poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Call of Cthulhu

Poradnik do Call of Cthulhu to kompleksowy zbiór porad oraz szczegółowa solucja do tej mrocznej gry przygodowej. Z poniższej lektury dowiesz się w jakie umiejętności warto zainwestować, jak uniknąć wrogów oraz bezproblemowo ukończyć wszystkie rozdziały.

poradnik, solucja do gry w zawiera 181 stron i 308 ilustracji, rozmiar pliku to 10 MB

Przemierzając lokację Darkwater Port z drugiego rozdziału gry Call of Cthulhu, trafisz do pomieszczenia z wielką metalową klapą ustawioną na podłodze, która blokować będzie dostęp do podziemnego tunelu. Tunel sam w sobie prowadzi do magazynu 36 i jest alternatywną drogą do tego budynku. Niniejszy rozdział wyjaśnia, jak rozwiązać zagadkę z klapą, by się tam dostać.

Lokalizacja dźwigni. - Jak otworzyć klapę w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Lokalizacja dźwigni.

Gdy będziesz w pomieszczeniu z klapą, do odnalezienia będą łącznie 3 przedmioty. W pierwszej kolejności zbierz Dźwignię (Lever) - ta znajduje się na lewo od wejścia do pomieszczenia, za pudełkiem.

Lokalizacja urządzenia z zapadką. - Jak otworzyć klapę w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Lokalizacja urządzenia z zapadką.

Drugim przedmiotem jest Urządzenie z zapadką (Ratchet Device) - to znajdziesz tuż obok dźwigni, za zniszczonym wozem.

Lokalizacja ostatniego elementu, Trybu. - Jak otworzyć klapę w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Lokalizacja ostatniego elementu, Trybu.

Ostatni przedmiot do odnalezienia to Tryb (Cogwheel) - znajduje się on na wprost od wejścia do budynku, niedaleko drabiny prowadzącej na górę.

Zamontuj wszystkie elementy. - Jak otworzyć klapę w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Zamontuj wszystkie elementy.

Gdy pozyskasz przedmioty, wdrap się na górę po drabinie i dobiegnij do mechanizmu znajdującego się na końcu platformy. Wejdź z nim w interakcję i zamontuj zdobyte części w następującej kolejności: dźwignia, tryb, urządzenie z zapadką. Teraz aktywuj mechanizm, by po chwili otworzyć przejście w podłodze.

Tym tunelem dostaniesz się do magazynu 36. - Jak otworzyć klapę w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Tym tunelem dostaniesz się do magazynu 36.

Teraz tajemnicze przejście będzie już otwarte. Możesz zejść na dół, a następnie wejść do zagazowanego pomieszczenia. Teraz wystarczy tylko przejść przez zalaną jaskinię - po drodze bohater zostanie wciągnięty przez potwora pod wodę, a po krótkiej chwili wróci na powierzchnię. Otrzymasz za to osiągnięcie Detektyw z urojeniami (The delusional Detective). Po krótkim marszu dotrzesz do wnętrza magazynu 36.

Plątając się po lokacji Darkwater Port z gry Call of Cthulhu, natrafisz na dwójkę żeglarzy-pijaków, którzy zaoferują Ci pomoc w pozbyciu się oprychów blokujących dostępu do magazynu 36. Za swoje "usługi" będą jednak chcieli zapłatę - w postaci, jak nietrudno się domyślić, alkoholu. Trzeba go jednak najpierw zdobyć - o czym traktuje ten właśnie rozdział.

W pierwszej chacie od prawej znajdziesz poszukiwany alkohol - buletkę z likierem. - Skąd wziąć alkohol w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
W pierwszej chacie od prawej znajdziesz poszukiwany alkohol - buletkę z likierem.

Po rozmowie z żeglarzami-pijaczkami, udaj się do miejsca, w którym zbiegowisko ludzi przekrzykuje się na temat tego, co zrobić z wyrzuconym na brzeg truchłem wieloryba. Miń zgromadzenie i udaj się wzdłuż linii brzegowej Darkwater Port. W oddali powinno już widać zarys trzech drewnianych chat -pierwsza od prawej to twój cel.

W tej skrzyni znajdziesz poszukiwany alkohol. - Skąd wziąć alkohol w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
W tej skrzyni znajdziesz poszukiwany alkohol.

Zbliż się do wspomnianej chaty i wejdź w interakcję z zamkiem od drzwi. Bohater wyciągnie zestaw wytrychów i po krótkiej chwili drzwi zostaną otwarte. Wejdź do środka i zbliż się do ikonki zlokalizowanej na wprost od wejścia - gdy wciśniesz przycisk interakcji, bohater odpali zapalniczkę, by oświetlić otoczenie. Wtedy możliwe będzie pozyskanie butelki z likierem (Bottle of liquor).

Wykorzystaj zdobyty alkohol i nakłoń pijaczków, by Ci pomogli. - Skąd wziąć alkohol w Darkwater w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Wykorzystaj zdobyty alkohol i nakłoń pijaczków, by Ci pomogli.

Masz już teraz alkohol, możesz więc wrócić do pijanych żeglarzy. Dotrzyj do nich i rozpocznij konwersację. Na jej końcu będziesz w stanie dać im alkohol, w zamian za to odciągną oni uwagę strażników, otwierając przejście do magazynu 36. Za swój wysiłek otrzymasz dodatkowo osiągnięcie - W Darkwater nie ma prohibicji (No prohibition in Darkwater). Teraz możesz udać się do wnętrza magazynu - cały proces opisany został dokładnie w rozdziale 2 opisu przejścia.

Podczas rozdziału 6 - Rezydencja Sandersów (Sanders residence) - w grze Call of Cthulhu natrafisz na Tułacza (Shambler), potwora, który wypełznie z obrazu o tej samej nazwie. Jako iż główny bohater nie umie się bronić, walka z nim jest niemożliwa, przez co całe starcie jest ekstremalnie frustrujące, gdy nie wiadomo, co zrobić. W tym rozdziale dowiesz się, jak pokonać Tułacza i przy okazji zgarnąć dwa osiągnięcia / trofea.

Staraj się cały czas poruszać kucając. - Jak pokonać Tułacza (Shambler) w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Staraj się cały czas poruszać kucając.

Gdy tylko odzyskasz kontrolę nad postacią, odwróć się o 180 stopni i udaj się w kierunku ściany, cały czas poruszając się podczas kucania. Ostrożnie wejdź do małego pomieszczenia po lewej stronie - jeśli Tułacz cię zauważy (zmieni się muzyka), szybko dobiegnij do znajdującej się tam szafy i się tam schowaj.

Wejdź do pomieszczenia po lewej stronie. - Jak pokonać Tułacza (Shambler) w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Wejdź do pomieszczenia po lewej stronie.

Poczekaj, aż Tułacz się oddali, wyjdź z szafy i wyjdź z pomieszczenia przy pomocy drugiego przejścia, a następnie przedostań się do kolejnej sali. Jeśli podczas marszu wróg cię zauważy, schowaj się w znajdującej się tam szafie i poczekaj, aż się oddali.

Gablota z prawidłowym sztyletem. - Jak pokonać Tułacza (Shambler) w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Gablota z prawidłowym sztyletem.

Gdy Tułacz już sobie pójdzie, wyjdź z szafy i udaj się do rogu pomieszczenia, do gabloty stojącej między meblami a złotym posągiem (pokazane zostało to na powyższym obrazku). Rozbij szybę przy pomocy przycisku integracji i zbierz znajdujący się tam sztylet. Jako iż narobiło się sporo hałasu, dla bezpieczeństwa udaj się znów do szafy i poczekaj, aż wróg się oddali.

Teraz tylko trzeba zniszczyć płótno, by pokonać stwora. - Jak pokonać Tułacza (Shambler) w Call of Cthulhu? - Call of Cthulhu - poradnik do gry
Teraz tylko trzeba zniszczyć płótno, by pokonać stwora.

Wyjdź z szafy i zlokalizuj płótno, z którego wylazł stwór. Musisz teraz do niego szybko dobiec i wejść z nim w interakcję. Uruchomi to scenę przerywnikową, podczas której bohater natnie płótno przy pomocy sztyletu i wygna (chwilowo) potwora. Po wszystkim pomieszczenie wróci do normy i rozpocznie się krótka dyskusja z Cat. Za heroiczną akcję otrzymasz z kolei dwa osiągnięcia - Potwór z innego wymiaru (From Beyond) i Wróg u bram (The Thing on the Doorstep).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Call of Cthulhu

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Call of Cthulhu

zobacz więcej informacji o grze
Call of Cthulhu

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe
2019-08-26 03:12:56