poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Jak rozpętałem II wojnę światową ... (Weird War: The Unknown Episode of World War II)

Poradnik ten jest dokładnym opisem przejścia gry „Jak rozpętałem II wojnę światową” pozwalający bez problemów przeżyć i ukończyć Nieznane przygody Franka Dolasa.

poradnik, solucja do gry w zawiera 30 stron i 32 ilustracji, rozmiar pliku to 2,6 MB

Z rozmowy z kapitanem, który przedstawi się jako Gunther von Unter [02] , dowiadujesz się, że na okręcie wybuchł bunt, który musisz stłumić - Okręt - Jak rozpętałem II wojnę światową ... - poradnik do gry

Z rozmowy z kapitanem, który przedstawi się jako Gunther von Unter [02] , dowiadujesz się, że na okręcie wybuchł bunt, który musisz stłumić. Przyczyną wszystkiego jest tajna misja zdobycia pewnego artefaktu, o której wiedział tylko kapitan i bosman Wolfgang von Klotz. Wspomniany bosman jest teraz więźniem zbuntowanej części załogi, która w jakiś sposób dowiedziała się o celu tej ekspedycji. Poproś także kapitana o pomoc a do drużyny dołączy Ulryk.

Pochodź po pokładzie i zabierz z pomieszczenia sypialnego klamkę [03], a z ubikacji znajdującej się w torpedowni papier toaletowy, płyn do mycia ubikacji oraz klucz francuski.

Skieruj się na dziób łodzi i rozpraw się z trzema strażnikami - Okręt - Jak rozpętałem II wojnę światową ... - poradnik do gry

Skieruj się na dziób łodzi i rozpraw się z trzema strażnikami. Pozbieraj rzeczy, jakie upuścili i za pomocą klucza francuskiego dostań się do ładowni [04]. Uratowany bosman nie będzie mimo wszystko na tyle uprzejmy, by wyjawić szczegóły tajnej misji. Wróć do kapitana i poinformuj go, że "Bunt zduszony, Bosman chyba żyje..." Przestraszony Gunther pobiegnie do niego, a Ty zainteresuj się dziennikiem kapitańskim. Z notatek dowiesz się, że misja została zlecona przez samego Heinrich'a Himmler'a, a bosman jest tajnym agentem. Czytając dalej odkryjesz, że wspominanego artefaktu należy szukać w ruinach, znajdujących się na pustyni, niedaleko portowego miasteczka El Buahaha w północnej Afryce, do którego właśnie dopłynął okręt.

Mapa wybrzeża Afryki

1 - [AKT I] Mapa wybrzeża Afryki - Jak rozpętałem II wojnę światową ... - poradnik do gry
Dotarłeś właśnie do osady El Buahaha - [AKT I] cz.1 - Jak rozpętałem II wojnę światową ... - poradnik do gry

Dotarłeś właśnie do osady El Buahaha. Pierwsze, co zrób, to porozmawiaj z kapitanem [05], a dowiesz się, że:

  • bosman Wolfgang von Klotz wyruszył już na poszukiwania artefaktu;
  • musisz zreperować i pomalować uszkodzoną łódź podwodną.

Idź do miasteczka i porozmawiaj z ludźmi. W górnej jego części, pod latarnią morską, spotkasz handlarza wędek, Ladena bin Osada [06], od którego niestety nie uda Ci się kupić wędki, ponieważ nie masz wymaganej w tych rejonach karty wędkarskiej. W środkowej części tej lokacji natrafisz na Arabkę Fatime [07]. Wypytaj ją o niemieckich żołnierzy, a dowiesz się, że jej mąż Hassan, trudniący się zawodem przewodnika, został zmuszony do współpracy z Niemcami. Skieruj się teraz na południe.

Znajdziesz się na targowisku - [AKT I] cz.1 - Jak rozpętałem II wojnę światową ... - poradnik do gry

Znajdziesz się na targowisku. Idź do karczmy "Pod zdechłym wielbłądem" [08].

Porozmawiaj z gośćmi:

  • wypytaj o Fatimę i Hassana co zwiększy inteligencje bohatera; dowiesz się, że Hassan jest co prawda przewodnikiem ale także i rozbójnikiem, który wyprowadza turystów na pustynie, okrada ich i zostawia na pastwę losu; Fatima natomiast okaże się okropnym babsztylem, który nie znosi sprzeciwu i lepiej nie wchodzić jej w drogę;
  • wysłuchaj opowieści o sułtanie.

Porozmawiaj z Karczmarzem :

  • zdobądź dla niego świeże ryby od rybaka na targu;
  • zainteresuj się wielkim dziurawym garem stojącym zaraz za ladą, a w celu jego zdobycia poinformuj Karczmarza, że odmowa może się źle dla niego skończyć;
  • kup cukier i chochle.

Opuść karczmę i idź do handlarza dywanami [09]. Zgódź się na dostarczenie dywanu Fakirowi, którego spotkasz w Oazie. Udaj się więc teraz na południe do Oazy.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Jak rozpętałem II wojnę światową ...

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Jak rozpętałem II wojnę światową ...

zobacz więcej informacji o grze
Jak rozpętałem II wojnę światową ...

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG