poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Anno 1800

Poradnik do gry Anno 1800 stanowi kompendium wiedzy na temat tej wyjątkowo bogatej i szczegółowej produkcji. Dowiecie się tutaj, jak budować i organizować nowe miasto, jak odblokować nowe budynki i klasy społeczne czy też jak osiągnąć wysokie dochody.

poradnik, solucja do gry w zawiera 88 stron i 176 ilustracji, rozmiar pliku to 6,9 MB

Ten rozdział naszego poradnika do gry Anno 1800 prezentuje solucje, jak w pięciu krokach zadbać o początkowy rozwój naszego miasta.

Krok #1 - Chatki farmerów i rynek

Początek rozgrywki jest prosty - Początek wielkiego imperium w 5 krokach w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Początek rozgrywki jest prosty. Stwórz przynajmniej 20 domków, połącz je drogą, a na środku stwórz rynek. Postaraj się tworzyć kolejne budynki mieszkalne blisko centrum - mieszkańcy będą zaopatrywać się w towary na straganach. Początkowo, twoim priorytetem będzie postawienie dużej ilości rezydencji, by rozpocząć szybki rozwój.

Krok #2 - Dużo desek i magazyn

Kolejnym celem jest wybudowanie 2-3 chatek drwala w lesie, kawałek od miasta - Początek wielkiego imperium w 5 krokach w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Kolejnym celem jest wybudowanie 2-3 chatek drwala w lesie, kawałek od miasta. Zauważ, że przy stawianiu budowli pokażą się procenty - pokazują one, z jaką produktywnością będzie pracował dany zakład. Aby chatka drwala sprawnie działała, musisz posiadać dużą liczbę lasów dookoła. Następnym krokiem jest budowa dwóch tartaków - dzięki nim, będziesz mógł stworzyć deski, które posłużą jako materiał konstrukcyjny dalszych budynków. Postaw również niedaleko magazyn, który będzie składował kolejne produkty.

Krok #3 - Ryby, sznaps i ubrania

Każda grupa społeczna ma określone potrzeby - Początek wielkiego imperium w 5 krokach w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Każda grupa społeczna ma określone potrzeby. Twoi farmerzy potrzebują ryb, ubrań i sznapsów, by móc awansować. Zacznij od budowy chatki rybackiej na wybrzeżu. Następnie oddal się trochę od miasta i stwórz w wybranym miejscu obszar rolny. Wybierz farmę ziemniaków i stwórz duże pole uprawne. Następnie utwórz niedaleko destylarnie, by rozpocząć produkcje alkoholu. Niedaleko obszaru rolnego, zbuduj farmę owiec i zakład szyjący.

Krok #4 - Awans grup społecznych

Poczekaj teraz, aż produkty trafią na rynek - następnie naciśnij na którąś z chatek farmerów i awansuj chłopów na robotników - Początek wielkiego imperium w 5 krokach w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Poczekaj teraz, aż produkty trafią na rynek - następnie naciśnij na którąś z chatek farmerów i awansuj chłopów na robotników. Dzięki awansowi, odblokowałeś kolejną grupę społeczną, a wraz z nią nowe budynki. Zauważ, że robotnicy mogą pracować w zupełnie innych placówkach, jednak nie mogą pracować np. na farmie. Na bieżąco więc awansuj chatki, gdy będziesz potrzebował określoną grupę do pracy. Pamiętaj jednak, że poprzez awans stracisz pewną liczbę pracowników wcześniejszej grupy - może to prowadzić do bezrobocia, lub destabilizacji gospodarki.

Krok #5 - Cegły i zapętlenie rozgrywki

Po przybyciu robotników, możesz stworzyć kopalnie gliny - Początek wielkiego imperium w 5 krokach w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Po przybyciu robotników, możesz stworzyć kopalnie gliny. Możesz je wybudować tylko na złożu tego surowca - na mapie jednak znajdziesz przynajmniej dwa miejsca, w których możesz rozpocząć wydobycie. Kolejnym krokiem jest zbudowanie zakładu ceglarskiego - zbuduj przy tym dodatkowy magazyn w okolicy. Warto jak najszybciej wznieść komplet kopalń i odpowiadającą im liczbę ceglarni, gdyż wyprodukowane cegły będziesz używał w bardzo dużej ilości.

Zabawa w tym momencie się zapętla. Wciąż będziesz odblokowywał kolejne produkty i rozwijaj pozyskiwał nowe grupy społeczne, jednak schemat zabawy pozostanie bez większych zmian. Pamiętaj, że wraz z wzrostem liczby mieszkańców, rośnie zużycie wcześniejszych zasobów - będziesz musiał z czasem stworzyć np. większa liczbę piekarni.

Ta strona poradnika do Anno 1800 omawia sposób pozyskiwania zasobów w grze. Poniżej znajdziesz informacje, jak skutecznie je pozyskiwać.

Zdobywanie zasobów podzielić można zasadniczo na dwie kategorie - Pozyskiwanie zasobów w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Zdobywanie zasobów podzielić można zasadniczo na dwie kategorie. Produkty skomplikowane, które są efektem długiego łańcucha produkcyjnego i zasoby naturalne. Najpierw skupmy się na tych drugich - każda wyspa w grze ma pewną ilość zasobów naturalnych. Informacje o nich, znajdziesz nad minimapką. Dla przykładu, na powyższym obrazku widać, że miasto posiada m.in. dwa miejsce na kopalnię gliny, czy żelaza. Ponadto, ziemia umożliwia uprawę ziemniaków, zboża i chmielu. Zauważ również, że dookoła głównej wyspy są małe wysepki - znajdziesz na nich inne surowce naturalne.

Jeśli chodzi o bardziej złożone produkty, to zazwyczaj są one ciężej dostępne - Pozyskiwanie zasobów w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Jeśli chodzi o bardziej złożone produkty, to zazwyczaj są one ciężej dostępne. Często musisz stworzyć kilka różnych placówek, które będą tworzyć kolejne produkty, które ostatecznie zostaną wykorzystane do stworzenia np. mydła. Na powyższym obrazku widać, że musisz najpierw stworzyć farmę, z polem zboża, oraz młyn, który przerobi zboże na mąkę. Mąka z kolei zostanie wykorzystana w piekarni, która wyprodukuje chleb. Wraz z rozwojem miasta, będziesz odblokowywał kolejne budynki i coraz bardziej złożone łańcuchy produkcyjne.

Ta strona poradnika do gry Anno 1800 opisuje Zoo i Muzeum, nowe budynki kulturowe w serii. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje z nimi związane.

Zoo i Muzeum są dostępne, gdy sprowadzisz na wyspę rzemieślników - Zoo i Muzeum w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Zoo i Muzeum są dostępne, gdy sprowadzisz na wyspę rzemieślników. Są one relatywnie szybko dostępne - warto stworzyć doki dla turystów, by jak najszybciej sprowadzić ich na wyspę. Jeśli chodzi o rozmiar budynków - zależy on od ciebie. Możesz tak naprawdę rozbudowywać placówki w nieskończoność, choć pamiętaj, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami utrzymania. Zoo i Muzeum bezpośrednio korelują z czynnikiem kulturowym, który składa się na ocenę atrakcyjności miasta.

Jak zdobyć nowe zwierzęta do zoo i eksponaty do muzeum?

Jeśli chodzi o eksponaty muzealne i zwierzęta do zoo - możesz je zdobyć głównie poprzez ekspedycje - Zoo i Muzeum w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Jeśli chodzi o eksponaty muzealne i zwierzęta do zoo - możesz je zdobyć głównie poprzez ekspedycje. Wystarczy, że oddalisz widok na mapę świata, a od pewnego momentu dostrzeżesz tam ekspedycje. Możesz wysyłać na nie statki, wybierając wyposażenie i niektórych pasażerów - twój wybór wpłynie na morale załogi.

Po dotarciu na miejsce, rozpoczniesz scenę paragrafową, w której będziesz mógł dokonać kilka wyborów - Zoo i Muzeum w grze Anno 1800 - Anno 1800 - poradnik do gry

Po dotarciu na miejsce, rozpoczniesz scenę paragrafową, w której będziesz mógł dokonać kilka wyborów. Efekty mogą być różne - wszystko zależy od powodzenia twoich działań. Gdy starek wróci do miasta, ekspedycja zakończy się, a ty otrzymasz trzy nagrody, o różnym poziomie rzadkości. Najczęściej będą to właśnie nowe gatunki zwierząt, lub cenny eksponat do muzeum.

Dodatkowym sposobem na zdobycie cennych "dóbr" jest handel. Wiele frakcji posiada unikatowe przedmioty, które możesz zakupić. Staraj się więc odkrywać inne nacje i sprawdzaj na bieżąco, co posiadają w swoich towarach.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Anno 1800

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Anno 1800

zobacz więcej informacji o grze
Anno 1800

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne