poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Opis przejścia i bossowie [PS4]

Nieoficjalny poradnik do Crash Bandicoot N. Sane Trilogy zawiera informacje pomocne w ukończeniu wszystkich trzech gier wchodzących w skład kolekcji. Znajdziesz w nim dokładny opis przejścia, walki z bossami oraz wszystkie trofea.

poradnik, solucja do gry w zawiera 390 stron i 680 ilustracji, rozmiar pliku to 26,5 MB

Sekrety:

  • Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 48 skrzyń. Wymagany czerwony klejnot z etapu Slippery Climb.
  • Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.

Opis:

To zdecydowanie najtrudniejszy etap spośród wszystkich z pierwszej wyspy i śmiało może on też "konkurować" pod względem stopnia trudności z wieloma poziomami z dalszej części gry. Na etap ten składa się cała masa pułapek, które na dodatek w wielu przypadkach wymuszają konieczność wykonywania serii bezbłędnych i idealnie wymierzonych skoków. Nie przejmuj się jeśli przy pierwszym podejściu stracisz tu mnóstwo żyć, bo jest to w pełni zrozumiałe. Na szczęście sam etap nie jest bardzo długi i dzięki temu powtarzanie go celem uzyskanie lepszych rezultatów nie jest aż tak męczące.

Początkowa część tego etapu nie zapowiada jeszcze horroru jaki czeka Cię później - Native Fortress | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Początkowa część tego etapu nie zapowiada jeszcze "horroru" jaki czeka Cię później. Podczas wspinaczki zadbaj jedynie o to żeby odbić się od żółwia, który podróżuje pod jedną ze skrzynek nadających się do zniszczenia. Nie warto się też jakoś szczególnie śpieszyć w obszarze z obracającymi się platformami. Przywracaj do pożądanej pozycji tylko te najbliższe obrotowe półki, a nie kilka na raz, bo możesz wtedy nie zdążyć z dotarciem do nich.

Jednym z pierwszych naprawdę problematycznych miejsc jest spotkanie z tubylcem z powyższego obrazka. Wykonaj tu skok jeszcze w trakcie zjazdu po śliskim podłożu. Dzięki temu nie tylko nie zostaniesz odepchnięty przez wroga, ale wylądujesz na jego tarczy i będziesz mógł zniszczyć zawieszoną wyżej skrzynkę z ekstra życiem.

Kontynuuj podróż, w trakcie której unikaj kontaktu z kolcami oraz płomieniami - Native Fortress | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kontynuuj podróż, w trakcie której unikaj kontaktu z kolcami oraz płomieniami. Po drodze do zniszczenia będzie też wieża ze skrzyń (powyższy obrazek) i należy tu koniecznie odnotować, iż dolny obiekt to skrzynia TNT. Postaraj się zdobyć dwa dodatkowe życia i następnie szybko odskoczyć na śliską lewą platformę w oczekiwaniu na eksplozję. Możesz wyruszyć dalej, ale zdecyduj się na taki krok dopiero gdy małpa z sąsiedniej platformy oddali się.

Nieco dalej natrafisz na ostatniego trzeciego tokena Tawny i będziesz mógł rozegrać bonusowy poziom. W dodatkowej rundzie trzeba zniszczyć tylko pięć skrzynek, aczkolwiek część z nich jest usytuowanych nad przepaścią (do jednej z nich musisz się ponadto katapultować).

Zalicz nową długą wspinaczkę, która doprowadzi Cięd o punktu kontrolnego - Native Fortress | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Zalicz nową długą wspinaczkę, która doprowadzi Cięd o punktu kontrolnego. Zaczniesz tu podróżować w lewo i w tym momencie rozpocznie się najtrudniejsza część etapu.

Niedługo po rozpoczęciu przemarszu w lewo będziesz musiał kilka razy odbić się od pokazanego na obrazku żółwia, bo tylko tak zniszczysz skrzynkę z jabłkami. Kawałek dalej rozstawiony jest jeden z tubylców i musisz się bardzo pilnować żeby nie zepchnął on Crasha z półki, bo prawie na pewno będzie to równoznaczne ze śmiercią bohatera. W trakcie przeprawy nie zapominaj o tym, że podczas przemieszczania się po śliskich półkach możesz próbować (na krótką chwilę) zawracać i wyczekiwać dzięki temu na lepszy moment do oddania skoku.

Uwaga - Istnieje też alternatywna ścieżka. Po odbiciu się od żółwia z zamiarem zniszczenia skrzynki z jabłkami możesz trzymać górny kierunek. Dotrzesz dzięki temu do sekretnego obszaru za palisadą. Wyruszając w lewo ominiesz część pułapek czekających na Crasha (niestety nie przejdziesz w ten sposób aż na sam koniec etapu).

W pokazanym na obrazku miejscu należy umieścić czerwony klejnot i dla przypomnienia ten sekretny obiekt możesz odblokować dzięki perfekcyjnemu (czyli bez zgonów i niszcząc wszystkie skrzynie) zaliczeniu etapu Slippery Climb z dalszej części gry - Native Fortress | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W pokazanym na obrazku miejscu należy umieścić czerwony klejnot i dla przypomnienia ten sekretny obiekt możesz odblokować dzięki perfekcyjnemu (czyli bez zgonów i niszcząc wszystkie skrzynie) zaliczeniu etapu Slippery Climb z dalszej części gry. Użycie tego obiektu uruchomi w tym miejscu windę i uzyskasz dostęp do zupełniego nowego obszaru w chmurach gdzie do odnalezienia są dodatkowe skrzynki. Po zlokalizowaniu ich wszystkich OSTROŻNIE powróć na dół tą samą drogą.

Najtrudniejszy moment tego etapu czeka Cię tuż po odblokowaniu pokazanego na dołączonym obrazku ostatniego punktu kontrolnego - Native Fortress | Crash Bandicoot - N. Sanity Island - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Najtrudniejszy moment tego etapu czeka Cię tuż po odblokowaniu pokazanego na dołączonym obrazku ostatniego punktu kontrolnego. Są tam trzy malutkie półki, na których pojawiają się płomienie. Musisz rozpocząć przeskakiwanie na kolejne platformy w idealnym momencie, by zdążyć z opuszczeniem ich zanim Crasha dosięgnie na nowo rozpalony ogień.

Sama końcówka jest już banalnie prosta. Zalicz krótką wspinaczkę, w trakcie której w ramach "rekompensaty" za nadszarpane nerwy odnajdziesz aż trzy skrzynie z dodatkowymi życiami. Ostatni zestaw skrzyń będziesz mógł zniszczyć lądując na nich po dalekim skoku, ale na szczęście w trakcie pozbywania się ich życie Crasha nie znajdzie się już w niebezpieczeństwie.

Podgląd wyspy Cortex Island - Opis wyspy Cortex Island | Opis przejścia | Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry
Podgląd wyspy Cortex Island

W rozdziale tym zamieściliśmy informacje na temat etapów z wyspy Cortex Island odwiedzanych w grze Crash Bandicoot wchodzącej w skład kolekcji Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Cortex Island to ostatnia trzecia wyspa dostępna w tej grze. Składa się ona w zdecydowanej większości z trudnych etapów, w których bardzo łatwo można przyczynić się do śmierci Crasha. Ponadto wiele z rozgrywanych misji jest stosunkowo długich i jeszcze bardziej zwiększa to prawdopodobieństwo popełnienia jakiegoś błędu w drodze do końcowego portalu.

Uwaga - Etapy z walk z bossami zostały omówione w odrębnym rozdziale poradnika. Na Cortex Island czekają Cię pojedynki z Pinstripe Potoroo, Nitrusem Brio i Neo Cortexem. Dwie ostatnie walki są trudne i niemal pewne jest to, że będziesz je musiał kilka razy rozegrać zanim poprawnie wykonasz wszystkie kroki.

Najważniejsze informacje:

  • Liczba zwykłych poziomów: 10
  • Liczba ukrytych poziomów: 1 - Fumbling in the Dark. Poziom ten możesz odblokować zdobywając klucz w etapie Jaws of Darkness.
  • Liczba unikalnych poziomów: 1 - The Great Hall. W lokacji tej wykorzystuje się zdobyte w innych etapach klejnoty.
  • Liczba walk z bossami: 3 (Pinstripe Potoroo, Dr. Nitrus Brio, Dr. Neo Cortex)

Sekrety:

  1. Czysty klejnot (Clear Gem) - Zniszcz 86 skrzyń.
  2. Bonusowa runda: Tawna - Zbierz 3 tokeny z jej podobizną.
  3. Bonusowa runda: Nitrus Brio - Zbierz 3 tokeny z jego podobizną.

Opis:

To dość długi etap i ukończenie go może przysporzyć ci sporo kłopotów, gdyż w trakcie jego zaliczania będziesz miał do czynienia z nowymi odmianami pułapek oraz przeciwników. Kładzie on ponadto duży nacisk na eksplorację, gdyż możesz odnaleźć niemal 90 skrzynek i odblokować dwie bonusowe rundy.

Praktycznie od momentu rozpoczęcia tego etapu będziesz musiał radzić sobie z różnymi rodzajami robotów - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Praktycznie od momentu rozpoczęcia tego etapu będziesz musiał radzić sobie z różnymi rodzajami robotów. "Pełzające" roboty nie są praktycznie żadnym zagrożeniem i możesz je eliminować wskakując nie lub używając ataku Spin. Latające roboty występują w dwóch odmianach. Te z kamerami możesz śmiało niszczyć. Maszyny z wystającymi kolcami stanowią z kolei śmiertelne zagrożenie i choć można je niszczyć atakiem Spin to bezpieczniej jest ich całkowicie unikać.

Bardzo szybko natrafisz też na pierwsze pułapki i nowością są przede wszystkim rozgrzane czerwone rury. Nie możesz ich dotknąć, bo Crash wtedy automatycznie zginie (o ile oczywiście nie był chroniony przez maskę). Co ciekawe niebieskich rur nie musisz się w ogóle obawiać, są one w pełni bezpieczne.

Podczas podróży w prawo zainteresuj się pokazaną na obrazku przepaścią gdzie zauważysz dwa lewitujące roboty z kolcami. Możesz zeskoczyć w tym miejscu na dół, przy czym zadbaj o to żeby w locie nie nadziać się na jeden z kolców. Na dole znajduje się sekretny obszar i skrywa on między innymi pierwszego tokena z podobizną Nitrusa Brio. Po zebraniu wszystkich skarbów użyj małej windy żeby powrócić na główną ścieżkę.

Kontynuuj podróż w prawo i nie zapomnij rozglądać się za nowymi tokenami, gdyż w początkowej części tego etapu do odnalezienia są jeszcze pierwszy token Tawny i drugi Nitrusa Brio - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Kontynuuj podróż w prawo i nie zapomnij rozglądać się za nowymi tokenami, gdyż w początkowej części tego etapu do odnalezienia są jeszcze pierwszy token Tawny i drugi Nitrusa Brio. Nieco dalej czeka Cię przeprawa przez kilka taśmociągów i w razie potrzeby wychylaj gałkę w przeciwną stronę żeby spowolnić podróż lub żeby całkiem zawrócić. To ważna kwestia, bo w okolicy musisz unikać gorących rur oraz latających robotów.

Dotrzyj do nowej ruchomej platformy i po zaliczeniu przejażdżki wyrusz dla odmiany w lewo. Początkowo nie jest tu zbyt trudno i musisz jedynie skupić się na zlokalizowaniu skrzynki z drugim tokenem Tawny. Kawałek dalej po raz pierwszy będziesz miał do czynienia z dużymi rurami, z których w regularnych odstępach czasu wydostaje się gorąca para. Schemat działania jest dość oczywisty - przeskakuj nad każdą z rur w momencie gdy są one aktualnie nieczynne.

Po przejechaniu ruchomą platformę kawałek w lewo zdobądź ostatni trzeci token Tawny. Tuż obok rozpoczyna się też bonusowy etap (powyższy obrazek) i w trakcie jego zaliczania skoncentruj się przede wszystkim na rozróżnianiu zwykłych skrzynek, które znikają po jednym uderzeniu, oraz skrzynek z jabłkami, które wymagają pięciokrotnego kontaktu zanim ostatecznie zostaną zniszczone.

W kolejnej sekcji bardzo ostrożnie przeskakuj pomiędzy ustawionymi blisko siebie gorącymi rurami - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

W kolejnej sekcji bardzo ostrożnie przeskakuj pomiędzy ustawionymi blisko siebie gorącymi rurami. Musisz tu też nieustannie dokonywać niewielkich poprawek, bo rury te przedzielone są aktywnym taśmociągiem.

Zjedź windą na niższy poziom fabryki i wyrusz w prawo. W tym obszarze zwróć przede wszystkim uwagę na wysoko zawieszoną skrzynię, którą można zniszczyć wyłącznie dzięki odbiciu się od robota. W kolejnym obszarze sprawdź dla odmiany trampoliny, dzięki którym doskoczysz do kilku nowych, początkowo niewidocznych skrzyń.

Jedna z kolejnych sekcji jest znacznie trudniejsza, gdyż musisz w odpowiednim momencie rozpocząć bieg po aktywujących się stopniowo rurach ORAZ przeskoczyć w trakcie tego biegu nad gorących czerwonymi rurami. Kolejnych niemiłych niespodzianek spodziewaj się w miejscu z powyższego obrazka. W tej części fabryki musisz odbywać podróże z wykorzystaniem kolejnych ruchomych platform. Podstawowym utrudnieniem jest to, że podczas każdej z tych przejażdżek należy przeskakiwać nad mijanymi rurami. Najbardziej pilnuj się przy czerwonych rurach, których w żadnym momencie nie możesz dotknąć.

Podczas badania tej części fabryki zatrzymaj się na pokazanej na obrazku większej prawej półce - Heavy Machinery | Cortex Island | Opis przejścia | Crash N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - poradnik do gry

Podczas badania tej części fabryki zatrzymaj się na pokazanej na obrazku większej prawej półce. Są tam ostatni token doktora Brio oraz portal przenoszący do jego bonusowej rundy. To bardzo wymagająca runda, która zakłada zniszczenie aż 30 skrzyń. Podczas rozgrywania jej na początek skacz po kolejnych widocznych skrzynkach aż dotrzesz do tej z wykrzykniem. Wejście w interakcję z nią doprowadzi do pojawienia się po lewej stronie nowych skrzyń (poprzednio przypominały one jedynie puste szkielety). Zacznij po nich skakać aż dotrzesz do zlokalizowanego po lewej stronie nowego obiektu z wykrzyknikiem (wcześniej go już mijałeś, ale wtedy był niedostępny). Dotknięcie drugiej metalowej skrzyni odsłoni ostatni zestaw skrzyń i raz jeszcze musisz zacząć przemieszczać się w prawo (niestety przez większość czasu nie będziesz widział swojej postaci, tak więc lądowanie na skrzyniach będzie mocno utrudnione).

Po zaliczeniu sekretnego etapu wskocz na nową ruchomą platformę żeby kontynuować przeprawę. Dotrzesz do szeregu trampolin i postaraj się odbić od każdej z nich, dzięki czemu oprócz jabłek rozbijesz też kilka skrzyń z dodatkowymi życiami. Portal kończący etap jest na samej górze.

zobacz inne poradniki do gry Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik Opis przejścia i bossowie do gry
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

zobacz więcej informacji o grze
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji