poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Grand Theft Auto V maps and secrets [X360]

Poradnik główny do gry GTA V skupia się na poradach i wskazówkach dotyczących mechaniki i świata gry. Omówione zostały elementy takie jak walka, wyposażenie, pościgi, główni bohaterowie i ich umiejętności, easter eggs, romanse oraz osiągnięcia.

poradnik, solucja do gry w zawiera 114 stron i 57 ilustracji, rozmiar pliku to 16,5 MB

14: Bugstars Equipment (Środek na owady)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 11 (Sprawdzanie jubilera) oraz wybrać w jej końcowej części sprytny wariant napadu (Smart). Po otrzymaniu smsa od Lestera na mapie świata pojawi się ikona Hs symbolizująca furgonetkę eksterminatora szkodników.

Grywalne postacie: Michael

Dodatkowe informacje: To pierwsza z dwóch króciutkich misji powiązanych ze sprytnym wariantem napadu na sklep jubilerski. Polecam przejść ją bez wszczynania alarmów, szczególnie że będzie to bardzo łatwe do wykonania.

Magazyn w porcie - 14 - Środek na owady | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Magazyn w porcie

Furgonetka, którą musisz ukraść, zaparkowana jest w porcie (Elysian Island) w południowej części Los Santos. Dotrzyj w okolice magazynu, w którym znajduje się ten pojazd, ale nie wybieraj głównego wejścia do budynku, bo zaalarmowałbyś niepotrzebnie pracowników firmy od eksterminacji szkodników oraz pobliskiego ochroniarza.

Objedź magazyn, tak by znaleźć się na jego tyłach - 14 - Środek na owady | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry

Objedź magazyn, tak by znaleźć się na jego tyłach. Wysiądź z auta, załącz tryb skradania się i ostrożnie zbliż się do pokazanego na powyższym screenie pracownika. Zaatakuj tę osobę z zaskoczenia, ogłuszając ją bez wszczynania alarmu. Możesz już wsiąść do pojazdu (Declasse Burrito).

Miejsce pozostawienia furgonetki - 14 - Środek na owady | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Miejsce pozostawienia furgonetki

Do wykonania pozostała już tylko jedna czynność, a mianowicie dostarczenie skradzionej furgonetki w okolice zakładu konfekcyjnego. Wycofaj furgonetkę by nie zostać zauważonym w trakcie opuszczania portu, a po dotarciu do celu podróży zaparkuj pojazd pod mostem. Uwaga - Jeśli z jakichś powodów nie chcesz ogłuszać eksterminatora szkodników (pozbycie się tej osoby nie blokuje szansy zaliczenia misji w stu procentach) to możesz zakraść się do furgonetki zaparkowanej w prawym narożniku magazynu i się do niej włamać. W takiej sytuacji bardzo powoli wyjedź z magazynu (trzymaj się blisko lewej ściany) żeby nie zostać zauważonym.

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  • Sneaky Pest - Musisz ukraść furgonetkę pozostając przez cały czas niezauważonym.

15 - BZ Gas Grenades (Granaty gazowe BZ)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 11 (Sprawdzanie jubilera) oraz wybrać w jej końcowej części sprytny wariant napadu (Smart). Po otrzymaniu drugiego w kolejności smsa od Lestera na mapie świata pojawi się ikona Hs symbolizująca ciężarówkę podróżującą po autostradach Los Santos.

Grywalne postacie: Michael

Dodatkowe informacje: Jedną z rzeczy odróżniających tę misję od pozostałych jest to, że miejsce jej rozpoczęcia nie jest stałym punktem. W zależności od podjętej decyzji będziesz musiał dostarczyć do zakładu całą furgonetkę lub jedynie walizkę z granatami, zaś jedynym utrudnieniem tej misji będzie konieczność zgubienia policyjnego pościgu.

Ciężarówka z pożądanym ładunkiem - 15 - Granaty gazowe BZ | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Ciężarówka z pożądanym ładunkiem

W celu rozpoczęcia opisywanej misji musisz zbliżyć się do ciężarówki, która podróżuje po autostradach wokół Los Santos, wykonując kursy w stronę lotniska i z powrotem. Misja automatycznie załączy się w momencie gdy znajdziesz się w niewielkiej odległości od pojazdu przewożącego granaty.

Zajedź drogę i wyrzuć kierowcę z ciężarówki - 15 - Granaty gazowe BZ | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Zajedź drogę i wyrzuć kierowcę z ciężarówki

Ładunek możesz pozyskać na dwa zasadnicze sposoby. Pierwszy wariant zachowania zakłada dokonanie kradzieży całej ciężarówki. W tym przypadku możesz zastrzelić kierowcę lub po prostu zajechać mu drogę, wyrzucić go z pojazdu i szybko odjechać.

Zniszczenie drzwi ciężarówki pozwoli ci zdobyć ładunek bez konieczności użerania się z kierowcą - 15 - Granaty gazowe BZ | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Zniszczenie drzwi ciężarówki pozwoli ci zdobyć ładunek bez konieczności użerania się z kierowcą

Drugi wariant zachowania zakłada zniszczenie tylnych drzwi ciężarówki. Rozpocznij ostrzał w trakcie jazdy, używając w miarę możliwości jakiejś lepszej odmiany broni palnej. Po zniszczeniu drzwi z ciężarówki wypadnie walizka z granatami. Zatrzymaj auto i szybko podbiegnij do walizki żeby ją podnieść. Polecam właśnie ten wariant, bo jest on powiązany z faktem zaliczenia misji w stu procentach.

Walizkę należy pozostawić w pomieszczeniu na piętrze - 15 - Granaty gazowe BZ | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Walizkę należy pozostawić w pomieszczeniu na piętrze

Na koniec tej misji czeka Cię policyjny pościg i łatwiej będzie ci uciec jeśli wybrałeś drugi wariant, bo będziesz mógł skorzystać z własnego samochodu. Jeżeli ukradłeś ciężarówkę to analogicznie do poprzedniego zadania pozostaw ją pod mostem, a jeżeli ukradłeś walizkę to wejdź do zakładu, skieruj się do pomieszczenia na piętrze i upuść ją po znalezieniu się w niewielkim składziku.

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  • Loose Cargo - Musisz zdobyć ładunek poprzez zniszczenie tylnych drzwi ciężarówki.

16: The Jewel Store Job (Robótka u jubilera) - wariant sprytny (Smart)

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główne misje 14 (Środek na owady) oraz 15 (Granaty gazowe BZ). Opisywane zadanie automatycznie rozpocznie się po zaliczeniu obu wspomnianych misji.

Grywalne postacie: Michael, Franklin

Dodatkowe informacje: Misja ta wbrew pozorom nie jest szczególnie trudna, zakładając oczywiście, że postawiłeś na specjalistów, dzięki którym wszystkie czynności wykonane zostaną bezbłędnie i z dużą precyzją. W trakcie zaliczania misji na bieżąco będziesz przełączał się pomiędzy Franklinem i Michaelem, tak by możliwie jak najlepiej wykorzystać główne atuty każdej z tych postaci.

Samochód, który zostanie użyty do dotarcia do miejsca przeprowadzenia napadu - 16 - Robótka u jubilera - wariant sprytny (Smart) | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Samochód, który zostanie użyty do dotarcia do miejsca przeprowadzenia napadu

Gra załączy scenkę przerywnikową rozpoczynającą tę misję od razu po zakończeniu drugiego z zadań poprzedzających właściwy skok. Po tym jak gra przyzna ci kontrolę nad Michaelem wyjdź z budynku, zajmij miejsce na pokładzie sedana (Albany Primo) i zaczekaj aż dołączy do Ciebie Franklin. Możesz wyruszyć w stronę wejścia na plac budowy znajdującego się na tyłach sklepu jubilerskiego, które znane ci jest już z jednej z poprzednich misji.

Wkrótce przejmiesz kontrolę nad Franklinem - 16 - Robótka u jubilera - wariant sprytny (Smart) | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry

Wkrótce przejmiesz kontrolę nad Franklinem. Wejdź do budynku, wyrusz po schodach na górę i skorzystaj z drabinek prowadzących na dach. Musisz teraz dotrzeć na "punkt widokowy", który w jednej z poprzednich misji wykorzystałeś do zrobienia zdjęcia systemowi klimatyzacji. Ustaw się w pokazanym na screenie miejscu, wybierz z inwentarza granaty gazowe (BZ Gas) i spróbuj wrzucić jeden z nich do otworu klimatyzatora. Nie martw się jeśli za pierwszym razem spudłujesz, bo w sumie masz pięć granatów i tyle samo prób.

Wykradaj klejnoty z kolejnych gablot - 16 - Robótka u jubilera - wariant sprytny (Smart) | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Wykradaj klejnoty z kolejnych gablot

Udany rzut zaowocuje zagazowaniem osób przebywających w sklepie i gra przełączy się w tym momencie na postać Michaela. Skup się wyłącznie na zabieraniu klejnotów z gablot oznaczonych kolorem zielonym. Jeżeli zatrudniłeś dobrego hakera do tej misji to na splądrowanie sklepu będziesz miał 90 sekund. Powinieneś bez żadnych problemów zdążyć zabrać klejnoty ze wszystkich gablot.

Wyjdź ze sklepu i po obejrzeniu krótkiej cut-scenki rozpocznij ucieczkę motocyklem (Maibatsu Sanchez) grając z powrotem jako Franklin - 16 - Robótka u jubilera - wariant sprytny (Smart) | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry

Wyjdź ze sklepu i po obejrzeniu krótkiej cut-scenki rozpocznij ucieczkę motocyklem (Maibatsu Sanchez) grając z powrotem jako Franklin. Podążaj za dwoma pozostałymi motocyklistami, nie przejmując się zbytnio tym, że jest to czterogwiazdkowy pościg. Nie zapominaj oczywiście o regularnym pomaganiu sobie poprzez aktywowanie specjalnej zdolności Franklina, unikając dzięki temu zderzeń z innymi pojazdami oraz radiowozami i bezproblemowo pokonując ostre zakręty. Zeskocz na autostradę, a następnie wybierz pokazany na screenie wjazd do tunelu.

Uwaga - Jeśli wybrałeś słabego strzelca to może on rozbić się przy wjeździe do kanałów. W takiej sytuacji zadbaj o zabranie porzuconej przez niego torby z gotówką.

Często korzystaj ze spowolnienia czasu - 16 - Robótka u jubilera - wariant sprytny (Smart) | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Często korzystaj ze spowolnienia czasu

W trakcie przejazdu tunelami ponownie wspomagaj się spowolnieniem czasu, tym bardziej, że dość często będziesz musiał korzystać z wąskich przejść. Nasłuchuj też komentarzy innych motocyklistów, którzy będą informowali Cię o kolejnych ścieżkach ucieczki. Ta część misji zakończy się w momencie opuszczenia kanałów.

Gra wkrótce przyzna ci kontrolę nad Michaelem kontrolującym dużą furgonetkę (Vapid Benson) - 16 - Robótka u jubilera - wariant sprytny (Smart) | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry

Gra wkrótce przyzna ci kontrolę nad Michaelem kontrolującym dużą furgonetkę (Vapid Benson). Twoim nowym zadaniem jest ochranianie uciekających motocyklistów, przy czym nie musisz używać broni palnej, a po prostu spychać kolejne radiowozy (powyższy screen). Postaraj się przez cały czas pozostawać w niewielkiej odległości od sojuszników i szybko reagować na nowe zagrożenia.

Miejsce zakończenia misji - 16 - Robótka u jubilera - wariant sprytny (Smart) | Wątek główny GTA V - GTA V - poradnik do gry
Miejsce zakończenia misji

Po pozbyciu się wszystkich radiowozów zaparkuj furgonetkę w oznaczonym przez grę miejscu i zaczekaj aż wjadą do niej wszystkie motocykle. Pozostało ci już tylko dojechać do kryjówki, w czym nikt nie powinien ci przeszkodzić. Obejrzyj ostatnią cut-scenkę i zapoznaj się z podsumowaniem napadu.

Nagrody za ukończenie misji:

  • nowa osoba na liście kontaktów Franklina: Lester
  • zwiększenie umiejętności pomocników, którzy brali udział w napadzie (i przeżyli)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  • Quick Grab - Musisz ukraść wszystkie klejnoty w czasie krótszym niż 50 sekund.
  • Protege Protected - Musisz ochraniać Franklina w końcowej części misji poprzez spychanie ścigających go radiowozów.
  • Clean Sweep - Musisz wykraść klejnoty ze wszystkich 20 gablot.

zobacz inne poradniki do gry Grand Theft Auto V

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik maps and secrets do gry
Grand Theft Auto V [X360]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Grand Theft Auto V

zobacz więcej informacji o grze
Grand Theft Auto V

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji