poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Anthem

Poradnik do Anthem pomoże wybrać najlepszego Javelina i ruszyć do prawdziwej walki online. Nasz poradnik zawiera porady, które pomogą odkrywać sekrety, kolekcjonować znajdźki i pokonywać bossów. Poradnik zawiera również solucję, zadania główne i poboczne.

poradnik, solucja do gry w zawiera 396 stron i 632 ilustracji, rozmiar pliku to 35,1 MB

Anthem jest grą bardzo wymagającą sprzętowo. Aby móc cieszyć się jakością na najwyższym poziomie przy płynnej rozgrywce 60 FPS wymagane będą procesor przynajmniej na poziomie Intel i7 4-tej generacji i grafika na poziomie GeForce 1070 Ti. Nieliczne ustawienia graficzne nieco utrudniają dostosowanie parametrów gry pod dany komputer (np. brak opcji ustawienia jakości cieni). Ponadto, silnie zaleca się instalację gry na dysku SSD - jeśli tego nie zrobisz musisz się liczyć często z niezaładowanymi teksturami, czy częstymi ładowniami gry, które trwają czasami nawet 1-2 minut na HDD.

Częste problemy z działaniem gry

Podczas gry we wczesnej wersji Pre-Order napotykano na liczne bugi i glitche: nachodzące na siebie animacje, wolne ładowanie (czytaj: brak w niektórych miejscach) tekstur, problem z ucinaniem się dźwięku, liczne błędy misji uniemożliwiające ich ukończenie bez restartu. Wisienką na torcie są słabe serwery często rozłączające gracza (dlatego podczas swobodnej rozgrywki często powracaj do Fortu, by zapisać postępy) oraz bardzo słaba optymalizacja i wolne ładowania, które napotykasz niemal na każdym kroku (przy rozpoczynaniu zadań, przechodzeniu między pod-lokacjami, korzystaniu z Kuźni itd.).

Nasz sprzęt

Gra uruchamiana była m.in. pod sprzętem o następujących parametrach:

 1. Procesor: Intel i7-3770,
 2. Grafika: GeForce 1070,
 3. Pamięć RAM: 16 GB,

Przy tej konfiguracji gra możliwa była na detalach średnio-wysokich, by zachować 60 FPS przy rozdzielczości 1080p (z małymi dropami FPS) - równomierne wykorzystanie procesora i grafiki (procesor w tym przypadku jest nieco za słaby dla tej pozycji i powoduje efekt "wąskiego gardła").

Wymagania systemowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64 bit),
 2. Miejsce na dysku: co najmniej 50 GB (zalecany SSD),
 3. Stałe połączenie z Internetem (brak możliwości grania Offline),
 4. Karta graficzna z obsługą DirectX 11,
 5. Gra posiada obsługę technologii Nvidia DLSS (dla właścicieli kart z serwii Nvidia RTX),
 6. Gra w wersji PC obsługuje kontrolery Xbox.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel i5 3470 / AMD FX-6350
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon 7970 lub R9 280X
 4. Pamięć karty graficznej: 2 GB

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel i7 4790 / AMD Ryzen 3 1300X
 2. Pamięć RAM: 16 GB
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub RTX 2060 / AMD Radeon RX 480
 4. Pamięć karty graficznej: 4 GB

Jak poprawić działanie gry?

W pierwszej kolejności do poprawienia jakości rozgrywki to wysoko zalecane zainstalowanie jej na dysku SSD. Jeśli posiadasz 8 GB RAM warto również zamknąć wysoko obciążające aplikacje działające w tle (np. przeglądarka Internetowa), bowiem gra dość intensywnie eksploatuje pamięć RAM. DO monitorowania zużycia wydajności i zużycia warto zaopatrzyć się w np. MSI Afterburner, dzięki któremu będziesz mógł na bieżąco śledzić obciążenie CPU i GRPU, zużycie RAM i VRAM oraz temperatury - dzięki temu będziesz w stanie dobrze zoptymalizować grę i cieszyć się maksymalną wydajnością sprzętu.

Przykładowe ustawienia graficzne dla 1070 przy rozdzielczości 1440p - Wymagania sprzętowe w Anthem - Anthem - poradnik do gry
Przykładowe ustawienia graficzne dla 1070 przy rozdzielczości 1440p

Na średnich ustawieniach graficznych gra potrafi zajmować w pamięci graficznej ponad 4 GB, na Ultra - nawet ponad 5 GB. Jeśli posiadasz kartę o małej ilości pamięci VRAM prawdopodobnie będziesz musiał liczyć się ze zmniejszeniem jakości tekstur znacznie, być może i rozdzielczości ekranu. W ustawieniach graficznych znajdziesz następujące opcje:

 1. Rozdzielczość ekranu - ma największy wpływ na wydajność gry. Jeśli zakupiłeś tytuł, a twój komputer nie pozwala ci na płynną grę na rozdzielczości natywnej twojego monitora, obniżenie jej może umożliwić grę jednak znacznym kosztem jakości grafiki.
 2. Anty-Aliasing - wygładzanie krawędzi; wysoki wpływ na obciążenie GPU i CPU. System TAA jest wyjątkowo optymalny, warto zastosować kompromisowo tę opcję.
 3. Okluzja otoczenia - efekt odbić, cieni i światła, szczególnie obciążający przy mokrych powierzchniach i zbiornikach wodnych; bardzo wysoki wpływ na obciążenie GPU i CPU.
 4. Jakość tekstur - mocno wpływa na szczegółowość powierzchni wszelkich materiałów i otoczenia; niski wpływ na wydajność, obciąża intensywnie pamięć VRAM. Uwaga: jeśli zajmiesz ok 90% lub więcej pamięci VRAM, licz się z błędami graficznymi i znacznym spadkiem wydajności.
 5. Filtrowanie tekstur - wygładza nieznacznie tekstury zmieniając ich wygląd w odniesieniu do odległości. niski wpływ na wydajność.
 6. Jakość siatki - określa dokładność modeli 3D, ale także i odległość rysowania. Bardzo wysoki wpływ na wydajność - zalecam obniżenie tego parametru jak najniżej w przypadku problemów z płynnością gry.
 7. Jakość oświetlenia - jakość oświetlenia i rozchodzenia się promieni słonecznych; wysoki wpływ na obciążenie GPU,
 8. Jakość efektów - wpływa na jakość wszystkich spontanicznych efektów specjalnych: efekty ataków, eksplozje, dym; średni wpływ na obciążenie GPU - jeśli miewasz spadki FPS podczas walki, warto spróbować obniżyć ten parametr.
 9. Jakość efektów Post-procesowych - parametr ten określa zmiany w grafice już wyrenderowanej nim trafi do użytkownika. Ma średni wpływ na odbiór gry przez użytkownika, bowiem dotyka niemal każdego z elementów, które gra generuje; wysoki wpływ na obciążenie GPU,
 10. Jakość terenu - średni wpływ na obciążenie GPU i pamięci VRAM,
 11. Jakość roślinności - średni wpływ na obciążenie GPU i pamięci VRAM.

Odnajdywanie lootu jest bardzo ważne w Anthem, aczkolwiek gra nie komunikuje w wyraźny sposób czy jest on zachowywany na stałe. Na tej stronie poradnika odpowiadamy na pytanie czy loot może przepaść po powrocie do Fortu Tarsis.

Dla przypomnienia loot występuje w grze w postaci różnokolorowych obiektów, które mogą pojawić się np - Czy odnaleziony loot może przepaść w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Dla przypomnienia loot występuje w grze w postaci różnokolorowych obiektów, które mogą pojawić się np. przy zwłokach pokonanego przeciwnika czy wypaść ze skrzyni ze skarbami. Musisz dotrzeć do lootu żeby go podnieść i dodać do plecaka.

Do momentu zakończenia ekspedycji nie możesz dowiedzieć się jakie przedmioty zdobyłeś. Gra informuje jedynie o stopniu ich rzadkości. Przykładowo szary obiekt oznacza, że odnaleziony został pospolity przedmiot (najniższej jakości).

Domyślny moment przekazania odnalezionego lootu to ekran podsumowania ekspedycji - Czy odnaleziony loot może przepaść w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Domyślny moment przekazania odnalezionego lootu to ekran podsumowania ekspedycji. Jedna z zakładek wyświetli wszystkie pozyskane przedmioty (przykład na obrazku). Możesz je od razu przejrzeć i przerobić na złom te rzeczy, które nie bedą ci potrzebne.

Unikalną sytuacją jest przedwczesne zakończenie ekspedycji - Czy odnaleziony loot może przepaść w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Unikalną sytuacją jest przedwczesne zakończenie ekspedycji. Może do tego dojść np. jeśli utracisz połączenie z serwerem gry albo wyjdziesz z ekspedycji z pominięciem ekranu podsumowania. Zdobyte wcześniej przedmioty są wtedy przechowywane w plecaku w inwentarzu pilota (przykład na obrazku). Powinny one pojawić się na liście nagród po tym jak poprawnie zakończysz kolejną ekspedycję.

Jeżeli nie zabierzesz odnalezionego w świecie gry lootu to przepada on i nie pojawi się w podsumowaniu ekspedycji. Wyjątkiem od tej reguły są przedmioty legendarne (Legendary) oraz mistrzowskie (Masterwork). Tylko one automatycznie przypisywane są do bohatera.

Fortyfikacje (Twierdze - Strongholds) są unikalnymi misjami w grze Anthem oferującymi wyższym poziom wyzwania, ale również cenniejsze nagrody. Nie są one dostępne od samego początku gry. Na tej stronie poradnika informujemy kiedy można uzyskać dostęp do Fortyfikacji.

Dostęp do pierwszej Fortyfikacji jest automatycznie odblokowywany dzięki postępom w głównym wątku fabularnym gry - Jak odblokować misje w Fortyfikacjach (Twierdzach) w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Dostęp do pierwszej Fortyfikacji jest automatycznie odblokowywany dzięki postępom w głównym wątku fabularnym gry. Musisz konkretnie zaliczyć misję fabularną "Stara przyjaźń nie rdzewieje" (Finding Old Friends), w ramach której odwiedza się kryjówkę księżniczki Zhim.

Po powrocie do Fortu Tarsis załączą się rozmowy z Owenem, Halukiem i Faye. Musisz następnie spotkać się obok Kuźni z Tassyn celem zdania jej raportu z wyprawy. Od Tassyn dowiesz się o nowych, trudniejszych kontraktach, których od tej pory bohater może się podejmować.

Gra wyświetli również potwierdzenie, że odwiedzanie pierwszej Fortyfikacji jest już możliwe - Jak odblokować misje w Fortyfikacjach (Twierdzach) w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Gra wyświetli również potwierdzenie, że odwiedzanie pierwszej Fortyfikacji jest już możliwe.

Początkowo dostępna jest tylko jedna twierdza Tyrant Mine, przy czym możesz ją odwiedzać dowolną ilość razy i zdobywać dzięki temu więcej lootu oraz punktów doświadczenia - Jak odblokować misje w Fortyfikacjach (Twierdzach) w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Początkowo dostępna jest tylko jedna twierdza Tyrant Mine, przy czym możesz ją odwiedzać dowolną ilość razy i zdobywać dzięki temu więcej lootu oraz punktów doświadczenia. Kolejne misje-Twierdze odblokowane zostaną po tym jak ponownie dostatecznie awansujesz w grze.

Dwie pozostałe Fortyfikacje to misje Temple of the Scar oraz Heart of Rage - Jak odblokować misje w Fortyfikacjach (Twierdzach) w Anthem? - Anthem - poradnik do gry

Dwie pozostałe Fortyfikacje to misje Temple of the Scar oraz Heart of Rage. Są one początkowo niedostępne. Gra odblokuje kolejne Fortyfikacje po tym jak ukończysz wszystkie misje głównej fabuły (informację o odblokowaniu nowych Fortyfikacji pokazuje dołączony obrazek). Misje w nowych Fortyfikacjach możesz zaliczać na dowolnym poziomie doświadczenia.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Anthem

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Anthem

zobacz więcej informacji o grze
Anthem

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji