poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Empire Earth II

Poradnik do Empire Earth II zawiera informacje, których nie znajdziecie w grze ani w instrukcji – opis przejścia wszystkich misji, włącznie z punktami zwrotnymi, okraszony obrazkami ilustrującymi sytuację taktyczną oraz mapami.

poradnik, solucja do gry w zawiera 164 stron i 269 ilustracji, rozmiar pliku to 15,4 MB

W tej misji będziesz naraz robił dwie rzeczy. Pierwsza to dostanie się szpiegiem do Chin i zawarcie z nimi pokoju, a potem doprowadzenie chińskiego ambasadora bezpiecznie do bazy. Druga - zapewnienie odpowiedniej ochrony dla twej bazy. Nie będziesz tu szkolił żadnych jednostek lądowych, poza małymi wyjątkami.

Kolorowe strzałki na mapie pokazują drogi ataków przeciwnika - ze wschodu (uważaj, aby przeciwnik nie ominął muru z dołu, pokazuje to zakrzywiona różowa strzałka) i z północy - [Korea] Misja 6 cz.1 - Empire Earth II - poradnik do gry

Kolorowe strzałki na mapie pokazują drogi ataków przeciwnika - ze wschodu (uważaj, aby przeciwnik nie ominął muru z dołu, pokazuje to zakrzywiona różowa strzałka) i z północy. Po jakimś czasie również piraci będą cię atakować - ich drogę pokazuje żółta strzałka. Jak już zostało wspomniane, będziesz robił dwie rzeczy jednocześnie - najpierw opiszę rozbudowę bazy, a potem drogę szpiegów i ambasadora.

Pierwszy punkt twojej obrony znajduje się w (1) - [Korea] Misja 6 cz.1 - Empire Earth II - poradnik do gry

Pierwszy punkt twojej obrony znajduje się w (1). Jednak zanim postawisz tam fortecę, zbuduj Wieżę Gwiazd i Księżyca, natomiast w koszarach ustaw w kolejce budowę pięciu Hwarang. To pierwsze da ci moc dalekowzroczności (maksymalny zasięg widoku dla jednostek i budynków), natomiast drugie zwiększy o 20% zadawane obrażenia. Różowa strzałka pokazuje drogę wojska przeciwnika, który później będzie cię atakować.

Drugi punkt jest w (2) - [Korea] Misja 6 cz.1 - Empire Earth II - poradnik do gry

Drugi punkt jest w (2). Tam postaw fortecę w [1], a nieco później centrum miejskie w [2]. Chodzi o to, że musisz zwiększyć swój potencjał ludnościowy, a najlepszym sposobem jest zajęcie innego terytorium. Centrum postaw jak najbliżej fortecy i w obu punktach miej w pogotowiu jakichś obywateli, by naprawiali uszkodzone fortece. Po wybudowaniu centrum poślij obywateli do zbioru dwóch surowców - drewna i cyny. Tylko one będą ci później potrzebne.

Szpiegami nie jest trudno dostać się do Chin - [Korea] Misja 6 cz.2 - Empire Earth II - poradnik do gry

Szpiegami nie jest trudno dostać się do Chin. Wystarczy iść tak jak pokazują to cienkie niebieskie strzałki na mapie. Dla ułatwienia są tu umieszczone obrazki przedstawiające drogę szpiegów - na początku idź po linii łączącej terytoria, na północ, a potem skręć na zachód (obrazek (3)). Gdy dojdziesz do wody, znów idź na północ, aż trafisz na las.

Omiń las z lewej strony, a potem szybko przebiegnij do następnego małego lasku po lewej - [Korea] Misja 6 cz.2 - Empire Earth II - poradnik do gry

Omiń las z lewej strony, a potem szybko przebiegnij do następnego małego lasku po lewej. Pokazuje to obrazek (4). Blisko jest już most prowadzący do Chin - tam musisz dojść do centrum miejskiego. Gdy to zrobisz, obok chińskiej fortecy pojawi się ambasador. Niestety, nie jest on niewidzialny jak szpiedzy, więc będziesz musiał szczególnie na niego uważać. Ale da się nim przejść samemu, bez konieczności eskortowania go.

Droga ambasadora różni się jedynie sposobem obejścia lasu obok mostu - północną stroną, nie południową (jak szpiedzy) - [Korea] Misja 6 cz.2 - Empire Earth II - poradnik do gry

Droga ambasadora różni się jedynie sposobem obejścia lasu obok mostu - północną stroną, nie południową (jak szpiedzy). Pokazuje to obrazek (5). Dalej prowadź ambasadora taką samą drogą, jaką szli szpiedzy. Zapisz wcześniej grę, jeśli coś pójdzie nie tak. Nawet jeśli ktoś cię będzie atakował spróbuj uciec - choć ambasador jest wolny, jednostki przeciwnika szybko rezygnują z pościgu. Gdy trafisz do bazy, podejdź ambasadorem do centrum miejskiego, a dostaniesz nowy cel misji - zniszczenie fortec piratów.

Obrazek (6) pokazuje to, co musisz teraz robić - maksymalne i szybkie rozbudowanie floty - [Korea] Misja 6 cz.2 - Empire Earth II - poradnik do gry

Obrazek (6) pokazuje to, co musisz teraz robić - maksymalne i szybkie rozbudowanie floty. Do tego dobuduj jeszcze dwie przystanie i we wszystkich trzech zakolejkuj budowę Trirem. Przez cały czas, wykonując poniższe operacje, spoglądaj czy ktoś cię nie atakuje - w razie czego do obrony używaj wojska stacjonującego w bazie. Nie zapominaj też o naprawianiu fortec i wieżyczek.

Gdy będziesz miał przynajmniej dziesięć Trirem, ruszaj na piratów - [Korea] Misja 6 cz.3 - Empire Earth II - poradnik do gry

Gdy będziesz miał przynajmniej dziesięć Trirem, ruszaj na piratów. Płyń do (7).Najpierw zniszcz ognistą balistę w [1], potem przystań w [2] - aby wróg nie mógł budować nowych statków. Na końcu zajmij się fortecą w [3].

Obrazek (8) pokazuje jak flota przeciwnika atakuje twoją - [Korea] Misja 6 cz.3 - Empire Earth II - poradnik do gry

Obrazek (8) pokazuje jak flota przeciwnika atakuje twoją. Może się to zdarzyć, nie zapominaj więc o ciągłym dosyłaniu do atakujących statków tych nowo wyprodukowanych. Gdy pokonasz flotę, dokończ niszczenie fortecy.

Zniszcz przystań po lewej, kolejną ognistą balistę w [1], a następnie popłyń na południe i zajmij się drugą fortecą w [2] - [Korea] Misja 6 cz.3 - Empire Earth II - poradnik do gry

Zniszcz przystań po lewej, kolejną ognistą balistę w [1], a następnie popłyń na południe i zajmij się drugą fortecą w [2]. Pokazuje to obrazek (9). Cały czas, nieprzerwanie, dosyłaj nowe statki. Jeśli nie masz już surowców, to posprzedawaj niepotrzebne surowce (żywność, kamień, żelazo) na targowisku, a kup dużo drewna i cyny.

Czeka cię ostatni wysiłek, spójrz na obrazek (10) - [Korea] Misja 6 cz.3 - Empire Earth II - poradnik do gry

Czeka cię ostatni wysiłek, spójrz na obrazek (10). Zaatakuj statki przeciwnika (rybackie zostaw), a później zniszcz przystań w [1], a następnie ognistą balistę w [2]. Na południu jest jeszcze jedna na tej wyspie, która może ci przeszkadzać. Gdy zniszczysz i ją, zajmij się ostatnią fortecą w [3]. Po zrównaniu jej z ziemią zakończysz misję sukcesem.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Empire Earth II

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Empire Earth II

zobacz więcej informacji o grze
Empire Earth II

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne