poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Settlers: Dziedzictwo Królów (The Settlers: Heritage of Kings)

Poradnik do gry strategicznej The Settlers: Dziedzictwo Królów zawiera porady i solucję, które pomogą w odnalezieniu w grze dodatkowych możliwości, usprawnią rozegranie kampanii głównej i pozwolą na spokojne przechodzenie kolejnych misji.

poradnik, solucja do gry w zawiera 44 stron i 93 ilustracji, rozmiar pliku to 3,8 MB

1 - Misja 2 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Solucja na szybko - Misja 2 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Solucja na szybko:

 • Bronimy i rozbudowujemy osadę (2) .
 • Bronimy miasteczka (2) przed atakami wroga i ratujemy Leonarda (3) .
 • Pomagamy zaprzyjaźnionej osadzie (7) w odparciu ataku wroga.
 • Przejmujemy kontrolę nad Erykiem i bronimy wszystkimi siłami osadę (8) .

Dario wraz z oddziałami znajduje się w miejscu (1) . Wyruszamy na pomoc wiosce (2) . Musimy do niej dotrzeć jak najszybciej, dlatego omijamy trakty na których czają się bandyci i docieramy do wioski (2) przedzierając się przez las (czyli, najkrótszą drogą prowadzącą do celu). W miejscu (3) i (4) znajdują się osady wroga. Już niedługo zostaniemy zaatakowani, naszym zadaniem jest obrona miasta (2) . Naprawiamy więc palące się zabudowania i rozbudowujemy miasto. W tym czasie udajemy się Dario wraz z grupką żołnierzy na zachód (5) od naszej wioski. Znajdują się tam bardzo bogate złoża potrzebnych surowców i miejsce na budowę "centrum miasta" [rys.1] . Warto zaglądnąć także do kupca, który ukrywa się za rzeką w miejscu (6) i pochodzić po górach na zachód od niego (zajdziemy tam trochę złota).

2 - Misja 2 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Sukcesywnie budując osadę musimy bronić wstępu do naszej wioski [rys - Misja 2 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Sukcesywnie budując osadę musimy bronić wstępu do naszej wioski [rys.2] . Staramy się, aby w miarę możliwości, mieć przynajmniej trzy oddziały zdolne do obrony. Po kilku atakach, w obozowisku wroga (3) będzie stacjonować tylko garstka oddziałów (o czym zostaniemy poinformowani w postaci krótkiej "cut scenki"). To świetny moment na atak. Wyruszamy więc bez zastanowienia wszystkimi dostępnymi oddziałami (wystarczą nawet dwie niepełne drużyny) do miejsca (3) . Rozprawiamy się z przeciwnikiem, zbieramy znajdujące się tam złoto i rozmawiamy z uratowanym Leonardem [rys.3] , który ujawni nam wiedzę pozwalającą na budowanie strzelających wież (jedną sztukę takiego budynku warto postawić w miejscu [rys.2] ). Po kilku kolejnych atakach na naszą osadę, w miejscu (4) nie będzie już wrogów, warto się tam wybrać po kufer ze złotem.

3 - Misja 2 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Otrzymujemy kolejne zadanie - Misja 2 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Otrzymujemy kolejne zadanie. Udajemy się do osady leżącej na północy (7) i rozmawiamy tam z przedstawicielem tejże społeczności. Musimy pomóc im odeprzeć atak sił zła. W tym celu zasilamy ich konto odpowiednią sumką (poprzez menu ukryte pod klawiszem F3) i wysyłamy kilka własnych oddziałów do wioski (7) . Jednostkami atakującymi będą jeźdźcy na koniach, przydadzą się więc jednostki z długimi lancami. Dario powinien też udać się na północ od wioski (7) , koło malowniczego wodospadu znajdzie tam trochę świecidełek.

Wspomagając przyjacielską wioskę, wciąż rozbudowujemy miasteczko i armię. Gdy pomożemy odeprzeć atak na wioskę (7) (nastąpi on od jej wschodniej strony), na mapie pojawi się kolejny bohater - Eryk. Przejmujemy kontrolę nad nim i jego wojownikami w miejscu (8) . Tam też znajduje się miasteczko, które musimy obronić przed najeźdźcami z północy. Wysyłamy więc w okolice wioski (8) wszystkie dostępne oddziały wraz z Dario. Po odparciu dość niewielkiego ataku [rys.4] (dziesięć oddziałów plus dwóch bohaterów do obrony, to aż zanadto) pomyślnie zakończymy misje.

1 - Misja 3 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Solucja na szybko - Misja 3 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Solucja na szybko:

 • rozbudowujemy miasto w miejscu (1) , korzystając z dobrodziejstw tutejszej ziemi w miejscach (3) , (4) i (11) .
 • Budujemy po dwie wieże i ulepszamy je w miejscach (5) , (7) i (9) .
 • Niszczymy wrogie osady (6) i (8) .
 • Po otwarci bramy (9) atakujemy na wrogi zamek (10) .

Przed nami zadanie obrony miasta Crawford (2) . Trzon naszej osady tworzymy w okolicach (1) . Po wstępnym rozbudowaniu się i wyprodukowaniu przynajmniej jednego oddziału w barakach (staramy się wykonać to jak najszybciej) wysyłamy naszych bohaterów wraz z żołnierzami w okolice (3) . Znajdują się tam wspaniałe tereny z miejscem na budowę centrum miasta i bogate złoża naturalne. Po drodze natkniemy się na kilku bandytów, samo zaś miejsce (3) będzie często najeżdżane przez wroga z północy (6) . Istnieją tutaj jednak tylko dwa miejsca, którymi mogą się przedostać wrogie oddziały. Trzymamy tam ciągle naszych wojowników i stawiamy strzelające wieże strażnicze [rys.1] i [rys.2] . Gdy nasza wioska będzie już w miarę rozwinięta, zbieramy kilka oddziałów, które pod dowództwem jednego z naszych bohaterów powinny bez problemu zająć bogate w surowce (m.in. pokłady siarki), południowe okolice (4) . W miejscu (11) znajduje się zaś obszar pod budowę trzeciego już centrum miasta (dzięki temu możemy wyszkolić większą ilość żołnierzy). Gdy wyprodukujemy maksymalną ilość wojowników, a nasza osada zaspokajać będzie wszelkie potrzeby jej mieszkańców, ruszamy na wykonanie celów misji.

2 - Misja 3 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Co najmniej połową dostępnych oddziałów udajemy się do miejsca (5) - Misja 3 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Co najmniej połową dostępnych oddziałów udajemy się do miejsca (5) . Budujemy tam dwie wieże (i ulepszamy je) [rys.3] , oraz niszczymy osadę wroga (6) . Kolejnym krokiem ku zwycięstwu, będzie budowa kolejnych dwóch wież w miejscu (7) i zniszczenie wioski (8) . Ostatnią już w tej misji zabawą w budowniczego będzie postawienie dwóch wież przed bramą (9) .

3 - Misja 3 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Teraz, szkolimy wojsko i zbieramy je w miejscu (9) , oraz udajemy się na rozmowę z biskupem i dowódcą wojsk w mieście (2) - Misja 3 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Teraz, szkolimy wojsko i zbieramy je w miejscu (9) , oraz udajemy się na rozmowę z biskupem i dowódcą wojsk w mieście (2) . Jak się po pewnym czasie okaże, biskup pracuje dla Sił Zła, nie korzystamy więc z jego usług. Zapłacić możemy natomiast wojskom broniącym miasta (w menu ukrytym pod klawiszem F3). Gdy brama (9) zostanie otworzona (choć dostać się do zamku wroga (10) można też inną drogą) atakujemy wszystkimi dostępnymi siłami [rys.4] na główną siedzibę przeciwnika (10) .

1 - Misja 4 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Solucja na szybko - Misja 4 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Solucja na szybko:

 • Rozbuduj osadę w miejscu (1) i (2)
 • Zdobądź kontrolę nad punktem (3)
 • Udaj się do człowieka w miejscu (4)
 • Spal wioskę wroga (8) i zbierz artefakt znajdujący się w ruinach zniszczonego tam zamku
 • Udaj się do miejsca (9) i (10)
 • Zbuduj szkołę w miejscu (4)
 • Udaj się do Leonarda, czekającego w punkcie (11)

Rozpoczynamy w miejscu (1) , gdzie rozbudowujemy nasze miasteczko. Bogate złoża znajdują się niedaleko na zachód (2) i to właśnie w tą stronę powinna rozrastać się osada. Gdy zbudujemy już dość liczną armię (co najmniej pięć oddziałów) ruszamy do punktu (3) . Znajduje się tam dość dobrze broniony obóz wroga. Warto go jednak zdobyć dla znajdujących się w tym miejscu pokładów żelaza. Przez cały czas będzie trzeba bronić tego miejsca, niezbędne okaże się więc postawienie tam przynajmniej jednej strzelającej wieżyczki [rys.1] .

2 - Misja 4 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Udajemy się do człowieka w mieście (4) , przechodząc przez przyjaźnie nastawioną osadę (5) - Misja 4 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Udajemy się do człowieka w mieście (4) , przechodząc przez przyjaźnie nastawioną osadę (5) . Otrzymamy tutaj (4) zadanie rozprawienia się z bandytami, których miejsca pobytu znajdują się w punktach: (8) , (9) i (10) . Warto wybrać się także na zwiedzenie okolic na wschód od miejsca (4) , gdzie znajdziemy m.in. handlarzy (6) i (7) oferujących korzystne wymiany dóbr.

3 - Misja 4 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry
Po zebraniu większej armii (osiem oddziałów powinno w zupełności wystarczyć) atakujemy na wrogi obóz (8) - Misja 4 - The Settlers: Dziedzictwo Królów - poradnik do gry

Po zebraniu większej armii (osiem oddziałów powinno w zupełności wystarczyć) atakujemy na wrogi obóz (8) . Po zburzeniu znajdującego się tam zamku [rys.2] na jego ruinach odnajdziemy kufer, którego zawartość pozwoli nam na dalszą ekspansję mapy. Z miejsca (8) wyruszamy do punktu (9) . Aby trafić tam, należy przejść przez malowniczy wodospad [rys.3] . Po dotarciu do osady (9) i (10) , bez unoszenia miecza otrzymamy kolejne zadanie. Należy zbudować "szkołę" [rys.4] w miejscu (4) , poczym udać się do Leonarda, czekającego na nas w tajemniczej dolinie (11) .

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Settlers: Dziedzictwo Królów

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Settlers: Dziedzictwo Królów

zobacz więcej informacji o grze
The Settlers: Dziedzictwo Królów

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne