poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Darksiders III

Poradnik do Darksiders 3 stanowi kompendium wiedzy na temat tej wyjątkowej gry typu hack'n'slash. Dowiesz się tutaj, jak walczyć Furią, jak rozwijać jej zdolności oraz bronie. Ponadto dzięki dokładnej solucji ukończenie gry nie powinno stanowić problemu.

poradnik, solucja do gry w zawiera 351 stron i 657 ilustracji, rozmiar pliku to 45,4 MB

W grze Darksiders 3, do dyspozycji Gracza oddano kilka broni. Każda z nich różni się między sobą i może być wykorzystywana w inny sposób. Dostęp do poszczególnych broni odblokowujesz wraz z postępem w grze. Niniejszy rozdział zawiera opis wszystkich broni dostępnych w grze Darksiders 3 oraz garść porad, jak i kiedy ich używać.

Kolce pogardy

Pierwsza i podstawowa broń Furii w grze Darksiders 3 - Bronie w grze Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Pierwsza i podstawowa broń Furii w grze Darksiders 3. Kolce pogardy to broń o dalekim zasięgu, która wyrządza obrażenia fizyczne. Kolce pogardy zachowują się jak bicz, którym możesz chłostać nawet kilku przeciwników na raz. Kolce pogardy przydają się w momencie, gdy np. chcesz wytrącić przeciwnika z równowagi, aby przerwać jego atak. Co więcej, jeśli zaatakujesz i wykonasz ponowny atak po krótkiej przerwie, możesz przyciągnąć do siebie przeciwnika, aby kontynuować kombinację bronią pomocniczą z bliskiej odległości. Kolce pogardy przydają się w sytuacji:

 1. Gdy chcesz dosięgnąć przeciwnika, który znajduje się nieco dalej.
 2. Gdy chcesz rozbijać niebezpieczne przedmioty, które mogą wybuchnąć, jak np. butle z gazem.
 3. Do wyprowadzania mocnych kontrataków.
 4. Do przyciągania pojedynczych celów i przerywania ich ataków.

Łańcuchy pogardy

Łańcuchy pogardy to druga dodatkowa broń w Darksiders 3, do której masz dostęp po zdobyciu esencji płomienia - Bronie w grze Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Łańcuchy pogardy to druga dodatkowa broń w Darksiders 3, do której masz dostęp po zdobyciu esencji płomienia. Za ich pomocą możesz wyprowadzać bardzo szybkie ataki, ale niestety mają bardzo mały zasięg. Łańcuchy pogardy nie wyrządzają zbyt wielkich obrażeń, ale za to mogą podpalić atakowany cel, który zacznie otrzymywać obrażenia od ognia rozłożone w czasie. Łańcuchy pogardy mogą być wykorzystane w momencie:

 1. Gdy chcesz wykonać szybką kombinację, nie dając przy tym przeciwnikowi czasu na reakcję.
 2. W walce z kilkoma przeciwnikami na raz, gdy zależy Ci na mobilności i wyprowadzaniu szybkich ataków.
 3. Gdy chcesz podpalić cel lub przeszkodę.

Lanca pogardy

Lanca pogardy to trzecia dodatkowa broń w grze Darksiders 3, do której otrzymujesz dostęp po zdobyciu esencji burzy - Bronie w grze Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Lanca pogardy to trzecia dodatkowa broń w grze Darksiders 3, do której otrzymujesz dostęp po zdobyciu esencji burzy. Za pomocą tej broni możesz wyprowadzać zabójcze pchnięcia i razić przeciwników wiązkami błyskawic. Lanca pogardy wyrządza znacznie większe obrażenia od wcześniej opisanych broni więc warto ulepszać ją w pierwszej kolejności. Lanca pogardy spisuje się najlepiej w sytuacji:

 1. Gdy walczysz z kilkoma przeciwnikami na raz możesz płynnie wyprowadzać ciosy dookoła własnej osi.
 2. Za pomocą lancy możesz wypuszczać wiązki błyskawic, które przeskakują pomiędzy przeciwnikami.
 3. Do wyprowadzania ataków z wyskoku, aby trafić w cele znajdujące się pod Tobą.

Młot pogardy

Młot pogardy jest trzecią z kolei bronią w Darksiders 3, którą otrzymujesz w momencie odblokowania esencji siły - Bronie w grze Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Młot pogardy jest trzecią z kolei bronią w Darksiders 3, którą otrzymujesz w momencie odblokowania esencji siły. Młot pogardy to wielka i powolna broń, ale za to wyrządza olbrzymie szkody fizyczne. Młot jest specyficzną bronią, która nie każdemu będzie pasować. W trakcie walki musisz skupić się na kontrolowaniu przeciwnika i znaleźć odpowiedni moment na wyprowadzenie zabójczego ciosu. Młot pogardy przydaje się m.in.:

 1. Do rozbijania przedmiotów i ścian.
 2. Do walki z pojedynczym przeciwnikiem.

Ostrze pogardy

Ostrze pogardy to pierwszy i jedyny miecz w asortymencie Furii - Bronie w grze Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Ostrze pogardy to pierwszy i jedyny miecz w asortymencie Furii. Za pomocą tej broni możesz wykonywać ataki o dużym zasięgu i olbrzymiej sile. Niestety, ostrze pogardy jest dość wolną bronią więc będzie wymagać wiele wprawy, aby sprawnie posługiwać się nim w trakcie walki. Ostrze pogardy przydaje się m.in.:

 1. W walce z pojedynczym przeciwnikiem ponieważ nie musisz obawiać się o ataki z flanek.
 2. Ostrze pogardy może niekiedy spowolnić cel co może być przydatne w walce z Bossami.
 3. Przy niektórych atak, ostrze pogardy może się rozdzielić na dwie mniejsze bronie i ranić przeciwników dookoła Furii.

Zbawienie

Zbawienie to broń miotana, którą otrzymasz od Usiela - Bronie w grze Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Zbawienie to broń miotana, którą otrzymasz od Usiela. Za pomocą tej broni możesz z bezpiecznej odległości atakować cele, które znajdują się w znacznej odległości od Ciebie. Co ciekawe, Zbawienie może być wykorzystywane w każdej formie Furii, a więc przejmuje moc każdej esencji. Zbawienie przydaje się w następujących sytuacjach:

 1. Gdy chcesz zrzucić przeciwnika zawieszonego pod sufitem.
 2. Gdy chcesz rozbić jakiś przedmiot.
 3. Zbawienie przejmuje moc każdej esencji więc możesz ją wykorzystać do rozbicia przeszkody z bezpiecznej odległości.
 4. Zbawienie może zaatakować kilka celów na raz.

Jeżeli nie miałeś styczności z wcześniejszymi odsłonami serii Darksiders, nie musisz się tym martwić. Nie musisz specjalnie cofać się w przeszłość i poświęcić masę czasu na przechodzenie wcześniejszych części Darksiders, aby zrozumieć trójkę. Już na samym początku zostaną Ci przedstawione pewne fakty z poprzednich części, a kolejne informacje zostaną odblokowane w trakcie postępów w grze. W trakcie cut-scenek, Furia wyjaśnia dlaczego postępuje tak, a nie inaczej co pozwala zorientować się w sytuacji. Jeżeli trzecia część cyklu Darksiders zachęci Cię do przejścia dwóch pozostałych to świetnie, ale nie staraj się robić tego na siłę.

Nie przewijaj dialogów

Jeżeli chcesz dobrze poznać historię serii Darksiders i zrozumieć powiązania pomiędzy poszczególnymi postaciami w grze, warto czytać i słuchać wszelkich kwestii dialogowych. To właśnie wtedy odkrywasz fabułę i dowiadujesz się o niektórych wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości.

Oglądaj cut-scenki

Cut-scenki przed walkami z Bossami pomogą Ci odkryć, że Furia dobrze zna przeciwników z którymi przyjdzie Ci walczyć. Często wyraża swoją opinię na temat ich zachowania, które miało miejsce w przeszłości. Dzięki tym krótkim filmikom możesz poznać naturę przeciwnika, którego musisz pokonać.

NPC

Wszyscy NPC z którymi spotkasz się w trakcie przechodzenia gry Darksiders 3 zostaną bardzo dobrze przedstawieni. Dotyczy to także starych znajomych Furii, którzy pojawiają się w trzeciej części.

Słuchaj porad i wskazówek obserwatora

Obserwator towarzyszy Ci od samego początku i podpowiada Furii co robić. Niekiedy wyjaśnia kwestie fabularne i rozwija dialog na temat głównych Bossów. Jeżeli nie miałeś styczności z wcześniejszymi odsłonami serii, warto uważnie wsłuchiwać się w słowa obserwatora.

Rozgrywkę rozpoczynasz w mieście zaatakowanym przez potwory - Zachodni kraniec | Solucja do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Rozgrywkę rozpoczynasz w mieście zaatakowanym przez potwory. Wszystko, co musisz wiedzieć na samym początku rozgrywki będzie wyświetlać Ci się na ekranie. Korzystając z tych krótkich wskazówek nauczysz się atakować, skakać i wykonywać inne czynności.

Po pokonaniu kilku pierwszych przeciwników będziesz musiał wdrapać się na półkę skalną, a następnie wyskoczyć i przy użyciu przycisku odpowiedzialnego za atak, złapać się widocznej na obrazku rury i przeskoczyć do tunelu - Zachodni kraniec | Solucja do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Po pokonaniu kilku pierwszych przeciwników będziesz musiał wdrapać się na półkę skalną, a następnie wyskoczyć i przy użyciu przycisku odpowiedzialnego za atak, złapać się widocznej na obrazku rury i przeskoczyć do tunelu. Za chwilę czeka Cię pierwsza walka z Bossem, a zarazem pierwszy sprawdzian Twoich umiejętności bojowych.

Zazdrość

Walka z pierwszym Bossem w grze Darksiders 3 podzielona jest na 3 fazy. W każdej z nich przeciwnik będzie zachowywał się nieco inaczej. Na co więc zwracać szczególną uwagę? Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek dotyczących walki z pierwszym Bossem - Zazdrość.

Mocne otwarcie

Jak tylko wejdziesz na arenę, przeciwnik od razu Cię zaatakuje. Uważaj na atak magiczny Zazdrości, który będzie sygnalizowany więc będziesz mieć nieco czasu na unik lub odskok.

Ataki kosturem

Zazdrość używa swojego kostura bojowego do wyprowadzania ataków. Broń ma dość spory zasięg więc musisz unikać jej ataków. Gdy widzisz, że Zazdrość zaczyna atak bronią po prostu zrób unik i zadaj kilka ciosów.

Fala uderzeniowa

W pewnym momencie pojedynku, Zazdrość zacznie się teleportować. Gdy tylko do tego dojdzie, zawiśnie ona na krótką chwilę w powietrzu po czym z całym impetem spadnie na ziemię tworząc falę uderzeniową nad którą będziesz musiał przeskoczyć, aby uniknąć obrażeń. W pierwszej fazie Zazdrość tworzy tylko jedną falę, ale w następnych etapach walki będą to już dwie, a nawet trzy fale uderzeniowe następujące zaraz po sobie.

Przejścia pomiędzy fazami walki

Po każdej zakończonej fazie, Zazdrość zawiśnie w powietrzu i będziesz musiał się do niej pofatygować. Z pomocą przyjdą Ci półki skalne i rury od których będziesz mógł się wybić, aby dostać się do przeciwnika. Pamiętaj, że musisz zareagować odpowiednio szybko i zaatakować przeciwnika ponieważ w innym przypadku Zazdrość wykona bardzo mocny atak uwalniając zmasowaną energię.

Po zakończonej walce przejdź przez dziurę w ścianie widoczną na powyższym obrazku - Zachodni kraniec | Solucja do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Po zakończonej walce przejdź przez dziurę w ścianie widoczną na powyższym obrazku. Następnie idź do przodu, jak ścieżka prowadzi aż dotrzesz do centrum miasta.

Przed Tobą kolejny skok - Zachodni kraniec | Solucja do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Przed Tobą kolejny skok. Odbij się od ziemi i wykorzystaj widoczną na powyższym obrazku rurę, aby przeskoczyć nad szczeliną. Należy tutaj wspomnieć o tym, że po przeskoczeniu na drugą stronę przepaści, rura spadnie z wysięgnika i nie będziesz mógł wrócić do wcześniejszej lokacji, przynajmniej na razie.

Po eksploracji miasta i wykończeniu wszystkich przeciwników wejdź do budynku z prawej strony - Zachodni kraniec | Solucja do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Po eksploracji miasta i wykończeniu wszystkich przeciwników wejdź do budynku z prawej strony. Możesz pozwiedzać wyższe piętra, aby zebrać nieco dusz. W następnej kolejności zejdź na sam dół. Twoim zadaniem będzie przeskoczenie na drugą stronę rozpadliny przy użyciu już dobrze znanego tricku. Przeskocz na druga stronę wykorzystując do tego rury.

Kolejnym etapem Twojej przygody będzie przejście przez wąski korytarz - Zachodni kraniec | Solucja do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Kolejnym etapem Twojej przygody będzie przejście przez wąski korytarz. W środku nie napotkasz żadnego zagrożenia więc nie musisz obawiać się o brak przestrzeni.

Gdy dojdziesz do powyższej lokacji, Twoim największym zagrożeniem będzie śpiący przeciwnik, który został zaznaczony czerwonym okręgiem - Zachodni kraniec | Solucja do gry Darksiders 3 - Darksiders 3 - poradnik do gry

Gdy dojdziesz do powyższej lokacji, Twoim największym zagrożeniem będzie śpiący przeciwnik, który został zaznaczony czerwonym okręgiem. W pierwszej kolejności pokonaj pomniejszych przeciwników znajdujących się z prawej strony, aby mieć więcej miejsca na walkę z trudniejszym rywalem. Skalna małpa posiada wiele ramion i atakuje z dziką furią. Staraj się trzymać na dystans i atakować po udanym uniku.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Darksiders III

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Darksiders III

zobacz więcej informacji o grze
Darksiders III

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji
2019-08-26 02:26:52