poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Farming Simulator 17

Poradnik do gry Farming Simulator 17 zawiera liczne porady, które pomogą ci założyć i prowadzić dochodową farmę. Znajdziesz w nim m.in. listę dostępnych maszyn,roślin i zwierząt oraz dokładny opis wszystkich możliwych kierunków rozwoju gospodarstwa.

poradnik, solucja do gry w zawiera 141 stron i 178 ilustracji, rozmiar pliku to 14,1 MB

Utworzone nieistniejące wcześniej ok. 0.5ha pole przy bazie w Goldcrest Valley - Tworzenie i łączenie pól w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Utworzone nieistniejące wcześniej ok. 0.5ha pole przy bazie w Goldcrest Valley

Każde pole w grze może zostać znacznie rozszerzone - wykorzystaj to do lepszego startu. Możesz także tworzyć własne pola od zer. Nie uzyskują one nowego numery, mogą mieć praktycznie nieograniczone rozmiary (jedyne ograniczenie to wielkość mapy, ukształtowanie terenu i przeszkody), jednakże możesz korzystać z nich jak z każdego innego pola. Także zatrudnieni pracownicy bez problemu będą tam pracować. Możesz także połączyć dwa pola (np. oddzielone jedynie drogą), by utworzyć jedno wielkie.

By połączyć dwie działki przeoraj przestrzeń / drogę między nimi - Tworzenie i łączenie pól w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
By połączyć dwie działki przeoraj przestrzeń / drogę między nimi

Aby utworzyć / rozszerzyć pole wystarczy użyć zwykłego pługa. Musisz jednak aktywować opcję modyfikacji terenu, gdyż w przeciwnym razie będzie działał jedynie na utworzonych już polach. Pamiętaj, żeby wcześniej usunąć wszystkie przeszkody na drodze do nowego pola, przede wszystkim drzewa i pnie. Nie musi być to droga robota - możesz za grosze zakupić piłę spalinową, pociąć drzewo na tzw. metrówki i ręcznie przerzucić poza obszar działania. Do usunięcia pnia musisz już użyć bardziej specjalistycznego sprzętu (koszt 5 200$ zapinany do ciągnika).

Używając walca możesz dowolnie modyfikować istniejące działki - Tworzenie i łączenie pól w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Używając walca możesz dowolnie modyfikować istniejące działki

Dobrze, aby pole było równe - eliminuje to prawdopodobieństwo, że pracownik utknie lub niepoprawnie wykona swoją pracę. Do poprawy jak i niszczenia pól możesz użyć walca (Lizard R 5000 - 4 900$) - znajdziesz go w kategorii Różne w sklepie. Wystarczy zaczepić go o ciągnik, opuścić i automatycznie pole jest niszczone.

Lepsze zyski uzyskasz hodując rośliny przynoszące nie duży plon, a wartościowy - mniej transportowania i mniejsze różnice cenowe w skupie.

Wstępnie wszystko co zbierzesz staraj się sprzedać (chyba, że ceny są wyjątkowo niskie) - początkowe zyski są niskie, a sprzedając dużo na raz cena w skupie maleje podczas przekazywania dóbr na jego rzecz.

Pick-up może przewozić lekkie naczepki z ładunkiem z dużo większą prędkością - jednak głównie tylko na asfalcie - Porady strategiczne w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Pick-up może przewozić lekkie naczepki z ładunkiem z dużo większą prędkością - jednak głównie tylko na asfalcie

Do transportu początkowych naczepek możesz użyć pick-upa - najszybsza i najtańsza opcja.

Nie próbuj wszystkiego na raz - postaw sobie wstępne cele, ewentualnie później dokonaj przebranżowienia. Strategia polegająca na próbowaniu wszystkiego przynosi małe zyski. Możesz od czasu do czasu nieznacznie zmieniać zasiewy - i jest to zalecane - by dostosować się do potrzeb rynku.

Warto dość wcześnie zająć się hodowlą, by uzyskać darmowy nawóz. Najłatwiejsze w hodowli są świnie.

Nie zakupuj lepszych maszyn dołączanych do ciągnika, jeśli twój ciągnik ma mniej niż 80% wymaganej mocy. Nie będzie wtedy poruszał się z maksymalną prędkością, przez co możesz nie zyskać nic na modernizacji, a urządzenie niepotrzebnie będzie naliczać godziny pracy i zwiększać koszty eksploatacji.

Możesz na jednym polu używać na raz więcej niż jednego urządzenia. Zachowaj jednak odstępy i zwróć uwagę na prędkości maszyn - zapobiegaj blokowaniu się nawzajem.

Nietrudno, by maszyny o różnej prędkości używane przez pracowników zaklinowały się - nie przeszkadza to zatrudnionym pobierać pieniędzy za godziny pracy - Porady strategiczne w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Nietrudno, by maszyny o różnej prędkości używane przez pracowników zaklinowały się - nie przeszkadza to zatrudnionym pobierać pieniędzy za godziny pracy

Pilnuj swoich pracowników! Nierzadko będą się oni klinować i zacinać pobierając dalej pensję. Aby zapobiec blokowaniu zachowaj odstęp oraz usuń przeszkody wokoło pola - często mogą być to drzewa, które możesz pociąć ręczną piłą motorową i wyrzucić dalej rękoma. Często, gdy np. kombajn przestaje pracować z powodu przeładowania zbiornika, zaczynają świecić nad nim światła ostrzegawcze.

Aby ładnie magazynować plony poza bazą możesz utworzyć bróg - Porady strategiczne w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Aby ładnie magazynować plony poza bazą możesz utworzyć bróg

Jeśli posiadasz odległe pole pamiętaj, że nie musisz wszystkiego zwozić do silosu - sprzedawaj od razu lub magazynuj w pobliżu pola.

Nim zaczniesz kupować nowe ciągniki do wykonania dodatkowych czynności, sprawdź, czy nie ma maszyn, które wykonują dwie czynności na raz (np. siewnik z kultywatorem).

Budynki użytkowe i obiekty

Nie musisz umieszczać zbiorów w brogach - jednak jak to wygląda? - Budynki i inwestycje w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Nie musisz umieszczać zbiorów w brogach - jednak jak to wygląda?

W grze poza pojazdami dostępnych jest także kilka budynków. Niektóre z nich mają charakter użytkowy, inne wizualny i organizacyjny. Poniżej znajduje się lista obiektów/budynków wraz ze wskazaniem ich użyteczności.

Nazwa

Cena zakupu

Komentarz

Karcher HDS 9/18-4M

4 500$

Służy do mycia pojazdów

Wieża ciśnień

18 000$

Pozwala napełnić zbiornik świeżą wodą nawet z dala od rzeki

Warsztat pojazdów

28 000$

Pozwala na modyfikację pojazdów poza sklepem

Ciepłownia

68 000$

Pozwala sprzedawać zrębki po cenie zbliżonej do cen skupu, w dowolnym miejscu

JENZ HE 700 StA

72 000$

Pozwala na sprzedać drzewa po cenie zbliżonej do cen skupu, w dowolnym miejscu

Mały/Duży silos

70 000 / 125 000$

Pozwala zwiększyć pojemność magazynową dla ziaren

Strych na siano

90 000$

Umożliwia przechowywanie wysuszonej trawy i wygodne jej ponowne załadowanie na naczepę

Wiaty na pojazdy

-

Element dekoracyjny / organizacyjny

Brogi

-

Element dekoracyjny / organizacyjny (do przechowywania zbiorów)

Pozostałe budynki marki Lizard

-

Elementy dekoracyjne

Drzewa

7 000$

Drzewa są elementem dekoracyjnym - są małe, nierówne, nie nadają się na sprzedaż z zyskiem

Budynki przynoszące zyski

Gdy uzbierasz nieco pieniędzy możesz podjąć się zainwestowania w budynki przynoszące stały dochód, przy żadnym lub minimalnym wkładzie pracy z twojej strony. Wszystkie budynki dostępne są w zakładce sklepu Obiekty i mogą zostać umieszczone w dowolnym miejscu w świecie gry. Poniżej znajduje się lista obiektów przynoszących dochody, wraz z ewentualnymi wymaganiami i zyskami.

Nazwa

Cena zakupu

Dochody dzienne

Komentarz

Ul

20 000$

376$

Bezobsługowa - dobry sposób, by spłacać raty pożyczki

Szklarnia

25 000$

1 430$

Wymaga obsługi (woda + nawóz), łącz z hodowlą świń/krów

Panel słoneczny

125 000$

2 135$

Bezobsługowa

Turbina wiatrowa

1 200 000$

23 950$

Bezobsługowa

Szklarnie warto umieścić niedaleko hodowli zwierząt, skąd łatwo dostarczysz obornik - Budynki i inwestycje w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Szklarnie warto umieścić niedaleko hodowli zwierząt, skąd łatwo dostarczysz obornik

Jeśli prowadzisz hodowlę krów lub świń warto założyć szklarnie w pobliżu hodowli. Musisz dostarczać tam obornik oraz wodę. W związku z tym warto do nawożenia używać gnojówki, a obornik przeznaczyć na szklarnie. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz obiekt zawierający sałatę czy pomidory.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Farming Simulator 17

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Farming Simulator 17

zobacz więcej informacji o grze
Farming Simulator 17

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe