poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Pillars of Eternity II: Deadfire

W poradniku do Pillars of Eternity 2 znajdziesz wszystko co najważniejsze do ukończenia gry m.in. solucję zawierającą wszystkie zadania główne i poboczne, opis wszystkich klas, porady dotyczące walki czy rozwoju postaci i wiele więcej.

poradnik, solucja do gry w zawiera 675 stron i 570 ilustracji, rozmiar pliku to 33,7 MB

Powyższa mapa prezentuje zamieszkiwaną przez tubylców wioskę Satahuzi. Lokacja ta jest jedną z kilku znajdujących się w obrębie głównego miasta Port Maje w grze Pillars of Eternity 2 Deadfire. W trakcie wizyty w wiosce możesz dokończyć jeden z rozpoczętych wcześniej questów. Znajduje się tu też sporo pojemników z cennymi przedmiotami do zabrania (lub wykradzenia).

Ważne miejsca w Satahuzi

1. Ognisko na plaży. Możesz spotkać się z przywódczynią Ikahwą. W trakcie rozmowy możesz poruszyć temat Mokehy z pobocznego questu Płonące mosty (M3,3).

2. Chata Mokehy. Mokeha w zależności od pory dnia może przebywać w chatce lub chodzić po wiosce. Spotkanie z nią to część questu Płonące mosty (M3,3). W samej chatce jest m.in. stojak z broniami.

4. Wóz. Za dnia przebywa tu handlarka Eofania - sprzedaje surowce oraz rzadkie sandały (Shorewalker Sandals). W pobliżu jest wiele pojemników m.in. z żywnością, elementami ubioru i składnikami do craftingu.

Questy kontynowane w Satahuzi

[Zadania] Płonące mosty (Burning Bridges) (M3) - Spotkaj się z Ikahwą (M7,1) lub z Mokehą (M7,2).

Ważne postacie niezależne w Satahuzi

Ikahwa (M7,1) - Przewodzi ona tubylcom z tej lokacji.

Mokeha (M7,2) - Spotkaj się z nią potrzeby questu Płonące mosty otrzymanego od Rinco (M3,3).

Eofania (M7,4) - Jest ona handlarką i sprzedaje surowce oraz rzadkie sandały (Shorewalker Sandals).

Inne informacje związane w Satahuzi

Tubylcy domyślnie neutralnie nastawieni są do Twojej drużyny. Jeśli jednak kogoś rozzłościsz lub sprowokujesz do walki to licz się z tym, że pokonanie osób z tej lokacji może być trudne dla niedoświadczonej drużyny. Tubylcy są dość silni i dysponują m.in. umiejętnościami pozwalającymi na przemienianie się w dzikie zwierzęta.

Złoto w Pillars of Eternity 2 Deadfire jest niezwykle potrzebne - dzięki odpowiedniej ilości pieniędzy możesz kupować nowe przedmioty, rekrutować załogę na statek albo towarzyszy do drużyny, zaopatrzać statek w niezbędne wyposażenie czy nawet kupować całkowicie nowe statki. Z tego względu warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pozwalają szybko się bogacić:

 1. Zbieraj wszystkie przedmioty. To zdanie warto zapamiętać i stosować od pierwszych minut rozgrywki. Schowek twojej drużyny ma nieograniczoną liczbę miejsc, więc podnoś wszystkie zdobycze - nawet niskowartościowe drobiazgi. Mowa tu nie tylko o przeszukiwaniu pokonanych wrogów, ale też "pojemników" - zaglądaj do każdej półki czy skrzynki. W tym przypadku bardzo przydaje się postać z rozwiniętą umiejętności Mechaniki oraz zapas wytrychów, bowiem wiele skrzynek jest zamknięte. Oczywiście podniesione przedmioty należy spieniężyć, więc pamiętaj o regularnym odwiedzaniu handlarzy i sprzedawaniu zdobyczy.
 2. Kto nie ryzykuje, ten najlepszego statku nie kupi - rozwinięciem powyższego punktu jest kradzież. Zbieranie zdobyczy może okazać się niewystarczająco szybkie, więc czasami warto pokusić się o cudzą własność. Przeszukiwanie budynków w mieście często pozwala zdobyć wartościowe przedmioty, ale musisz uważać, by nie zostać złapanym - kradzież nie jest mile widziana i zakończy się atakiem na twoją drużynę. Pamiętaj, aby używać skradania, które niweluje szansę na wykrycie.
 3. Wykonuj misje poboczne. Podczas rozgrywki warto skupić się nie tylko na głównej historii, ale też na zadaniach pobocznych. Misje często są dobrze płatne, nawet jeśli nie wymagają zbyt dużego wysiłku do ich wykonania - już pierwsze zadania poboczne zasilają sakiewkę o kilka tysięcy dodatkowych pieniędzy. W początkowej lokacji, czyli na Wyspie Port Maje, zainteresuj się zadaniami Płonące mosty i Przywracanie porządku - są to proste misje poboczne, które da się ukończyć bez walki, a ich wykonanie zapewni ci około 2000 monet. Zajrzyj do naszego opisu przejścia, aby poznać przebieg wymienionych zadań.
 4. Zwiedzaj lokacje w trybie poruszania się po mapie. Na mapie możesz odnaleźć wiele interesujących lokacji i zdobyć z nich dodatkowe przedmioty - niektóre lokacje wymagają stoczenia walki, ale często wystarczy kilka kliknięć myszką i poświecenie paru godzin czasu gry, aby znaleźć różnorodne zdobycze. Zakres przedmiotów jest szeroki - od pożywienia i zaopatrzenia na statek do biżuterii i uzbrojenia. Wskazówka dotyczy też podróżowania okrętem - tam możesz odnaleźć wraki statków czy porzucone towary.
 5. Zdobywaj pupile. Cały świat gry jest wypełnionymi słodkimi zwierzaczkami, czyli pupilami, oferującymi różne bonusy do statystyk twojej głównej postaci, jak i całej drużyny. W jednym momencie możesz korzystać z premii tylko jednego pupila, a poza tym nie wszystkie bonusy będą pasować do twojego stylu gry, więc niepotrzebne zwierzaki po prostu sprzedaj. Pierwszego pupila możesz znaleźć już w Engwitańskich wykopaliskach (M8), ale kolejne kilkanaście znajdziesz na wyspie Neketaka. Zajrzyj na stronę "Lista pupilów (petów)", aby poznać dokładne lokalizacje zwierzaków.
Lokacje na mapie oferują nie tylko nowe przedmioty, ale też np. miejsca, w których możesz handlować. - Jak szybko się wzbogacić w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Lokacje na mapie oferują nie tylko nowe przedmioty, ale też np. miejsca, w których możesz handlować.

Drużyna w Pillars of Eternity 2 Deadfire to nieodłączny element rozgrywki i już od samego początku warto o nią zadbać. Wypływając z pierwszej wyspy gry - tej z Portem Maje - możesz za darmo zdobyć komplet członków grupy (dokładnie pięciu, razem z głównym bohaterem, tworzonym na starcie). Kompanów do drużyny możesz również kupić w karczmie, ale nie jest to opłacalny wybór. Niniejsza strona opisuje, gdzie odnaleźć pierwszych towarzyszy oraz jakie klasy postaci możesz im przydzielić:

Eder

Eder to postać, która dołączy do twojej drużyny na samym początku rozgrywki - nie musisz go nigdzie szukać, a on automatycznie dołączy do grupy - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Eder to postać, która dołączy do twojej drużyny na samym początku rozgrywki - nie musisz go nigdzie szukać, a on automatycznie dołączy do grupy. Klasy dostępne dla Edera to:

 1. Wojownik
 2. Łotrzyk
 3. Zawadiaka (Wojownik + Łotrzyk)

Xoti

Xoti przebywa w Obozowisku Dzieci Gwiazd Porannych. - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Xoti przebywa w Obozowisku Dzieci Gwiazd Porannych.

Xoti przebywa w lokacji Przystań w Port Maje (M3), dokładnie w obozie w dolnej części - spójrz na powyższą mapę. Podczas rozmowy Xoti sama zaproponuje dołączenie do drużyny, ale pamiętaj, abyś się do niej udał przed wykonaniem zadania Los rozbitka (Stranded) dla gubernatora Claria - w przeciwnym wypadku, Xoti uda się do Neketaki i dopiero tam będziesz mógł ją zwerbować.

Klasy dostępne dla Xoti to:

 1. Kapłan
 2. Mnich
 3. Kontemplator (Kapłan + Mnich)

Aloth

Alotha odnajdziesz po przeszukaniu wykopalisk. - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Alotha odnajdziesz po przeszukaniu wykopalisk.

Dołączenie Alotha do drużyny wiąże się z wykonaniem zadania Los rozbitka (Stranded), które otrzymasz od gubernatora Claria w Porcie Maje. Twoim celem będzie odnalezienie Oderisiego, który prawdopodobnie przebywa w lokacji Engwitańskie wykopaliska (Engiwthan Digsite) - zajrzyj do opisu przejścia gry, aby dowiedzieć się więcej na temat tej misji. Po przeszukaniu wykopalisk i znalezieniu Oderisiego, podczas wychodzenia z wykopalisk zaczepi się grupa ludzi - w trakcie rozmowy Aloth zaoferuje swoje usługi i dołączy do drużyny.

Klasy dostępne dla Alotha to:

 1. Mag
 2. Mag bitewny (Mag + Wojownik)
 3. Magiczne ostrze (Mag + Łotrzyk)

Serafen

Serafen może dołączyć do twojej drużyny tuż po opuszczeniu pierwszej wyspy - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry

Serafen może dołączyć do twojej drużyny tuż po opuszczeniu pierwszej wyspy. Zakończenie zadania Los rozbitka (Stranded) sprawi, że gubernator wyślę ludzi do naprawy twojego statku - po zakończeniu rozmowy z gubernatorem udaj się do początkowej lokacji wyspy, czyli do Zacisza Vilariego (Vilario's Rest). Wtedy automatycznie przeniesiesz się do trybu podróżowania statkiem, a chwilę po odpłynięciu zostaniesz zatrzymany przez inny okręt - odbędziesz rozmowę z Kapitanem Furrante, podczas której Serafen zaoferuje ci swoje usługi.

Klasy dostępne dla Serafena to:

 1. Enigmatyk
 2. Barbarzyńca
 3. Guślarz (Barbarzyńca + Enigmatyk)

Rekrutacja towarzyszy w karczmie

Kupno towarzysza w karczmie pozwala stworzyć dowolną postać. - Jak łatwo zrekrutować pierwszych towarzyszy w Pillars of Eternity 2? - Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry
Kupno towarzysza w karczmie pozwala stworzyć dowolną postać.

Alternatywnym (ale płatnym) sposobem jest rekrutacja towarzysza w karczmie - np. w Oko Krakena w Przystani w Port Maje. Wystarczy porozmawiać z karczmarzem i wybrać opcję "Rekrutacja poszukiwaczy przygód (Recruit Adventurers)". Otworzy to okno widoczne na powyższym obrazku - możesz tu zakupić towarzysza, którego maksymalny poziom jest równy poziomowi twojej głównej postaci (ceny zaczynają się od 250 monet i rosną w zależności od poziomu). Zakup towarzysza w karczmie otworzy okno tworzenia nowej postaci - takie samo jak na początku rozgrywki, gdy tworzyłeś głównego bohatera. Nowego towarzysza możesz stworzyć od podstaw, wybierając mu rasę, klasę, wygląd i imię.

Uwaga - tzw. postacie powracające z pierwszej odsłony serii (czyli np. wymienieni na stronie Eder oraz Aloth) mogą być nieobecni w grze, w zależności od wyborów podjętych w pierwszej części Pillars of Eternity. Jeśli zaimportowałeś zapis gry, w którym te postacie umarły albo wybrałeś taką historię na początku rozgrywki, to nie spotkasz ich w Pillars of Eternity 2 Deadfire.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Pillars of Eternity II: Deadfire

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Pillars of Eternity II: Deadfire

zobacz więcej informacji o grze
Pillars of Eternity II: Deadfire

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG