poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Car Mechanic Simulator 2018

Poradnik do Car Mechanic Simulator 2018 zawiera m.in. opis pobieranie i wykonywaniu zleceń oraz zdobywaniu gotówki i doświadczenia. Nie zabrakło też licznych wskazówek dotyczących napraw i dokonywania ulepszeń warsztatu.

poradnik, solucja do gry w zawiera 107 stron i 113 ilustracji, rozmiar pliku to 5,6 MB

W drugim zleceniu fabularnym w Car Mechanic Simulator 2018 będziesz naprawiać Royale Crown. W poniższym rozdziale znajdziesz porady związane z pomyślnym ukończeniem tej zlecenia.

Lista zakupów

Dla ułatwienia pracy, lista części do zakupienia:

 1. 4x Cewka zapłonowa,
 2. 2x Koło zębate wałka rozrządu,
 3. 2x Wałek rozrządu.

Opis przejścia

W kolejnym zleceniu fabularnym, które pojawi się prawdopodobnie po kolejnym zleceniu dodatkowym (musisz awansować na 2 poziom doświadczenia). Twoim zadaniem będzie wymiana rozrządu. Przy tej zabawie musisz uprzednio zbadać części, które mają być wymienione - zauważ, że klient życzy sobie, by wszystkie części były prosto ze sklepu!

Zniszczone części łatwo dostrzec - są mocno zardzewiałe - Zlecenie 2 - Royale Crown | Opis przejścia Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Zniszczone części łatwo dostrzec - są mocno zardzewiałe

Otwórz maskę i skieruj wzrok na lewą stroną. By dostać się do elementów rozrządu zdemontuj najpierw napinacz, kolejno paski klinowe i na koniec elementy, o które były zaczepione: koło pasowe, rolkę prowadzącą oraz pompę wody - dopiero wtedy możesz zdjąć osłonę rozrządu.

Pod pokrywą dostrzeżesz jeszcze dwa zardzewiałe koła do wymiany - Zlecenie 2 - Royale Crown | Opis przejścia Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Pod pokrywą dostrzeżesz jeszcze dwa zardzewiałe koła do wymiany

Tam zdemontuj pas i dwa koła zębate (do wymiany). Z górnej części silnika zdemontuj cewki zapłonowe o widocznie rdzawej barwie, następnie zdemontuj górną pokrywę zaworów. Dopiero po jej zdjęciu możesz wyjąć wałki rozrządu. To wszystkie elementy do tego zlecenia. Zakup je (wszystkie części są "domyślne", bez nazwy w nawiasie w sklepie) i zamontuj w kolejności odwrotnej. Nie zapomnij na koniec wymienić oleju, tak jak to robiłeś w pierwszym zleceniu.

W Car Mechanic Simulator 2018 trzecim zleceniem fabularnym skupisz się na Royal Bianco. Ten rozdział poświęcony jest opisowi przejścia tego zadania. Poznasz stąd listę części do zakupienia oraz porady związane z dokonaniem naprawy.

Lista zakupów

Lista części do zakupienia:

 1. Napinacz paska,
 2. Rolka prowadząca A,
 3. Pasek klinowy A,
 4. Pasek klinowy B,
 5. 4x Felga Classic 06, 17',
 6. Wentylator chłodnicy.

Opis przejścia

Po wykonaniu w międzyczasie od drugiego zadania jakiejś prostej wymiany hamulców (wymagany poziom 3), pora na nowe wyzwania. Tym razem do zrobienia felgi (wymiana) oraz "coś" w silniku - elementy paska klinowego (napinacz, rolka A oraz paski A i B). Wszystkie te elementy znajdują się po zewnętrznej stronie silnika: najpierw zdejmij napinacz, potem paski, potem rolkę i załóż w odwrotnej kolejności. Z felgami radzisz sobie podobnie jak w pierwszym zadaniu - musisz oczywiście przed wymianą rozdzielić felgi od opon, później założyć ogumienie na nowe felgi i dokonać wyważania.

Trudno jest zauważyć z zewnątrz, że sam wentylator uległ uszkodzeniu, gdy obudowa ma się całkiem nieźle - Zlecenie 3 - Royal Bianco | Misje w Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Trudno jest zauważyć z zewnątrz, że sam wentylator uległ uszkodzeniu, gdy obudowa ma się całkiem nieźle

Jest jednak jeszcze jeden dość kłopotliwy w odnalezieniu element, który jak twierdzi zleceniodawca, wywołuje hałas spod maski. Jest to wentylator chłodnicy, który łączony jest wraz z obudową, lecz wystarczy zakupić i wymienić sam wentylator (70$) do starej obudowy. Dopiero teraz możesz oddać samochód właścicielowi.

Czwartym zleceniem w Car Mechanic Simulator 2018 jest Mayan M6. W tym rozdziale znajdziesz informacje jak naprawić pojazd. Dowiesz się stąd jaka jest lista części do wymiany oraz porady jak wykonać naprawy.

Lista zakupów

Lista elementów do wymiany:

 1. 2x Dolne ramię wahacza,
 2. 2x Półoś napędowa przednia typ C,
 3. 2x Górne łożysko amortyzatora przedniego,
 4. 2x Końcówka drążka kierowniczego,
 5. 2x Amortyzator przedni,
 6. 2x Łącznik stabilizatora (przedni, typ A),
 7. 2x Drążek kierowniczy

Oraz nie wykazane w testach diagnostycznych:

 1. Chłodnica typ A,
 2. Obudowa wentylatora chłodnicy B.

Opis przejścia

Teraz, by otrzymać zlecenie, musisz awansować na 4 poziom. Możesz również rozbudować swój garaż, korzystając ze stołu narzędziowego. Odblokujesz w ten sposób ścieżkę diagnostyczną, która otwiera przed tobą możliwość testowania zawieszenia oraz stół naprawczy - z jego pomocą możesz zaoszczędzić na niektórych częściach.

Korzystając ze ścieżki diagnostycznej możesz sprawdzić, które elementy zawieszenia i układu hamowania wymagają naprawy - Zadanie 4 - Mayan M6 | Zlecenia fabularne w Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Korzystając ze ścieżki diagnostycznej możesz sprawdzić, które elementy zawieszenia i układu hamowania wymagają naprawy

Przejdź więc do kolejnego zadania głównego, w którym to właśnie testować będziesz zawieszenie. Najlepiej skorzystaj na początek ze ścieżki diagnostycznej przenosząc tam pojazd zamiast na podnośnik. Do pomieszczenia prowadzą czerwone podwójne drzwi. Wewnątrz podejdź i użyj komputera diagnostycznego, a przeniesiony zostaniesz do samochodu. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami: najpierw najedź na tester hamulców przytrzymując go (klawisz S) po najechaniu przednimi, potem tylnymi kołami, potem wjedziesz na tester zawieszenia. Po zakończonym teście będziesz wiedział, które dokładnie części musisz wymienić.

Tor testowy również pozwala na znaczną analizę uszkodzeń naprawianego pojazdu. - Zadanie 4 - Mayan M6 | Zlecenia fabularne w Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Tor testowy również pozwala na znaczną analizę uszkodzeń naprawianego pojazdu.

Przenieś pojazd na podnośnik. By skutecznie sprawdzić, które części są do wymiany (a jest ich aż 16) skorzystaj także z toru testowego - podejdź do bramy warsztatu i na mapie wybierz ów tor i ukończ przejazd. Tor testowy oraz ścieżka diagnostyczna dają wykaz sprawności innych części zawieszenia i układu hamowania. By wymienić elementy zawieszenia musisz najpierw zdemontować koła, po czym kolejno wyjmować wszystkie elementy zawieszenia przy przednich kołach. Żeby móc zdemontować wahacz dolny, auto musi być uniesione wysoko do góry.

Ściągacz do sprężyn - Zadanie 4 - Mayan M6 | Zlecenia fabularne w Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Ściągacz do sprężyn

By zdemontować amortyzator, musisz skorzystać ze ściągacza do sprężyn stojącego przy filarze w warsztacie. Niektóre uszkodzone części możesz spróbować naprawić z użyciem stołu naprawczego (jeśli ów odblokowałeś korzystając ze skrzynki z narzędziami), lecz zważ na to, że do tego zadania wszystkie wymieniane części muszą mieć 100% sprawności. Przed montażem amortyzatorów pamiętaj o ich złożeniu w całość ze sprężynami na ściągaczu!

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Car Mechanic Simulator 2018

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Car Mechanic Simulator 2018

zobacz więcej informacji o grze
Car Mechanic Simulator 2018

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe