poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik American Conquest: Odwet (American Conquest: Fight Back)

Poradnik do strategii „American Conquest: Fight Back!” pomoże dowodzić okrutnymi kolonizatorami walczącymi o przejęcie indiańskich ziem i złota w kilku historycznych kampaniach.

poradnik, solucja do gry w zawiera 44 stron i 85 ilustracji, rozmiar pliku to 3,2 MB

Wyprawa Corteza

W tej kampanii zajmiemy się hiszpańskimi perypetiami związanymi z podbojem Ameryki - Wstęp - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

W tej kampanii zajmiemy się hiszpańskimi perypetiami związanymi z podbojem Ameryki. Wielokrotnie będziemy musieli podejmować sojusze z jednymi plemionami by móc zniszczyć inne. Nie obędzie się również bez buntu czy innego zwrotu akcji. Krotko mówiąc dla każdego coś miłego :).

Najazd na półwysep Jukatan

Tym razem trafiła nam się misja wielowątkowa. Będziemy robić praktycznie wszystko co jest możliwe w tej grze. Będziemy budować , bronić się, atakować oraz docierać do różnych miejsc. W trakcie trwania tej misji będziemy otrzymywać kolejno coraz to nowe i nowe zadania i tak bez końca - żartowałem oczywiście :)

[21] - Najazd na półwysep Jukatan - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[21]

[22] - Najazd na półwysep Jukatan - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[22]

Rozpoczynamy z pierwszym zadaniem - musimy wybudować drugi fort. Nie będzie to od razu możliwe gdyż na taką "inwestycję" potrzebujemy dość sporych zasobów. Będziemy musieli zatem znacznie rozbudować nasze miasto. Najpierw jednak powinniśmy zadbać o odpowiednią obronę gdyż niedługo przyjdzie nam czekać na pierwszy atak wroga (i później kolejne) [21]. Powinniśmy rozpocząć masową produkcję chłopów i szkolić ich na żołnierzy. Przede wszystkim jednak powinniśmy wysłać przynajmniej po jednym żołnierzy do każdego budynku gdyż ostrzał z zabudowań jest o wiele skuteczniejszy niż walka bezpośrednia i niejednokrotnie może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Rozpoczynając wytwarzanie wojaków powinniśmy pamiętać o dostarczeniu odpowiedniej ilości żywności. Starajmy się nie stracić żadnego z naszych budynków gdyż może to znacząco zachwiać naszą gospodarkę. Dlatego od samego początku musimy bacznie obserwować każdy ruch atakującego wroga. Niestety nie będzie to łatwe gdyż wróg będzie nacierał praktycznie ze wszystkich stron. Zarówno z północy, zachodu jak i ze wschodu (drogą wodną) [22].

[23] - Najazd na półwysep Jukatan - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[23]

[24] - Najazd na półwysep Jukatan - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[24]

Po niedługim czasie będziemy musieli zająć się pozyskiwaniem zasobów. Najlepiej rozpocząć od drewna gdyż najwięcej go zużyjemy. Później powinniśmy pomyśleć o kopalnia - idealne miejsca pod ich budowę znajdziemy na zachód od naszej osady [23]. Gdy uda nam się już uzbierać odpowiednią ilość budulca wznosimy drugi fort. Przypominam jednak, że cały czas powinniśmy być przygotowani na atak wroga, który może nieźle nam zaszkodzić jeśli nie damy mu szybkiego odporu. Gdy wypełnimy już pierwsze zadanie czas wziąć się za następne. Musimy dostać się do miasta Tlaxcala (pomarańczowy). Szkolimy zatem oficera i wysyłamy go w okolice głównego budynku [24]. Gdy dotrze już na miejsce sam wejdzie do środka i po chwili zdobędziemy sojuszników - niewielkim kosztem oczywiście :).

[25] - Najazd na półwysep Jukatan - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[25]

[26] - Najazd na półwysep Jukatan - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[26]

Ci wspominają nam o sąsiedniej osadzie, do której powinniśmy się udać. Wysyłamy więc oficera do miasta Cholula (fioletowy). Gdy dotrze na miejsce zostaniemy hojnie obdarowani podarkami. Po dłuższej chwili otrzymamy komunikat, że nasz nowy sojusznik zwrócił się przeciwko nam. Musimy zatem przygotować się na nie słabe natarcie wroga . Tu jednak przydają się wojska Indiańskie, w które zaopatruje nas nasi piersi sojusznicy - pozwolą osłabić siły zdrajcy zanim te dotrą do naszego miasta. Gdy uporamy się z tym problemem będziemy musieli zniszczyć świątynię wroga [25]. Wysyłamy więc oddział by najpierw ją przejął, a później ją podpalamy (delete). Po krótkiej chwili monument zdradzieckiego plemienia runie. A my przygotowujemy już kilku oficerów i wysyłamy ich na północny-zachód do miasta Tenochtitlan [26]. Gdy dotrą na miejsce misję zakończymy sukcesem.

Wojna na wszystkich frontach

Teraz naszym jedynym zadaniem będzie walka. Najpierw będziemy musieli stoczyć bitwę z Hiszpańskim oddziałem ścigającym nas za bezprawne opuszczeniu Kuby. Jakby tego było mało po zakończeniu tej walki będziemy musieli stoczyć bitwę z buntującymi się Aztekami. W rzeczywistości misja ta nie jest, aż taka trudna - mimo nagłego zwrotu akcji ;).

[27] - Wojna na wszystkich frontach - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[27]

[28] - Wojna na wszystkich frontach - Wyprawa Corteza - American Conquest: Odwet - poradnik do gry

[28]

Najważniejszym punktem w tej misji jest pierwsza bitwa z Hiszpanami. Reszta zależy praktycznie tylko i wyłącznie od jej wyniku. Z założenia naszym celem nie jest wszystkie wojsko lecz jedynie piątka oficerów znajdujących się pośrodku oddziałów przeciwnika. Musimy zatem jak najszybciej się ich pobyć. Wysyłamy więc całą piechotę na przód (i delikatnie na południe) starajmy się jednak, żeby to wróg wyszedł do nas. W takim wypadku oficerowie będący naszym celem pozostaną na tyłach walczących oddziałów. Teraz wystarczy tylko przy pomocy naszej jazdy ominąć walczących (od północy) i ruszyć na oficerów [27]. Gdy tylko zostaną zabici otrzymamy komunikat, iż mamy wracać do Tenochtitlan zanim nasza forteca runie pod ostrzałem wroga. Zbieramy więc całe wojsko i nie przejmując się niedobitkami ruszamy czym prędzej do celu. Będąc na miejscu najlepiej rozlokować nasze wojsko po najbliższych budynkach ponieważ komunikat zatwierdzający nasze przybycie otrzymamy dopiero po chwili, a przez ten czas będzie ono idealnym celem dla wroga. Na koniec pozostanie nam ucieczka całym wojskiem w kierunku wybrzeża (wschód) [28].

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
American Conquest: Odwet

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

American Conquest: Odwet

zobacz więcej informacji o grze
American Conquest: Odwet

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne