poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik DiRT 4

Poradnik do gry DiRT 4 zawiera m.in. liczne porady dotyczące jazdy, wchodzenia w zakręty czy zmiany biegów. Znajdziesz w nim również instrukcje tuningu pojazdów i zarządzania naprawami, informacje o budowaniu drużyny czy nabywaniu pojazdów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 35 stron i 57 ilustracji, rozmiar pliku to 1,9 MB

W kategorii ogłoszeń znajdziesz przede wszystkim sporo zabytkowych wozów - Nabywanie pojazdów | Twój zespół w DiRT 4 - DiRT 4 - poradnik do gry
W kategorii ogłoszeń znajdziesz przede wszystkim sporo zabytkowych wozów

Gdy posiadasz już swoją drużynę, możesz nabywać nowe pojazdy. Możesz zakupić je w Salonie lub korzystając z Ogłoszeń. W salonie domyślnie kupujesz nowsze pojazdy, lecz poziom ich ulepszeń często jest wyższy niż tych z ogłoszeń. W ogłoszeniach znajdziesz często tańsze samochody niż w salonie, lecz o niższych parametrach ulepszeń oraz pojazdy starsze (np. na potrzeby Rajdów histroycznych). Samochody w ogłoszeniach zmieniają się co wyścig, tak dostępność niektórych modeli, jak i poziom ulepszeń i cena innych. Z tego względu warto często monitorować stan ogłoszeń.

Kilka ważnych informacji:

 • Nie kupuj samochodów na zapas - aby ukończyć grę, nie musisz ani posiadać wszystkich samochodów, ani nawet jednego z każdej klasy. W wielu wyścigach może brać udział więcej niż jedna klasa pojazdów.
 • Pojemność garażu jest ograniczona i zależy od rozwoju budynku Powiększanie garażu.
 • Samochody możesz sprzedawać za połowę ich wartości.
 • Ulepsz zaplecze o Prywatna kolekcja, aby zwiększyć szansę na pojawienie się lepszych ofert w ogłoszeniach (często są to mocno ulepszone samochody).
Inżynierowie w praktyce są całkowicie opcjonalni (jeśli umiesz jeździć w 100% bezkolizyjnie) - Członkowie drużyny | Twój zespół w DiRT 4 - DiRT 4 - poradnik do gry
Inżynierowie w praktyce są całkowicie opcjonalni (jeśli umiesz jeździć w 100% bezkolizyjnie)

Gdy zakupisz pojazd możesz dostosować swój zespół. Im większa jakość członka drużyny, tym większy procent od wygranej będzie on chciał jako wynagrodzenie. Możesz próbować 2x podwyższać udział od niższej wartości niż oczekiwana, później musisz odczekać wyścig, by móc ponownie proponować kontrakt.

 • Główny inżynier - od niego zależy szybkość i jakość diagnozowania usterek, a także możliwość tuningu pojazdu (a dokładnie możliwości zapisania i wczytania ustawień do samochodu).
 • Inżynierowie - to oni przeprowadzając naprawy właściwe. Jeśli ulepszasz zaplecze o Skrzynkę z narzędziami (poprawia modyfikatory inżynierów), lepiej posiadać większą ilość słabszych inżynierów. Inżynierom ustalasz także długość kontraktu.
 • PR-owiec / Agent PR - to od niego zależy, jakie oferty dostaniesz od sponsorów, oraz na jakie wysokości udziałów (oby jak najniższe) możesz liczyć przy rekrutowaniu nowych członków drużyny. Wpływa także na wysokość udziałów w wygranej, gdy korzystasz z wypożyczonego pojazdu.
 • Pilot - będzie on podawał komunikaty w trakcie wyścigu w takim języku, jakiej jest narodowości (niezależnie od ustawień językowych w samej grze), niezależnie od wybranej wersji językowej gry.
 • Spotter rallycrossowy / Spotter terenowy - podobnie jak pilot będą podawać ci komunikaty, dotyczy to pozostałych dyscyplin poza rajdami.

Nowe oferty od potencjalnego personelu otrzymujesz wraz z awansami na wyższe poziomy. Czasem po otrzymaniu nowej licencji możesz także "wygrać" potencjalnego członka drużyny - zrekrutujesz go za darmo, lecz dalej musisz mu płacić procent od wygranych. Zmniejszyć koszty rekrutacji i płac jakie musisz przekazywać jako wynagrodzenie, ulepsz budynek Apartamenty dla VIP-ów oraz zatrudniaj lepszych PR-owców.

Przeglądaj oferty sponsorów - w niektórych przypadkach oferty są identyczne, możesz sugerować się wyglądem naklejek na pojeździe - Sponsorzy | Twój zespół w DiRT 4 - DiRT 4 - poradnik do gry
Przeglądaj oferty sponsorów - w niektórych przypadkach oferty są identyczne, możesz sugerować się wyglądem naklejek na pojeździe

Sponsorzy to jedno z podstawowych źródeł dochodów, poza nagrodami za wygrane mistrzostwa. Jednocześnie możesz mieć maks. 6 sponsorów, a zaczynasz od jednego. Sponsorzy wypłacają ci należności za każdy wygrany wyścig w postaci kilku tys. kredytów. Dodatkowo na każdy wyścig otrzymujesz od każdego sponsora po "wyzwaniu" (np. mniej ilość kar mniejszą niż 8 sekund) - ukończ je, a otrzymasz bonus oraz poprawisz relacje ze sponsorem. Od relacji ze sponsorem zależy wysokość wypłat bonusowych oraz możliwość uzyskania dodatkowych premii przy najwyższych relacjach. Sięgają one kilkudziesięciu tysięcy kredytów. Z tego względu najlepiej wybieraj sponsorów, którzy oferują długi kontrakt.

Kilka podstawowych informacji na koniec:

 • Aby zwiększyć ilość sponsorów, z których oferty możesz skorzystać, rozwiń budynek: Dział obsługi sponsorów.
 • Jakość oferty sponsorskiej zależy od twoich dotychczasowych postępów w karierze, oraz od jakości twoje PR Agenta.
 • Rozbudowując zaplecze o Dział logistyki możesz zwiększyć początkowe relacje ze sponsorami.
 • Niektórzy sponsorzy z tej samej branży nie przyłączą się do ciebie, jeśli nawiązałeś kontrakt z ich rywalem (np. Pirelli i Bridgestone - producenci opon).
 • Myj samochód przy każdym serwisie - poprawia to relacje ze sponsorami.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
DiRT 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

DiRT 4

zobacz więcej informacji o grze
DiRT 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe
2019-08-26 02:26:24