poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Elder Scrolls Online character classes

Poradnik The Elder Scrolls Online w 10 prostych krokach zawiera między innymi: omówienie dostępnych w grze aktywności, systemu przyjaciół i gildii, umiejętności oraz walki, a także spis frakcji i dostępnych ras. Opisano również transport i crafting.

poradnik, solucja do gry w zawiera 46 stron i 143 ilustracji, rozmiar pliku to 1,8 MB

Rasy członkowskie: Bretoni, Orkowie, Redgardzi

Włączone prowincje: Wysoka Skała, Orsinium, Hammerfell

Przywódca: Wysoki Król Emeric (Breton)

Fundamentem, na którym wspiera się Przymierze Daggerfall, i powodem, dla którego zostało ono powołane do życia, jest handel. Trudności w swobodnym przewożeniu towarów i ich wymienianiu na złoto, wywołane chaosem, jaki zapanował w Cyrodiil i reszcie Tamriel po Soulburst, skłonił Bretonów do tego, by wziąć sprawy w swoje ręce i przywrócić porządek.

Inicjatorem tego ruchu był Emeric, magnat kupiecki z Wysokiej Skały. Zaczął on od zjednoczenia własnego ludu i objęcia nad nim królewskiej władzy, by następnie zawrzeć sojusz z sąsiadującymi Redgardami poprzez małżeństwo, a także przeciągnąć na swoją stronę Orków, obiecując im wydzielenie własnej prowincji po zdobyciu Cyrodiil i odnowieniu Cesarstwa (do tej pory Orsinium było częścią Wysokiej Skały).

Jak może wskazywać powyższe, Emeric to przebiegły polityk i zdolny dyplomata, a z dawnych lat także przedsiębiorczy kupiec. Jednak nie zawsze preferuje on pokojowe metody - gdy rokowania zawodzą, Wysoki Król nie waha się wystawić silnej armii, a następnie wyrżnąć w pień wrażych oddziałów, zostawiając przy życiu tylko garstkę niedobitków, by wrócili do swego ludu, snując opowieści siejące panikę i defetyzm. Miejscem, z którego Emeric sprawuje rządy, jest Wayrest, zlokalizowana nad Zatoką Illiac stolica Wysokiej Skały.

Król Emeric w towarzystwie swoich orkowych i redgardzkich sojuszników. - Przymierze Daggerfall (Daggerfall Covenant) | Frakcje i rasy w TESO - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Król Emeric w towarzystwie swoich orkowych i redgardzkich sojuszników.

A oto charakterystyka ras tworzących Przymierze Daggerfall:

Bretoni - lud ten przez długi okres żył i rozwijał się pod panowaniem Elfów wysokiego rodu, co odcisnęło na nim trwałe piętno. W wyglądzie Bretonów (a zwłaszcza rysach ich twarzy) nietrudno doszukać się śladów wskazujących na posiadanie przez nich domieszki elfickiej krwi w żyłach. Zaznacza się to również w naturalnym uzdolnieniu mieszkańców Wysokiej Skały - mają oni naturalny talent do manipulowania tajemnymi mocami, czyniący z nich najlepszych magów wśród wszystkich ludzkich ras (czego świadomość często objawia się arogancją w zachowaniu). Wśród Bretonów nierzadko można spotkać także kupców czy dyplomatów oraz umiejętnych rzemieślników, natomiast rzadziej trafiają się wojownicy, jako że jest to stosunkowo wątła fizycznie rasa.

Orkowie - choć może wydawać się to nieprawdopodobne, lud ten wywodzi swoje pochodzenie od Aldmerów (tak jak wszystkie elfickie rasy), a jego właściwa nazwa to Orsimerowie. Uczynienie swoim patronem daedrycznego księcia Malacatha doprowadziło do drastycznych zmian, jeśli chodzi o cechy fizyczne i psychiczne przedstawicieli tej rasy, czyniąc z nich istoty silne, wojownicze i nieustraszone, lecz jednocześnie brzydkie, agresywne i o przytępionych umysłach, a do tego pozbawione naturalnego talentu do magii. Jako jedyna grywalna rasa w serii The Elder Scrolls, Orkowie nie mają własnej prowincji w obrębie Cesarstwa - ich ojczyzna to małe księstwo Orsinium, zlokalizowane w Górach Wrothgara na terenie Wysokiej Skały.

Redgardzi - jedyna ludzka rasa, która nie wywodzi się od Nordów. Ten ciemnoskóry lud pochodzi z Yokudy, nieistniejącego już dziś kontynentu na zachód od Tamriel. Redgardzi przybyli tutaj przed stuleciami, uciekając przed zagładą własnej ojczyzny, i osiedlili się w prowincji Hammerfell, w dużej mierze pokrytej przez pustynię Alik'r. Członkowie omawianej rasy otoczyli to miejsce szczególną czcią, wyznaczając je na miejsce prób hartujących ich ciała i umysły. Mamy tu bowiem do czynienia z ludem honorowych i nieustraszonych wojowników, którzy jednocześnie wystrzegają się magii. Pod względem kulturowym Redgardzi łączą elementy charakterystyczne dla muzułmańskiego Bliskiego Wschodu oraz plemiennej Afryki Północnej.

Daggerfall, drugie co do ważności miasto Wysokiej Skały. - Przymierze Daggerfall (Daggerfall Covenant) | Frakcje i rasy w TESO - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Daggerfall, drugie co do ważności miasto Wysokiej Skały.

Jeśli chodzi o system płatności, w chwili obecnej wygląda na to, że The Elder Scrolls Online połączy dwa elementy, których kombinacja nie cieszy się wielkim poważaniem wśród graczy: płatną subskrypcję i mikropłatności.

Ważność tej pierwszej będziemy musieli przedłużać co miesiąc (od momentu upłynięcia pierwszych 30 dni, w czasie których zabawa będzie darmowa), by mieć dostęp do gry. Na rynku europejskim wysokość miesięcznej opłaty wyniesie 12,99 euro (w przeliczeniu około 50-60 zł). Na tę chwilę nie wiemy jeszcze, jaką kwotę będą musieli uiszczać gracze w Polsce.

Na odrębną wzmiankę zasługują konsolowe wersje gry, przeznaczone na Xboksa One i PlayStation 4. W ich przypadku konieczne będzie opłacanie zarówno abonamentu warunkującego możliwość zabawy tytułem, jak i tego, który odpowiada za dostęp do usług sieciowych na konsoli (odpowiednio: Xbox Live Gold i PlayStation Plus). Warto jednak wspomnieć, że kanadyjska firma prowadzi negocjacje z Microsoftem, mające na celu zwolnienie użytkowników The Elder Scrolls Online z obowiązku uiszczania opłaty za Xbox Live Gold w sytuacji, gdyby mieli to robić wyłącznie z powodu omawianej produkcji. Niestety, nie mamy informacji o podjęciu podobnych kroków wobec Sony; postępy w rozmowach z gigantem z Redmond również nie są znane.

Co się zaś tyczy mikropłatności - deweloper obiecuje, że korzystanie z płatnych usług w żaden sposób nie przełoży się na szybkość rozwijania postaci czy sukcesy w starciach. Innymi słowy, za prawdziwe pieniądze otrzymamy jedynie "bajery" pokroju niepospolicie wyglądających przedmiotów, unikatowych elementów prezencji bohatera czy możliwości zmiany imienia protagonisty w trakcie zabawy.

Na ten moment znamy tylko ogólny zarys systemu płatności w The Elder Scrolls Online. Będziemy aktualizowali tę stronę wraz z ujawnianiem kolejnych informacji.

Glenumbra

Glenumbra jest pierwszą główną lokacją przypisaną do frakcji Daggerfall Covenant. Znajdująca się w prowincji High Rock otoczona jest terenami skalistymi jak również bagnami i lasami. Glenumbra jest wschodnią częścią prowincji High Rock, w której znajdują się wysoko zaludnione miasta jak Daggerfall czy Camlorn. Nie zabrakło tu dzikich terenów jak Hag Fen, bagna Glenumbra Moors oraz lasów Forest of Daenia. Glenumbra wraz ze stolicą w Daggerfall rządzona jest przez króla Casimir'a, który jest w dużym niebezpieczeństwie z racji spiskujących przeciwko niemu kultystom Bloodthorns, zamieszkujących bretońską kryptę. Poza głównymi miastami znajdziemy tu także mniejsze, jak Aldcroft i Crosswych. Glenumbra jest przypisana dla graczy o poziomach 5-15.

Lokacje

Spis lokacji w Glenumbra.

 1. Dourstone Isle
 2. Gaudet Farm
 3. Merovec's Folly
 4. Miltrin's Fishing Cabin
 5. Mire Falls
 6. Tangle Rock
 7. Valewatch Tower

Skyshardy

Lista Skyshardów, które znajdziemy w tej lokacji.

 1. A climb above Crosswych.
 2. A tower explored is Ilessen learned.
 3. Before Dresan's headless sentinel.
 4. Behind a wall to Enduum all.
 5. Beneath a Hag's footbridge.
 6. Close to finding the kings.
 7. Far behind the Elf-haters' lines.
 8. Guarding Daggerfall's eastern gates.
 9. In the bowels of Cryptwatch.
 10. In the roots of the Hallows.
 11. Near Silumm's well on Daggerfall shores.
 12. Search amongst the shrieks.
 13. Westtry's dead slept underneath.
 14. Where Ebon Crypts become Ebon Caves.
 15. Where vines strangle the sleeping dead.
 16. Within a mine of blood and thorns.

Ryby

Rzadkie ryby, które możemy znaleźć w Glenumbra.

 1. Aziraom Flounder
 2. Brook Trout
 3. Cambray Perch
 4. Catfish
 5. Dragonfish
 6. Finless Sole
 7. Hag Fen Hagfish
 8. Lamprey
 9. Powen
 10. Rock Bass
 11. Tuna
 12. Warmouth

Znaczniki zadań

Lista lokacji z zadaniami w Glenumbra,

 1. Aldcroft
 2. Bad Man's Hallows
 3. Baelborne Rock
 4. Beldama Wyrd Tree
 5. Burial Mounds
 6. Camlorn
 7. Cambray Pass
 8. Cath Bedraud
 9. Crosswych
 10. Daggerfall
 11. Deleyn's Mill
 12. Dresan Keep
 13. Dwynnarth Ruins
 14. Eagle's Brook
 15. Glenumbra Moors
 16. Hag Fen
 17. Lion Guard Redoubt
 18. Red Rook Camp
 19. Shrieking Scar
 20. Tomb of Lost Kings
 21. Vale of the Guardians
 22. Westtry

Jaskinie

Lista jaskiń w Glenumbra.

 1. Cryptwatch Fort
 2. Ebon Crypt
 3. Enduum
 4. Illessan Tower
 5. Mines of Khuras
 6. Silumm

Bossowie

Lista lokacji z bossami w Glenumbra.

 1. Balefire Island
 2. North Shore Point
 3. Seaview Point
 4. The Wolf's Camp
 5. Trapjaw's Cove
 6. Western Overlook

zobacz inne poradniki do gry The Elder Scrolls Online

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik character classes do gry
The Elder Scrolls Online

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Elder Scrolls Online

zobacz więcej informacji o grze
The Elder Scrolls Online

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG