poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Pure Farming 2018

Poradnik do Pure Farming 2018 to porady, które pomogą doskonale zarządzać Twoją farmą. Dowiesz się m.in. co to orka, jak zarabiać na swoich plonach, co zrobić na początku, poznasz maszyny i niezbędne do pracy budynki. Opisaliśmy również tryb fabularny.

poradnik, solucja do gry w zawiera 102 stron i 179 ilustracji, rozmiar pliku to 5,1 MB

Są to najtańsze dostępne inwestycje. Zwracają się szybko, nie wymagają dużego nakładu pracy i przynoszą codzienny zysk, choć w niezbyt dużej wysokości. Zwróć uwagę na mapę: znajdziesz tam więcej

Króliki

Możesz zakupić przy domu dwie klatki (brak ulepszeń - cena 5 000 EUR) na 25 zwierzaków. Każdy królik kosztuje 20 EUR. Już po jednej dobie możesz sprzedać je za 40 EUR/szt. Tak więc przy pełnym zakupie możesz zarobić nawet 500 EUR/dzień, przy czym inwestycja zwraca się po 10 dniach. Nie potrzebujesz także żadnych maszyn do obsługi tej hodowli.

Hodowla królików - Hodowla królików i kur w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Hodowla królików

Dodatkowym plusem jest fakt, że zwierząt nie musisz nigdzie wozić celem sprzedaży - robisz to używając tabletu; jednakże zakupu musisz dokonywać stojąc przed klatką. Masz 3 dni na ich sprzedaż, jeśli nie zdążysz będą stare i ich cena będzie niższa niż cena zakupu młodych; zdechną po kolejnych 3 dniach. Dorastanie następuje o północy.

Kury

Najpierw zakup kurnik (przy siedzibie masz 3 miejsca na kurniki), każdy kosztuje 5000 EUR. Później musisz zakupić kury.

Zakup kurnik stając w niebieskim polu przed fundamentami oznaczonymi na mapie ikoną kury - Hodowla królików i kur w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Zakup kurnik stając w niebieskim polu przed fundamentami oznaczonymi na mapie ikoną kury

Na domyślnym poziomie możesz mieć ich 10, przy czym każda kosztuje 20 EUR. Ulepsz kurnik do poziomu 2 (10 000 EUR), aby zwiększyć pojemność do 15 kur.

 1. Kury dorastają w ciągu 2 dni - nadają się wtedy na sprzedaż (25 EUR) i znoszą jajka;
 2. Jaja produkowane są codziennie, przez 5 dni - jedna kura wytwarza jedno opakowanie na dzień. Łatwo więc policzyć na podstawie nie zebranych pudełek, ile dni minęło, jeśli tego nie monitorujesz.
 3. Po 5 dniach znoszenia jaj kury nadają się na sprzedaż,
 4. Jeśli nie sprzedasz kur w ostatnim dniu znoszenia jaj, otrzymasz za nie znacznie mniej pieniędzy (5 EUR), gdyż będą już za stare. Stawka za dojrzałą kurę to 25 EUR, za starą 5 EUR. Warto więc poświęcić ostatnią partię jaj, by zamiast tego sprzedać kury.
 5. Jeśli zbyt długo będziesz zwlekał ze sprzedażą kur, zdechną.
 6. Ceny rynkowe podane są w tonach. W tym przypadku przelicznik to ~20 opakowań jaj = tona.
 7. Po sprzedaży drobiu możesz zakupić ponownie młode kury i rozpocząć cały proces na nowo. Do zwożenia jajek możesz użyć wyłącznie pick-upa albo małej naczepki. Jajka wydawane są o północy.

Zysk z hodowli 15 kur:

 1. Zakup: 300 EUR
 2. Sprzedaż: 375 EUR
 3. Średni zysk z jaj (cena ruchoma) na przestrzeni 4-5 dni: 2000-3000 EUR.
Jaja możesz transportować do skupu nawet pickupem - Hodowla królików i kur w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Jaja możesz transportować do skupu nawet pickupem
 1. Jak widać, kury nie są bardzo korzystną finansowo inwestycją. Jeśli jednak zakupisz wszystkie kurniki i ulepszysz je oraz zignorujesz (lub będziesz pamiętał) o momencie, gdy kury starzeją się i tracą wartość, to zysk z jaj może być optymalny w stosunku do nakładu pracy (po 5 dniach załadujesz wszystkie jajka na jedną naczepkę i zyskasz blisko 10 000 EUR). Jaja możesz sprzedać w punkcie skupu owoców, czy np. w fabryce majonezu.
 2. W każdym miejscu jednak otrzymasz takie samo wynagrodzenie. Tak więc zwrot inwestycji następuje najwcześniej po 3-4 tygodniach.

Szklarnie w Pure Farming 2018 to jedna z opcji zarobku hodując paprykę, pomidory lub kapustę. Zbiory otrzymasz w ten sam dzień, o ile zapewnisz im odpowiednie warunki rozwoju. Każda z roślin posiada nieco inną charakterystykę - wysokość zbioru oraz czas potrzebny na ich pozyskanie. Nie są to jednak dobre inwestycje - wymagają sporo pracy, choć mogą służyć za wypełniacz czasu, gdy twoi pracownicy zajmują się polem. W ostatniej sekcji rozdziału opisane wielkości zbiorów dla danych roślin, co pozwoli ci wybrać odpowiednią naczepę do ich transportu i wyliczyć szacunkowy zarobek. Pamiętaj, że rośliny, które rosną wolno potrzebują więcej wody i nawozu nim będziesz mógł je zebrać, gdyż szklarnia co godzinę pobiera tyle samo składników w każdym rodzaju upraw. Warto także zwrócić uwagę na wielkości zbiorów - jeśli nie masz dużych przyczepek możesz mieć problem z szybkim eksportem liczebnych zbiorów.

Przygotowanie i potrzebne maszyny

Szklarnia kosztuje 15 000 EUR. Posiada możliwość rozwoju do poziomu 2, za 10 000 EUR. Występują także szklarnie przemysłowe, o których więcej poniżej.

Szklarnia - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Szklarnia

Po ulepszeniu zwykłej szklarni dwukrotnie zwiększa ilość produkowanych dóbr (w tym samym czasie) oraz pojemność zbiorników. Zwiększa się jednocześnie 2x koszt zmiany uprawianych roślin. Z tego powodu bardziej opłaca się ulepszyć szklarnię niż kupować drugą. Potrzebne maszyny:

 1. Ciągnik średni z przyczepą na wodę,
 2. Przyczepa transportowa / ciężarówka - tu sugeruję na początek przyczepę Wielton PRC-2B. Pozwala ona przewieźć rozsądną ilość zbiorów oraz może transportować worki z nawozem.

Uwaga: worki z nawozem może transportować jedynie: przyczepki Wielton PRC-2B oraz Metaltech PH4 (pojemność tylko 3.2t) oraz pickup.

Prace do wykonania

Jedyne wymagania jakie dotyczą cieplarni to utrzymywanie na poziomie wyższym niż 0% zapasów wody oraz nawozu stałego. Tempo opróżniania się zapasów wody i nawozu nie są stałe, dlatego twoim głównym zadaniem jest monitorowanie stanu zapełnienia. O zbiorach zostaniesz poinformowany przez komunikat oraz sygnał dźwiękowy.

Wodę dostarczasz z dużych zbiorników ulokowanych niedaleko wody specjalnymi przyczepami do przewozu wody i wyładowujesz przy zbiorniku obok cieplarni.

Nawóz zaś zakupisz przy każdej wiacie, przy zielono-niebieskich zbiornikach - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Nawóz zaś zakupisz przy każdej wiacie, przy zielono-niebieskich zbiornikach. Cena jednego worka to 20 EUR, każdy uzupełnia 10% zapasu w cieplarni (na 1 poziomie); umieść je w drewnianej skrzyni przy szklarni. Do transportu nawozu możesz użyć pickupa (poj. 9 worków) lub niebieską / żółtą (od razu możesz zbierać nią warzywa) przyczepkę (obie mają poj. 16 worków).

Pamiętaj, aby utrzymywać poziom zapełnienia zbiorników na poziomie przynajmniej 10%, aby następował wzrost. Jednakże jeśli zabraknie substancji, wzrost zatrzyma się, nie stracisz jednak postępu ani sadzonek.

Zbiory

W Pure Farming 2018 rośliny rosną w różnym tempie. Po wyrośnięciu na palecie obok szklarni pojawią się gotowe zbiory. Musisz zebrać je w ciągu kilkunastu godzin, inaczej zaczniesz tracić je (10-20% straty po pierwszej dobie). Rośliny w tym czasie nadal rosną, o ile mają potrzebne składniki.

Rośliny pojawiają się w pojemnikach przed szklarnią. Możesz je zebrać dowolnym rodzajem przyczepy lub pickupem. - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Rośliny pojawiają się w pojemnikach przed szklarnią. Możesz je zebrać dowolnym rodzajem przyczepy lub pickupem.

Aby zabezpieczyć się przed utratą plonów:

 1. Od razu sprzedaj zbiory,
 2. Zmagazynuj je w drewnianych magazynach (ikona jabłka na mapie),
 3. Zmagazynuj je w przyczepie - tam się nie zepsują.

Produkt roślinny możesz przetransportować do skupu dowolnym rodzajem przyczepy, także pickupem czy wywrotką.

Typy roślin

Możesz uprawiać różne rośliny w cieplarni, wybór jest większy, gdy przeniesiesz się do innych krajów - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Możesz uprawiać różne rośliny w cieplarni, wybór jest większy, gdy przeniesiesz się do innych krajów

Możesz hodować w jednej cieplarni jeden z trzech gatunków roślin: pomidory, paprykę, kapustę. Jeśli zechcesz je zmienić, musisz zapłacić (1000 EUR przy pierwszym poziomie). Poniżej znajduje się statystyka wysokość i prędkości zbiorów dla dostępnych upraw w cieplarniach.

Uprawa

Szybkość wzrostu (procent na godzinę)

Ilość w kg

Pomidor

7%/h

1600

Papryka

5%/h

1150 / 1400

Kapusta

4%/h

2000

Rośliny egzotyczne (Bakłażan, Chili, Wasabi)

6%/h

800

Szklarnie przemysłowe

Z góry polecam zakupywać tylko szklarnie przemysłowe (dostępne są jednak tylko w Montanie), jeśli chcesz mieć wymierny zysk. Wymagają one dużo więcej pracy (szczególnie ogromnych ilości wody.

Szklarnia przemysłowa - Szklarnie w Pure Farming 2018 - Pure Farming 2018 - poradnik do gry
Szklarnia przemysłowa

Są dwukrotnie większe od szklarni drugiego poziomu, przez co do napełnienia zbiorników potrzeba 2x tyle komponentów. Jednakże, nie dla każdego warzywa otrzymasz 2x więcej zbioru. Główną cechą szklarni przemysłowych jest czas produkcji zmniejszony o tyle, że możesz zbierać plon kilka razy dziennie.

Uprawa

Szybkość wzrostu (procent na godzinę)

Ilość w kg

Pomidor

7%/h

1600

Papryka

5%/h

1150 / 1400

Kapusta

4%/h

2000

Dbanie o to, by każdy pojazd do którego się przesiadasz był w pełni zatankowany może być problematyczne. Jeśli skończy ci się paliwo, otrzymasz komunikant na tablecie oraz możliwość "zakupienia paliwa online".

Za 50% dodatkowej opłaty twój pojazd zostanie zatankowany zdalnie - Co jeśli skończy się paliwo w Pure Farming 2018? - Pure Farming 2018 - poradnik do gry

Za 50% dodatkowej opłaty twój pojazd zostanie zatankowany zdalnie. Jednakże nie są to wysokie koszty i jeśli nie oszczędzasz każdego grosza, możesz pozwolić sobie na tą wygodę i oszczędność czasu. Wyjątkiem mogą być tylko maszyny o bardzo dużych zbiornikach: ciężarówki czy kombajny. Te warto od czasu do czasu zatankować na stacji, gdyż straty z tankowania "zdalnego" mogą wynieść nawet dodatkowe 1000 EUR.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Pure Farming 2018

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Pure Farming 2018

zobacz więcej informacji o grze
Pure Farming 2018

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe