poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Sinking City

Poradnik do The Sinking City stanowi kompendium wiedzy na temat tej klimatycznej gry przygodowej. Z naszej publikacji dowiecie się, jak rozwiązać wszystkie sprawy główne i poboczne, gdzie odnaleźć materiały dowodowe oraz jak szybko podróżować po mieście.

poradnik, solucja do gry w zawiera 324 stron i 494 ilustracji, rozmiar pliku to 23,5 MB

Na tej stronie poradnika do gry The Sinking City zamieściliśmy informację jak zmienić domyślny strój bohatera na jakiś inny. Do wyboru jest ponad 10 różnych przebrań, dzięki czemu każdy gracz będzie mógł znaleźć swoje ulubione.

Zmiana stroju jest możliwa dzięki odwiedzeniu Hotelu Devils Reef (Devils Reef Hotel) - Jak zmienić strój bohatera w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Zmiana stroju jest możliwa dzięki odwiedzeniu Hotelu Devil's Reef (Devil's Reef Hotel). Po raz pierwszy trafisz tam tuż po ukończeniu pierwszego głównego śledztwa - Mroźne powitanie. Do hotelu możesz też powracać w dalszej części gry. Jest on w dzielnicy Zakrytki (Coverside).

Zainteresuj się szafą w jednym z narożników pomieszczenia hotelowego wynajmowanego przez Reeda - Jak zmienić strój bohatera w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Zainteresuj się szafą w jednym z narożników pomieszczenia hotelowego wynajmowanego przez Reeda.

Gra wyświetli listę strojów, przy czym początkowo jedynym dostępnym alternatywnym przebraniem jest płaszcz wiatrowy (Wind Coat) - Jak zmienić strój bohatera w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Gra wyświetli listę strojów, przy czym początkowo jedynym dostępnym alternatywnym przebraniem jest płaszcz wiatrowy (Wind Coat). Po zaznaczeniu jakiegoś innego stroju dowiesz się o wymaganiach do odblokowania go. Może to być np. konieczność rozwiązania jakiejś głównej lub pobocznej sprawy.

Stroje nie posiadają żadnych unikalnych właściwości - Jak zmienić strój bohatera w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Stroje nie posiadają żadnych unikalnych właściwości. Zmiana ma wyłącznie charakter wizualny.

Na tej stronie poradnika do gry The Sinking City tłumaczymy jakie konsekwencje ma śmierć głównego bohatera. Dowiesz się dokładnie na jakich zasadach możliwe będzie wznowienie przerwanej rozgrywki.

Do śmierci sterowanej postaci może dojść na dwa główne sposoby - Co wydarzy się po śmierci bohatera w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Do śmierci sterowanej postaci może dojść na dwa główne sposoby:

  1. Wyczerpanie paska zdrowia fizycznego. To czerwony pasek energii życiowej, który możesz regenerować dzięki korzystaniu z apteczek.
  2. Wyczerpanie paska zdrowia psychicznego. To niebieski pasek i jest on wyczerpywany gdy bohater jest świadkiem traumatycznych lub niemożliwych do wytłumaczenia wydarzeń. Spadnie on też znacząco gdy zabijesz niewinną osobę. Możesz zaczekać aż się samoczynnie odnowi (oddalaj się w międzyczasie od "agresywnych" halucynacji) lub pomagać sobie lekami uspokajającymi.

Po śmierci postaci powrócisz do najświeższego utworzonego sejwa. Może to być manualny zapis lub automatyczny save, która gra tworzy średnio raz na kilka minut. Możesz więc zostać zmuszony do powtórzenia zaliczonego już fragmentu gry, ale nie musisz się obawiać tego, że np. dane śledztwo trzeba będzie rozpocząć od początku. Ważną informacją jest to, że rozgrywka zazwyczaj wznawiana jest przy najbliższej budce telefonicznej (punkcie szybkiej podrózy), nie dokładnie w tym samym miejscu, w którym zapisana została gra. Rekomendujemy odnajdywanie jak największej liczby budek. Zaoszczędzisz dzięki temu dużo czasu, także w trakcie podróżowania po mapie świata w toku prowadzonych śledztw.

Gra w momencie wczytywania najświeższego sejwa przywraca oczywiście przedmioty, którymi wtedy dysponowałeś. Nie musisz obawiać się utraty przedmiotów zużytych od momentu utworzenia ostatniego zapisu do utraty bohatera. Zostaną one z powrotem przydzielone.

Na tej stronie poradnika do gry The Sinking City podpowiadamy jak używać aparatu i jak poprawnie robić zdjęcia. Korzystanie z aparatu może być wymagane do zdobywania niektórych dowodów rzeczowych czy znajdziek.

Aparat (Folding Camera) do robienia zdjęć możesz zdobyć tuż po rozpoczęciu nowej gry - Jak robić zdjęcia w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Aparat (Folding Camera) do robienia zdjęć możesz zdobyć tuż po rozpoczęciu nowej gry. Będzie on znajdował się w kajucie, w której rozpoczynasz zabawę.

Jeśli chcesz skorzystać z aparatu przytrzymaj klawisz rozwijanego menu przedmiotów (TAB w wersji PC) - Jak robić zdjęcia w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Jeśli chcesz skorzystać z aparatu przytrzymaj klawisz rozwijanego menu przedmiotów (TAB w wersji PC).

Gra premiuje fotografowanie wyłącznie śladów oraz znajdziek (sekretów) - Jak robić zdjęcia w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Gra premiuje fotografowanie wyłącznie śladów oraz znajdziek (sekretów). Prawidłowe zdjęcie symbolizowane jest przez białe obrzeża ramki. Musisz odpowiednio ustawić się żeby w kadrze znalazł się cały fotografowany obiekt.

Dodatkowa uwaga - Jeśli nie grasz na wysokim poziomie trudności to gra może dodatkowo wyświetlić ikonę aparatu przy obiekcie nadającym się do stofografowanie.

Nieprawidłowe zdjęcie rozpoznasz po braku białych obrzeży ramki (przykład na obrazku) - Jak robić zdjęcia w The Sinking City? - The Sinking City - poradnik do gry

Nieprawidłowe zdjęcie rozpoznasz po braku białych obrzeży ramki (przykład na obrazku). Robienie tego typu zdjęć nie jest w żaden sposób nagradzane i nie są one też nigdzie zapisywane. Aparat fotograficzny nie ma na szczęście żadnego ograniczenia co do liczby możliwych do wykonania zdjęć.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Sinking City

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Sinking City

zobacz więcej informacji o grze
The Sinking City

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe