poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Beyond Good & Evil

Szczegółowy opis przejścia przygodowej gry zręcznościowej Beyond Good & Evil. Akcja gry przenosi nas na niezwykłą planetę Hyllis, której niczego niespodziewający się mieszkańcy zaatakowani zostali przez agresywną rasę obcych najeźdźców.

poradnik, solucja do gry w zawiera 133 stron i 504 ilustracji, rozmiar pliku to 7,6 MB

Hillys

Teoretycznie możesz teraz zająć się eksploracją okolicy, pozostało jeszcze kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia - 17 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Teoretycznie możesz teraz zająć się eksploracją okolicy, pozostało jeszcze kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia. Ja jednak proponuję zostawić to sobie na koniec i rozpocząć od spotkania w barze. Ruszaj tam, drogę chyba znasz (w razie czego korzystaj z kompasu). Jeśli chcesz zapisz stan gry, w przeciwnym przypadku ruszaj na górę. Podejdź do Peppersa (wcześniej uczestniczyłeś tu w minigrze) i wypowiedz na głos tajne hasło.

Podobnie jak wcześniej będziesz musiał odgadnąć gdzie znajduje się perła - 17 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Podobnie jak wcześniej będziesz musiał odgadnąć gdzie znajduje się perła. Jest to bardzo proste. Peppers manipuluje kokosami znacznie wolniej. Otrzymasz kartkę z kodem do pokoju numer 3. Obróć ją sobie tak, aby móc odczytać kod (zapisz go sobie gdzieś na kartce lub zapamiętaj).

Podejdź do drzwi i wstukaj kod - 17 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Podejdź do drzwi i wstukaj kod. Wejdź do środka i skieruj się do lewej półki. Wciśnij przycisk myszy (akcja). Znajdziesz się w kryjówce ogranizacji IRIS. Zejdź po schodach, załączy się dość długa scenka.

Jade pozna kilku członków IRIS, którzy wyjaśnią jej co tak naprawdę się dzieje z Hillys - 17 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Jade pozna kilku członków IRIS, którzy wyjaśnią jej co tak naprawdę się dzieje z Hillys. Okazuje się, iż będziesz musiał udać się do fabryki Nutripils w poszukiwaniu innego agenta organizacji (zwie się on Double-H). Szukał on dowodów współpracy Alpha Sections z rasą DomZ. Otrzymasz także uniwersalną przepustkę uprawniającą do eksploracji zakazanych części dzielnicy. Podejdź do maszyny i weź M-Disk.

Zanim wrócisz do baru wyjmij aparat i zrób zdjęcie widocznej na screenie kobiecie - 17 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Zanim wrócisz do baru wyjmij aparat i zrób zdjęcie widocznej na screenie kobiecie. Jeśli chcesz możesz udać się do maszyny i odczytać M-Disk a także zapisać stan gry. Wyjdź na zewnątrz.

Skorzystaj z okazji i zbadaj resztę dzielnicy - 17 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Skorzystaj z okazji i zbadaj resztę dzielnicy. Proponuję rozpocząć od siedziby Alpha Sections. Wejście znajduje się naprzeciwko kiosku. Niestety, laser blokuje dalszą drogę. Jedyne co będziesz mógł zrobić to pstryknąć fotkę znajdującemu się kawałek dalej pająkowi.

Ruszaj w stronę niezbadanej części dzielnicy (jest pilnowana przez dwóch żołnierzy) - 18 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Ruszaj w stronę niezbadanej części dzielnicy (jest pilnowana przez dwóch żołnierzy). Jeśli chcesz podejdź do znajdującego się obok kramiku i kup trochę jedzonka. Następnie udaj się do Ming-Tzu's Bar (wejście ukazałem na screenie).

Podejdź do zbiornika wodnego (screen) i zrób zdjęcie pływającej w nim rybce, następnie porozmawiaj ze sprzedawcą - 18 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Podejdź do zbiornika wodnego (screen) i zrób zdjęcie pływającej w nim rybce, następnie porozmawiaj ze sprzedawcą. W trakcie rozmowy użyj tajnego hasła IRIS.

Będziesz mógł wejść na zaplecze - 18 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Będziesz mógł wejść na zaplecze. Podejdź do ściany i zabierz dwa dyski z informacjami od IRIS. Możesz je odczytać w znajdującym się tu punkcie zapisu stanu gry.

Jako że jesteśmy w sklepie nie omieszkaj też dokonać trochę zakupów - 18 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Jako że jesteśmy w sklepie nie omieszkaj też dokonać trochę zakupów. Udaj się do specjalnego pomieszczenia. Koniecznie weź perłę, PA1 oraz Meca Impulsera. Opcjonalnie możesz się zdecydować na Super-Attack Strengthened, który wzmacnia siłę ataku przy użyciu laski (po przytrzymaniu LPM). Wyjdź na zewnątrz.

Udaj się teraz do widocznych na screenie drzwi - 18 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Udaj się teraz do widocznych na screenie drzwi. Znajdziesz się w nowym pomieszczeniu oznaczonym jako Transit.

Na początek podejdź do świecącego pudełka i rozbij je - 18 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Na początek podejdź do świecącego pudełka i rozbij je. Zabierz kryształki. Teraz zbliż się do ukazanej na screenie szafki i zacznij ją pchać. Odkryjesz tajne przejście. Kucnij (CTRL) aby przedostać się na drugą stronę.

Czeka Cię istny koszmar związany z omijaniem laserów - 19 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Czeka Cię istny koszmar związany z omijaniem laserów. Niektóre będziesz musiał omijać (tak jak ukazano na to screenie), nad innymi przeskakiwać. Jeśli zderzysz się z laserem Jade straci jeden punkt zdrowia. Omiń dwie pierwsze bariery. Rozbijaj napotykane skrzynie z kryształami.

Podejdź do barierki i wyjmij aparat - 19 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Podejdź do barierki i wyjmij aparat. Na screenie zaznaczyłem cel Twojej podróży - perłę. Niestety, aby ją zdobyć będziesz musiał przedostać się przez widoczne zapory laserowe. Do celu prowadzi tylko jedna ścieżka, nie podam więc dokładnego opisu a jedynie zwrócę Twoją uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Przede wszystkim, wykorzystuj takie drewniane półki aby na chwilę zatrzymać się, zregenerować siły czy po prostu rozejrzeć po okolicy - 19 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Przede wszystkim, wykorzystuj takie drewniane półki aby na chwilę zatrzymać się, zregenerować siły czy po prostu rozejrzeć po okolicy.

Uważaj na taśmach a już w szczególnoście na tych z laserami (screen) - 19 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Uważaj na taśmach a już w szczególnoście na tych z laserami (screen). Weź poprawkę na to, iż bohaterka jest w ciągłym ruchu. Pomagaj sobie biegiem.

Kolejny istotny problem to te skrzynie - 19 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Kolejny istotny problem to te skrzynie. Musisz je omijać. Zatrzymuj się na kolejnych drewnianych półkach a w krytycznych sytuacjach wycofuj w bezpieczne miejsca.

Oto najtrudniejsza końcówka: nie dość, że musisz uważać na skrzynie to masz jeszcze lasery a taśma przesuwa się w odwrotną stronę - 19 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Oto najtrudniejsza końcówka: nie dość, że musisz uważać na skrzynie to masz jeszcze lasery a taśma przesuwa się w odwrotną stronę. Nie martw się tym jeśli stracisz tu trochę zdrowia. Grunt żeby dostać się na kolejne drewniane półki.

Podejdź do perły i zabierz ją - 19 Hillys - Beyond Good & Evil - poradnik do gry

Podejdź do perły i zabierz ją. Nie musisz na szczęście wracać do labiryntu taśm i zapór laserowych, skorzystaj ze znajdującego się obok Ciebie przejścia. Spadniesz tuż obok Pey'Ja. Zanim ruszysz dalej koniecznie zapisz stan gry.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Beyond Good & Evil

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Beyond Good & Evil

zobacz więcej informacji o grze
Beyond Good & Evil

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe