poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Treasure Hunter Simulator

Poradnik do Treasure Hunter Simulator to najlepsze porady na start, które pomogą wyłowić największe skarby początkującym. Nasz poradnik skupia się na poradach, które ułatwią zdobycie legendarnych skarbów i wykonanie wszystkich zadań.

poradnik, solucja do gry w zawiera 31 stron i 28 ilustracji, rozmiar pliku to 1,5 MB

W grze Treasure Hunter Simulator zaimplementowana została mechanika rozwoju postaci, zwana tutaj po prostu Prestiżem. Jest to nic innego, jak po prostu poziom doświadczenia kierowanej postaci. Gracz startuje na poziomie 1 i jego celem jest awansowanie przez kolejne rangi, aż do maksymalnej, 10-ej. Jak podnosić poziom prestiżu szybko i skutecznie? Tego dowiesz się z niniejszego rozdziału.

Ekran ukazujący zwiększenie poziomu prestiżu. - Jak szybko podnosić prestiż w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Ekran ukazujący zwiększenie poziomu prestiżu.

Na początku warto zaznaczyć, iż na poziom prestiżu nie mają wpływu zdobywane skarby - niezależnie od jej ilości i jakości, nie dadzą one punktów rozwoju. By podnosić prestiż, trzeba wykonywać zadania główne i poboczne. Wszystkie misje znajdziesz w zakładce EMAIL, z poziomu komputera dostępnego w bazie. Misje podzielone są w grze na dwie grupy - główne, których wykonanie wymagane jest, by pchnąć fabułę do przodu i odblokować nowe lokalizacje i poboczne, które wykonuje się, by zdobyć dodatkowy prestiż.

By szybko podnosić prestiż postaci, warto zastosować się do następujących wytycznych:

  • Nie trać czasu na szukanie skarbów. Jeśli masz aktualnie do wykonania jedno zadanie poboczne, które wymaga znalezienia danej ilości skarbów czy śmieci, nie trać czasu na jego realizację. Zamiast tego wróć do bazy i aktywuj dodatkowe misje. Jest to o tyle ważne, iż część misji się po prostu pokrywa - możesz wiec mieć do wykonania misję główną i poboczną, które dotyczyć będą zdobycia danej ilości skarbów. Pozyskując je, wykonywać będziesz obie misje jednocześnie, oszczędzając czas.
  • Skup się w głównej mierze na wykonywaniu zadań głównych. Te pozwalają zdobyć 10 razy więcej prestiżu, niż zadania poboczne, a ich wykonanie bardzo często zajmuje kilkadziesiąt sekund. Zadania poboczne z kolei niejednokrotnie wymagają znalezienia dużej ilości przedmiotów, bądź wykopania konkretnego skarbu danej rangi - ich realizacja może zająć długi czas, który jest niewspółmierny do prestiżu, który za nie zdobędziesz.
  • Proces wykonywania misji na danej lokalizacji najlepiej niech wygląda tak: aktywuj wszystkie misje dostępne w bazie, udaj się do lokacji, wykonaj główne zadanie (i poboczne, jeśli masz je po drodze, bądź wymagają wykonania prostej czynności), a następnie wróć do bazy i zbierz kolejne zadanie główne (plus dodatkowe poboczne, jeśli się odblokują). W ten sposób wykonasz misje główne na danej lokalizacji w ciągu kilkunastu minut, awansując przy tym przynajmniej o jedną rangę prestiżu do góry.

W każdej lokacji trafisz na 3 misje główne i od 2 do 5 misji pobocznych. Po wykonaniu głównej misji trzeba będzie wrócić do ekranu wypraw i aktywować kolejne cele. Po wykonaniu 3 głównych misji w danej lokalizacji, odblokujesz dostęp do nowego terenu, gdzie proces trzeba powtórzyć.

W grze Treasure Hunter Simulator, gracz do wykonania ma kilkadziesiąt misji głównych i pobocznych, podzielonych na kilka kategorii. Część z nich wymagać będzie pozyskania danego przedmiotu bądź konkretnej ilości skarbów ukrytych w danym miejscu, niektóre ograniczą się do odwiedzenia konkretnego punktu na mapie, inne zaś postawią przed Tobą zadanie oczyszczenia lokacji ze śmieci. Są też takie, które wymagają pstryknięcia zdjęcia danemu obiektowi, a które mogą napsuć sporo krwi. W tym rozdziale zajmiemy się właśnie tą ostatnią grupą.

Jeśli staniesz wewnątrz ikonki aparatu i odpowiednio ustawisz aparat, na środku ekranu pojawi się biały okrąg. - Jak robić zdjęcia w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Jeśli staniesz wewnątrz ikonki aparatu i odpowiednio ustawisz aparat, na środku ekranu pojawi się biały okrąg.

Mniej więcej 20% z dostępnych w grze zadań wymagać będzie od ciebie sfotografowania danego obiektu, przedmiotu czy fragmentu terenu, na którym aktualnie się znajdujesz. Miejsca te oznaczone są przez żółtą ikonkę aparatu, trudno jest je więc przegapić. Proces wydawać by się mógł jest prosty, jednak realizacja tych celów jest utrudniona przez toporność samej gry - by wykonać zdjęcie, trzeba się odpowiednio ustawić, gdyż inaczej fotografowanie nic nie da.

By być w stanie wykonać fotografię wymaganego obiektu czy lokalizacji, trzeba wykonać następujące czynności:

  • Musisz zbliżyć się do ikonki aparatu, która znajduje się obok obiektu, który trzeba uchwycić na zdjęciu. Podejdź do ikonki tak blisko, by ta zniknęła. Gra często ma problem z wykryciem tej czynności - jeśli zbliżysz się do ikony, a ta dalej nie zniknie, pokręć się dookoła niej, aż to nastąpi.
  • Gdy będziesz już stać w odpowiednim miejscu, aktywuj tryb fotograficzny (domyślnie klawisz "Z") i wyceluj w stronę obiektu, który musisz uwiecznić na zdjęciu. Jeśli ustawisz aparat w odpowiedni sposób, wewnątrz okręgu na środku ekranu pojawi się białe koło - oznaczać to będzie, iż można już robić zdjęcie, by zostało zaliczone przez zadanie.

Warto mieć dwa powyższe akapity na uwadze, gdyż nieodpowiednie ustawienie postaci (gdy ikonka aparatu nie zniknęła) i aparatu (gdy nie zapełni się okrąg na środku ekranu) może sprawić, iż mimo fotografowania odpowiedniego obiektu, gra nie zaliczy zdjęcia.

Gra Treasure Hunter Simulator pozwala spełnić marzenie niejednego małego (i dużego) chłopca, by zostać drugim Indianą Jonesem, zwiedzając epickie miejsca i odkrywając legendarne skarby. Legendarnych skarbów w grze nie brakuje, jednak by je odnaleźć, trzeba będzie się napracować. W tym rozdziale dowiesz się, w jaki sposób znajdować w grze te cenne przedmioty.

Znalezienie legendarnych skarbów nie jest proste, na ogół jednak otrzymasz podpowiedź w postaci zdjęcia przedstawiającego lokalizację skarbu. - Jak znaleźć legendarne skarby w Treasure Hunter Simulator? - Treasure Hunter Simulator - poradnik do gry
Znalezienie legendarnych skarbów nie jest proste, na ogół jednak otrzymasz podpowiedź w postaci zdjęcia przedstawiającego lokalizację skarbu.

Legendarne skarby są, co zrozumiałe, najbardziej pożądanymi przedmiotami, które znaleźć można w grze Treasure Hunter Simulator. Jednakże, by je znaleźć, trzeba będzie się trochę natrudzić. Po pierwsze, przedmioty te zdobyć można wyłącznie w ramach głównych misji - nie można ich odkopać "ot tak". Misje, podczas których szukać będziesz legendarnych skarbów, to zawsze ostatnie misje główne na danym terenie. Najpierw do wykonania są dwie główne misje wymagające innej czynności (odszukanie danego miejsca, zrobienie zdjęcia, itp.), po czym trzecia, ostatnia, zawsze polega na odkopaniu legendarnego skarbu.

Drugi problem to znalezienie samego skarbu. W przeciwieństwie do wielu dzisiejszych gier, Treasure Hunter Simulator nie podaje lokalizacji skarbu na mapie, trzeba go odszukać w terenie. Na szczęście w większości tego typu misji do pomocy otrzymujesz zdjęcie, które przedstawia lokalizację, w której jest skarb - wystarczy odszukać charakterystyczne miejsce, a następnie wykopać wszystkie skarby znajdujące się w jego promieniu, a z pewnością uda się znaleźć legendarny skarb.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Treasure Hunter Simulator

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Treasure Hunter Simulator

zobacz więcej informacji o grze
Treasure Hunter Simulator

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe