poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Playboy: The Mansion

Poradnik do strategii ekonomicznej Playboy: The Mansion, który pomoże Wam zanurzyć się w świecie biznesu połączonego z drinkami, luksusami oraz pięknymi kobietami, jako wydawca erotycznego magazynu dla panów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 34 stron i 27 ilustracji, rozmiar pliku to 2,3 MB

Nastroje

Utrzymywanie gości i pracowników w dobrych humorach jest kluczowe dla jakości dostarczanych przez nich usług i materiałów. Nastrój danej osoby zależy od sześciu determinantów, reprezentowanych przez mierniki widoczne na dole ekranu. Środkowy, ten z ikonką "wybuchu", przedstawia ogólny poziom zadowolenia sprawdzanego delikwenta, sumę wszystkich czynników.

Nasi goście z reguły sami korzystają z dostępnych dla nich udogodnień, jednak w przypadkach krytycznych (gdy jakiś współczynnik jest wyjątkowo niski) warto zaprowadzić ich do odpowiedniego obiektu (np. baru, fotela) ręcznie.

Pierwsze trzy współczynniki po prawej stronie reprezentują potrzeby interakcji z innymi osobami na płaszczyznach przyjacielskich, zawodowych i miłosnych. Ich poziom możemy podnosić osobiście (rozmawiając z daną osobą na odpowiednie tematy), bądź też poprzez łączenie obecnych u nas ludzi w pary (metodą omówioną przy okazji związków). Rozmowa w parach jest o wiele skuteczniejsza, niż w większych grupach, dlatego też powinieneś skupić się na "ustawianiu" ludzi właśnie dwójkami.

Pierwszy współczynnik od lewej, reprezentowany przez kieliszek martini, podnoszony jest przez wszelkiego rodzaju

Pierwszy współczynnik od lewej, reprezentowany przez kieliszek martini, podnoszony jest przez wszelkiego rodzaju "konsumpcję" - drinków przy barze (lub od króliczków), przekąsek i tym podobnych. Goście są na szczęście samowystarczalni w tym względzie i potrafią sami o siebie zadbać, nie trzeba prowadzić ich za rączkę.

Drugi współczynnik, ten z ikonką

Drugi współczynnik, ten z ikonką "czapki akademickiej", oznacza poziom intelektualnego spełnienia danej osoby. Oddziałuje na niego korzystanie ze wszystkich udogodnień, które w jakiś sposób stymulują mózg (np. biurko).

Ostatni już parametr (fotel) odpowiada poziomowi zrelaksowania i dostępności wszelakich

Ostatni już parametr (fotel) odpowiada poziomowi zrelaksowania i dostępności wszelakich "fizycznych" rozrywek, takich jak sporty (np. basen).

Cała grupa parametrów na lewo od wspominanej już ikonki sumującej ogólny nastrój badanej osoby odpowiada różnym udogodnieniom, które możemy zakupić do posiadłości. Przy zakupie każdego przedmiotu sprawdzić możemy, na jakie parametry on wpływa oraz w jakim stopniu. Ważne jest, by przedmioty, na które się decydujemy, zadowalały jak największą grupę gości.

Posiadłość i pracownicy

Na podstawie naszych powyższych rozważań, doskonale znasz już rolę pracowników w systemie gry. Cenną uwagą jest fakt, że zawsze opłaca się zwolnić podwładnego, by zastąpić go kimś o wyższych parametrach (kwestie moralne najwyraźniej do twórców gry nie przemawiają). Ciągła fluktuacja pracowników jest więc wskazana i sprzyja poprawie jakości materiałów. Należy także pamiętać, że istnieją sposoby zwiększenia statystyk ludzi aktualnie przez nas zatrudnionych. W przypadku dziennikarzy będzie to ciągłe zlecanie im pisania coraz to nowych artykułów (i odrzucanie starych), modelkom natomiast najlepiej robi uprawianie sportów. Poziom zgłębienia danego tematu zwiększa się także w trakcie rozmów i reprezentowany jest przez "tematyczne" chmurki unoszące się nad głowami konwersujących osób. Odpowiednie poziomy wtajemniczenia w różnorakie branże podnoszą wspomniane już premie tematyczne (demographic).

Pierwszym wskaźnikiem, na który powinieneś zwracać uwagę przy doborze załogi, jest sława (fame) - Posiadłość i pracownicy - Życie Playboya - Playboy: The Mansion - poradnik do gry

Pierwszym wskaźnikiem, na który powinieneś zwracać uwagę przy doborze załogi, jest sława (fame). W następnej kolejności o klasie pracownika świadczy jeden z parametrów, który odpowiada jego zawodowi. Dla pismaków będzie to inteligencja (intelligence), dla króliczków urok (charm), dla modelek prezencja (physique). VIP-y, których "zatrudniać" będziemy przy produkcji pojedynczych materiałów, także dobierać powinniśmy z uwzględnieniem owych statystyk. Do napisania felietonu najpotrzebniejsza jest inteligencja, do wystąpienia na okładce - wygląd, a do udzielenia wywiadu urok. Możliwe jest oczywiście przejście gry bez jakiegoś strasznego przejmowania się owymi współczynnikami, można traktować je czysto powierzchownie. Zrozumienie sposobu ich działania oraz przede wszystkim wpływu na późniejsze materiały/dochody bardzo ułatwia grę.

Gadżety kupowane do naszej rezydencji w charakterze umilaczy czasu dla nas i dla naszych gości istnieją w zasadzie tylko po to, by zaspokajać konkretne potrzeby - Posiadłość i pracownicy - Życie Playboya - Playboy: The Mansion - poradnik do gry

Gadżety kupowane do naszej rezydencji w charakterze umilaczy czasu dla nas i dla naszych gości istnieją w zasadzie tylko po to, by zaspokajać konkretne potrzeby. Z uwagi na to ważne jest, by tak rozmieszczać obiekty, by goście mogli korzystać z nich jak najczęściej i możliwie najmniej wysilając się przy tym. Im droższy przedmiot, tym większe premie daje jego użytkownikom. Mechanizm jest więc bardzo prosty, a wszelkie względy estetyczne pozostają w naszej kompetencji, pozbawione są bowiem zależności z innymi elementami gry. Prowadzi to do sytuacji, w której w grze tak naprawdę rezydencja jest bardzo mało ważnym aspektem rozgrywki.

Przyjęcia

Organizacja luksusowych, elitarnych przyjęć to podstawa egzystencji każdego playboya. W grze został tego rodzaju imprezom narzucony czysto praktyczny wymiar. Przyjęcia są po prostu podstawowym środkiem zawierania nowych znajomości, poprawiania stosunków zarówno pomiędzy Hefem a nimi, jak i na linii NPC-NPC. Czas przyjęcia (dzień lub noc) oraz przyjęta konwencja strojów nie mają wielkiego znaczenia. Gości należy zaprosić tam, gdzie mamy im do zaoferowania najwięcej atrakcji zakupionych do posiadłości (choć są wyjątki, patrz niżej). Do wyboru mamy główną posiadłość, basen, grotę oraz klub (dwa ostatnie odblokowane zostają po wykonaniu kilku pierwszych misji). Utrzymanie gości w jak najlepszych nastrojach w czasie przyjęć jest kluczowe, jako że prawdopodobnie właśnie na imprezach zamawiać będziemy materiały u nowopoznanych VIP-ów, a jak pamiętacie, jakość ich pracy zależna jest od nastroju właśnie w chwili zamawiania.

Miła atmosfera sexy przyjęcia to podstawa. - Przyjęcia - Życie Playboya - Playboy: The Mansion - poradnik do gry
Miła atmosfera sexy przyjęcia to podstawa.

Jeśli chodzi o dobór gości, możemy tego dokonać sami, bądź też zlecić go komputerowi. W przypadku tego pierwszego rozwiązania ważne jest, byśmy wiedzieli czego chcemy od zapraszanych osób. Zastanówmy się wpierw jakich materiałów potrzebujemy, a co za tym idzie - jakie cechy muszą posiadać goście. Jeśli organizujesz party po to, by zdobyć materiał do nowego numeru, potrzebujesz jednego VIP-a o wysokim parametrze Physique - Prezencji (na okładkę), jednego z wysokim Charm - Urokiem (wywiad) oraz jednego o wysokiej inteligencji (do napisania felietonu). Warto jest zaprosić także naszych pracowników, głównie reporterów, którzy będą mogli z miejsca zająć się przeprowadzeniem wywiadu, a jeśli nie będzie to konieczne, to zawsze możemy zapoznać ze sobą dziennikarza oraz VIP-a, z którym potencjalnie będzie on pracować w przyszłości. Dobrze jest, gdy dobierając obsadę przyjęcia wiemy już, czego od kogo chcemy, ponieważ możemy wtedy z góry przewidzieć i dopasować np. reportera do VIP-a w ramach wywiadu (wspólne zainteresowania). Nie zapomnij też o premiach tematycznych, niech każdy pisze o tym, na czym zna się najlepiej. Atmosferę przyjęcia mogą znacząco poprawić obecne na nim króliczki, których pasek nastroju zawsze jest pełny, a co za tym idzie mogą na drodze konwersacji szybko poprawić humor (w zasadzie też by mi się humor poprawił w trakcie takiej rozmowy...).

Jeśli zaprosimy osoby o wysokim poziomie sławy, podczas gdy sami nie jesteśmy jeszcze dość znani, najprawdopodobniej odmówią oni przyjścia. W takiej sytuacji możemy spróbować zorganizować następne przyjęcie w innym miejscu posiadłości oraz w innym stylu, być może będzie im to bardziej odpowiadać. Jeśli nie, w takim razie musimy zrezygnować i oddać się mozolnemu procesowi budowania własnej popularności, na którą wpływ mają zarówno wydawane przez nas kolejne numery pisma, jak i atmosfera na samych przyjęciach (tj. Musimy zadbać, aby wszyscy byli zadowoleni.)

Hef w wojsku. Niech nieprzyjaciel drży o swoje kobiety. - Przyjęcia - Życie Playboya - Playboy: The Mansion - poradnik do gry
Hef w wojsku. Niech nieprzyjaciel drży o swoje kobiety.

Zadaniem Hefa na przyjęciach jest w zasadzie tylko i wyłącznie rozmowa ze wszystkimi po kolei. Może się to stać nużące, dlatego też warto przy tych okazjach uciec się do sztuczek, dzięki którym goście sami zaczną poprawiać swoje nastroje nawzajem. Mam tu na myśli głównie omówione już łączenie ich w pary oraz grupy (patrz: Kontakty międzyludzkie). Zakładając, że chcesz uzyskać na przyjęciu wszystkie trzy rodzaje materiałów (felieton, wywiad i zdjęcie na okładkę), zacznij od "skumania" ze sobą fotografa i VIP-a-kobiety oraz dziennikarza i VIP-a o wysokim poziomie Charm - Uroku. Sam pogadaj z "inteligentem", który będzie pisać dla Ciebie felieton. Gdy wszyscy będą usatysfakcjonowani (patrz: Nastroje), zamów materiały.

Po zakończeniu przyjęcia dostaniesz komunikat, czy zakończyło się ono sukcesem. Jeśli kierowałeś się powyższymi wskazówkami, na pewno nie będzie z tym problemu i Twoja sława podniesie się o oczko wyżej.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Playboy: The Mansion

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Playboy: The Mansion

zobacz więcej informacji o grze
Playboy: The Mansion

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne