poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Apex Legends

Poradnik do Apex Legends to zbiór porad i wskazówek do tej emocjonującej strzelanki typu battle royal. Z naszej publikacji dowiesz się, jak dani bohaterowie zachowują się na polu walki i jakimi zdolnościami pasywnymi, taktycznymi i specjalnymi dysponują.

poradnik, solucja do gry w zawiera 171 stron i 232 ilustracji, rozmiar pliku to 12,5 MB

Śmierć sojusznika nie jest ostatecznością w grze Apex Legends - Jak ożywić gracza w Apex Legends? - Apex Legends - poradnik do gry

Śmierć sojusznika nie jest ostatecznością w grze Apex Legends. W ciągu 90 sekund pod śmierci jednego z bohaterów możesz podbiec do niego i zdobyć jego sztandar.

Ze sztandarem musisz udać się do punktu odradzającego - Jak ożywić gracza w Apex Legends? - Apex Legends - poradnik do gry

Ze sztandarem musisz udać się do punktu odradzającego. Punkty te są bardzo widoczne na mapie - oznaczone zieloną ikoną.

Dodatkowo biegając po mapie łatwo zauważyć punkt odradzający - Jak ożywić gracza w Apex Legends? - Apex Legends - poradnik do gry

Dodatkowo biegając po mapie łatwo zauważyć punkt odradzający.

Pamiętaj jednak, że:

  1. martwy gracz powraca do gry bez żadnej broni ani przedmiotów.
  2. miejsca, w których może odrodzić się gracz są często narażone na największe ataki.
  3. ożywanie sojusznika trwa pięć sekund - w ciągu nich nie możesz nic zrobić, jesteś, więc bardzo łatwym celem.

Niniejszy rozdział poradnika zawiera wiele tipsów i porad związanych z grą Apex Legends. Opisano tutaj tak istotne rzeczy, jak skuteczne poruszanie się po Królewskiej Arenie, system strzelania, system obrażeń, ekwipunek oraz interface. Co więcej, Gracz będzie mógł zapoznać się z poradami na start oraz z tym, czego NIE należy robić w Apex Legends.

W trakcie rozgrywki w Apex Legends należy chwytać się wszystkich sztuczek, które umożliwią przetrwanie i pozwolą na wygranie meczu. Do fundamentalnych zasad przeżycia w Apex Legends na pewno można zaliczyć skuteczne posługiwanie się bronią, zarządzanie ekwipunkiem i poruszanie się po Królewskiej Kanionie.

Wślizg, sprint, liny i skoki

Sprawne poruszanie się po mapie Królewskiego Kanionu może przyczynić się do Twojej skuteczności w grze Apex Legends - Poruszanie się, ślizg, skoki i lina w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Sprawne poruszanie się po mapie Królewskiego Kanionu może przyczynić się do Twojej skuteczności w grze Apex Legends. Gdy przemieszczasz się z punktu do punktu warto wiedzieć jak zrobić to najszybciej i najefektywniej. W grze Apex Legends poza standardowymi opcjami sprintu i ślizgu, Gracze otrzymali możliwość korzystania z wież skoków i lin typu zip, aby jeszcze szybciej zmieniać swoją pozycję na mapie.

Sprint

Pozostawanie w ciągłym ruchu jest bardzo ważnym aspektem gry w Apex Legends. Wiadomo, że znacznie trudniej trafić w poruszający się w cel niż w ten, który stoi w miejscu. Aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie na polu walki warto wykorzystywać sprint gdy musisz pokonać dużą odległość - szczególnie na otwartym terenie. Warto także pamiętać o tym, że po schowaniu broni biegnie się znacznie szybciej.

Ślizg

Ślizg jest niezwykle przydatną techniką w momencie, gdy chcesz szybko schować się przed ostrzałem - Poruszanie się, ślizg, skoki i lina w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Ślizg jest niezwykle przydatną techniką w momencie, gdy chcesz szybko schować się przed ostrzałem. Co więcej, przydaje się do szybkiego zjeżdżania z wszelkiego rodzaju wzniesień. Warto pamiętać o tym, że zanim użyjesz ślizgu musisz najpierw wziąć rozbieg.

Pokonywanie przeszkód terenowych

Twój Bohater jest także zdolny do pokonywania wszelkiego rodzaju przeszkód terenowych, jak np. ścianki lub niskie klify. Wystarczy tylko wziąć rozbieg, użyć skoku przed przeszkodą i poczekać aż wdrapiesz się na górę.

Wieże skoków

Na wieże w postaci czerwonych balonów możesz się łatwo wspiąć przy użyciu liny zip, a następnie zeskoczyć i ponownie aktywować plecak odrzutowy co pozwoli Ci na szybkie przemieszczanie się po mapie - Poruszanie się, ślizg, skoki i lina w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Na wieże w postaci czerwonych balonów możesz się łatwo wspiąć przy użyciu liny zip, a następnie zeskoczyć i ponownie aktywować plecak odrzutowy co pozwoli Ci na szybkie przemieszczanie się po mapie. Pamiętaj jednak, że droga na górę trochę trwa i będziesz w tym czasie odsłonięty na ataki ze strony drużyn przeciwnych.

Liny zip

Liny zip pozostawione przez Pathfindera są świetnym sposobem na szybkie przemieszczanie się po mapie - Poruszanie się, ślizg, skoki i lina w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Liny zip pozostawione przez Pathfinder'a są świetnym sposobem na szybkie przemieszczanie się po mapie. Co ciekawe, w trakcie jazdy po linie możesz szybko i łatwo przeskoczyć na kolejną, jeśli oczywiście będzie w zasięgu skoku. W trakcie ślizgu na linie zip masz też możliwość strzelania.

Każda z broni dostępna w grze Apex Legends zachowuje się nieco inaczej podczas strzelania i może być wykorzystywana w określonej sytuacji z lepszym lub gorszym skutkiem. Niektóre bronie są łatwe do opanowania, a inne będą wymagać wiele praktyki. W grach typu Battle Royale można wykorzystywać szereg technik, które znacznie ułatwiają rozgrywkę, są w stanie polepszyć Twoją celność i wyostrzyć refleks. Poniżej znajdziesz istotne informacje, które mogą przyczynić się do zwiększenia Twoich umiejętności i zwiększą Twoje szanse na przetrwanie na Arenie w grze Apex Legends i wiedzy o balistyce pocisków. Innymi słowy - odpowiadamy na pytanie, jak działa strzelanie w nowej grze typu Battle Royale.

Kontrola broni - balistyka

Każda broń dostępna w Apex Legends posiada określony odrzut, który można zniwelować na kilka sposobów. Podstawową zasadą jest korzystanie ze specjalnych dodatków do broni, które nieco ułatwią celowanie. Gdy pojedynek z innym Graczem zacznie toczyć się nieco szybciej i będziesz zmuszony strzelać dłuższymi seriami pocisków staraj się bezustannie korygować ustawienie celownika poprzez ściąganie go ku dołowi.

Pozycja strzelecka

Zajęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej jest równie istotne - Strzelanie i balistyka pocisków w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Zajęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej jest równie istotne. Strzały należy oddawać z miejsca, po zakończeniu ruchu. Kucając w znacznym stopniu zwiększysz celność broni, ale nieco ograniczysz swoją mobilność.

Naucz się efektywnego zasięgu broni

Aby skutecznie korzystać z jakiejkolwiek broni w Apex Legends, musisz nauczyć się jej efektywnego zasięgu. Niektóre bronie nadają się jedynie do walki na bardzo bliskim kontakcie, jak np. strzelby. Inne, jak karabiny maszynowe, są skuteczne zarówno z bliska, jak i z daleka. Broń snajperska jest skuteczna jedynie na otwartym terenie.

Korzystaj z dodatkowego celownika

Każda broń w Apex Legends posiada dodatkowy celownik, który w znacznym stopniu wpływa na jej celność - Strzelanie i balistyka pocisków w Apex Legends - Apex Legends - poradnik do gry

Każda broń w Apex Legends posiada dodatkowy celownik, który w znacznym stopniu wpływa na jej celność. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał broni musisz nauczyć się z niego korzystać. Niektóre bronie, jak np. broń snajperska może posiadać nawet kilkukrotny, dodatkowy zoom.

Techniki strzelania

W trakcie rozgrywki w Apex Legends możesz skorzystać z kilku przydatnych technik strzelania, które na pewno polepszą Twoją celność i skuteczność w walce. Z czasem zaczniesz korzystać z nich intuicyjnie, ale wymaga to nieco wprawy.

  • Pojedyncze strzały - technika, która najlepiej spisuje się na średnim i dalszym dystansie. Gwarantuje bardzo dobrą celność bez obawy o odrzut broni. Wykorzystując tę technikę, strzały oddaje się pojedynczo lub maksymalnie po 2 pociski po czym następuje krótka przerwa, aby zresetować rozrzut broni. W tym czasie można zrobić krok w bok i znowu oddać strzał.
  • Krótkie serie pocisków - Najpopularniejsza technika, która polega na wystrzeliwaniu krótkich serii po 3-7 pocisków. Strzały krótkimi seriami mogą być oddawane prawie każdą bronią, a technika ta sprawdza się najlepiej na średnim i bliskim dystansie.
  • Pełne auto - technika, która polega na ciągłym strzelaniu długimi seriami, często do momentu całkowitego opróżnienia magazynka, przy jednakowym bezustannym korygowaniu ustawienia celownika. Ze względu na znacznie mniejszą celność i skuteczność niż w przypadku dwóch pozostałych technik, pełne auto używane jest przeważnie na bardzo krótkim dystansie.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Apex Legends

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Apex Legends

zobacz więcej informacji o grze
Apex Legends

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji
2019-08-26 03:16:58