poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik King's Bounty: Legenda (King's Bounty: The Legend)

Poradnik do gry „King's Bounty: Legenda” stanowi uzupełnienie instrukcji dołączonej do gry. W tekście znajdują się informacje, które ułatwią wykonanie wszystkich misji z wątku głównego, a także szczegółowe opisy ponad dziewięćdziesięciu zadań pobocznych.

poradnik, solucja do gry w zawiera 145 stron i 305 ilustracji, rozmiar pliku to 11,8 MB

Handlarze niewolników

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Jamesa Farciarza, handlem niewolników w Darionie steruje lokalny bandyta - Cuchnący Morszczuk. Z rzezimieszkiem tym miałeś już co prawda do czynienia wcześniej, ale dopiero teraz władca rozkaże Ci wymierzyć należną mu karę.

Niewolnikami handluje Cuchnący Morszczuk. Jego kryjówka znajduje się w północnej części Grenwortu. - Handlarze niewolników | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Niewolnikami handluje Cuchnący Morszczuk. Jego kryjówka znajduje się w północnej części Grenwortu.
Zamek Kronberg. - Handlarze niewolników | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Zamek Kronberg.

Kryjówka Cuchnącego Morszczuka znajduje się w północnej części Grenwortu, blisko plaży. Odwiedź ją i rozmów się z bandytą. Przyparty do muru opowie Ci o spisku, w który wmieszany jest niejaki baron Ahey. To właśnie dzięki chciwości tego nikczemnika rozpoczęła się wojna z krasnoludami. Informacje te z pewnością zainteresują króla Marka.

Wróć na Zamek Kronberg i porozmawiaj z władcą Darionu. Król wynagrodzi Cię za wykonanie zadania i powierzy dwie kolejne misje - Szturm na Creiston (poboczna)i Traktat pokojowy z krasnoludami (główna).

Nagrody: Punkty doświadczenia.

Traktat pokojowy z krasnoludami

Król Mark pragnie abyś udał się z misją dyplomatyczną do Kordaru i porozmawiał z jego władcą - Tornem Digorem. Celem wyprawy jest podpisanie traktatu pokojowego, który zakończyłby wyczerpującą wojnę pomiędzy krasnoludami i ludźmi.

W chwili obecnej do Kordaru można dostać się wyłącznie przez Kopalnię Creiston. Wejście do podziemnego kompleksu znajduje się we wschodniej części Arlanii i strzeżone jest przez jeden z królewskich oddziałów. Porozmawiaj ze strażnikiem i poproś o pozwolenie na wkroczenie do jaskini. Otrzymasz je bez problemu.

Wejście do kopalni Creiston znajdziesz w Arlanii. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Wejście do kopalni Creiston znajdziesz w Arlanii.
Latająca platforma zabierze Cię na wyższy poziom kopalni. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Latająca platforma zabierze Cię na wyższy poziom kopalni.

Droga do Kordaru wiedzie przez rozległy labirynt korytarzy. Na pierwszym skrzyżowaniu skręć w lewo, a na drugim w prawo. Po chwili dotrzesz do Zamku Creiston. Musisz dostać się na wyższy poziom, dlatego użyj latającej platformy, zlokalizowanej w pobliżu podziemnej twierdzy. Idź cały czas przed siebie. Po krótkiej wędrówce ujrzysz w końcu wyjście z kopalni. Gdy trafisz na zewnątrz, pogadaj z pilnującym kopalni strażnikiem i powiedz mu, że jesteś ambasadorem z Darionu, który przybył tu na polecenie króla Marka. Kordar stanie przed Tobą otworem.

Stolica Kordaru - cel Twojej podróży - znajduje się w górskiej krainie zwanej Szczyty Ardanu. Droga do twierdzy krasnoludów jest utrudniona, gdyż wiedzie przez kolejne dwie kopalnie. Do pierwszej z nich dostaniesz się, jeśli zaraz po wyjściu z Creiston skręcisz w lewo i użyjesz drewnianej windy, zlokalizowanej tuż obok siedziby Girama.

Po przekroczeniu tych wrót trafisz do Górnego Hadaru. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Po przekroczeniu tych wrót trafisz do Górnego Hadaru.
Winda do Dolnego Hadaru obok chaty Girama. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Winda do Dolnego Hadaru obok chaty Girama.

Przemierz labirynt Dolnego Hadaru i znajdź wrota do Kopalni Taronu we wschodniej części podziemnego kompleksu. Idź przed siebie jedyną dostępną drogą i skorzystaj ze schodów prowadzących na Szczyty Ardanu. Gdy wyjdziesz na powierzchnię, odwiedź zamek królewski. Znalezienie twierdzy krasnoludów nie będzie trudne - siedziba Torna Digora znajduje się tuż obok jaskini.

Te wrota doprowadzą Cię do Kopalni Taronu. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Te wrota doprowadzą Cię do Kopalni Taronu.
Schody na Szczyty Ardanu. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Schody na Szczyty Ardanu.

Torn Digor jest skłonny podpisać traktat pokojowy z królestwem Darionu, ale pod kilkoma warunkami. Większość z nich spełni król Mark, ale jeden z nich tyczy się Twojej osoby. Krasnolud poprosi Cię o oswobodzenie Zamku Bogacho i uwolnienie księcia Tibolda.

Zamek Bogacho znajduje się w południowej części Kopalni Taronu. Twierdzę broni wielka armia złożona z Okrutnych Obserwatorów, Cerberów, Impów, Impów Szyderców, Czerwonych Smoków i Cyklopów. Jeśli myślisz o powodzeniu w tej bitwie, musisz wystawić do walki równie mocne wojsko lub dysponować potężnymi zaklęciami. Batalia będzie morderczo trudna, ale poświęcenie opłaci się z nawiązką.

Gdy uda Ci się pokonać strażników zamku, do akcji wkroczy syn króla Kordaru - Tibold. Krasnolud podziękuje Ci za ratunek i w ramach nagrody wręczy Ci Zegar Czasu. Jest to potężny artefakt poszukiwany przez Żniwiarza - ostatniego i najpotężniejszego z czterech demonów Szkatułki Szału. Od tej pory będziesz mógł korzystać z jego usług.

Musisz zdobyć Zamek Bogacho jeśli chcesz ukończyć misję. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Musisz zdobyć Zamek Bogacho jeśli chcesz ukończyć misję.
Krasnolud Lestag zabierze Cię sterowcem do Grenwortu. - Traktat pokojowy z krasnoludami | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Krasnolud Lestag zabierze Cię sterowcem do Grenwortu.

Wracaj do Stolicy Kordaru i porozmawiaj z Tornem Digorem. Krasnolud będzie pod wrażeniem Twoich wyczynów i z radością podpisze traktat pokojowy. Równocześnie władca przywróci połączenie lotnicze z Darionem, dzięki czemu będziesz mógł odbywać szybkie loty do Grenwortu.

Porozmawiaj z pilotem Lestagiem i poproś go, aby zabrał Cię sterowcem do Darionu. Gdy wylądujesz w pobliżu Zamku Kronberg, porozmawiaj z królem Markiem aby zakończyć obecne zadanie i rozpocząć kolejną misję.

Nagrody: Punkty doświadczenia, złoto, artefakt pozwalający skorzystać z usług demona Żniwiarza, połączenie lotnicze z Darionem, nowe jednostki w Stolicy Kordaru i w Zamku Kronberg, artefakt.

Królowa Violessa

Krasnoludy zaakceptowały traktat pokojowy, alena tym nie koniec kłopotów. Królestwo ludzi dotknęła wielka tragedia - przysłani przez elfów ambasadorzy porwali córkę króla Marka, Amelię. Pan Darionu zażąda, abyś uratował dziewczynkę. Ślad za porywaczami biegnie do Ellinii. Wygląda na to, że już niebawem będziesz zmuszony odwiedzić krainę elfów i porozmawiać z jej władczynią - królową Violessą.

Do krainy elfów dostaniesz się wyłącznie na pokładzie statku, pilotowanego przez rybaka Kitano. - Królowa Violessa | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Do krainy elfów dostaniesz się wyłącznie na pokładzie statku, pilotowanego przez rybaka Kitano.
Po wylądowaniu w Ellinii udaj się do stolicy krainy, która znajduje się w Dolinie Tysiąca Rzek. - Królowa Violessa | Zadania główne Kings Bounty Legenda - Kings Bounty: Legenda - poradnik do gry
Po wylądowaniu w Ellinii udaj się do stolicy krainy, która znajduje się w Dolinie Tysiąca Rzek.

Skieruj się do portu i porozmawiaj z rybakiem Kitano na temat podróży do Ellinii. Po krótkiej dyskusji marynarz zgodzi się zabrać Cię na pokład swojego okrętu. W chwilę później wylądujesz w Magicznej Dolinie, jednej z trzech krain składających się na królestwo elfów. Zamek Violessy - Daloer - znajduje się w sąsiedniej Dolinie Tysiąca Rzek. Jeśli marzysz o pomyślnym wykonaniu zadania, musisz się tam dostać, zabijając wcześniej patrolujących teren strażników.

Gdy w końcu dotrzesz do stolicy Ellinii, porozmawiaj z Kay-Liirem na temat aktualnej sytuacji. Elf wyjawi Ci, że królowa Violessa padła ofiarą klątwy rzuconej przez Karadora - ożywieńczego generała, który przebywa w królestwie umarłych. Zniszczenie nekromanty stanie się głównym celem kolejnego zadania.

Nagrody: Punkty doświadczenia.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
King's Bounty: Legenda

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

King's Bounty: Legenda

zobacz więcej informacji o grze
King's Bounty: Legenda

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne