poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Beyond: Dwie dusze (Beyond: Two Souls) [PS3]

W poradniku do gry Beyond: Dwie Dusze przedstawiono dokładny opis przejścia wszystkich epizodów historii razem ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi najważniejszych wyborów i ich konsekwencji. Odrębny dział poradnika został poświęcony zakończeniom.

poradnik, solucja do gry w zawiera 92 stron i 142 ilustracji, rozmiar pliku to 7 MB

Ta strona poradnika do gry Beyond: Dwie Dusze zawiera opis przejścia sceny Pierwszy wywiad. To bardzo krótki etap ukazujący pierwsze spotkanie Jodie z naukowcem Nathanem. Mała dziewczynka może narysować Aidena oraz poprosić go o reakcję żeby udowodnić jego istnienie.

Pierwsze spotkanie z Nathanem - Pierwszy wywiad | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Pierwsze spotkanie z Nathanem

Osiągnięcia: brak

Bonusy: [Pakiet projektów #2]

Po krótkiej rozmowie w korytarzu wejdź do biura i spotkaj się z Nathanem. Gdy usiądziesz na krześle naukowiec zacznie zadawać ci kilka pytań, na które możesz odpowiadać w dowolny sposób. Jeżeli będziesz mówić prawdę, Nathan poprosi cie o narysowanie Aidena i poruszanie za jego pomocą jakiegoś przedmiotu. Chwilę później scenka dobiegnie końca.

Ta strona poradnika do gry Beyond: Dwie Dusze zawiera opis przejścia sceny Witamy w CIA. W ramach rozgrywania jej dowiesz się jak przebiegało szkolenie Jodie przed przystąpieniem do tytułowej agencji. Kolejne testy i ćwiczenia, którym została poddana, są częściowo lub w pełni interaktywne.

Jak ikona na ekranie mruga, oznacza to, że musisz ją bardzo szybko wciskać - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Jak ikona na ekranie mruga, oznacza to, że musisz ją bardzo szybko wciskać

Osiągnięcia: [Adeptka skradania], [Adeptka sztuk walki], [Żołnierz doskonały]

Bonusy: brak

W tym rozdziale nauczysz się podstaw walki i uników. Po krótkim wprowadzeniu biegnij cały czas przed siebie, wykonując pojawiające się na ekranie polecenia. Gdy czas zwolni, musisz przechylić prawy analog w kierunku, w którym powinna ruszyć się Judie. Aby przeskoczyć przeszkodę rusz gałkę do przodu, a żeby się schylić pochyl ją do siebie.

Aby wykonać blok, ruszaj gałką analogową w kierunku ciosów - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Aby wykonać blok, ruszaj gałką analogową w kierunku ciosów

Po przebiegnięciu fragmentu trasy, przeniesiesz się do sali gimnastycznej. Tutaj musisz wykonywać podobne polecenie. Jak czas zwolni, przechyla prawą gałkę analogową w kierunku zadawanych ciosów. Będziesz je w ten sposób wykonywał lub blokował. Jak Jodie zacznie się pochyla, pociągnij gałkę do siebie, żeby uniknąć ciosu.

Przycisk X służy do przyklejania się do osłon - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Przycisk X służy do "przyklejania się" do osłon

W kolejnym treningu nauczysz się przekradania miedzy osłonami. Aby schować się za kontenerem, podejdź do niego i wciśnij X. Możesz teraz podejść do krawędzi kryjówki, a następnie wcisnąć R1 i zestrzelić cel.

Widząc ikonę w kwadracie musisz przytrzymać wymagany przycisk - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Widząc ikonę w kwadracie musisz przytrzymać wymagany przycisk

Po pierwszym strzale przechyl lewego analoga w prawo. Na najbliżej osłonie powinien pojawić się X. Jak przytrzymasz ten przycisk, Jodie automatycznie pobiegnie i schowa się za kontenerem. Przesuwaj się w ten sposób przed siebie, strzelając do napotkanych tarcz, aż trening dobiegnie końca.

Pisanie testu pójdzie szybko i sprawnie - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Pisanie testu pójdzie szybko i sprawnie

Chwilę później wylądujesz za biurkiem, zdając test. Aby go napisać, przytrzymuj cały czas R1 i wykonuj pojawiające się na ekranie polecenia. Kolejny etap polega na przewracaniu beczek. Zrób to przy pomocy Aidena, podlatując do przedmiotów z niebieskimi kropkami.

Leczenie lekkich ran, to kolejna ze zdolności Aidena - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Leczenie lekkich ran, to kolejna ze zdolności Aidena

Po następnej walce i biegu z przeszkodami będziesz musiał wykonać szpagat. Niestety w trakcie ćwiczenia Jodie nabawi się kontuzji. Aby ją wyleczyć, tak ruszaj gałkami analogowymi, by dwa niebieskie punkty nachodziły na zielony. Dalej czeka cie jeszcze robienie brzuszków i ostatnie starcie na Sali gimnastycznej.

Przewracając beczki odwrócisz uwagę strażników - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Przewracając beczki odwrócisz uwagę strażników

Epizod zakończy egzamin z przekradania miedzy osłonami. Na początku schowaj się szybko za workami z piaskiem i przełącz na Aidena. Jako duch musisz poruszyć beczkę z prawej, żeby zwabić strażnika. Mężczyzna stanie się wtedy łatwym celem. Ogłusz go wciskając kwadrat.

Aiden może również dusić wskazane cele - Witamy w CIA | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Aiden może również dusić wskazane cele

W ten sam sposób pozbądź się dwóch kolejnych żołnierzy, a dotrzesz do miejsca z czerwoną chorągiewką. Zanim do niej pojedziesz, by zakończyć rozdział, zabij Aidanem mężczyznę stojącego na kontenerze z prawej i odwróć uwagę ostatniego strażnika na dole (w tej kolejności). Jeśli wszystko zrobiłeś bezbłędnie otrzymasz trzy trofea: [Żołnierz doskonały], [Adeptka sztuk walki] oraz [Adeptka skradania].

Ta strona poradnika do gry Beyond: Dwie Dusze zawiera opis przejścia sceny Ścigana. Jodie w trakcie rozgrywania tego epizodu musi zgubić ogromny pościg. Etap zakłada rozegranie wielu scenek QTE z unikania stróżów prawa. Główna bohaterka może zostać złapana, ale z pomocą przyjdzie jej wtedy Aiden.

Plecak znajdziesz tuż nad siedzeniem Jodie - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Plecak znajdziesz tuż nad siedzeniem Jodie

Osiągnięcia: [Apokalipsa Aidena], [Houdini]

Bonusy: Pakiet projektów #4

Ten epizod rozpoczniesz w pociągu kierując postacią Aidena. Przez pierwsze kilka chwil możesz nic nie robić lub podokuczać innym pasażerom. Gdy minie określony czas, zobaczysz zbliżających się do wagonu policjantów. Cofnij się wtedy szybko do Jodie i obudź ją zrzucając leżący nad dziewczyną plecak.

Walka z policjantami na dachu pociągu - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Walka z policjantami na dachu pociągu

Gdy twoja bohaterka zobaczy mężczyzn, zacznie uciekać. Aby uniknąć złapania, musisz wykonywać pojawiające się na ekranie polecenia i ruszać w odpowiednich kierunkach prawym analogiem. Dostaniesz się w ten sposób na dach pociągu, gdzie pościg będzie kontynuowany. Podczas walki z policjantami wykonuj odpowiednie ruchy, tak jak nauczyłeś się tego w rozdziale "Witamy w CIA". Jak Jodie zeskoczy z pociągu, szybko przechyl oba analogi do wewnątrz, żeby Aiden ją uratował.

Podczas walki z psami musisz bardzo szybko wykonywać pojawiające się na ekranie polecenia - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Podczas walki z psami musisz bardzo szybko wykonywać pojawiające się na ekranie polecenia

Dalszy ciąg pościgu będzie miał miejsce w lesie. Musisz cały czas biec przed siebie, unikając ustawionych na twojej drodze przeszkód. Niskie gałęzie przeskakuj, a przed wysokimi się pochylaj. Jak zostaniesz dogoniona przez psy, wykonuj pojawiające się na ekranie polecenia, żeby je pokonać, a następnie podbiegnij do składy i wdrap się na górę.

Musisz wcielić się w policjanta z pomarańczową poświatą - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Musisz wcielić się w policjanta z pomarańczową poświatą

Po dotarciu na szczyt musisz zakraść się do policyjnych radiowozów. Tam wcielisz się w Aidena, który będzie mógł przejąć kontrolę nad najdalej stojącym policjantem. Sterując mężczyzną wejdź do pobliskiego samochodu, odpal go i wykonuj pojawiające się na ekranie polecenia. Odciągniesz w ten sposób uwagę pozostałych mężczyzn, umożliwiając kradzież stojącego niedaleko motocykla.

Jeżeli nie użyjesz mocy Aidena, Jodie zostanie schwytana - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Jeżeli nie użyjesz mocy Aidena, Jodie zostanie schwytana

Jadąc motorem przed siebie, dotrzesz do policyjnej blokady. Aby się przez nią przebić, musisz skorzystać z mocy Aidena. Oba analogi przechylaj w kierunku niebieskiej kropki, przytrzymując jednocześnie L1. Po krótkiej cut-scence znajdziesz się w miasteczku pełnym żołnierzy. Na początku postaraj się przejąć, udusić lub zabić przewracanymi autami jak największą ilość przeciwników. Przejęci żołnierze mogą strzelać do swoich kompanów, a jeden będzie miał granat, którym wysadzi pobliską stację. Twoim kolejnym celem powinni być snajperzy czający się na dachu budynku. Przejmij tego z pomarańczową poświatą i zabij trójkę wrogów.

Kontrolowani policjanci mogą zabić swoich współtowarzyszy - Ścigana | Solucja Beyond Dwie Dusze - Beyond: Dwie Dusze - poradnik do gry
Kontrolowani policjanci mogą zabić swoich współtowarzyszy

Gdy to zrobisz, kilku żołnierzy zacznie biec w stronę Jodie. Zatrzymaj ich na chwilę niszcząc pobliskie samochody, a następnie pomóż dziewczynie otworzyć drzwi do budynku. Jak będzie już bezpieczna, odwróć uwagę przeciwników rozwalając kolejne pojazdy, a następnie poleć do latającego nad miasteczkiem helikoptera. Musisz przejąć kontrolę nad pilotem i rozbić maszynę, wykonując pojawiające się na ekranie polecenia. Zakończysz w ten sposób rozdział.

Jeśli chcesz zdobyć trofeum [Apokalipsa Aidena] pamiętaj o wykonaniu wszystkich czterech punktów:

  1. Zrzuć przewód paliwowy na stacji, a następnie wciel się w stojącego niedaleko żołnierza i strzel nim w plamę paliwa. Wysadzisz w ten sposób stację.
  2. Aby zniszczyć sklep z bronią, musisz odszukać w jednym z samochodów kierowcę, którego możesz przejąć Aidenem. Ruszając pojazdem wjedziesz w sklep z bronią.
  3. Po zniszczeniu sklepu odszukaj wieży z dużym zegarem. Aby ją zniszczyć, musisz dwukrotnie użyć mocy na tablicy zegarowej.
  4. Jak Jodie wejdzie już do budynku i schowa się przed żołnierzami, latający nad miasteczkiem helikopter obniży pułap lotu. Będziesz mógł wtedy przejąć kontrolę nad pilotem i rozbić maszynę.

Alternatywne rozwiązanie

Podczas sceny możesz zostać trzykrotnie złapanym i trzykrotnie się uwolnić. Zdobędzie w ten sposób osiągnięcie [Houdini] i zobaczysz kilka alternatywnych scen.

  1. Nie używaj żadnych przycisków w pociągu, żeby zostać złapanym po raz pierwszy. Aby się uwolnić musisz przejąć kontrolę nad strażnikiem za drzwiami i rozkuć Jodie.
  2. Podczas ucieczki w lesie daj się dogonić ścigającym cię psom, a następnie pokonaj je w walce i poczekaj na strażników. Siedząc w policyjnym wozie uduś za pomocą Aidena kierowcę, otwórz drzwi i przewróć jedno z aut. Odwrócisz w ten sposób uwagę pozostałych mężczyzn i będziesz mógł ukraść motocykl.
  3. Podczas pościgu poczekaj, aż zostaniesz namierzony przez helikopter, a następnie się zatrzymaj. Żeby uciec, przejmij kontrolę nad żołnierzami, albo ich uduś. Tak czy inaczej wywołasz wypadek i się uwolnisz.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Beyond: Dwie dusze [PS3]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Beyond: Dwie dusze

zobacz więcej informacji o grze
Beyond: Dwie dusze

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe