poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Heavy Rain [PS3]

Poradnik do gry Heavy Rain stanowi kompendium wiedzy na temat tej trzymającej w napięciu gry przygodowej. Z naszego poradnika dowiesz się o wszystkich dostępnych ścieżkach przejścia gry, konsekwencjach swoich wyborów oraz opis wszystkich 17 epilogów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 103 stron i 127 ilustracji, rozmiar pliku to 9,6 MB

Na tej stronie poradnika do Heavy Rain znajduje się opis przejścia sceny Odprawa (Kick Off Meeting). W tytułowej odprawie musi wziąć udział Norman Jayden i będzie ona oczywiście dotyczyła polowań na seryjnego mordercę Origami Killera.

Możesz przerzucać slajdy prezentacji, nie robi to większej różnicy - Odprawa (Kick Off Meeting) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Możesz przerzucać slajdy prezentacji, nie robi to większej różnicy

To kolejna krótka scena, w której zdajesz sprawozdanie ze swojego śledztwa. W trakcie odprawy Blake będzie próbował swoimi docinkami wytrącić Normana z równowagi. Możesz go ignorować i rzeczowo przedstawiać fakty lub odpowiedzieć agresją i własnymi docinkami. Wybór ten nie odgrywa żadnej roli, gdyż nawet w najbardziej ekstremalnej sytuacji nie dojdzie do bójki pomiędzy tymi postaciami.

Przedstaw hipotezy odnośnie deszczu i analizy geograficznej żeby zaliczyć scenę.

Na tej stronie poradnika do Heavy Rain odnajdziesz opis przejścia sceny Nathaniel. W etapie tym Norman oraz Blake odwiedzają mieszkanie tytułowego mężczyzny, który podejrzewany jest o bycie seryjnym mordercą. W mieszkaniu czekają cię eksploracja oraz konfrontacja z podejrzanym, która postawi cię przed wyborem.

W domu nie znajdziesz nikogo - właściciel przyjdzie za niedługo - Nathaniel | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
W domu nie znajdziesz nikogo - właściciel przyjdzie za niedługo

Przeszukaj dom i porozglądaj się po kątach. Następnie wysłuchaj myśli Normana i kieruj się nimi. Wkrótce pojawi się Nathaniel i będziesz musiał podjąć decyzję.

Blakeowi nic nie grozi, nawet jeśli zechciałbyś aby spotkało go coś złego... - Nathaniel | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Blake'owi nic nie grozi, nawet jeśli zechciałbyś aby spotkało go coś złego...

Scena ta może zakończyć się na dwa sposoby i każdy z nich odblokowuje oddzielne trofeum. Jeśli chcesz zdobyć oba trofea musisz dwukrotnie rozegrać ten etap (po raz drugi najlepiej dopiero po ukończeniu gry żeby nie zaburzyć linii fabularnej):

  1. Oszczędzenie Nathaniela - W trakcie konfrontacji wybieraj opcje zachowania Psychologia (Psychology), Uspokojenie (Calm Down), Wycofanie (Back Away), Opuszczenie broni (Gun Down) i Obrócenie (Turn Around). W żadnym momencie sceny nie wciskaj przycisku ataku (R1 na PS3/PS4), także pod koniec gdy może się wydawać, że mężczyzna sięga po broń. W nagrodę otrzymasz trofeum Samokontrola (Self Control).
  2. Zabicie Nathaniela - W dowolnym momencie konfrontacji wciśnij przycisk użycia broni (R1 na PS3/PS4) żeby (niesłusznie) zastrzelić Nathaniela. W nagrodę otrzymasz trofeum Strzelając gafę (Blunder).

To, czy zabijesz Nathaniela, czy nie, nie ma wpływu na grę. Norman w najgorszym razie będzie miał na sumieniu zabójstwo niewinnego człowieka, ale nie zmieni to przebiegu kolejnych scen z jego udziałem.

Na tej stronie poradnika do Heavy Rain zamieściliśmy opis przejścia sceny Samobójczyni (Suicide Baby). W etapie tym kontroluje się postać Scotta Shelby'ego. Dotyczy on zbadania domostwa w wyniku czego będziesz musiał zaopiekować się na chwilę niemowlęciem.

Idź na tyły, gdzie drzwi zostawiono otwarte - Samobójczyni (Suicide Baby) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Idź na tyły, gdzie drzwi zostawiono otwarte

Przejdź naokoło budynku, od lewej strony i wejdź przez kuchnię. Przejdź przez salon, zainteresuj się płaczącym dzieckiem, po czym skieruj się do sypialni. W łazience, po wyważeniu drzwi, znajdziesz samobójczynię. Wyciągnij ją z wanny i przenieś na łóżko. Teraz musisz ją opatrzyć. W łazience w szafce znajdziesz potrzebne rzeczy.

Jak zwykle w łazienkowej apteczce znajdziesz potrzebne przyrządy - Samobójczyni (Suicide Baby) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Jak zwykle w łazienkowej apteczce znajdziesz potrzebne przyrządy

Wróć i zaopiekuj się raną kobiety (przeczyść, potem bandażuj). Teraz będziesz musiał zająć się dzieckiem. Będzie to po prostu kolejna seria QTE i jeśli chcesz zdobyć trofeum Supermamka (Baby Master) w żadnym momencie nie możesz się pomylić. Najpierw będziesz musiał niemowlę przewinąć.

Myjąc ręce z krwi, zwróć uwagę na butelkę mleka - Samobójczyni (Suicide Baby) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Myjąc ręce z krwi, zwróć uwagę na butelkę mleka

Następnie okaże się, że dziecko jest głodne. W kuchni, obok zlewu, znajdziesz butelkę z mlekiem. Podgrzej ją i daj dziecku. Popukaj aż odbeknie i.... to nie koniec.

Po przewinięciu dziecka wracaj do sypialni pogadać z kobietą - Samobójczyni (Suicide Baby) | Opis przejścia Heavy Rain - Heavy Rain - poradnik do gry
Po przewinięciu dziecka wracaj do sypialni pogadać z kobietą

Musisz jeszcze teraz ukołysać je do snu. Wymaga to delikatności. Nie popełnij żadnego błędu w QTE podczas akcji z malcem, a otrzymasz trofeum Supermamka (Baby Master). Kiedy dzieciak już śpi, wróć do kobiety. Porozmawiaj z nią. Powie Ci o telefonie. Znajdziesz go w szufladzie po prawej stronie wózka z dzieckiem. Weź go i wyjdź.

Dodatkowa uwaga - Jeśli masz problemy ze zdobyciem osiągnięcia za opiekę nad niemowlęciem to powróć do tego etapu najlepiej po ukończeniu gry. Ustaw wtedy niski poziom trudności. Ułatwi on poprawne zaliczanie kolejnych scenek QTE.

zobacz inne poradniki do gry Heavy Rain

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Heavy Rain [PS3]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Heavy Rain

zobacz więcej informacji o grze
Heavy Rain

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe