poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Fallout 4 przewodnik

W przewodniku do Fallout 4 znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat gry. Dowiesz się jak stworzyć odpowiedniego bohatera i jakie dobrać mu perki, poznasz dostępne rodzaje wyposażenia czy znajdziesz kody ułatwiające grę.

poradnik, solucja do gry w zawiera 242 stron i 380 ilustracji, rozmiar pliku to 20,8 MB

Południowy Boston M9

Powyższa mapa M9 prezentuje dziewiąty sektor mapy świata w grze Fallout 4. Jest to jej południowa i południowo-wschodnia część będąca zarazem południowym Bostonem. Na mapie żółtymi kropkami oznaczone zostały te lokacje, w których możesz rozpocząć jakieś zadanie (główne, poboczne lub frakcji). Czerwone kropki symbolizują pozostałe lokacje. Nie odblokowuje się w nich żadnych questów, ale mogą one być powiązane z zadaniami rozpoczętymi w innych częściach świata.

Sposób odblokowania: Nie musisz odblokowywać tego zadania. Wystartuje ono automatycznie po rozpoczęciu gry.

Ważna informacja - Wszystkie kluczowe decyzje dotyczące głównej postaci, które podejmuje się podczas zaliczania prologu, nie są wiążące. Będziesz je mógł jeszcze zmienić w trakcie przechodzenia kolejnego głównego zadania - Powrót z przeszłości.

Ostatnie chwile przed apokalipsą

Wybierz płeć i ustal szczegóły wyglądu Twojej przyszłej postaci - Prolog | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wybierz płeć i ustal szczegóły wyglądu Twojej przyszłej postaci

Rozpoczynasz w łazience stojąc przed lustrem. Możesz tu ustalić czy chcesz grać jako kobieta czy jako mężczyzna i możesz również zmienić szczegóły swojego wyglądu (twarz, budowa ciała, znaki szczególne itp.). Po tym jak zakończysz nietypowy proces kreacji postaci potwierdź chęć przystąpienia do właściwej gry (wciśnij odpowiedni klawisz/przycisk).

Udaj się do kuchni i zagadaj do robota Codswortha. Po tym jak zapoznasz się z mechanicznym pomocnikiem napij się kawy z kubka znajdującego się na kuchennej ladzie.

Nadaj imię swojej postaci i rozdziel punkty pomiędzy jej główne statystyki - Prolog | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Nadaj imię swojej postaci i rozdziel punkty pomiędzy jej główne statystyki

Do drzwi zakupa wkrótce akwizytor. Otwórz je i rozpocznij rozmowę z Reprezentantem Vault-Tec (Vault-Tec Rep). Zaprosi on Twoją rodzinę do pobytu w Krypcie 111. Poproszony zostaniesz o wypełnienie formularza i wiąże się to z koniecznością ustalenia głównych statystyk bohatera - Siły, Percepcji, Wytrzymałości, Charyzmy, Inteligencji, Zwinności i Szczęścia. Do rozdzielenia masz 21 punktów i podpowiedzi odnośnie najlepszych startowych buildów odnajdziesz w naszym przewodniku do gry. Oprócz rozdzielenia punktów musisz także nadać imię swojej postaci.

Po tym jak rozmowa dobiegnie końca udaj się do sypialni dziecięcej. Pobaw się tu ze swoim synem Shaunem i wejdź w interakcję z zabawką wiszącą nad jego łóżkiem. Zostaniesz wkrótce poproszony o to żeby powrócić do pokoju dziennego. Podejdź do telewizora i wysłuchaj komunikatu.

Dotarcie do Krypty 111

Dotrzyj do okrągłej platformy - Prolog | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Dotrzyj do okrągłej platformy

Skorzystaj z głównych drzwi wyjściowych i skieruj się w prawo. Podążaj dość liniową ścieżką, korzystając ze wskazań mijanych po drodze żołnierzy. Po tym jak dotrzesz do niewielkiego posterunku omiń innych mieszkańców i podejdź do Oficera. Przepuści on Twoją rodzinę.

Ruszaj dalej, kierując się w stronę najwyższego punktu na wzgórzu. Ustaw się na okrągłej platformie i obejrzyj eksplozję. Zaczekaj aż winda zawiezie Cię do Krypty 111.

Wejdź do jednej z komór - Prolog | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wejdź do jednej z komór

Nie ruszaj się dopóki winda nie dotrze do krypty. Wysłuchaj tu przemówienia Nadzorcy (Overseer) i rozpocznij nowy liniowy przemarsz. Spotkasz się z członkiem personelu Vault-Tec (Vault-Tec Staff) i otrzymasz od niego kombinezon Krypty 111 (Vault-111 Jumpsuit). Podążaj teraz za doktorem Vault-Tec (Vault-Tec Doctor), który zaprowadzi Cię do sali z komorami dekontaminacyjnymi. Uspokój swojego syna, po czym wejdź do jednej z tych komór. Wkrótce dowiesz się, że tak naprawdę jest to komora kriogeniczna i zapadniesz w długi sen.

Powrót z przeszłości

Sposób odblokowania: Zadanie to rozpocznie się w Krypcie 111 (M1,1) automatycznie po ukończeniu Prologu.

Cele zadania:

  • Wyjdź z Krypty 111
  • Idź do domu
  • Porozmawiaj z Codsworthem
  • Przeszukaj sąsiedztwo wraz z Codsworthem
  • Rozejrzyj się w Concordzie

Opuszczenie Krypty 111

Eliminuj kolejne radrakany - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Eliminuj kolejne radrakany

Przed wyjściem z komory kriogenicznej obejrzysz ważną scenkę przerywnikową. Twoje aktualne zadanie to opuszczenie Krypty 111. Do wyjścia prowadzi liniowa ścieżka i musisz jedynie docierać do kolejnych drzwi. W jednym z kolejnych pomieszczeń wpadniesz na radrakana (radroach). Pokonaj insekta w oparciu o walkę wręcz (nie masz jeszcze żadnych broni) i licz się z napotkaniem nowych radrakanów w kolejnych pomieszczeniach. Atakuj je po kolei i spożywaj ich mięso jeśli stracisz zbyt dużo punktów zdrowia (nie będzie to raczej konieczne). Możesz też przećwiczyć na radrakanach jak wykonuje się silniejsze uderzenia.

Otwórz drzwi dzięki skorzystaniu z terminalu komputerowego - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Otwórz drzwi dzięki skorzystaniu z terminalu komputerowego

Zatrzymaj się po wkroczeniu do większego pomieszczenia. Zbadaj ten pokój żeby znaleźć pistolet 10mm z amunicją, stimpaki (możesz ich używać do leczenia się) oraz kilka innych przedmiotów. Najważniejszy obiekt w tym pomieszczeniu to terminal Nadzorcy na głównym biurku. Załącz go i wybierz ostatnią pozycję z listy żeby odblokować tunel ewakuacyjny. Możesz już skorzystać z nowego przejścia.

Licz się z koniecznością pokonania nowych radrakanów w kolejnym tunelu. Możesz nadal polegać na walce wręcz lub skorzystać z nowo pozyskanego pistoletu (możesz też przećwiczyć walkę w oparciu o system V.A.T.S.).

Pip-Boy będzie leżał na ziemi - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Pip-Boy będzie leżał na ziemi

Wkrótce dotrzesz do ostatniego pomieszczenia krypty. Rozpraw się z ostatnią grupą radrakanów (możesz się do nich zakraść) i zlokalizuj leżącego na ziemi Pip-Boy'a. Podnieś urządzenie i po wstępnym zapoznaniu się z nim wyłącz je. Wejdź w interakcję z panelem kontrolującym pracę ogromnych drzwi krypty. Zaczekaj na odblokowanie wyjścia i dotrzyj do windy. Możesz od razu opuścić kryptę lub dokonać jeszcze ostatnich zmian swojego bohatera (imię, SPECJAŁ, wygląd).

Powrót do domu

Warto skorzystać z perswazji - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Warto skorzystać z perswazji

Udaj się na wschód, a dotrzesz wkrótce do Sanktuarium. Jest to dzielnica mieszkaniowa, w której rozpoczynałeś grę, przy czym jest ona oczywiście aktualnie w ruinie. Rozejrzyj się po okolicy żeby znaleźć robota Codswortha i porozmawiaj z nim. Jeśli masz dostatecznie rozwiniętą Charyzmę to możesz wybrać unikalną opcję dialogową (żółtą) związaną z perswazją. Pozwoli ci to pozyskać holotaśmę. Możesz następnie przeszukać Sanktuarium razem z Codsworthem lub w pojedynkę. Nie jest to skomplikowany proces - zajrzyj do paru domów (również do własnego), zabij kilka słabych potworów i pogadaj ponownie z Codsworthem po wszystkim. Robot zasugeruje odwiedzenie pobliskiego miasta o nazwie Concord.

Podróż do Concordu

Wyeliminuj bandytów rozstawionych niedaleko muzeum - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wyeliminuj bandytów rozstawionych niedaleko muzeum

Concord znajduje się na południowy-wschód od Sanktuarium. Możesz tam dotrzeć podróżując w linii prostej lub (bezpieczniejszy wariant) pozostając na głównej drodze (zatrzymaj się przy Postoju ciężarówek Red Rocket, bo możesz tam "zrekrutować" Dogmeata). Uważaj na muchy mięsne (bloodbug hatchlings) przebywające na obrzeżach miasta Concord, albowiem mogą one zadawać większe obrażenia (jeśli chcesz możesz je ominąć). Podążaj za odgłosami walki, które doprowadzą Cię w pobliże Muzeum Wolności. Będziesz tu świadkiem wymiany ognia pomiędzy mieszkańcami oraz grupą bandytów. Pomóż cywilom w pozbyciu się pierwszej fali bandytów. Zostaniesz następnie poproszony przez Prestona Garvey'a o pomoc w zabezpieczeniu wnętrza muzeum. Z zadaniem tym powiązany jest kolejny główny quest - Gdy wzywa wolność.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, nowe główne zadanie (Gdy wzywa wolność).

zobacz inne poradniki do gry Fallout 4

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik przewodnik do gry
Fallout 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Fallout 4

zobacz więcej informacji o grze
Fallout 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG
2019-08-26 02:58:35