poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Satisfactory dla początkujących

Poradnik do Satisfactory to zbiór 10 rozbudowanych porad, które pomogą ci odnaleźć się w grze na samym początku rozgrywki. Nasze porady na start pomogą w budowaniu fabryk, wydobywaniu surowców czy eksploracji świata. Dowiesz się też, gdzie stawiać bazę.

poradnik, solucja do gry w zawiera 29 stron i 30 ilustracji, rozmiar pliku to 2,5 MB

Podczas eksploracji mapy w Satisfactory napotkasz dziką faunę oraz florę, która w większości będzie wrogo nastawiona do gracza. Część wrogów nie jest dużym wyzwaniem, jeśli będziesz czujny i dobrze przygotowany do badania nowych terenów.

W początkowym obszarze gry, większość wrogów będzie znajdować się w pobliżu złóż surowców lub artefaktów. Dzięki temu, będziesz wiedział, że w pobliżu jest coś ważnego lub przydatnego. Po drodze zbierają orzechy (nuts) lub owoce leśne ( paleberry), które pomogą uleczyć Twoją postać.

Gdy wyruszysz w nowe terytorium, zawsze mniej w ręku jakąś broń np. Xeno-Zapper. Zmiana ekwipunku w trakcie walki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz stracić sporo punktów życia, jeśli zaczniesz zmieniać przedmiot podczas ataku wrogów. Xeno-Zapper możesz zadać dwa punkty obrażeń w krótkim czasie - wystarczy szybko nacisnąć dwa razy LPM. Twoja postać wykona krótką animację i wykona dwa szybkie ataki.

Większość wrogów pozostawia po sobie szczątki (Alien Carapace, Alien Orgasm), które są przydatne do różnych badań w twoim HUB-ie. Konsekwentnie zbieraj takie przedmioty po każdej potyczce, aby potem nie tracić czasu na ich szukanie i odrywanie się od pracy przy fabryce.

Najczęściej spotykanym wrogiem w pierwszych minutach jest wróg, który przypomina dziwną odmianę wieprza (hog), a zachowaniem przypomina nosorożca - Jak przeżyć w Satisfactory - wroga fauna i flora - Satisfactory - poradnik do gry

Najczęściej spotykanym wrogiem w pierwszych minutach jest wróg, który przypomina dziwną odmianę wieprza (hog), a zachowaniem przypomina nosorożca. Tego przeciwnika spotkasz przy złożach rudy żelaza lub miedzi, w jaskiniach lub przy innych artefaktach. Gdy podejdziesz dość blisko, rozpoczyna szarżę, która nie tylko zabiera punkty życia, ale również odpycha cię na pewną odległość. Potem czeka krótką chwilę, zanim przejdzie do następnej szarży. Najłatwiejszą obroną jest skakanie tuż przed jego atakiem lub bieganie na boki. Ten wróg posiada 4 punkty życia, więc musisz uderzyć 4 razy Xeno-Zapper'em aby go pokonać.

Innym wrogiem, którego spotkasz przy np - Jak przeżyć w Satisfactory - wroga fauna i flora - Satisfactory - poradnik do gry

Innym wrogiem, którego spotkasz przy np. wrakach statku lub złożach węgla jest Spitter. Posiada aż 8 punktów wytrzymałości i posiada atak dystansowy. Często pojawią się w grupach 2-3 osobników. Pluje swoistymi toksynami, które potrafią korygować swój tory loty i namierzać gracza, przez co ich pociski jest trudno uniknąć. Najlepiej jest uniknąć pierwszego pocisku stojąc w pewnej odległości od Spittera, a potem szybko zbliżyć się do niego i zadać jak najwięcej obrażeń.

Równie niebezpieczna jest flora - spotkasz między innymi obszary pokryte toksycznym gazem lub specyficzną roślinę, która rozpyla gaz - Jak przeżyć w Satisfactory - wroga fauna i flora - Satisfactory - poradnik do gry

Równie niebezpieczna jest flora - spotkasz między innymi obszary pokryte toksycznym gazem lub specyficzną roślinę, która rozpyla gaz. W początkowych etapach gry, jesteś bezsilny przeciwko takim zagrożeniom. Dopiero w późniejszym etapie gry odblokujesz maskę gazową, która pozwoli tobie na swobodne przemieszczanie się w takich rejonach. W odległych częściach mapy, możesz napotkać tereny radioaktywne, które zdają bardzo dużo obrażeń w krótkim czasie. Do tego będziesz potrzebował specjalnego kombinezonu, który również jest odblokowany w ostatnich etapach gry.

W Satisfactory, rozbudowa twoje bazy oraz fabryk jest bardzo ważna. Do tego celu potrzebujesz sporo miejsca. Kieruj się kilkoma czynnikami podczas tego wyboru.

Po pierwsze, umieść HUB blisko złóż żelaza. Z tego surowca będziesz najczęściej korzystał, zwłaszcza w pierwszych godzinach gry. HUB posiada specjalny stół, w który będziesz tworzył produkty oraz różne przedmioty. Im bliżej jesteś, tym mniej czasu stracisz na podróże. Później, HUB możesz rozebrać i postawić w nowym miejscu.

Po prawej jest Hub obok złoża żelaza, a po lewej jest już zbudowana prosta linia produkcyjna dla rudy miedzi. - Gdzie wybudować bazę w Satisfactory? - Satisfactory - poradnik do gry
Po prawej jest Hub obok złoża żelaza, a po lewej jest już zbudowana prosta linia produkcyjna dla rudy miedzi.

Pozostałe budynki również umieść w pobliżu HUB - posiada on generatory na biomasę, która będzie jedynym źródłem zasilania w pierwszym etapie rozgrywki. Wydasz również mniej surowców i materiałów na rozbudowę linii energetycznych. W ten sposób przyspieszysz swój rozwój i szybciej wykupisz zawansowane technologie. Wtedy odległość od Hub'u nie będzie miała większego znaczenia.

Tutaj miejsca jest pod dostatkiem - w sam raz pod budowę wielkiej fabryki. - Gdzie wybudować bazę w Satisfactory? - Satisfactory - poradnik do gry
Tutaj miejsca jest pod dostatkiem - w sam raz pod budowę wielkiej fabryki.

Miejsce pod Kosmiczną Windę (Space Elevator), właściwą fabrykę oraz centrum produkcyjne powinno zawierać dużo wolnej i w miarę płaskiej przestrzeni. Sama Winda Kosmiczna zajmuje bardzo dużo miejsca i jest potrzebna do odblokowania wyższych poziomów rozwoju twoje bazy. Co za tym idzie, będzie potrzebował sporej ilości miejsca dla twoich obiektów oraz linii produkcyjnych. W grze nie możliwości edytowania terenu, kopania tuneli itp. Możesz jedynie budować puste place, które wymagają cementu. Jest to dobry sposób na rozbudowę fabryki w nieprzyjaznym terenie.

Wydobycie surowców w Satisfactory jest głównym filarem rozgrywki. Bez surowców nie jesteś w stanie postawić żadnej struktury, rozbudować fabryki ani rozwinąć technologii. Gra oferuje kilka sposób wydobywania surowców. Niektóre surowce są dostępne tylko w specjalnych miejscach, a inne możesz tylko zbierać manualnie np. liście lud drewno.

Pierwszy sposobem jest manualne wydobywanie surowców, które znajdziesz w świecie gry - Wydobycie surowców w Satisfactory - Satisfactory - poradnik do gry

Pierwszy sposobem jest manualne wydobywanie surowców, które znajdziesz w świecie gry. W ten sposób będziesz zbierał drewno, liście itp. Jest to też jedyna metoda pozyskania rudy żelaza, które jest niezbędna do rozbudowy HUB oraz umiejscowienia innych konstrukcji. Twoja postać zbiera duże ilości surowców z brył, które są na powierzchni, jednak wydobycie tego typu surowców z specjalnych złóż trwa o wiele dłużej.

Złoża surowców mają nieskończoną ilość zasobów, dlatego są to bardzo ważne elementy rozgrywki - Wydobycie surowców w Satisfactory - Satisfactory - poradnik do gry

Złoża surowców mają nieskończoną ilość zasobów, dlatego są to bardzo ważne elementy rozgrywki. Szybko zyskasz możliwość stworzenia i umiejscowienia specjalnych maszyn do wydobycia surowców - przenośne wiertło (Portable Miner). Ten przedmiot musisz wybrać ze swojego ekwipunku i umieścić na złożach surowców. Możesz postawić kilka takich przyrządów, ale musisz manualnie zbierać urobek i przenosić do magazynu lub odpowiednich budowli. Dobrą strategią jest umiejscowienie kilku takich "górników" w oddalonych złożach od twojej bazy. W ten sposób zdobędziesz spory zapas surowców.

Najlepszy i najbardziej efektywny sposobem wydobycia surowców jest postawienie specjalnego obiektu - Kopalni wersji 1(Miner MK1) - Wydobycie surowców w Satisfactory - Satisfactory - poradnik do gry

Najlepszy i najbardziej efektywny sposobem wydobycia surowców jest postawienie specjalnego obiektu - Kopalni wersji 1(Miner MK1). Musisz ulepszyć HUB, aby zyskać dostęp do tej budowli. Ten obiekt wymaga przetworzonych materiałów z rudy żelaza oraz miedzo i potrzebuje energii elektrycznej, więc musisz podłączyć go do bazy i zadbać o stały dopływ prądu. Jedna kopalnia możesz mieć podłączony taśmociąg (Conveyor Belt), który można połączyć z innymi obiektami lub magazynem. Z czasem zyskasz dostęp do wydajniejszych kopalni, które zwiększa możliwości wydobycia. Jest to najlepszy sposób pozyskiwania surowców, który pozwala na pełną automatyzacje produkcji.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik dla początkujących do gry
Satisfactory

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Satisfactory

zobacz więcej informacji o grze
Satisfactory

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji