poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Euro Truck Simulator 2

Poradnik do gry Euro Truck Simulator 2 zawiera szczegółowy opis całego trybu kariery menedżera firmy transportowej oraz kierowcy. W solucji znajdziesz ponadto szereg porad dotyczących pracowników czy techniki jazdy. Ponadto poradnik zawiera dokładne mapy.

poradnik, solucja do gry w zawiera 196 stron i 306 ilustracji, rozmiar pliku to 21,7 MB

Anulowanie zlecenia

Przy wybieraniu zlecenia warto dobrze się zastanowić - Anulowanie zlecenia w Euro Truck Simulator 2; Kary | Rynek pracy - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Przy wybieraniu zlecenia warto dobrze się zastanowić. Dokonują wyboru zobowiązujesz się do dostarczenie danego ładunku na miejsce. Wiele zleceń jest czasochłonnych, dlatego wybieraj rozważnie. Chęć anulowania zlecenia jest kosztowna - to aż €12000. Po anulowaniu zlecenia będziesz musiał poczekać parę godzin, aż ktoś przejmie twoje zlecenie.

Kary

Podczas wykonywania zlecenia pamiętaj, że uszkodzenie ładunku zmniejsza twój przychód - Anulowanie zlecenia w Euro Truck Simulator 2; Kary | Rynek pracy - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Podczas wykonywania zlecenia pamiętaj, że uszkodzenie ładunku zmniejsza twój przychód. Uszkodzenie przy okazji twojego ciągnika siodłowego nie ma nic do tego, możesz go naprawić w każdym serwisie za własne pieniądze. Przewożonego na przyczepie ładunku naprawić nie możesz. Potrącenie spotka cię także przy spóźnieniu się z dostawą. Pozostały czas do dostarczenia ładunku widzisz na ekranie Doradcy drogowego (w drugiej zakładce - domyślnie [F6])

Garaż to miejsce stacjonowania ciężarówki i jej kierowcy - Garaż w Euro Truck Simulator 2 - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Garaż to miejsce stacjonowania ciężarówki i jej kierowcy. Każda ciężarówka przed zakupem musi mieć przygotowane miejsce - to samo dotyczy pracownika. Rozpoczynając rozgrywkę jesteś właścicielem jednego blaszanego najmniejszego garażu (w wybranym przez siebie na początku gry mieście). Jest on w stanie pomieścić jedynie jeden pojazd, który się w nim znajdzie gdy go zakupisz. Garaż ten dla ciebie to tylko symboliczne miejsce - siedziba twojej firmy. Aby ulepszyć ciężarówkę czy wykonać jakiekolwiek zarządcze kroki nie musisz tam wracać. Lokalizacja garażu ma znaczenie dopiero przy rozbudowie firmy i zatrudnieniu pracowników.

W grze masz trzy typy garaży. Najmniejszy garaż to ten z którym zaczynasz - ma on tylko jedno stanowisko. Możesz go ulepszyć na mały garaż za €180000. We wszystkich miastach (poza twoją centralą) natkniesz się na puste małe garaże - te możesz zakupić także za €180000. Małe garaże dają już trzy stanowiska dla pojazdów. Ulepszenie małego garażu na duży garaż za €100000 daje dodatkowe dwa miejsca, czyli łącznie jest w takim garażu pięć stanowisk na pojazdy i ich kierowców.

Rozmiar garażu

Koszt zakupu / modernizacji

Liczba miejsc

Najmniejszy

€0

(masz go na starcie)

1

Mały

€180000

(koszt kupna nowego bądź ulepszenia z najmniejszego)

3

Duży

€100000

(koszt ulepszenia z małego garażu)

5

Należy się zastanowić co zrobić ze €180000 przy rozbudowie firmy. Wydając je na rozbudowę posiadanego już garażu otrzymujesz dodatkowe dwa miejsca (trzecie zajmujesz ty). Natomiast kupując zupełnie nowy garaż w innym mieście za te same pieniądze otrzymujesz trzy puste miejsca dla trzech nowych pracowników i ich ciężarówek.

Kolejna sprawa to dalsza rozbudowa (do większego niż mały). Aby uzyskać kolejne dwa miejsca musisz wydać po €100000. Tymczasem kupując trzeci i kolejne małe garaże płacisz €180000 i otrzymujesz trzy miejsca (czyli jedno miejsce kosztuje cię €60000, a nie jak tutaj €50000). Warto zatem ulepszać garaże na duże.

Posiadanie dużego garażu wiąże się z jeszcze jedną zaletą - Garaż w Euro Truck Simulator 2 - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Posiadanie dużego garażu wiąże się z jeszcze jedną zaletą. Tuż przy nim znajduje się twoja własna stacja paliw, na której to cena za litr jest nieco niższa (średnio o ok. €0,25).

Modernizacja i kupno garażu

Rozbudowa garażu

Aby powiększyć garaż (z najmniejszego na mały bądź z małego na duży) należy w menadżerze garażu kliknąć modernizuj przy szczegółach garażu przeznaczonego do rozbudowy - Modernizacja i kupno garażu w Euro Truck Simulator 2 | Garaż - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Aby powiększyć garaż (z najmniejszego na mały bądź z małego na duży) należy w menadżerze garażu kliknąć modernizuj przy szczegółach garażu przeznaczonego do rozbudowy. Garaż po potwierdzeniu natychmiast przejdzie modernizację i będziesz mógł do niego zakupić nowe ciężarówki i zatrudnić nowych kierowców.

Nowy garaż

Przemierzając europejskie miasta w każdym z nich znajdziesz pusty mały garaż, który możesz zakupić - Modernizacja i kupno garażu w Euro Truck Simulator 2 | Garaż - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Przemierzając europejskie miasta w każdym z nich znajdziesz pusty mały garaż, który możesz zakupić. Aby to zrobić zatrzymaj się na zielonej ikonce € przed i potwierdź chęć zakupu za €180000.

Natychmiast przejdzie on na twoją własność - Modernizacja i kupno garażu w Euro Truck Simulator 2 | Garaż - Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry

Natychmiast przejdzie on na twoją własność. Będziesz mógł do niego zakupić nowe ciężarówki i zatrudnić nowych kierowców. Możesz także sam przenieść się do niego jak do swojej nowej siedziby.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Euro Truck Simulator 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Euro Truck Simulator 2

zobacz więcej informacji o grze
Euro Truck Simulator 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe