poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Cooking Simulator: Symulator gotowania (Cooking Simulator)

Poradnik do Cooking Simulator stanowi kompendium wiedzy na temat tej unikatowej gry symulacyjnej. Z naszej publikacji dowiecie się, jakie są tryby gry, jak organizować pracę w kuchni oraz jakie umiejętności i zdolności są najbardziej przydatne.

poradnik, solucja do gry w zawiera 49 stron i 54 ilustracji, rozmiar pliku to 3 MB

W Cooking Simulator naszym głównym zadaniem jest zarabiać i wyrabiać sobie markę przygotowując smaczne posiłki - a warto wiedzieć, że na to, jak owe posiłki się "przyjmą" ma wpływ parę czynników - poniżej objaśniamy jakich.

Uwagi od klienta pozwalają zrozumieć, co zrobiliśmy źle. - Ocena dań przez gości oraz zarobki | Mechaniki gry w Cooking Simulator - Cooking Simulator - poradnik do gry
Uwagi od klienta pozwalają zrozumieć, co zrobiliśmy źle.

Ocenie poddawane są:

  1. smak potrawy (składowa wszystkich innych kryteriów, poza czasem)
  2. czas realizacji
  3. zgodność z przepisem (odstępstwa kończą się uwagami, widoczne na screenie po prawej)
  4. czy potrawa lub jej część nie jest za zimna oraz czy została podgrzana prawidłowo

Wszystkie te aspekty realizacji potrawy przekładają się na naszą ocenę oraz na to czy gość będzie zadowolony, jak bardzo (co ma przełożenie na napiwki, najlepszy wyznacznik zadowolenia klienta) i czy nam zapłaci czy to my zwrócimy mu pieniądze (w razie ewidentnego zepsucia zamówienia).

Zdobywanie jak najwyższych ocen zapewnia nam nie tylko lepsze zarobki, ale i przekłada się na potrzebne do odblokowywania nowych przepisów "Punkty Gotowania", nabija też większą ilością punktów paski Punktów Gotowania i "sławy".

1 - Ocena dań przez gości oraz zarobki | Mechaniki gry w Cooking Simulator - Cooking Simulator - poradnik do gry

Z racji iż sprowadzono nas do restauracji w konkretnym celu, oczekiwania mają nie tylko goście; Poza finansami, kierownictwo lokalu zwraca uwagę także na to, czy przyciągamy odpowiednio dużo gości, zwracając uwagę na to, ile "sławy" dziennie nam przybywa (czy wyrabiamy "normę" dla dnia).

Krytycy kulinarni mają wyższe wymagania niż zwykli klienci. - Oczekiwania kierownictwa restauracji i prestiż | Mechaniki w Cooking Simulator - Cooking Simulator - poradnik do gry
Krytycy kulinarni mają wyższe wymagania niż zwykli klienci.

Co więcej, jeśli będziemy sobie dobrze radzić, co jakiś czas odwiedzą nas krytycy kulinarni, którzy jako jedyny są w stanie obdarować nas punktami (gwiazdkami) prestiżu - i chociaż mają oni oczywiście bardziej wygórowane wymagania co do poziomu wykonania dania, to bez obawy - ich nadejście jest jasno zwiastowane. Kierownictwo jasno mówi, że zamówienia krytyka należy bezwzględnie priorytetyzować i tak właśnie należy robić, jeśli zależy nam na progresji.

Bowiem to właśnie poziom prestiżu (i Punktów Gotowania) blokuje nam dostęp do części przepisów oraz ulepszeń już posiadanych receptur - Oczekiwania kierownictwa restauracji i prestiż | Mechaniki w Cooking Simulator - Cooking Simulator - poradnik do gry

Bowiem to właśnie poziom prestiżu (i Punktów Gotowania) "blokuje" nam dostęp do części przepisów oraz "ulepszeń" już posiadanych receptur. Dodatkowo otrzymanie gwiazdki prestiżu wiąże się z premią punktów doświadczenia co również się przydaje.

Nowe poziomy doświadczenia odblokowują nam dostęp do:

  1. większej ilości punktów umiejętności (skillpointów), które możemy wydać na umiejętności ("skille")
  2. kolejnych zdolności (potężnych "perków"), które możemy odblokować co 3 poziomy
  3. dostęp do nowych wariantów wystroju wnętrza kuchni

Kolejny poziom osiągamy oczywiście otrzymując odpowiednią ilość punktów doświadczenia - owe są podliczane dopiero na koniec dnia. Jest to jeden z głównych filarów progresjii w trybie kariery, a żeby było milej, system w ten sposób zaopatruje nas również w nowe przepisy.

1 - Punkty doświadczenia i poziomy | Mechaniki gry w Cooking Simulator - Cooking Simulator - poradnik do gry

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Cooking Simulator: Symulator gotowania

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Cooking Simulator: Symulator gotowania

zobacz więcej informacji o grze
Cooking Simulator: Symulator gotowania

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe