poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Islanders

Poradnik do Islanders pomoże ci zbudować wymarzone miasto na wyspie. Nasze porady umożliwią określenie kolejności budowania i planowania przestrzeni wyspy. Poznasz również wszystkie budynki i ich przeznaczenie oraz przydatność.

poradnik, solucja do gry w zawiera 15 stron i 14 ilustracji, rozmiar pliku to 1,3 MB

Ten rozdział został poświęcony ważnej mechanice z Islanders. Planowanie miasta polega na rozstawianiu budynków w taki sposób, aby zdobyć jak najwięcej punktów w późniejszych fazach gry. W Islanders często mamy problem z brakiem miejsca. Co za tym idzie nasze miasto nie może się rozrastać w dobry sposób. Poniżej znajdziesz parę porad, które pomogą dobrze rozplanować miasto pod zabudowę.

Dobrze postawiony budynek tawerny zapewnia nam dużą sumę punktów. - Planowanie miasta w Islanders - jak budować? - Islanders - poradnik do gry
Dobrze postawiony budynek tawerny zapewnia nam dużą sumę punktów.

W grze Islanders występuje sporo takich budynków, jednak na drodze rozgrywki jest bardzo łatwo nauczyć się z jakimi budynkami współgrają. Najwięcej jest budynków które dostają premię za sąsiedztwo domów (house) oraz willi (mension).

Nasze planowanie powinniśmy zacząć od przyjrzenia się naszej wyspie. Jeśli nie jest to wyspa startowa mamy znacznie więcej możliwości do rozwoju. W tym miejsce należy się zastanowić gdzie umieścić główną część miasta czyli dzielnicę mieszkalną z ratuszem (town center). Szukamy w miarę płaskiego, dużego obszaru, gdyż zajmuje ona dużo miejsca. Warto też rozeznać się gdzie możemy postawić nasze farmy, tartaki lub piaskarki.

Podczas budowania mieszkań należy pamiętać o zostawieniu miejsca na fontannę (fountain) oraz parków. Jest to pierwsza z wielu struktur, które korzystają z obecności innych budowli.

Fontanna to jeden z pierwszych budynków, które wykorzystują nasze dobre zaplanowanie miasta. - Planowanie miasta w Islanders - jak budować? - Islanders - poradnik do gry
Fontanna to jeden z pierwszych budynków, które wykorzystują nasze dobre zaplanowanie miasta.

Idąc dalej, jak najbliżej naszego miasta powinny się znaleźć budynki takie jak rynek (market), cyrk (circus) dla części z domami oraz świątynia (temple) dla części z willami. Istnieje także skład (warehouse) jego należy budować blisko budynków przemysłowych oraz w zasięgu rynku.

Sterowanie w grze Islanders jest bardzo proste. Lewy przycisk (LPM) myszy służy nam do przemieszczania się po wyspie, zaś prawym (PPM) obracamy widok. Kółko od myszy służy nam do przybliżania widoku, jednak jest to w mojej opinii zbędna opcja.

Środkowy przycisk służy nam też do obracania budynków przed ich postawieniem. Jest to bardzo przydatna opcja o której warto pamiętać. Pozwala nam ona na bardziej efektywne zdobywanie punktów przez zaoszczędzenie miejsca na wyspie. W szczególności dotyczy to budynków mieszkalnych takich jak: domy (house) oraz willi (mension).

Dzięki możliwości obracania budynków nasze miasto wygląda jak plansza z tetrisa. - Sterowanie w Islanders - Islanders - poradnik do gry
Dzięki możliwości obracania budynków nasze miasto wygląda jak plansza z tetrisa.

W grze Islanders występuje duży wachlarz budynków. Są one podzielone na małe grupki w postaci pakietów, które wybieramy przy zdobywaniu poziomu. Na potrzeby poradnika stworzyłem podział wszystkich budynków na 3 grupy. Czyli na budynki: mieszkalne, przemysłowe oraz specjalne.

Do budynków mieszkalny zaliczają się domy (house), wille (mension), chatki (hut) oraz ratusz (town center) - Rodzaje budynków w Islanders - Islanders - poradnik do gry

Do budynków mieszkalny zaliczają się domy (house), wille (mension), chatki (hut) oraz ratusz (town center). Są to budynki które występują najczęściej na wyspach a także zajmują jej znaczną część. Lubią sąsiadować z budynkami specjalnymi. Jednak najlepiej jest je budować obok innych budynków mieszkalnych lub ratusza, wyjątkiem jest ratusz który nie lubi sąsiadować z innym ratuszem. Jeśli mamy taką możliwość i dostateczną ilość miejsca można rozważyć podział dzielnicy mieszkalnej i obok jednego ratusza stawiać wille a obok drugiego domy.

Następną grupą z kolei są struktury przemysłowe. Należą do niej wszystkiego rodzaju farmy, oraz budynki z nimi związane, budynki rzemieślnicze, tartaki oraz koparki piasku. Budynki te nie lubią sąsiadować z innym, takim samym, budynkiem. Lubią zaś sąsiedztwo budynków specjalnych. Struktury te muszą zostać zbudowane w konkretnych miejscach. Drwal blisko lasu, Mason na zboczu góry, koparka piasku na plaży a chatka rybaka na wodzie.

Dla przykładu, drwal nie lubi sąsiadować z innym drwalem, ale za to lubi sąsiedztwo tartaku. - Rodzaje budynków w Islanders - Islanders - poradnik do gry
Dla przykładu, drwal nie lubi sąsiadować z innym drwalem, ale za to lubi sąsiedztwo tartaku.

Ostatnią grupą są budynki specjalne. Należą do niej fontanna, parki, chatka szamana, wieże (tower), cyrk (circus), tawerna, market, magazyn (warehouse) oraz świątynia (temple). W tej grupie znajdują się też platformy które pozwalają budować na skarpach góry lub na wodzie. Struktury z tej grupy lubią sąsiadować z budynkami mieszkalnymi oraz przemysłowymi. Zwykle posiadają duży zasięg działania. Wyjątkiem jest świątynia która działa tylko na budynki zbudowane zaraz obok jej.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Islanders

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Islanders

zobacz więcej informacji o grze
Islanders

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne