poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Ace Combat 7: Skies Unknown

Poradnik do Ace Combat 7 Skies Unknown to zbiór kluczowych i praktycznych porad przydatnych każdemu początkującemu pilotowi myśliwca. Dowiesz się tu, które samoloty są najlepsze, jakie wybierać bronie specjalne oraz poznasz porady na start.

poradnik, solucja do gry w zawiera 47 stron i 57 ilustracji, rozmiar pliku to 2,6 MB

Czy możesz zmienić poziom trudności w Ace Combat 7? Nie. Przed rozpoczęciem trybu fabularnego wybierasz jeden z trzech poziomów trudności:

 • Łatwy
 • Normalny
 • Trudny

i obowiązuje on do końca całej kampanii. Różnią się one wytrzymałością naszego samolotu na ostrzał wroga oraz choćby ilością punktów do zdobycia w limicie czasu w kilku misjach. Granie na najwyższym poziomie zdecydowanie ułatwiają samoloty i ulepszenia dostępne w później w kampanii, dlatego ten tryb można zachować do powtarzania misji lub ponownego przejścia fabuły.

Jeśli zdecydujesz się przerwać kampanię i zacząć od nowa na innym poziomie trudności, wszystkie kredyty, samoloty i odblokowane ulepszenia przechodzą od razu do nowej gry!

Mnóstwo celów i limit punktów do zdobycia. Normalka w Ace Combat 7. - Jak zmienić poziom trudności w trakcie kampanii Ace Combat 7? - Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry
Mnóstwo celów i limit punktów do zdobycia. Normalka w Ace Combat 7.

Czasami zobaczysz na ekranie potwierdzenie namierzenia celu na czerwono, komunikat o gotowości systemu do ataku, a rakieta i tak nie trafi w cel. Dlaczego?

Cele powietrzne

W przypadku celów powietrznych odległość oraz kąt pomiędzy nadlatującą rakietą, a kierunkiem poruszania się celu były po prostu zbyt małe, by pocisk zdołał spotkać się z wrogiem. System widzi i namierza cel, ale nim rakieta do niego doleci, ten już jest dawno w innym miejscu. Nawet samonaprowadzająca się rakieta potrzebuje odpowiedniej odległości, by zdołać skręcić w kierunku swojej ofiary.

Aby uniknąć tego rodzaju sytuacji, nie strzelaj, gdy wróg jest bardzo blisko i tylko przecina Ci pole widzenia - porusza się w kierunku, który nie jest bezpośrednią ucieczką przed tobą. Staraj się manewrować tak, by wejść mu na ogon na zbliżonej wysokości - wtedy rakieta ma 100% szans na trafienie.

Jeśli Gripen w tym momencie poleci pionowo w górę, nasza rakieta na 100% zaliczy pudło, pomimo pełnego namierzenia celu na czerwono. Odległość jest zbyt mała, by pocisk miał czas odpowiednio dostosować swój kurs. Najlepszym wyjściem jest tu ostre zmniejszenie prędkości i lot w górę kosztem utraty z oczu przeciwnika. Wkrótce później powinniśmy wejść mu prosto na ogon. - Dlaczego rakiety nie trafiają w cel mimo pełnego namierzenia? - Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry
Jeśli Gripen w tym momencie poleci pionowo w górę, nasza rakieta na 100% zaliczy pudło, pomimo pełnego namierzenia celu na czerwono. Odległość jest zbyt mała, by pocisk miał czas odpowiednio dostosować swój kurs. Najlepszym wyjściem jest tu ostre zmniejszenie prędkości i lot w górę kosztem utraty z oczu przeciwnika. Wkrótce później powinniśmy wejść mu prosto na ogon.
Perfekcyjna sytuacja. Widzimy dyszę silnika wroga, jesteśmy bezpośrednio za nim i poruszamy się w tym samym kierunku. Wystrzelona rakieta trafi bez problemu. - Dlaczego rakiety nie trafiają w cel mimo pełnego namierzenia? - Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry
Perfekcyjna sytuacja. Widzimy dyszę silnika wroga, jesteśmy bezpośrednio za nim i poruszamy się w tym samym kierunku. Wystrzelona rakieta trafi bez problemu.

Cele naziemne

Pudło podczas strzelania do celów naziemnych zdarza się, gdy odpalisz rakietę zbyt blisko, czyli tuż nad wrogiem oraz w sytuacji, gdy pomiędzy tobą, a celem znajduje się naturalna przeszkoda terenowa, np. w postaci małego wzgórza.

System w samolocie wykrywa i namierza cele bazując tylko i wyłącznie na odległości od nich. Jeśli na linii pomiędzy Twoim samolotem, a wrogiem będzie mała górka, to informacje na HUDzie pokażą Ci gotowość do odpalenia, ale rakieta magicznie nie ominie terenu i nie zawróci, tylko zderzy się z terenem blokującym drogę do celu. Aby zawsze trafić w cel obserwuj teren. Jeśli nie widzisz optycznie obiektu, przeleć nad wrogiem, zawróć i podejdź do ataku jeszcze raz z odpowiedniego kierunku.

1 - Dlaczego rakiety nie trafiają w cel mimo pełnego namierzenia? - Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry
W jednej i drugiej sytuacji nie mamy żadnych szans na trafienie, bo cel ukrywa się za naturalną przeszkodą terenową - wystrzelona rakieta przeleci nad nim albo uderzy w linii prostej w ziemię. - Dlaczego rakiety nie trafiają w cel mimo pełnego namierzenia? - Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry
W jednej i drugiej sytuacji nie mamy żadnych szans na trafienie, bo cel ukrywa się za naturalną przeszkodą terenową - wystrzelona rakieta przeleci nad nim albo uderzy w linii prostej w ziemię.
Właściwą strategią jest przelecenie nad celem, nawrót i atak od dogodnej strony. - Dlaczego rakiety nie trafiają w cel mimo pełnego namierzenia? - Ace Combat 7 Skies Unknown - poradnik do gry
Właściwą strategią jest przelecenie nad celem, nawrót i atak od dogodnej strony.

W celu ułatwienia Ci startu rozgrywki w Ace Combat 7: Skies Unknown, poniżej zamieściliśmy pełne wymagania sprzętowe (minimalne i rekomednowane) dla pecetowej wersji gry Ace combat 7: Skies Unknown.

Gra Ace Combat 7: Skies Unknown nie należy do bardzo wymagających i płynny obraz w wysokich detalach i 60 klatkach można bez problemu osiągnąć choćby na karcie klasy GTX970.

Tryby gry

Singleplayer: Tak

Kooperacja offline (split screen/hot seat): Nie

Kooperacja przez Internet: Nie

Multiplayer: Tak

Wsparcie VR: Tak

PC - informacje ogólne

 1. Systemy operacyjne: Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows XP 64-bit
 2. Połączenie internetowe w trakcie gry: Nie jest wymagane.
 3. Konieczność aktywacji przez Internet: Tak, przez platformę Steam
 4. Kontrolery: rekomendowany pad lub joystick, klawiatura i mysz.

Minimalne wymagania sprzętowe Ace Combat 7: Skies Unknown

 1. System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-7100 3.9 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
 5. Pamięć karty graficznej: 2GB
 6. Wymagane miejsce na dysku HDD: 60 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe Ace Combat 7: Skies Unknown

 1. System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-7500 3.4 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub lepsza
 5. Pamięć karty graficznej: 3 GB
 6. Wymagane miejsce na dysku HDD: 60 GB

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Ace Combat 7: Skies Unknown

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Ace Combat 7: Skies Unknown

zobacz więcej informacji o grze
Ace Combat 7: Skies Unknown

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji