poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik SimCity 4

Poradnik do gry SimCity 4 zawiera informacje podstawowe dla graczy mających problemy z obsługą gry jak i zaawansowane porady dla tych, którzy pragną odnosić znaczne sukcesy w prowadzeniu wirtualnego miasta. Opisuje również dokładnie dostępne narzędzia.

poradnik, solucja do gry w zawiera 20 stron i 16 ilustracji, rozmiar pliku to 2,1 MB

Miasto

To główna część rozgrywki - Miasto | Porady ogólne do SimCity 4 - SimCity 4 - poradnik do gry

To główna część rozgrywki. Spędzisz w niej naprawdę mnóstwo czasu więc oto kilka porad na początek:

  • Krokami milowymi w rozwoju miasta są progi ilości mieszkańców: 0 dla niskiej gęstości zabudowy, 1100 dla średniej gęstości i 26000 dla wysokiej gęstości zabudowy.
  • Nigdy, wręcz przenigdy nie doprowadzaj do sytuacji by twój budżet zamykał się ze sporym deficytem na okres dłuższy niż kilka miesięcy. Można się przez to wpędzić w ogromną pułapkę finansową, co doprowadzi w szybkim tempie do naszego bankructwa. W grze da się pożyczać pieniądze więc bankructwo nie oznacza w większości przypadków przegranej, lecz jest to środek po który należy sięgać jedynie w ostateczności.
  • Najważniejszy wskaźnik na Panelu burmistrza: to MHP - skrót od Mieszkalna-Handlowa-Przemysłowa. Dzięki niemu dowiesz się czego simowie potrzebują - rozwój jakich stref jest im na rękę.
  • Nie przyjmuj propozycji budowy budynków specjalnych od razu, chyba że koszt ich utrzymania i budowy wynosi 0$. Dla przykładu Ratusz kosztuje 17000 simoleonów i dodatkowych 280 miesięcznie. Wydatek jednorazowy może być ciosem dla budżetu miasta, które tego nie przetrzyma. Wszystkie z tych budynków znajdziesz w zakładce Nagrody.
  • "Nagrodami" są także budynki, które mają na celu załatanie naszych dziur budżetowych. Przystawaj na te propozycje tylko wtedy gdy nie masz żadnych szans na dopięcie budżetu aktualnymi środkami. Budynki te, pomimo tego iż mogą zostać pozostawione same sobie, mają bardzo negatywny wpływ na nasze miasto - zanieczyszczają tereny wokół i zniechęcają zarówno mieszkańców jak i inwestorów.
  • Zawsze staraj się rosnąć "wszerz" zanim będziesz chciał rosnąć "wzwyż". Innymi słowy staraj się wykorzystać dość płaski teren by budować wiele nowych stref niskiej gęstości. Taka strategia zapewnia mniejsze koszty związane z rozwojem miasta, co jest wynikiem braki inwestycji w kanalizacje i wodociągi, bowiem strefy niskiej gęstości wymagają wyłącznie prądu.
  • Staraj się nie budować budynków użyteczności publicznej zbyt wcześnie. Jedynymi budynkami, które powinny pojawiać się od początku są Szkoły coraz wyższych stopni - pozwoli to na uzyskanie zaawansowanego przemysłu w ciągu kilkunastu lat. Szpital, Straż pożarna i Posterunek Policji powinny się pojawić dopiero w fazie średniego miasta.
  • Rozwiązaniem problemu ogromnej ilości samochodów najczęściej jest komunikacja miejska. Dobrze jest ustawiać Przystanki autobusowe - im więcej ludzi z nich korzysta tym większy mamy z nich dochód, lecz bogatsi chcą lepszych środków transportu publicznego.

Teren - zabawa

Jeśli chcesz aby budowa miasta była możliwie prosta najlepszym terenem jest płaska równina - Teren - zabawa | God Mode - Narzędzia boskie w SimCity 4 - SimCity 4 - poradnik do gry

Jeśli chcesz aby budowa miasta była możliwie prosta najlepszym terenem jest płaska równina. Naturalnym regionem zaimplementowanym w grze do takich celów są Regiony Londyn, Berlin i po części także New York. Te regiony są płaskie, i zawierają w większości oczka wodne i rzeki. Można się także pokusić o likwidację takich atrakcji za pomocą narzędzi terraformowania, by dostać całkowicie płaski teren. Jednakże dobrym pomysłem jest zostawienie kilku oczek - pozwolą na rekreację Simów, kiedy założysz już miasto oraz na zbudowanie portu - jeśli woda dociera do brzegu mapy.

Teren - wyzwanie

Gra na płaskim terenie nie stanowi problemu - chyba, że jest on wybitnie poprzecinany rzekami - Teren - wyzwanie | God Mode - Narzędzia boskie w SimCity 4 - SimCity 4 - poradnik do gry

Gra na płaskim terenie nie stanowi problemu - chyba, że jest on wybitnie poprzecinany rzekami. Dla zaprawionego w bojach gracza mapa powinna zawierać góry, kaniony i duże akweny wodne. W morzach warto wypiętrzyć jakieś wyspy - będzie to wyglądało bardziej naturalnie niż przedłużanie półwyspów.

Dla takich przedsięwzięć dobrym wyborem jest Region San Francisco, który wraz z uskokiem San Andreas jest bardzo trudny.

Ogólnie rzecz biorąc teren, na którym w przyszłości powstanie miasto jest doskonałym miernikiem stopnia trudności. Teren urozmaicony stanowi wyzwanie, które nie każdy ma odwagę podjąć.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
SimCity 4

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

SimCity 4

zobacz więcej informacji o grze
SimCity 4

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne
2019-08-26 03:03:42