poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1 In Sheep's Clothing

Niniejszy poradnik poświęcony został pierwszemu epizodowi serii The Wolf Among Us, który nosi tytuł Faith. Tekst zawiera szczegółowy opis wszystkich rozdziałów i skupia się przede wszystkich na dostępnych wyborach oraz ich konsekwencjach.

poradnik, solucja do gry w zawiera 28 stron i 25 ilustracji, rozmiar pliku to 2,8 MB

Smoke and Mirrors to drugi już epizod gry przygodowej The Wolf Among Us - The Wolf Among Us - Smoke and Mirrors - poradnik do gry | Epizod 2 - Smoke and Mirrors - The Wolf Among Us - sezon 1 - poradnik do gry

Smoke and Mirrors to drugi już epizod gry przygodowej The Wolf Among Us. Tak jak w każdych produkcjach studia Telltale Games, esencją gry są zagadki logiczne, rozmowy oraz oferowanie graczowi wyborów, którymi może podążać. W drugim epizodzie kontynuujemy śledztwo tajemniczych morderstw na terenie Fabletown. W niniejszym poradniku znajdziemy rozwiązanie zagadek logicznych, a dialogi oraz ważne wybory zostały szczegółowo opisane.Po ogromnym sukcesie poprzedniej produkcji studia Telltale Games - The Walking Dead, po raz kolejny wkraczamy w świat wyborów i ich konsekwencji. Tym razem jednak wcielamy się w szeryfa dzielnicy Nowego Jorku - Fabletown, Bigby'iego Wolfa. Gra opowiada o tajemniczych morderstwach popełnionych na terenie miasta i to właśnie Twoim zadaniem jest rozwiązanie zagadki. Kwintesencją gry są wyżej wspomniane dialogi, wybory oraz rozwiązywanie zagadek logicznych.

Poradnik do The Wolf Among Us - Smoke and Mirrors zawiera:

  • Opis zagadek logicznych
  • Spis najważniejszych dialogów w grze
  • Opis ważnych wyborów oraz ich konsekwencji

Jacek "Ramzes" Winkler (www.gry-online.pl)

Oznaczenia Kolorystyczne

W Poradniku zostały użyte poniższe oznaczenia kolorystyczne:

  • Kolorem brązowym zostały oznaczone wszystkie ważne postacie w grze, z którymi można wejść w jakąkolwiek interakcje czy przeprowadzić dialog (Snow, Woodsman). Na ekranie pojawia się charakterystyczny dymek.
  • Kolorem niebieskim zostały oznaczone przedmioty, które można obejrzeć. Na ekranie pojawia się charakterystyczna ikona oka. W większości przypadków oglądanie przedmiotów jest akcją opcjonalną, która nie przynosi żadnych potrzebnych informacji graczowi. Czasami jednak warto z nich korzystać ponieważ pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące rozwiązywanych zagadek (Look At, Examine) a także dzięki nim pojawiają się dodatkowe opcje dialogowe u postaci nam towarzyszących.
  • Kolorem zielonym zostały oznaczone przedmioty, z którymi możesz wejść w jakąkolwiek interakcję (Use, Kick, Knock) Jest to zdecydowanie najważniejsza opcja przy rozwiązywaniu zagadek logicznych, bez których niemożliwością jest popchnięcie fabuły do przodu. Każdy taki przedmiot jest oznaczony w grze ikoną ręki.
  • Kolorem pomarańczowym oznaczone zostały QTE (Quick Time Eventy), których w grze znajdziemy sporo. Podczas trwania takich akcji gracz będzie musiał wykonywać sekwencje przycisków pojawiających się na ekranie w jak najszybszym czasie. Trzeba mieć na uwadze różnice dotyczące kolejności wykonywania sekwencji, które mogą się różnić od tych które zobaczycie w poradniku, jednakże wynik zawsze będzie taki sam. [QTE]Dana akcja[/QTE]

Ważne wybory

The Wolf Among Us oferuje nam wybór, który niesie za sobą jego konsekwencje. W każdym epizodzie znajdziemy ich kilka a gra automatycznie się do nich zaadaptuje. Nie jest powiedziane, że w każdym przypadku będzie to wybór dobry czy zły albo czy będzie miał faktycznie odbicie w dalszym opowiadaniu. Niekiedy będziemy musieli wybrać spośród dwóch opcji, które tak czy inaczej okażą się złe. W zależności który wybierzesz, w dalszych przygodach postacie mogą reagować na Twoje poczynania inaczej. Pod koniec każdego epizodu możemy sprawdzić jak postąpiliśmy oraz porównać je z wyborami innych graczy.

Ważne wybory - Ważne wybory | Epizod 2 - Smoke and Mirrors | The Wolf Among Us - The Wolf Among Us - sezon 1 - poradnik do gry
Ważne wybory

Ważny wybór 1

Pierwszym wyborem w tym epizodzie jest to czy oskarżyliśmy Crane'a o to, że nie dbał o Snow podczas jazdy samochodem. Nie ma odbicia w dalszej grze

Ważny wybór 2

Drugim ważnym wyborem sekwencja decyzji w jaki sposób traktowaliśmy podejrzanego o morderstwo, Dee.

  • Perswazja - Użycie perswazji w tej sytuacji pozwoliło nam poznać szczegóły morderstwa i wykluczyć z niego Dee. Jeżeli użyliśmy perswazji podczas przesłuchiwania podejrzanego Snow będzie reagowała pozytywnie na nasze metody podczas drogi do biura Crane'a.
  • Zastraszenie, znęcanie się - Zastraszenie także pozwoli nam poznać szczegóły morderstwa lecz Snow będzie wyraźnie poruszona w jaki sposób potraktowaliśmy zatrzymanego.

Ważny wybór 3

Trzecim ważnym wyborem jest decyzja czy pozwolimy Snow iść z nami do baru Trip Trap szukać wskazówek dotyczących morderstw.

Ważny wybór - Ważne wybory | Epizod 2 - Smoke and Mirrors | The Wolf Among Us - The Wolf Among Us - sezon 1 - poradnik do gry
Ważny wybór

1. It's too dangerous / To zbyt niebezpieczne - You told Snow to stay behind / Powiedziałeś Snow żeby się nie wtrącała

2. It's up to Snow / Wybór należy do Snow - You let Snow come with you / Pozwoliłeś Snow na pójście z Tobą

Jeżeli wybraliśmy opcje pierwszą, do baru Trip Trap pojedziemy sami jednakże podczas rozmowy z Holly tak czy inaczej do baru wejdzie Snow.

Jeżeli wybraliśmy opcje drugą, Snow pojedzie z nami.

Niezależnie od tego co wybraliśmy, historia potoczy się tak samo.

Ważny wybór 4

Georgie - Ważne wybory | Epizod 2 - Smoke and Mirrors | The Wolf Among Us - The Wolf Among Us - sezon 1 - poradnik do gry
Georgie

Kolejnym ważnym wyborem jest to czy uderzyliśmy Georgie'a czy też potraktowaliśmy go łagodnie. Brak dalszych konsekwencji wyboru

Ważny wybór 5

Big Bad Wolf - Ważne wybory | Epizod 2 - Smoke and Mirrors | The Wolf Among Us - The Wolf Among Us - sezon 1 - poradnik do gry
Big Bad Wolf

Ostatnim wyborem w tym epizodzie będzie decyzja czy podczas walki z Beast'em będziemy go bić do nieprzytomności czy też zostawimy go w spokoju.

Jeżeli będziemy go bić to Beauty oraz sam Beast będzie nam miał to za złe. Jeśli zostawimy go w spokoju Beauty nam podziękuje. Skutek jednak będzie ten sam. Otworzymy drzwi do pokoju 207 i będziemy dalej prowadzić śledztwo.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik In Sheep's Clothing do gry
The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 1

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe
2019-08-26 02:48:38