poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Need for Speed Carbon

Poradnik do gry Need For Speed Karbon wyjaśnia najpoważniejsze zawiłości wirtualnego ścigania tak, by zagadek związanych z Palmont City i jego okolicami pozostało jak najmniej.

poradnik, solucja do gry w zawiera 127 stron i 394 ilustracji, rozmiar pliku to 6,6 MB

Downtown - Wyścig z szefem - Kenji

1 - Wyścig z szefem - Kenji | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
2 - Wyścig z szefem - Kenji | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
3 - Wyścig z szefem - Kenji | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
4 - Wyścig z szefem - Kenji | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
5 - Wyścig z szefem - Kenji | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
Część 1: North Road (Tor, 2 okrążenia) - Wyścig z szefem - Kenji | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry

Część 1: North Road (Tor, 2 okrążenia)

Część 2: Pojedynek w kanionie

Nagroda: Mazda RX-7

Lepiej późno, niż wcale. Po kilku godzinach ostrego ścigania staje przed Wami pierwsze poważne wyzwanie - Kenji . On i jego RX-7 nie są jednak jakimś wyjątkowo trudnym przeciwnikiem. Prawdę mówiąc, myślę że to najłatwiejszy z szefów, bez względu na kolejność odkrywania dzielnic. Część 1 starcia to wyścig na North Road. Trasę otwierają znane nam pochyłe zakręty. Za nimi nie ma jednak ostrych nawrotów, ale pamiętany z Park Drive fragment z wyskokiem (#1). Dalej kolejna synteza z cyklu "the best of dzielnica" - mamy do wyboru albo wjazd w skrót po lewej stronie i tym samym o wiele bardziej płaskie wyjście do nawrotu, albo ominięcie go przez skorzystanie z bocznej uliczki (#2). Rzecz gustu - w pierwszym przypadku nadkładamy trochę drogi, ale przy wyjściu z wirażu osiągamy o wiele większą prędkość. Potem napotkamy sympatyczną oponę, którą można Kenjiemu zrzucić na głowę (#3). Prosta i seria łatwych łuków, ale to zapowiedź czekających nas znajomych 90-tek. Wiecie co robić, prawda? Po drodze miniemy jeszcze kolejny "dawno nie widziany" zjazd (to ten z wyjątkowo ostrym wyjściem - #4) i już tylko kawałek prostej będzie nas dzielić od mety pierwszego okrążenia.

Gdy już uda nam się szczęśliwie dowieźć zwycięstwo do mety, przejdziemy do kolejnego etapu pojedynku - kanionu. Wyścigi z szefami w kanionach składają się z dwóch faz. Najpierw to on ucieka, a my musimy trzymać się jak najbliżej jego zderzaka, potem role się odwracają. Trasy to przeważnie kombinacje nawrotów, dlatego nie ma sensu bawić się w finezyjne opisy. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim - przegrać możemy nie tylko "na punkty", ale także wypadając poza trasę. Dlatego uważajmy. Podobnie, jeśli zostaniemy zbyt daleko w tyle - wtedy również poniesiemy porażkę. I jedna bardzo ważna sprawa. Wyścig w kanionie to jedna całość, a więc jeśli po przejechanej pierwszej części w drugiej coś nie wyjdzie i będziemy chcieli powtórzyć próbę - zaczniemy od początku CAŁY kanion. Wiem, to bzdura - ale zażalenia do panów z EA :) I jeszcze jedna przydatna rada na koniec. Jeśli przeciwnik zanadto się do Was zbliży, dobrym pomysłem jest... wyhamowanie tuż przed jego przodem. Uderzy on wtedy w nasz pojazd, tracąc cenne punkty. Ogólnie Kenji nie jest jakimś wielce wymagającym rywalem i po kilkunastu minutach otrzymamy w nagrodę Mazdę RX-7 oraz Downtown jako nasze nowe "lenno". Pora udowodnić nasze panowanie organizując "wojnę wyścigową".

Downtown- Wojna wyścigowa: Sutherden Bell Tower

1 - Wojna wyścigowa - Sutherden Bell Tower | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
2 - Wojna wyścigowa - Sutherden Bell Tower | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
3 - Wojna wyścigowa - Sutherden Bell Tower | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
Typ: Tor - Wojna wyścigowa - Sutherden Bell Tower | Downtown | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry

Typ: Tor

Liczba okrążeń: 2

Wojny wyścigowe to specjalny rodzaj wyzwań. Bierze w nich udział cała czereda miejscowych kierowców z różnych gangów, a my jako jedyni jesteśmy pozbawieni skrzydłowych. W dodatku wojny są najczęściej rozgrywane na najdłuższych trasach w całej dzielnicy i tak jest w przypadku Sutherden Bell Tower. Na szczęście jest to wyścig dość prosty. Generalnie składa się z trzech części i wszystkie powinny być Wam już znane po przeczytaniu opisów tras z Downtown . Najpierw mamy część autostradową, potem przejeżdżamy przez "ogród", fragment miasta, wpadamy w znane nam 90-tki i mijamy rzeźbę tyranozaura, a na sam koniec śmigamy przez chińską dzielnicę (patrz Chinatown Tram ). To wszystko zajmuje jednak około dwóch minut, więc zdecydowanie jest to trasa długa - a mamy przecież dwa okrążenia. Mamy trzy skróty, ale w zasadzie tylko jeden z nich jest przydatny. To ten w ogrodzie (#1), wydatnie skraca drogę i zdecydowanie warto z niego skorzystać. W części miejskiej mamy kolejny rozjazd (#2), znany chociażby z wyścigu z Kenjim . Tym razem nie ma jednak sensu go używać, bo pokonywana droga jest niemal dokładnie taka sama, a w dodatku na jego końcu znajduje się wyskok, który może przysporzyć kłopotów. O wiele lepiej spokojnie ciąć prostą, szeroką drogą w stronę mety. W "chińskiej" części uważajmy na hopy - trzeba pamiętać, by wjeżdżać na nie równo, inaczej problemy z lądowaniem murowane. Zaraz za drugą hopą będzie też wjazd w kolejny skrót (#3). Potem czeka nas tylko minięcie tyranozaura i dłuuuuuga prosta, na której bez trudu można "zamknąć" licznik aut 1 i 2 poziomu :) Tyle, przejdźmy do kolejnej dzielnicy.

Ta część miasta jest kontrolowania przez Angie i jej pachołków z 21st Street . Ich domeną są muscle cary, więc możemy się spodziewać przede wszystkim prostych, szybkich tras, na których minimalny błąd będzie powodować utratę cennych kilometrów na godzinę. Za to niestety nie możemy spodziewać się romansu :) Ale cóż - nie można mieć wszystkiego.

Kempton - Wyścig #1: Morgan Beach Offramp

1 - Wyścig #1 - Morgan Beach Offramp | Kempton | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
2 - Wyścig #1 - Morgan Beach Offramp | Kempton | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
3 - Wyścig #1 - Morgan Beach Offramp | Kempton | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry
Typ: Punkt kontrolny - Wyścig #1 - Morgan Beach Offramp | Kempton | Need for Speed Carbon - Need for Speed Carbon - poradnik do gry

Typ: Punkt kontrolny

Nagroda: Naklejki - paski

Zapoznajcie się dobrze z tą trasą, bo właśnie tego typu wyzwania czekają w drugiej dzielnicy. Przede wszystkim - długie proste, gładkie łuki i nieliczne, ale trudne technicznie zakręty i nawroty. No i skróty, które są tu szczególnie ważne z racji tego, że umożliwiają nam osiągnięcie wyższych prędkości. A przecież o prędkość tu chodzi, rywalizujemy przecież z muscle carami. Zaraz za pierwszym punktem kontrolnym napotkamy wjazd w skrót (#1), który pozwoli nam ominąć nieprzyjemny zakręt. Odważnie ścinamy wszystkie łuki a przy wjeździe na autostradę jedziemy prawą stroną - odrobinkę skraca drogę. Potem prosta i dojazd do kolejnego skrótu (#2), dzięki któremu lepiej wyjedziemy w ostry nawrót. Tu nie ma cudów, trzeba przyhamować i ostro "zaatakować" zakręt przy samej krawędzi. Dalej do mety już tylko prosta droga, ale możemy skorzystać z jeszcze jednego rozjazdu (#3). Uwaga na końcowy wyskok!

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Need for Speed Carbon

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Need for Speed Carbon

zobacz więcej informacji o grze
Need for Speed Carbon

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe