poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution [PS3]

W poradniku do gry Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution znajdziesz wszystko co niezbędne do komfortowego ukończenia gry. Opis misji fabularnych, porady dotyczące walki, słowniczek pojęć oraz wiele więcej.

poradnik, solucja do gry w zawiera 123 stron i 149 ilustracji, rozmiar pliku to 8 MB

Skarb przywiązany do spadochronu. - Eksploracja wyspy klasa D - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Skarb przywiązany do "spadochronu".

Po zapisaniu gry przy punkcie zapisu i zarejestrowaniu się do rundy wstępnej turnieju rangi D, możesz rozpocząć wolną eksplorację wyspy. Niestety, póki nie przejdziesz do kolejnych rund turnieju (rangi od C do S), nie będziesz miał dostępu do sporej części wyspy. Mówi się trudno, trzeba wykorzystać to, co się ma.

W pierwszej kolejności powinieneś zainteresować się porozrzucanymi po całej wyspie skarbami - mogą być one zakopane w ziemi (sygnalizowane jest to specyficzną strzałką), ukryte w rozmaitych kontenerach (skrzynie, beczki, dzbany, stosy drewna, itp.), lub wiszące w powietrzu, na małym spadochronie. Każdy z tych skarbów może kryć dowolny przedmiot użytkowy, pieniądze, zniżki do sklepów, czy nawet losy na loterie (te ostatnie są szczególnie cenne, gdyż pozwalają losować ciekawe nagrody).

Skarby umieszczone są zawsze w tych samych miejscach, oraz są odnawiane po każdym wydarzeniu (np. wykonaniu pobocznego zadania, walce w turnieju, itp.) oraz po opuszczeniu i powróceniu do konkretnego obszaru. Jest to doskonały sposób na zebranie sporego arsenału przedmiotów i zapasów pieniędzy w krótkim czasie, więc kiedy tylko możesz (czyt. kiedy przebiegasz obok skarbu) powinieneś je zbierać.

Sklepy oferują całą masę przedmiotów do kupienia. - Eksploracja wyspy klasa D - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Sklepy oferują całą masę przedmiotów do kupienia.

Na każdej mapie znajduje się także sklep (w wyższych rangach sklepy, gdyż każdy z nich oferuje konkretną grupę dóbr) (otwórz w grze mapę, jeśli nie możesz go znaleźć - oznaczony jest stosowną ikoną), w którym możesz nabyć rozmaite przedmioty (pamiętaj o możliwości wykorzystania zniżki, jeśli planujesz większe zakupy). Pieniędzy powinieneś mieć pod dostatkiem (szczególnie jeśli ukończyłeś tryb fabularny Przygody Ninja) i nie powinno być żadnych problemów z zakupami. Są jednak dwie sprawy - po pierwsze, sklep nie oferuje w tym momencie niczego szczególnego, a po drugie nie masz jeszcze możliwości przydzielenia więcej jak dwóch artefaktów ninja (odblokowują się one wraz z postępami w turnieju ninja). Jednakże, warto zakupić wszystkie pięć Leksykonów - przydadzą ci się one w pobocznej misji.

Loteria pozwala na wylosowane ciekawych nagród. - Eksploracja wyspy klasa D - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Loteria pozwala na wylosowane ciekawych nagród.

Kolejnym ważnym w tym momencie punktem jest loteria (Kraina Szczęśliwej Loterii - oznaczona na mapie stosowną ikoną). W tym miejscu możesz wykorzystać swoje losy i szczęśliwe losy na loterię - otrzymać je możesz w ramach nagrody za wysoki wynik walki (np. ocena S), znaleźć wewnątrz skarbów, bądź dostać je za zakup większej ilości przedmiotów w sklepie (np. za wartość 15,000 ryo). Losy na loterię pozwalają ci losować rozmaite nagrody - od przedmiotów, które możesz kupić w sklepie, po karty postaci, tytuły, czy ostateczne techniki. Nie są one niezbędne do ukończenia gry, jednak jeśli interesuje cię kolekcjonowanie różnych znajdziek w grze, warto się tym zainteresować.

Klony sieciowe innych graczy są porozrzucane po całej wyspie. - Eksploracja wyspy klasa D - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Klony sieciowe innych graczy są porozrzucane po całej wyspie.

Ostatnią rzeczą, która czeka cię na tej części wyspy (i nie tylko), są losowe potyczki z klonami sieciowymi innych graczy. Są one porozrzucane w różnych miejscach na mapie (oznaczone pomarańczową ikoną na minimapie) i zostają tam dopóki nie stoczysz z nimi walki. Nowe klony pokazują się po wykonaniu jakiejś czynności, np. wykonaniu pobocznego zadania, wygraniu walki turnieju czy po prostu opuszczeniu i powróceniu na dany obszar.

Warto się tym zainteresować, gdyż za wygranie takiej walki odblokujesz całą masę nowych rzeczy (m.in. możliwość wykorzystania postaci i pomocników wroga jako klonów sieciowych) i sporą ilość gotówki. Nie przejmuj się faktem, iż większość z nich będzie miała znacznie wyższy poziom doświadczenia od ciebie - przeciwnicy ci są sterowani przez komputer i nie ma większych problemów, by ich pokonać.

W tym momencie nie masz już tutaj niczego innego do roboty i możesz udać się do kolejnego rozdziału, by kontynuować turniej rangi D.

Walczył będziesz z trzema przeciwnikami, w systemie każdy na każdego. - Runda kwalifikacyjna - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Walczył będziesz z trzema przeciwnikami, w systemie "każdy na każdego".

Po tym jak zakończysz eksplorację wyspy, udaj się z powrotem do postaci przy której rejestrowałeś się do turnieju, by rozpocząć rundę kwalifikacyjną. Po serii scen czeka cię walka, której zasady dość mocno różnią się od normalnej potyczki.

Po pierwsze, walczył będziesz z trzema przeciwnikami na raz, w trybie "każdy na każdego". Drugą nowiną jest fakt, iż nie będziesz miał normalnego paska zdrowia. Zamiast niego, każdy z uczestników otrzyma 1000 kul walki. Po każdym ciosie zadanym przeciwnikowi (lub gdy ten zada go tobie), upuści on określoną ilość kul - im większe obrażenia zostały zadane (np. poprzez wyprowadzenie całej kombinacji ciosów), tym więcej kul zostanie wyrzuconych. Kule które wypadną z wroga należy zebrać, przez co zostaną one dodane do twojej puli.

Zbieraj kule walki i doprowadź ich wskaźnik u przeciwnika do 0, by wyłączyć go z walki! - Runda kwalifikacyjna - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Zbieraj kule walki i doprowadź ich wskaźnik u przeciwnika do 0, by wyłączyć go z walki!

Gdy liczba kul walki przeciwnika (lub twoja) spadnie do 0, zostanie on ogłuszony na krótką chwilę - gdy podczas tego efektu otrzyma jakiekolwiek obrażenia, zostanie wyrzucony z mapy i wyłączony z reszty starcia. Twoim celem jest ukończenie starcia (przez zbicie kul walki wszystkich wrogów do zera, bądź po upływie określonego czasu) z najwyższą ilością kul zdrowia. Postaraj się zebrać ich jak najwięcej, gdyż zostaniesz nagrodzony większa ilością pieniędzy i wyższą oceną za całą walkę.

Podczas walki kieruj się dwoma zasadami - postaraj się odizolować jednego z wrogów, przez co będziesz mógł go nieustannie atakować, zdobywając jego kule walki. Drugą z nich jest wybranie odpowiedniego celu - na początku rozgrywki zdecyduj, kto jest najgroźniejszym (bądź najbardziej upierdliwym) celem (np. podczas walcząca z dalekiego dystansu, podczas gdy ty posiadasz wojownika na krótki) i postaraj się wyeliminować go jak najszybciej, by ułatwić sobie resztę potyczki, gdyż nic tak nie irytuje jak wróg, który zasypuje cię lawiną ataków z drugiego końca areny.

Po wygraniu walki zakończysz rundę kwalifikacyjną i zostaniesz zapisany do eliminacji. W sklepie zostaną także odblokowane nowe przedmioty. Przejdź do następnego rozdziału, by kontynuować.

Zaraz po ukończeniu rundy kwalifikacyjnej, zostaniesz poinformowany, że następny etap różni się nieznacznie od tego, który przed momentem ukończyłeś. Różnica jest taka, iż od teraz będziesz startował w drużynie - początkowo dwuosobowej, a w późniejszych i wyższych rangach coraz liczniejszą. Oznacza to, że musisz znaleźć sobie partnera, z którym weźmiesz udział w tej części turnieju.

Jedna z wielu pobocznych misji w grze, pozwalająca odblokować dostęp do towarzyszy. - Eliminacje klasy D - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Jedna z wielu pobocznych misji w grze, pozwalająca odblokować dostęp do towarzyszy.

Tutaj są dwie opcje - możesz wybrać jedną z dostępnych od początku postaci, lub wykonać któreś ze zleceń pobocznych, by zyskać sympatię zlecających je ninja, przez co będziesz ich mógł powołać jako towarzysza. Postaci dostępnych od początku jest zaledwie kilka, przez co wykonywanie tych zadań stanie sie konieczne, jeśli będziesz chciał stworzyć określoną drużynę. Zadania te nie są trudne, więc warto je robić - opis wszystkich zadań do wykonania znajdziesz w rozdziale "Światowy Turniej Ninja - Wydarzenia Sojuszników".

Jeśli chcesz odblokować nowych sojuszników, udaj się na plażę festiwalową, gdzie znajdziesz dwójkę rozmawiających ze sobą ninja. Porozmawiaj z obojętnie którym, by rozpocząć zadanie - po dokładne informacje udaj się do podrozdziału "5 trudnych pytań" w sekcji "Światowy Turniej Ninja - Wydarzenia Sojuszników".

Dobór odpowiedniej drużyny to połowa sukcesu! - Eliminacje klasy D - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Dobór odpowiedniej drużyny to połowa sukcesu!

Niezależnie od tego, czy wykonałeś poboczne zlecenie czy nie, udaj się następnie do postaci odpowiedzialnej za rejestrację (Recepcja turnieju klasy D na mapie) i potwierdź gotowość do przystąpienia do wyzwania. W tym momencie będziesz musiał wybrać sojusznika, z którym walczył będziesz w rundzie eliminacyjnej. Wybór jest oczywiście dowolny, jednak radziłbym, byś wybrał kogoś, kim umiesz walczyć, gdyż postać ta wbrew temu co się w pierwszej chwili nasuwa, nie będzie sterowana przez komputer, lecz przez ciebie.

Kule walki z poszczególnych rund kumulują się - Eliminacje klasy D - Światowy Turniej Ninja - Klasa D - Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution - poradnik do gry
Kule walki z poszczególnych rund kumulują się

Wygląda to tak, iż cała runda eliminacyjna podzielona jest na dwie części - w obu z nich walczył będziesz jedną postacią, dlatego tak ważne jest, byś wybrał postać, którą sam potrafisz walczyć. Sama walka nie różni się praktycznie niczym od poprzedniej rundy - znów masz do dyspozycji pulę kul walki i musisz pozbawić ich wroga, sam zbierając te, które z niego (bądź nich) wypadają. Różnica jest taka, że kule, które zbierzesz w pierwszej rundzie przechodzą do następnej i są dodane do tych, z którymi twoja postać startuje w drugiej rundzie. Na przykład, wygrałeś pierwszą rundę i udało ci się zebrać 2500 kul walki - drugą rundę zaczniesz z pulą 3500 (2500 z poprzedniej rundy i 1000 z drugiej). By wygrać rundę eliminacyjną, musisz ukończyć drugą rundę posiadając najwięcej kul walki.

Po wygraniu rundy eliminacyjnej w sklepie zostaną odblokowane nowe przedmioty (warto tam zajrzeć, by kupić mocniejsze wersje artefaktów ninja, których obecnie używasz) a także automatycznie zapisany zostaniesz do głównej fazy turnieju klasy D. Przejdź do następnego rozdziału, by kontynuować.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution [PS3]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

zobacz więcej informacji o grze
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji
2019-08-26 02:25:11