i przepis

Zadanie zleca: Opolos. [TK 20] Opolos chce, abyś mu przyniósł recepturę mikstury many Neorasa. Znajdziesz ją na jednej ze skrzyń w spiżarni. Możesz zanieść recepturę Opolosowi lub Neorasowi, który też jej szuka (quest 82). Jeżeli dasz ją Opolosowi, otrzymasz 50 punktów doświadczenia oraz będziesz mógł od tej chwili uczyć się od niego, jak stać się silniejszym.

77.Trening bojowy Babo

Zadanie zleca: Babo. [TK 20] Masz przekonać paladyna Sergia, aby poćwiczył z Babo. Najlepiej zrobić to po wykonaniu zadania 83. Porozmawiaj z Sergiem, zgodzi się bez problemu.

 

78.Komnata nowicjuszy

Zadanie zleca: Parlan. [TK 20] Parlan chce, abyś posprzątał cztery komnaty nowicjuszy. Pomogą Ci w tym inni nowicjusze - Babo, gdy przyniesiesz mu zwój z czarem "pięść wichru"; nowicjusz pracujący u Goraxa; nowicjusz zamiatający piwnice, ale pod warunkiem, że zgodzi się ktoś poza nim oraz nowicjusz stojący przy Igarazie za 50 sztuk złota. Gdy cała czwórka będzie zamiatać komnaty, zgłoś się do Parlana.

79.Baranie kiełbaski

Zadanie zleca: Gorax. [TK 20] Masz wziąć ze spiżarni baranią kiełbasę i rozdzielić ją sprawiedliwie miedzy nowicjuszy. Kiełbasek jest 14 i tyle jest też nowicjuszy - włączając Ciebie. Rozdaj każdemu po jednej, nie zgadzaj się na propozycje Pedra ani Babo, bo nie starczy Ci kiełbasek i nie zaliczysz tego zadania.

 

80.Dostawa wina

Zadanie zleca: Gorax. [TK 20] Masz zanieść Orlanowi do gospody "Martwa Harpia" wino od Goraxa i wziąć za nie 240 sztuk złota. Nie przystawaj na propozycję Orlana, który będzie chciał Ci dać zaledwie 100 sztuk złota oraz 4 mało warte magiczne zwoje.

1 - Zadania 78-94 | Rozdział I | Gothic II Noc Kruka - Gothic II: Noc Kruka - poradnik do gry

 

81.Siedem ziół

Zadanie zleca: Neoras. [TK 20] Masz przynieść Neorasowi siedem ognistych pokrzyw i to wszystko. Otrzymasz od niego zwój z czarem "pięść wichru".

 

82.Zaginiony przepis

Zadanie zleca: Neoras. [TK 20] Neoras szuka swojej receptury mikstury many. Znajdziesz ją na jednej ze skrzyń w spiżarni. Oddaj ją Neorasowi lub Opolosowi (quest 76). Jeżeli dasz recepturę Neorasowi, otrzymasz 50 punktów doświadczenia i miksturę.

 

83.Modlitwa za paladynów

Zadanie zleca: Marduk. [TK 20] Marduk prosi Cię, abyś zmówił modlitwę za paladynów. Po prostu pomódl się przed posągiem Innosa, który znajduje się w komnacie, przy której stoi Marduk.

 

84.Problemy Isgarotha

Zadanie zleca: Sergio. [TK 20] Masz pomóc Isgarothowi. Idź do kaplicy Innosa, porozmawiaj z nim i zabij czarnego wilka, który kreci się nieopodal kaplicy.

85.Opolos i biblioteka

Zadanie zleca: Opolos. [TK 20] Gdy zostaniesz Magiem Ognia, możesz sobie zażyczyć, by Opolos uzyskał dostęp do biblioteki. Wykonanie tego zadania, zaprzepaszcza alternatywne misje, czyli 86 i 87.

 

86.Babo i ogród

Zadanie zleca: Babo. [TK 20] Gdy zostaniesz Magiem Ognia, możesz sobie zażyczyć, by Babo zajął się ogrodem. Wykonanie tego zadania, zaprzepaszcza alternatywne misje, czyli 85 i 87.

87.Zbrodnia Dyriana

Zadanie zleca: Dyrian. [TK 20] Gdy zostaniesz Magiem Ognia, możesz wstawić się za Dyrianem u rady. Wykonanie tego zadania, zaprzepaszcza alternatywne misje, czyli 85 i 86.

 

88.Krótka wycieczka do miasta

Zadanie zleca: Karras. [TK 20] Musisz przynieść Karrasowi trzy zwoje z czarem "otchłań". Kupisz je u Ignaza.

2 - Zadania 78-94 | Rozdział I | Gothic II Noc Kruka - Gothic II: Noc Kruka - poradnik do gry

 

89.Próba ognia

Zadanie zleca się automatycznie po przeczytaniu jednej z ksiąg w bibliotece. [TK 20] Poproś Pyrokara o Próbę Ognia. Będziesz musiał wykonać zadanie zlecone przez niego (quest 90) oraz pozostałych dwóch magów z rady (quest 91 i 92). Wówczas możesz wrócić do Pyrokara. Zostaniesz zaprzysiężony. Idź do Goraxa, a da Ci klucz do własnego pokoju, gdzie znajduje się łóżko, kufer, stół alchemiczny i runiczny.

 

90.Ścieżka wiernych

Zadanie zleca: Pyrokar. [TK 20] Pyrokar da Ci klucz do kufra, który znajduje się w ukrytej grocie na północy. Udaj się tam i skieruj korytarzem na prawo. Dojdziesz do sali, gdzie znajduje się kufer. Otwórz go, znajdziesz niezapisany kamień runiczny. Wróć do Pyrokara.

 

91.Tworzenie runy

Zadanie zleca: Ulthar. [TK 20] Musisz stworzyć runę. W tym celu udaj się do biblioteki do Hyglasa - nauczy Cię wszystkiego, co konieczne, ale dopiero wówczas, gdy mu przyniesiesz wszystkie składniki: niezapisany kamień runiczny, zwój z czarem "ognista starzała" oraz siarkę. Po wykonaniu zadania 90 - masz już kamień runiczny, pozostałe składniki możesz kupić u Goraxa. Gdy Hyglas nauczy Cię tworzenia runy - wykorzystaj nowo zdobyte umiejętności przy stole runicznym.

 

92.Żyjąca skała

Zadanie zleca: Serpentes. [TK 20] Musisz pokonać magicznego golema. Jedyną bronią, jaka się do tego nadaje jest święty młot, znajdujący się w podziemiach klasztoru. Ukradnij go - rzuć czar "sen" na strażnika Garwiga i zabierz młot, po czym zabij golema. Zwój z czarem "snu" możesz otrzymać od Dyriana za wykonanie zadania 87 lub kupić u Zurisa w Khorinis.

 

93.Pazury zębacza

Zadanie zleca: Lutero. [K 31] Lutero prosi Cię o przyniesienie pazurów silnego zębacza. W Górniczej Dolinie, przy okazji wykonywania zadania 142, zabijesz przywódcę stada. Zanieś jego pazury kupcowi.

 

94.Dowody

Zadanie zleca: Lord Hagen. [K 30] Jeżeli jesteś już obywatelem miasta i wstąpiłeś do jednej z trzech gildii, możesz udać się do górnego miasta do Lorda Hagena. Ten poprosi Cię o dostarczenie dowodu na istnienie armii Zła. Przyjęcie tego zadania rozpocznie rozdział drugi. W drugim rozdziale porozmawiaj z Kapitanem Garondem w Górniczej Dolinie. Wykonaj zlecone przez niego zadanie (quest 138) i wróć do Lorda Hagena.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Gothic II: Noc Kruka

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Gothic II: Noc Kruka

zobacz więcej informacji o grze
Gothic II: Noc Kruka

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG