poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Days Gone [PS4]

Poradnik do Days Gone przeprowadzi Cię przez wszystkie zadania i pomoże oczyścić najtrudniejsze gniazda z zombie. Solucja zawiera najlepsze porady, a także lokalizację sekretów i znajdziek. Sprawdź również najlepsze bronie i umiejętności na start.

poradnik, solucja do gry w zawiera 496 stron i 717 ilustracji, rozmiar pliku to 36,9 MB

Deacon może spaść z motocykla jeśli nie będziesz dostatecznie ostrożny lub jeśli nie zareagujesz odpowiednio szybko na wydarzenia z okolicy. Na tej stronie poradnika do Days Gone zamieściliśmy kilka podpowiedzi jak zmniejszać ryzyko spadnięcia z motoru.

Oto trzy najczęstsze przyczyny spadnięcia z motocykla - Jak unikać upadków z motocykla w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Oto trzy najczęstsze przyczyny spadnięcia z motocykla:

  1. Zderzenie się z niezniszczalną przeszkodą. Może to być np. skała, duże drzewo czy ściana budynku. Pilnuj się w szczególności w trakcie jazdy po bezdrożach i unikaj przejeżdżania zbyt blisko od tego typu obiektów. Motocykl w wyniku poruszania się po wertepach może nagle nieznacznie skręcić w lewo lub w prawo.
  2. Atak świrusa lub dzikiego zwierzęcia. Musisz mieć świadomość tego, że jadąc motocyklem nie jesteś całkowicie odporny na ataki przeciwników dążących do walki wręcz. Potwór lub drapieżnik (np. wilk) może wykonać skok w stronę motocykla i jeśli będzie on pomyślny to Deacon zostanie zrzucony z maszyny. Najprościej jest po prostu utrzymywać bezpieczny dystans od mijanych kreatur i przyśpieszać jeśli zajdzie taka potrzeba. Pamiętaj też, że wrogów możesz atakować z użyciem broni podręcznej bez konieczności schodzenia z motocykla.
  3. Atak żywego przeciwnika. Mowa tu przede wszystkim o atakach wrogich snajperów. Jeśli tylko zauważysz, że Deacon jest namierzany przez snajpera (czerwona wiązka celownika laserowego) "dobrowolnie" zwolnij i szybko zejdź z motocykla. Jest duża szansa, że próba ucieczki będzie nieudana i że snajper trafi Deacona doprowadzając do spadnięcia z maszyny.
Jeżeli spadłeś z motocykla to nie możesz od razu kontynuować jazdy - Jak unikać upadków z motocykla w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Jeżeli spadłeś z motocykla to nie możesz od razu kontynuować jazdy. Musisz przytrzymać najpierw Kwadrat żeby postawić przewróconą maszynę. Jeśli w okolicy nadal przebywają wrogowie to zajmij się nimi żeby nie stać się dla nich łatwym celem podczas przywracania motocykla do pionu. Sprawdź też zawsze stan uszkodzeń motocykla. Warto od razu go naprawić jeśli stracił dużo punktów wytrzymałości.

Motocykl Deacona w Days Gone może zostać wyposażony w nitro. Dopalacz pozwala na szybsze podróżowanie po świecie gry oraz przede wszystkim na przeskakiwanie nad przepaściami. Na tej stronie poradnika podpowiadamy w jaki sposób zainstalować nitro na motocyklu.

Gra pozwala na "przetestowanie" nitro w trakcie rozgrywania prologu kampanii. Po ukończeniu początkowych misji Deacon straci dostęp do swojego motocykla i w rezultacie straci też nitro. Musisz je zakupić i zainstalować na nowym motocyklu otrzymanym od Manny'ego.

Nitro musisz zakupić u mechanika w obozowisku - Jak odblokować nitro / dopalacz w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Nitro musisz zakupić u mechanika w obozowisku. Pierwsza generacja nitro (Nitrous I) znajduje się w ofercie mechanika z Obozu Copelanda. Manny wystawia nitro na sprzedaż za 900 kredytów. Nie możesz niestety od razu zakupić nitro. Deacon musi najpierw awansować na drugi poziom zaufania w Obozie Copelanda. Zajmij się więc wykonywaniem misji powiązanych z tym obozem oraz dostarczaj zapasy i uszy świrusów jego mieszkańcom.

Druga generacja nitro (Nitrous II) znajduje się w ofercie mechanika z Obozu Żelaznego Mikea (Iron Mikes) - Jak odblokować nitro / dopalacz w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Druga generacja nitro (Nitrous II) znajduje się w ofercie mechanika z Obozu Żelaznego Mike'a (Iron Mike's). Sprzedawca wystawia ją na sprzedaż za 1500 kredytów. Także i w tym przypadku wymagane jest wcześniejsze awansowanie na drugi poziom zaufania dla tego obozu. Druga generacja różni się od pierwszej przede wszystkim możliwością załączenia nitro na dłużej.

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy unikalnym zastosowaniem nitro jest możliwość przeskakiwania nad przepaściami (przykład na obrazku) - Jak odblokować nitro / dopalacz w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy unikalnym zastosowaniem nitro jest możliwość przeskakiwania nad przepaściami (przykład na obrazku). Musisz zlokalizować zawsze skocznię i najechać na nią z włączonym nitro.

Przeskoczenie nad przepaścią pozwoli ci między innymi na dotarcie do kilku mobilnych posterunków NERO. Przykładowe obozowisko z obrazka znajduje się obok rozbitego śmigłowca. Mobilne posterunki NERO tak samo jak "stacjonarne" oferują możliwość odnalezienia wstrzykiwacza (Injector) i zwiększenia na stałe jednej z głównych statystyk, którymi opisany jest Deacon.

Deacon może prowadzić walki bez schodzenia z motocykla, przy czym nie jest to bardzo intuicyjne i możesz mieć początkowo problemy ze zrozumieniem działania tego mechanizmu. Ta strona poradnika do Days Gone dokładnie wyjaśnia jak wyprowadzać ataki podczas jazdy.

Deacon do strzelania w trakcie jazdy może używać wyłącznie broni podręcznej - Jak atakować podczas jazdy na motocyklu w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Deacon do strzelania w trakcie jazdy może używać wyłącznie broni podręcznej. W zależności od rodzaju wybranej broni będzie to jakiś pistolet lub obrzyn. Nie możesz niestety korzystać z głównej broni ani z broni specjalnej, gdyż wszystkie tego typu bronie wymagają użycia obu rąk przez bohatera.

Możesz atakować:

  1. Innych motocyklistów.
  2. Przeciwników podróżujących pieszo.
  3. Świrusów.
  4. Dziką zwierzynę.
Po zbliżeniu się do upatrzonego celu wciśnij L1 żeby zablokować celownik na przeciwniku - Jak atakować podczas jazdy na motocyklu w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Po zbliżeniu się do upatrzonego celu wciśnij L1 żeby zablokować celownik na przeciwniku. Pozwoli ci to kontynuować jazdę i jednocześnie oddawać kolejne strzały. Ponowne wciśnięcia L1 pozwalają "przeskakiwać" z celownikiem na kolejnych przeciwników. Przydaje się to wtedy, gdy chcesz zaatakować jednego upatrzonego przeciwnika (np. cel misji w zadaniach łowców nagród).

Strzały oddaje się wciskając R1, przy czym bardzo wskazane jest to żeby w miarę możliwości zaczekać aż celownik zmniejszy się i zmieni kolor na zielony. Tego typu strzały będą cechowały się największą celnością i dzięki temu zużyjesz mniej amunicji.

Alternatywna metoda działania to uderzanie motocyklem w upatrzone cele - Jak atakować podczas jazdy na motocyklu w Days Gone? - Days Gone - poradnik do gry

Alternatywna metoda działania to uderzanie motocyklem w upatrzone cele. Nie jest to rekomendowana technika działania, gdyż każde zderzenie może poważnie uszkodzić maszynę. Ponadto zaatakowanie zbyt silnego przeciwnika może zrzucić Deacona z motocykla. Używaj tej metody tylko jeśli wyczerpałeś zapas amunicji do broni podręcznej lub jeśli cel szybko ucieka (np. dzika zwierzyna).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Days Gone [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Days Gone

zobacz więcej informacji o grze
Days Gone

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji