poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Horizon: Zero Dawn [PS4]

Poradnik do gry Horizon Zero Dawn oraz The Frozen Wilds to dokładna solucja oraz m.in. sekrety, znajdźki, metalowe kwiaty oraz manekiny żuwaczy. Przygotowaliśmy też mapy, opisaliśmy maszyny, kotły (RO, ZETA, SIGMA, KSI, PSI), umiejętności i dominację.

poradnik, solucja do gry w zawiera 388 stron i 404 ilustracji, rozmiar pliku to 23,6 MB

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Nieprzygotowani. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Początek misji

Zadanie pojawi się w dzienniku po rozmowie z Lubavadem w Obozie Łowców. Okazuje się, że z osady wyruszyła karawana, ale osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie nie dopełniła obowiązków i wojownicy nie zabrali ze sobą odpowiedniej amunicji. Lubavad przekazuje ci wybuchowe strzały i prosi, żebyś doścignął karawanę i zaopatrzył jego pracowników.

Obroń karawanę

Znacznik zadania zaprowadzi cię do miejsca gdzie zatrzymała się karawana. Najszybciej dostaniesz się tam drogą na wschód bezpośrednio z punktu w którym rozmawiałeś ze zlecającym zadanie. Po drodze możesz trafić na opuszczone wozy karawany, ale nie jest to warunkiem koniecznym misji, więc nie szukaj ich celowo, bo nie znajdziesz przy nich żadnych skarbów.

Po dotarciu na miejsce okazuje się, że karawana została mocno zniszczona - Nieprzygotowani (Underequipped) - misja poboczna | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Po dotarciu na miejsce okazuje się, że karawana została mocno zniszczona. Porozmawiaj z jednym z jej członków żeby kontynuować zadanie. W czasie rozmowy dowiesz się, że skrzynia z amunicją była źle oznaczona. Co więcej, po chwili karawana zostanie zaatakowana przez maszyny, a tym musisz pomóc im wyjść cało z tej sytuacji.

Pierwsza faza to starcie z trzema Czujkami i Długonogiem, który stanowi największe zagrożenie dla powodzenia misji. Sprawdź Fokusem jego słabe punkty i uderzaj w nie zarówno za pomocą płonących strzał, jak i broni konwencjonalnej. Jeśli dysponujesz procą zdolną do wystrzału porażających bomb, to broń tego typu będzie wielkim atutem.

Gdy uda ci się pokonać pierwszą grupę maszyn rozpocznie się druga faza, w której musisz stawić czoła Złomiarzom - Nieprzygotowani (Underequipped) - misja poboczna | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Gdy uda ci się pokonać pierwszą grupę maszyn rozpocznie się druga faza, w której musisz stawić czoła Złomiarzom. Maszyny atakują w czwórkę, co utrudni zadanie, bo niekiedy nie będziesz wiedział skąd dochodzi atak. Staraj się być blisko postaci niezależnych i celuj jedynie w słabe punkty maszyn. Po wszystkim porozmawiaj z Marzavidem.

Odzyskaj skradziony towar

Okazuje się, że jeden z członków karawany zbiegł w czasie walki - Nieprzygotowani (Underequipped) - misja poboczna | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Okazuje się, że jeden z członków karawany zbiegł w czasie walki. Co gorsza zabrał ze sobą cenny ładunek. Twoim celem jest odnalezienie go. Użyj Fokusa przy przewróconych wozach, żeby dowiedzieć się w którym kierunku złodziej uciekł. Zablokuj ścieżkę i podążaj jego śladami. Szybko znajdziesz go ukrywającego się w lesie. Porozmawiaj z nim, żeby kontynuować przebieg misji.

Podczas rozmowy złodziej nieoczekiwanie zostaje trafiony przez ukrywającego się niedaleko Nękacza - Nieprzygotowani (Underequipped) - misja poboczna | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Podczas rozmowy złodziej nieoczekiwanie zostaje trafiony przez ukrywającego się niedaleko Nękacza. Oczywiście jesteś kolejnym celem maszyny, więc przygotuj się do wymagającego starcia. Podobnie jaj we wcześniejszej części misji, duże znaczenie dla starcia mają pociski porażające. W pozostałych przypadkach musisz przeskanować maszynę i utrzymując dystans unieszkodliwić działo na jej grzbiecie. Uważaj też na pociski, którymi będzie w ciebie strzelał, bo zadają spore obrażenia. Jeśli zniszczysz działo to Nękacz postara się podejść bliżej, a ty nie możesz na to pozwolić, bo największe obrażenia zadaje jego ogon. Zachowaj bezpieczny dystans i wykończ maszynę.

Zakończenie zadania

Po zakończonej walce porozmawiaj z Dirdem. W czasie dialogu mężczyzna umrze, a tobie nie pozostanie nic innego jak przeszukanie jego ciała. Znajdziesz przy nim cenny ładunek, który musisz odnieść Marzavidowi. Znajdziesz go przy wywróconych wozach karawany. Po krótkiej rozmowie zadanie zostanie zakończone.

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania Za starą znajomość. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Aktywuj zadanie

Zadanie pojawi się w dzienniku po rozmowie z kobietą o imieniu Gera, którą znajdziesz w Obozie Łowców. Gera prosi o pomoc w odnalezieniu męża, który miał dotrzeć do obozu, ale od dłuższego czasu nie ma o nim żadnych wieści. Musisz udać się w miejsce, gdzie widziano go po raz ostatni i poszukać o nim informacji.

Znajdź Kenderta

Na miejscu wskazanym znacznikiem nie znajdujesz nikogo - Za starą znajomość (To Old Acquaintance) - zadanie | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Na miejscu wskazanym znacznikiem nie znajdujesz nikogo. Skorzystaj z Fokusa, żeby określić trasę, którą mógł podążać zaginiony. Idź po śladach w kierunku Obozu Łowców (południe). Tuż za ogniskiem woź zjechał w prawo z drogi.

Korzystaj z Fokusa, żeby wykrywać poszczególne obiekty, które mogą naprowadzić cię na właściwy trop - Za starą znajomość (To Old Acquaintance) - zadanie | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Korzystaj z Fokusa, żeby wykrywać poszczególne obiekty, które mogą naprowadzić cię na właściwy trop. Po drodze znajdziesz kosz, który mógł należeć do zaginionego. Część trasy wyznaczają też porozrzucane butelki. Gdy dotrzesz do skrzyni zbadaj ją, a następnie podążaj dalej wzdłuż linii skał. W pobliżu możesz zauważyć małe stado Tramplerów, a obok nich ognisko. Skorzystaj z możliwości zapisu i wróć na szlak związany z zadaniem. Ostatnią wskazówką jest widoczna na obrazku beczka.

Po zbadaniu beczki Aloy odkrywa, że Kendert ukrywa się w górach - Za starą znajomość (To Old Acquaintance) - zadanie | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Po zbadaniu beczki Aloy odkrywa, że Kendert ukrywa się w górach. Porozmawiaj z nim.

Odzyskaj butelki

Kolejnym etapem zadania jest odzyskanie pięciu butelek trunku dla Kenderta - Za starą znajomość (To Old Acquaintance) - zadanie | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Kolejnym etapem zadania jest odzyskanie pięciu butelek trunku dla Kenderta. Na powyższym obrazku oznaczyłem rejon w którym możesz ich szukać. Gdy zbliżysz się do właściwego punktu to szybko zauważysz zielony znacznik interakcji z przedmiotem.

Teren opanowany jest przez widoczne na obrazku maszyny, ale nie powinno to szczególnie utrudnić zadania. Możesz wykorzystać porażające / zamrażające bomby do zneutralizowania ich, ale są bardzo wytrzymałe, więc najlepszym rozwiązaniem jest wbiegnięcie pomiędzy nie. Bysiory są bardzo płochliwe i charakteryzują się bardzo chaotycznym sposobem walki przeciwko tobie. Czasami będą uciekać, czasem szarżują na ciebie a niekiedy próbują ataków z dystansu ryjąc ziemię. Wystarczy, że będziesz robił zwyczajne uniki gdy zobaczysz migający wykrzyknik w rogu ekranu, a wszystko powinno pójść łatwo.

Jeśli poczujesz się zagrożony to wejdź na wzgórze, a maszyny niemal błyskawicznie o tobie zapomną. Co więcej przekradanie się może być wyjątkowo nieskuteczne, bo na obszarze nie ma zbyt wielu krzaków, więc szybko zostaniesz wykryty.

Zakończenie zadania

Gdy zbierzesz pięć butelek, to wróć z nimi do Kenderta - Za starą znajomość (To Old Acquaintance) - zadanie | Obóz Łowców - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Gdy zbierzesz pięć butelek, to wróć z nimi do Kenderta. Po krótkiej rozmowie ten etap zadania dobiegnie końca, a ty musisz porozmawiać z Gerą, żeby zakończyć zadanie. Kobieta przebywa teraz w Wieży Dnia, więc zwróć uwagę na znacznik zadania zanim skorzystasz z szybkiej podróży.

Poniższy rozdział stanowi kompletny opis przebiegu rozgrywki w trakcie zadania W obcych krajach. Znajdziesz tutaj wskazówki, które pomogą ci ukończyć omawiane zadanie możliwie najkorzystniej.

Aktywuj zadanie

Misja pojawi się w dzienniku po rozmowie z dowódcą Wieży Dnia - Kapitanem Balahnem. Twoim zadaniem jest zbadanie losów zaginionych podopiecznych Balahna. W tym celu musisz cofnąć się na ziemie Nora i przeszukać opuszczoną wioskę.

Zbadaj wioskę

Punkt startowy misji znajduje się nieopodal skażonej wioski, którą oczyszczałeś w związku z wątkiem głównym. Przenieś się do pobliskiego ogniska lub pokonaj drogę w dowolny inny sposób.

Zaraz obok ogniska znajdziesz zwłoki jednego z żołnierzy - W obcych krajach (In Foreign Lands) - zadanie | Wieża Dnia | Horizon Zero Dawn - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Zaraz obok ogniska znajdziesz zwłoki jednego z żołnierzy. Skorzystaj z Fokusa, żeby je namierzyć, a następnie je zbadaj. Okazuje się, że oddział Balahna wycofał się z wioski. Ponownie użyj Fokusa w pobliżu ciała, żeby znaleźć ich trop. Podążaj za nim. Tuż obok koryta rzeki znajdziesz kolejne ciało, które możesz zbadać jeśli chcesz. Nie mniej jednak twoim głównym celem jest podążanie śladami żołnierzy.

Znajdź żołnierzy

Wraz z końcem tropu znajdziesz żołnierski hełm, który należy sprawdzić - W obcych krajach (In Foreign Lands) - zadanie | Wieża Dnia | Horizon Zero Dawn - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Wraz z końcem tropu znajdziesz żołnierski hełm, który należy sprawdzić. Następnie ponownie skorzystaj z Fokusa, znajdź dalszy trop i podążaj jego śladem. Na końcu drogi trafisz wprost nad jezioro. Zbadaj krew na brzegu i przepłyń jeziorem na wyspę wskazaną znacznikiem zadania. W pobliżu jeziora kręci się kilka maszyn, więc warto skorzystać z Fokusa i poznać ich położenie przed wejściem do wody.

Na wyspie znajdziesz dalszy trop, który oznaczony jest też śladami krwi - W obcych krajach (In Foreign Lands) - zadanie | Wieża Dnia | Horizon Zero Dawn - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Na wyspie znajdziesz dalszy trop, który oznaczony jest też śladami krwi. Podążając śladami trafisz na mówiącego do siebie Lakhira. Porozmawiaj z nim. W czasie rozmowy okaże się, że wojownik nie zdecyduje się wrócić do swojego garnizonu bez łuku.

Kłapak

Łuk znajduje się w trzewiach maszyny, którą mogłeś zobaczyć w pobliżu. Zabij Kłapaka, żeby kontynuować zadanie.

Wystarczy, że ustawisz się na szczycie skały i poczekasz aż się zbliży - W obcych krajach (In Foreign Lands) - zadanie | Wieża Dnia | Horizon Zero Dawn - Horizon Zero Dawn - poradnik do gry

Wystarczy, że ustawisz się na szczycie skały i poczekasz aż się zbliży. Skorzystaj z płonących strzał i strzelaj w dowolny z punktów, aczkolwiek najlepszy efekt da podpalenie zbiornika na jego grzbiecie. W ten sposób stwór eksploduje kilkukrotnie. Jedynym zagrożeniem z jego strony są lodowe pociski, które działają obszarowo zadając obrażenia w czasie. Jesli strzeli w twoim kierunku to poczekaj aż lód pokryje obszar i wyjdź z zasięgu jego rażenia.

Zakończ zadanie

Po wygranej walce przeszukaj stwora, żeby odzyskać łuk, który należał do Lakhira. Oddaj broń żołnierzowi, a zadanie zostanie zakończone.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Horizon: Zero Dawn [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Horizon: Zero Dawn

zobacz więcej informacji o grze
Horizon: Zero Dawn

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji