poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik A Plague Tale: Innocence Innocence

Poradnik do gry A Plague Tale Innocence stanowi zbiór wiedzy na temat tej klimatycznej przygodówki skradankowej. Dowiecie się tutaj, jak uniknąć wykrycia i co zorobić, jeśli do niego dojdzie oraz jak unikać szczurów. Zawarliśmy również dokładną solucję.

poradnik, solucja do gry w zawiera 174 stron i 311 ilustracji, rozmiar pliku to 10,9 MB

W czasie A Plague Tale: Innocence musisz od początku mieć na uwadze kilka aspektów, które mają wpływ na rozgrywkę. Jeśli o nich zapomnisz to możesz utrudnić sobie rozgrywkę. Poniżej znajdziesz kilka porad związanych właśnie z tymi elementami rozgrywki.

Dostosuj HUD

W grze istnieje możliwość dostosowania HUDa do własnych potrzeb. Ma to duży wpływ na poziom trudności gry. Możesz bowiem wyłączyć podświetlanie interaktywnych obiektów czy sprawić, że ilość amunicji nie będzie pokazywana. Dlatego dostosuj go według własnego uznania, tak by gra dawała ci jak najwięcej frajdy. Pamiętaj, że zmian w ustawieniach możesz dokonać w dowolnym momencie. Jeśli uznasz, że gra jest zbyt łatwa lub za trudna to zawsze możesz dokonać zmian.

Regularnie ulepszaj sprzęt

Gra oferuje ci szereg ulepszeń, w zakresie sprzętu oraz poruszania się - Porady na start gry A Plague Tale - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Gra oferuje ci szereg ulepszeń, w zakresie sprzętu oraz poruszania się. Ma to wpływ między innymi na pojemność ekwipunku. Uławiają one rozgrywkę i zmniejszają ryzyko porażki. Usprawnień możesz dokonywać przy stołach warsztatowych.

Rozglądaj się za surowcami

Do tworzenia pocisków i eliksirów będziesz potrzebował surowców. Zazwyczaj w okolicach trudniejszych sekwencji walki znajdziesz surowce niezbędne do stworzenia amunicji. Jeśli poszukujesz zasobów do ulepszeń musisz zaglądać do wszystkich znalezionych skrzyń oraz rozglądać się za odgałęzieniami od głównej drogi.

Zawsze miej na wyposażeniu Ignifer

Światło jest postawą do odpędzania szczurów. W większości etapów, będziesz musiał samodzielnie rozmienić ogień w palenisku. Od tego zależeć mogą twoje dalsze postępy w rozgrywce. Dlatego zawsze miej na wyposażeniu Ignifer. Umożliwi to popalanie obiektów i umożliwi przejście dalej.

Nie zostawiaj Hugo

Poza pierwszym etapem, gdzie gra wymusza na tobie zostawienie Huga samego, odpuść sobie zostawianie chłopca samego - Porady na start gry A Plague Tale - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Poza pierwszym etapem, gdzie gra wymusza na tobie zostawienie Huga samego, odpuść sobie zostawianie chłopca samego. Wszystkie etapy, w których on ci towarzyszy możesz pomyślnie zakończyć w jego towarzystwie. Owszem sprawia on, że poruszasz się wolniej, jednak jest to bezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli Hugo będzie sam zbyt długo, to zacznie panikować. Zdradzi to twoją pozycję i zwabi wrogów.

Odwet jest trzecim etapem przygód rodzeństwa de Rune w A Plague Tale: Innocence. Zadanie to rozgrywa się na terenie klasztoru oraz jego podziemi. Jest to pierwszy etap, w którym faktycznie zetkniesz się ze szczurami.

Spotkanie z mnichem

Zadanie rozpoczniesz we wnętrzu klasztoru. Możesz obejść i zbadać budynek. Prawdziwą drogę stanowi jednak drabina znajdująca się na lewo od drzwi. Wyprowadzi cię ona na balkon otaczający dziedziniec. Tam natrafisz na mnicha.

Po krótkiej rozmowie, będziesz musiał zejść i przez dziedziniec dostać się do sąsiedniego segmentu - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Po krótkiej rozmowie, będziesz musiał zejść i przez dziedziniec dostać się do sąsiedniego segmentu. Tam ponownie porozmawiasz z mnichem, który zgodzi się na udzielenie pomocy. Następnie będziesz musiał podążać za nim, aż do zejścia do podziemi.

W tym momencie czeka cię pierwsza konfrontacja ze szczurami - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Ucieczka przed szczurami

W tym momencie czeka cię pierwsza konfrontacja ze szczurami. Skieruj się w kierunku wejścia do podziemi. Pochodnia będzie gwarantować ci bezpieczeństwo, jednak nie na długo. Bardzo szybko trafisz na barykadę. Aby ją przeskoczyć będziesz musiał odłożyć pochodnię do wiszącego obok uchwytu.

Po drugiej stronie pali się pochodnia, więc nie masz się czego obawiać. Przejdź dalej prosto i weź kija ze stojącego snopka [1]. Zapal go od latarni [2]. Da ci to możliwość przejścia dalej. Uzbrojony w światło, wejdź na schody. Doprowadzą cię na dziedziniec krypty.

Niestety droga do krypty jest odcięta przesz szczury - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Droga do krypty

Niestety droga do krypty jest odcięta przesz szczury. Będziesz musiał, więc udać się do niej okrężną drogą. Przeskocz przez barykadę znajdującą się po twojej prawej. Trafisz do korytarza, w którym leżą zerwane dwa żyrandole. Aby przejść będziesz musiał strącić także trzeci z nich. W tym celu strzel z procy w łańcuch.

Z korytarza trafisz do pomieszczenia wypełnionego szczurami - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Z korytarza trafisz do pomieszczenia wypełnionego szczurami. Twoim celem są drzwi znajdujące się po przeciwnej stronie sali. Aby się do nich dostać musisz wejść po drabinie na wyższy poziom. Tam za pomocą procy zestrzel jeden z łańcuchów żyrandola.

Dzięki temu zacznie się on poruszać ruchem wahadłowym, torując ci przejście - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Dzięki temu zacznie się on poruszać ruchem wahadłowym, torując ci przejście.

Idąc dalej po schodach trafisz do kolejnego pomieszczenia - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Idąc dalej po schodach trafisz do kolejnego pomieszczenia. Tym razem nie będziesz mieć po ręką żadnego źródła światła. Do odwrócenia odwagi szczurów będziesz musiał wykorzystać jedzenie. Zestrzel z procy kawałki mięsa, które wiszą w pokoju. W ten sposób będziesz mógł swobodnie przejść dalej.

Udając się w dalszą drogę trafisz do kolejnego pomieszczenia ze szczurami - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Udając się w dalszą drogę trafisz do kolejnego pomieszczenia ze szczurami. Tym razem wskocz na stół i przejdź na drugą stronę. Za kratą znajdziesz pochodnię. Amicia nie jest w stanie tam dotrzeć. Musisz więc wykorzystać Hugo. Ponieś belkę i wyślij chłopca. Niestety nie będzie on mógł wrócić. Zamiast tego przeprowadzi cię on na drugi koniec pokoju, gdzie przekaże ci pochodnię.

W tym momencie na chwilę rozdzielisz się z Hugo - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

W tym momencie na chwilę rozdzielisz się z Hugo. Uzyskaną pochodnię włóż do uchwytu znajdującego się nieopodal. Dzięki temu będziesz mógł bezpiecznie przeskoczyć przez barykadę. Trafisz na kolejny korytarz. Doprowadzi cię on do dużego pomieszczenia wypełnionego szczurami. Przed wejściem weź kija i zapal go od latarni. W ten sposób będziesz mógł wejść do środka i rozpalić palenisko.

Hugo znajduje się na u szczytu drabiny znajdującej się po drugiej stronie pomieszczenia - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Hugo znajduje się na u szczytu drabiny znajdującej się po drugiej stronie pomieszczenia. Za pomocą procy strąć dwa żyrandole. Następnie weź kija, podpal go i udaj się w kierunku pierwszego z nich. Będziesz go musiał rozpalić. Potem wróć się po patyk i zapal go od jednego ze strąconych palenisk. W ten sposób dotrzesz do trzeciego z nich, które też musisz rozpalić. W ten sposób umożliwisz chłopcu zejście.

Po tej akcji wróć do pierwszego paleniska i wyjdź przez drzwi znajdujące się na wprost od wejścia - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Po tej akcji wróć do pierwszego paleniska i wyjdź przez drzwi znajdujące się na wprost od wejścia. W ten sposób trafisz do krypty.

Krypta

Jest to ostatnia sekwencja zadania. Opiera się ona na jednym schemacie. Będziesz musiał brać kolejne kije, podpalać je od pobliskiego źródła ognia i udawać się do kolejnego paleniska, by je rozpalić. Umożliwi to powtórzenie manewru.

Po dotarciu do barykady, zostanie ci do pokonania ostatnia prosta - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Po dotarciu do barykady, zostanie ci do pokonania ostatnia prosta. Będziesz musiał pokonać ją sprintem, w innym wypadku zjedzą cię szczury.

1 - Rozdział III - Odwet| Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Uczeń to czwarty rozdział historii Amici i Huga w A Plague Tale: Innocence. Tym razem rodzeństwo musi przemknąć obok patroli Inkwizycji, by dostać się na farmę zaprzyjaźnionego z rodziną lekarza Laurentiusa.

Droga do farmy Laurentiusa

Swoją drogę rozpoczynasz na polach nieopodal farmy Laurentiusa. Niestety droga jest strzeżona przez Inkwizycję. Podążając ścieżką trafisz na wóz zastawiający drogę. Ukryj się w przylegających do niego krzakach. Zobaczysz dwóch przeciwników. Poczekaj, aż jeden z nich odejdzie. Następnie rzuć kamieniem w pojemnik z uzbrojeniem [1]. Zainteresuje to strażnika. Poczekaj, aż zacznie on wracać na swoją pierwotną pozycję i w tym momencie przekradnij się dalej [2].

Następnie trafisz na przeciwnika strzegącego dalszej drogi - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Następnie trafisz na przeciwnika strzegącego dalszej drogi. Schowaj się za osłoną, która znajduje się tuż przy przeciwniku. Weź stojące tam naczynie i rzuć nim w kierunku, z którego przyszedłeś. W ten sposób będziesz mógł spokojnie przejść dalej.

Podążając dalej drogą trafisz na blokadę, którą będziesz musiał obejść - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Podążając dalej drogą trafisz na blokadę, którą będziesz musiał obejść. Wejdź w wysoką trawę, która znajduje się nieopodal. W okolicy kręci się jeden przeciwnik. Będziesz musiał dwukrotnie odwrócić jego uwagę. Zrób to rzucając kamieniem w stracha na wróble. Za pierwszym razem wyślesz Hugo, by otworzył okiennice. Za drugim razem przemkniesz się ty.

Po znalezieniu się w domku, wyjdź przez drugie drzwi - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Po znalezieniu się w domku, wyjdź przez drugie drzwi. Uważaj na strażnika. Rzuć przez okno znalezione w pomieszczeniu naczynie, by odwrócić jego uwagę. Następnie przemknij się w kolejne krzaki.

Trafisz w okolice mostu. Poczekaj, aż strażnik na niego wejdzie i przejdź na drugą stronę ulicy.

Trafisz na niewielki magazyn - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Trafisz na niewielki magazyn. Uważaj na patrolującego kładkę. Musisz ukrywać się przed jego wzrokiem. Najlepiej jest po prostu wejść pod niego. Gdy tylko odwróci się on tyłem do ciebie podejdź do schodów i za pomocą naczynia odwróć uwagę kolejnego strażnika. Dzięki temu będziesz mógł wyskoczyć przez okno.

Podążając ścieżką dalej trafisz na skraj pola pilnowanego przez kolejny patrol Inkwizycji - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Podążając ścieżką dalej trafisz na skraj pola pilnowanego przez kolejny patrol Inkwizycji. Wejdź do budynku.

Weź z niego naczynie - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Weź z niego naczynie. Poczekaj, aż patrolujący okolice przeciwnik będzie do ciebie odwrócony. Wówczas wyskocz przez okno w wysoką trawę. Wazę wykorzystaj do odwrócenia uwagi strażnika stojącego przy wejściu. Dzięki temu będziesz mógł przekraść się do następnego skupiska trawy.

Następnie obserwując ścieżkę patrolu wroga przekradaj się przez trawę, aż trafisz do drewnianej barykady - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Następnie obserwując ścieżkę patrolu wroga przekradaj się przez trawę, aż trafisz do drewnianej barykady. W jej sąsiedztwie stać będzie dwóch strażników. Musisz jednocześnie odwrócić uwagę ich obu. Rzuć kamieniem w stracha na wróble oraz pojemnik na zbroje. Poczekaj chwilę, aż przeciwnicy obrócą się w stronę obiektów zainteresowania i przejdź w trawę.

Potem ponownie będziesz musiał przekradać się przez trawę przy strażnikach patrolujących okolicę - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Potem ponownie będziesz musiał przekradać się przez trawę przy strażnikach patrolujących okolicę. W momencie, gdy dotrzesz do trawy przylegającej do niewielkiego murka, weź naczynie [1] i rzuć je na drogę w kierunku, z którego przyszedłeś. W ten sposób odwrócisz uwagę strażnika i przekradniesz się do kolejnego skupiska trawy [2]. Z niej dostaniesz się do ruin, które umożliwią ci przejście dalej.

W tym momencie zapada zmrok - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

W tym momencie zapada zmrok. Przez pewien moment będziesz musiał nieść Hugo, co znacznie cię spowolni, jednak w tym czasie nie natrafisz na żadne zagrożenia. W krytycznym momencie będziesz już mieć pełną swobodę ruchu.

Kiedy szczury zaczną wychodzić na powietrznię, biegnij drewnianą ścieżką. W momencie, gdy wespniesz się na wyższy poziom, zestrzel procą łańcuch trzymający bydło, co utoruje ci dalszą drogę. Następnie. Podejdź do paleniska i weź kij. Nie zapalaj go w tym miejscu! Udaj się w kierunku drogi prowadzącej pod górę. Tam zapal do od latani i skieruj się w stronę wózka.

Podpal znajdujące się na nim palenisko - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Podpal znajdujące się na nim palenisko. Następnie przepchnij wózek do bramy. W ten sposób dotrzesz do farmy Laurentiusa. On sam znajduje się w domu. Aby się do niego dostać musisz podejść do drzwi znajdujących się po stronie niewidocznej od wejścia. Obok nich jest okno. Każ Hugo przez nie wejść i otworzyć budynek od środka. Wejdź na piętro, by porozmawiać z poszukiwanym lekarzem.

Po rozmowie z lekarzem będziesz musiał udać się z Lucasem do laboratorium - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Laboratorium Laurentiusa

Po rozmowie z lekarzem będziesz musiał udać się z Lucasem do laboratorium. Niestety okaże się, że szczury dostały się do domu. Zestrzel mięso wiszące w rogu oraz rozbij lamę. To umożliwi ci przejście dalej.

Następnie podążaj za Lucasem do stodoły - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Następnie podążaj za Lucasem do stodoły. Tam okaże się, że droga jest zablokowana przez szczury. Do ich odciągnięcia wykorzystaj świnię. Weź worek z paszą i zaciągnij go do budynku. Następnie udaj się z Lucasem na drabinę, która zaprowadzi cię na wyższy poziom. Stamtąd zestrzel lampy.

Teraz będziesz mógł dostać się do laboratorium - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Teraz będziesz mógł dostać się do laboratorium. Zejdź po drabinie do wnętrza stodoły, a następnie przejdź przez klapę w podłodze. Na miejscu będziesz musiał zebrać surowce i oddać je w ręce Lucasa. W tym momencie zdradzi ci on przepis na Ignifer. Stwórz kilka takich pocisków, ponieważ wkrótce ci się przydadzą.

W tym momencie do pomieszczenia dostaną się szczury. Użyj Ignifera na palenisku i wyjdź do stodoły. Tam również podpal palenisko za pomocą pocisku. Umożliwi ci to wydostanie się z budynku.

Ostatnim etapem tego rozdziału jest ucieczka na łódź - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Ucieczka

Ostatnim etapem tego rozdziału jest ucieczka na łódź. Twoim jedynym zadaniem w tej sekwencji jest podpalanie kolejnych żarzących się obiektów, tak by pozostać w źródle światła. Musisz się jednak śpieszyć. Snopy siana szybko się wypalają i jeśli będziesz stać przy jednym zbyt długo, to może on zgasnąć.

1 - Rozdział IV - Uczeń | Solucja A Plague Tale Innocence - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry?

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik Innocence do gry
A Plague Tale: Innocence

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

A Plague Tale: Innocence

zobacz więcej informacji o grze
A Plague Tale: Innocence

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe