poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Hearthstone

W poradniku do gry Hearthstone znajdziesz zarówno podstawowe, jak i zaawansowane informacje na temat karcianki Blizzarda. Poradnik zawiera opis wszystkich typów kart, zdolności czy bohaterów, a także wiele przykładowych talii, wraz z ich dokładnym opisem.

poradnik, solucja do gry w zawiera 266 stron i 73 ilustracji, rozmiar pliku to 9,9 MB

Szał

Szał jest zdolnością aktywowaną po otrzymaniu przez daną kartę obrażeń - Szał | Zdolności w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Szał jest zdolnością aktywowaną po otrzymaniu przez daną kartę obrażeń. Mogą to być obrażenia zadane przez przeciwnika lub przy użyciu własnych kart. Gdy karta aktywuje swoją zdolność, otrzymuje bonusy zawarte w opisie. Jeśli jednak jednostka zostanie wyleczona do pełnej puli życia, bonusy wynikające ze zdolności znikają i trzeba je ponownie aktywować.

Zdolność Szału może zostać wyciszona i nie można pomnażać efektu kolejnymi obrażeniami.

Porady:

  • Szał jest dezaktywowany, jeśli jednostka zostanie wyleczona do pełni zdrowia. Nie dotyczy to jednak wzmocnienia życia, co może dać ten sam efekt bez usuwania bonusów wynikających z tej zdolności.
  • Idealną klasą do talii z kartami Szału jest Mag, którego specjalna moc może być wycelowana we własne jednostki i zadaje tylko 1 pkt. obrażeń.
  • Zdolność najlepiej aktywować na kartach z niskim współczynnikiem ataku, dzięki czemu jednostka straci mniej życia i będzie mogła utrzymać się przez dłuższy czas.
  • Szał może być aktywowany przez takie karty jak Nożownik (2), którego specjalny efekt zadaje losowo 1 pkt. obrażeń po wystawieniu jednostki, lub słabe zaklęcia obszarowe jak Tajemna eksplozja (2) czy Wachlarz ostrzy (3).

Przykładowe karty: Szalejący worgen (3), Berserker z Amani (2), Tauren wojownik (3).

Szarża

Zdolność Szarża jest aktywowana od razu po zagraniu daną kartą i pozwala jej na natychmiastowy atak, bez konieczności czekania do następnej tury - Szarża | Zdolności w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Zdolność Szarża jest aktywowana od razu po zagraniu daną kartą i pozwala jej na natychmiastowy atak, bez konieczności czekania do następnej tury. Szarża działa tylko po zagraniu kartą i nie wpływa na zachowanie karty w dalszych turach.

Szarża jest aktywowana natychmiast po wystawieniu karty, dlatego nie można jej wyciszyć.

Porady:

  • Słabe jednostki z Szarżą, jak np. Dzik szabloskalny (1), nadają się idealnie do zdejmowania lub osłabiania jednostek, przed wykonaniem ataku mocniejszymi kartami.
  • Zdolność świetne współgra z Furią wichru, jeśli ta druga zostanie nałożona od razu po przyzwaniu jednostki. Zapewni to jednostce dwa ataki w tej samej turze.

Przykładowe karty: Dzik szabloskalny (1), Wilczy jeździec (3), Ryzykancka rakieterka (6).

Ukrycie

Ukrycie daje karcie niewrażliwość na ataki minionów, zaklęcia oraz umiejętności przeciwnika - Ukrycie | Zdolności w Hearthstone - Hearthstone: Heroes of Warcraft - porady i polecane decki

Ukrycie daje karcie niewrażliwość na ataki minionów, zaklęcia oraz umiejętności przeciwnika. Nie chroni jednak od ataków obszarowych (AoE) czy losowych jak np. Fala płomieni (7) lub Burzyciel (3). Karta traci zdolność Ukrycia, gdy użyje umiejętności ataku lub zostanie wyciszona przez zaklęcie obszarowe. Dodatkowo, wszystkie aktywne zdolności na karcie z Ukryciem pozostają aktywne, a otrzymanie obrażeń nie usuwa zdolności.

Porady:

  • Jednostki z aktywną zdolnością Ukrycia, nie mogą zostać zniszczone bezpośrednimi atakami czy zaklęciami, dlatego są wyśmienitym celem dla wszystkich wzmocnień.
  • Karty z Ukryciem mogą zostać zniszczone przez zaklęcia obszarowe, co jest dobrą metodą na ich usunięcie, szczególnie ze zdolnością Siła zaklęć.
  • Niektóre zdolności Okrzyku bojowego pomijają Ukrycie, jak np. zdolność kopiowania Beztwarzowego Manipulatora (5).

Przykładowe karty: Worgen dywersant (1), Przyczajona pantera (3), Chochlik krwi (1).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Hearthstone

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Hearthstone

zobacz więcej informacji o grze
Hearthstone

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe