poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Void Bastards

Poradnik do Void Bastards stanowi kompendium wiedzy na temat tej wymagającej gry fpp. Z naszej publikacji dowiecie się, jak zbierać potrzebne surowce, efektywnie walczyć i unikać niepotrzebnych starć, oraz jak wytwarzać nowe przedmioty.

poradnik, solucja do gry w zawiera 168 stron i 248 ilustracji, rozmiar pliku to 15,4 MB

Na tej stronie poradnika do gry Void Bastards wymieniamy wszystkie główne metody zdobywania paliwa. Wiedza jak zdobywać paliwo jest bardzo pożyteczna, bo bez niego nie jest możliwe podróżowanie po mgławicy.

Pierwszy i najbardziej oczywisty sposób to odnalezienie paliwa w formie lootu - Jak zdobywać paliwo w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Pierwszy i najbardziej oczywisty sposób to odnalezienie paliwa w formie lootu. Za każdym razem gdy zinfiltrujesz wrogi statek wyruszaj do pomieszczeń FTL (przykładowe zaznaczyliśmy na obrazku).

W pomieszczeniach FTL powinieneś odnaleźć co najmniej kilka kanistrów z paliwem - Jak zdobywać paliwo w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

W pomieszczeniach FTL powinieneś odnaleźć co najmniej kilka kanistrów z paliwem. Podniesienie każdego z nich to 1 sztuka paliwa, która pozwala na wykonanie jednego skoku na mapie mgławicy.

Ważną informacją jest to, że na niektórych zaawansowanych statkach paliwo odnajduje się w pomieszczeniach TANKS zamiast FTL (przykład na obrazku) - Jak zdobywać paliwo w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Ważną informacją jest to, że na niektórych "zaawansowanych" statkach paliwo odnajduje się w pomieszczeniach TANKS zamiast FTL (przykład na obrazku). Kanistry z paliwem mogą tam też być niestety lepiej pilnowane.

Drugi sposób to zakupienie paliwa na jednym ze statków Krell-Mart - Jak zdobywać paliwo w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Drugi sposób to zakupienie paliwa na jednym ze statków Krell-Mart. Wydanie kredytów (merits) na zakup paliwa powinno być ostatecznością. Na taki ruch decyduj się tylko jeśli twoje zapasy paliwa są na wyczerpaniu (1-2).

Trzeci sposób to odnalezienie paliwa na mapie mgławicy - Jak zdobywać paliwo w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Trzeci sposób to odnalezienie paliwa na mapie mgławicy. Rozglądaj się konkretnie za obiektami Fuel Cells. Po dotarciu do takiego pola otrzymasz losową ilość paliwa.

Czwarty sposób to zamówienie dostawy paliwa w pomieszczeniu FILE - Jak zdobywać paliwo w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Czwarty sposób to zamówienie dostawy paliwa w pomieszczeniu FILE. To duże okrągłe sale, które pojawiają się tylko na określonych typach statków. Są w nich urządzenia z trzema dźwigniami i zadbaj o wybranie tej dotyczącej dostawy paliwa. Zamówienie jest darmowe.

Musisz odczekać kilka skoków/tur na mapie mgławicy na przybycie statku z zapasami. Przywiezie on zamówione paliwo.

Warto dodać, że w dalszej części gry pojawia się okazja do oszczędzania paliwa - Jak zdobywać paliwo w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Warto dodać, że w dalszej części gry pojawia się okazja do oszczędzania paliwa. Możesz w menu warsztatu (Workbench) zakupić projekt Fuel Scavenger. Zapewnia on 25-procentową szansę, iż przelot w inne miejsce nie będzie wiązał się z zużyciem paliwa. Do sfinansowania tego projektu potrzebna jest część Latex Seal, którą możesz wytworzyć z materiałów do craftingu lub odnaleźć na jednym z wrogich statków.

Na tej stronie poradnika do gry Void Bastards podpowiadamy jak odnawiać zapasy tlenu w zbiornikach, które zużywane są w trakcie eksploracji statków z mgławicy. Dodatkowo podpowiadamy jak zwiększać maksymalny zapas tlenu po to żeby zagwarantować sobie więcej czasu na eksplorację.

Jak odnawiać zapasy tlenu?

Licznik tlenu znajdująego się w zbiorniku noszonym przez sterowaną postać wyświetlany jest u góry ekranu - Jak odnawiać i zwiększać zapasy tlenu w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Licznik tlenu znajdująego się w zbiorniku noszonym przez sterowaną postać wyświetlany jest u góry ekranu. Domyślnie zapas tlenu starcza na 7 minut i 30 sekund. To niewiele czasu, szczególnie jeśli trafi ci się do zbadania jeden z większych statków.

Zapas tlenu możesz odnowić odwiedzając stację z tlenem (Oxygen Station). Po wyświetleniu mapy badanego statku rozglądaj się za pomieszczeniami ATMO - przykładowe zaznaczyliśmy na obrazku. Warto wiedzieć, że pokoje te nie występują na każdym odwiedzanym statku. Jeśli nie widzisz pomieszczenie ATMO na mapie to wszystkie czynności musisz wykonać mieszcząc się w "startowym" limicie czasu.

Po dotarciu do stacji z tlenem wejdź z nią w interakcję żeby odnowić zapasy tlenu do maksimum - Jak odnawiać i zwiększać zapasy tlenu w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Po dotarciu do stacji z tlenem wejdź z nią w interakcję żeby odnowić zapasy tlenu do maksimum. Musisz tu wiedzieć o dwóch rzeczach:

  1. Stacja z tlenem będzie nieaktywna jeśli na stacji nie ma prądu. Odwiedź w takiej sytuacji pomieszczenie GEN.
  2. Każda stacja przechowuje ograniczoną ilość tlenu. Nie możesz do nich wracać nieskończoną ilość razy. Możesz natomiast wykupić dodatkowy zapas tlenu za 5 kredytów (Merits).

Jak zwiększać zapasy tlenu?

Zapasy tlenu możesz permanentnie zwiększyć dzięki odwiedzeniu warsztatu (Workbench) i odblokowaniu projektu Rebreather - Jak odnawiać i zwiększać zapasy tlenu w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Zapasy tlenu możesz permanentnie zwiększyć dzięki odwiedzeniu warsztatu (Workbench) i odblokowaniu projektu Rebreather. Jego działanie polega na zwiększeniu o 50% maksymalnej ilości tlenu. W celu zakupienia tego projektu musisz:

  1. Odnaleźć lub wytworzyć w oparciu o materiały do craftingu 2 części - Compressor i Restraint Pad
  2. Odblokować poprzedzający go projekt Fuel Scavenger.
Inny sposób na zwiększenie zapasu tlenu dotyczy wejścia w posiadanie cechy (Trait) Shallow Breather - Jak odnawiać i zwiększać zapasy tlenu w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Inny sposób na zwiększenie zapasu tlenu dotyczy wejścia w posiadanie cechy (Trait) Shallow Breather. Jej działanie również polega na zwiększeniu maksymalnego zapasu tlenu. Cecha jest jedną ze statystyk sterowanej postaci, a więc dotyczy wyłącznie aktualnego więźnia. Po jego ewentualnej śmierci kolejny więzień nie będzie już dysponował tą cechą (aż do jej ewentualnego ponownego zdobycia).

Cecha Shallow Breather może zostać wylosowana po przejęciu kontroli nad nowym więźniem. Alternatywnie pojawia się szansa do jej nabycia po wejściu na mapie mgławicy w kontakt z obiektem Gene Twister lub po odnalezieniu na mapie badanego statku pomieszczenia GENE, w którym jest maszyna do dodawania lub usuwania cech. Cecha Shallow Breather może, choć nie musi, znajdować się wśród trzech oferowanych do odblokowania przez maszynę.

Na tej stronie poradnika do gry Void Bastards podpowiadamy jak zdobywać klucze Warp Key oraz informujemy jakie zastosowanie mają klucze Warp Key. W skrócie - są one wykorzystywane do odbywania podróży na większe odległości na mapie mgławicy.

Jak zdobyć klucz Warp Key?

Klucze Warp Key możesz przede wszystkim odnajdywać jako losowy loot, przy czym z oczywistych względów musisz wtedy liczyć na łut szczęścia - Jak zdobywać klucze Warp Key w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Klucze Warp Key możesz przede wszystkim odnajdywać jako losowy loot, przy czym z oczywistych względów musisz wtedy liczyć na łut szczęścia.

Niektóre statki na mapie mgławicy mają na szczęście w swoim opisie informację, że na pokładzie znajduje się składzik z kluczem (Warp Key Cache). Przykład takiej informacji prezentuje obrazek - pojawia się ona przy prawej krawędzi ekranu pod polem z informacjami o typach przeciwników. Jest to gwarancja, że podczas eksploracji statku możesz odnaleźć co najmniej 1 klucz.

Po zinfiltrowaniu wrogiego statku odszukaj na mapie pomieszczenie WARP (przykład na obrazku) i udaj się tam - Jak zdobywać klucze Warp Key w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Po zinfiltrowaniu wrogiego statku odszukaj na mapie pomieszczenie WARP (przykład na obrazku) i udaj się tam.

Otwórz skrytkę, dzięki czemu będziesz mógł zabrać klucz Warp Key - Jak zdobywać klucze Warp Key w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Otwórz skrytkę, dzięki czemu będziesz mógł zabrać klucz Warp Key. Gra zawsze na ekranie podsumowania misji wyświetli dodatkowe potwierdzenie o jego zdobyciu.

Jakie zastosowanie mają klucze Warp Key?

Zastosowaniem kluczy Warp Key jest możliwość podróżowania na duże odległości - Jak zdobywać klucze Warp Key w Void Bastards? - Void Bastards - poradnik do gry

Zastosowaniem kluczy Warp Key jest możliwość podróżowania na duże odległości. Możesz zaznaczyć na mapie dowolną lokację i wykonać do niej skok, który zużyje tylko po 1 sztuce żywności i paliwa. Przykład takiej podróży pokazuje obrazek. Może to być dowolny obiekt na mapie, także taki, do którego nie prowadzi bezpośrednie połączenie. Klucze Warp Key nie pozwalają niestety podróżować w lewo do ominiętych wcześniej lokacji.

Polecamy używać kluczy Warp Key jeśli chcesz szybciej przenieść się do wrogiego statku z unikalnym lootem (np. częścią do craftingu) albo np. jeśli chcesz ominąć miny czy statki z trudnymi przeciwnikami.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Void Bastards

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Void Bastards

zobacz więcej informacji o grze
Void Bastards

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji