poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Metro Exodus

Poradnik do Metro Exodus to pełna solucja zawierająca wszystkie zadania główne i poboczne. Nasze porady pomogą Ci przeżyć każdą porę roku, poznać wszystkie frakcje, bronie i modyfikacje. Znajdziesz tu również lokalizację wszystkich znajdziek i sekretów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 361 stron i 597 ilustracji, rozmiar pliku to 25,9 MB

Metro Exodus oferuje całkiem nieźle przemyślany system zbierania surowców i ulepszania dotychczasowego wyposażenia. Najbardziej lukratywnym "towarem" do ulepszenia są jednak schematy i przedmioty, które pozwolą ulepszyć nasz pancerz, hełm, czy maskę przeciwgazową. Ulepszenia tego typu zasadniczo zmieniają statystyki przedmiotu i np. odblokowują więcej miejsca na przenoszenie ze sobą amunicji, czy granatów. Jak zdobywać tego typu ulepszenia?

Większość ulepszeń dla pancerza, hełmu, czy gadżetów odnajdziemy, wykonując dodatkowe cele na mapie, które są zaznaczone odpowiednim symbolem na mapie - Jak zdobyć ulepszenia do pancerza, hełmu i maski przeciwgazowej w Metro Exodus? - Metro Exodus - poradnik do gry

Większość ulepszeń dla pancerza, hełmu, czy gadżetów odnajdziemy, wykonując dodatkowe cele na mapie, które są zaznaczone odpowiednim symbolem na mapie. To często tam, możemy odkryć dodatkowe przedmioty, uratować jeńców, którzy opowiedzą o lokacji ulepszenia, czy po prostu odnajdziemy ulepszenie w którymś z pokoi.

Warto bardzo dokładnie przeszukiwać dodatkowe lokacje, gdyż często skrywają cenny przedmiot, czy ulepszenie. Łatwo sprawdzić, czy zdobyliśmy już co ważniejsze przedmioty w danym miejscu - jeśli podniosłeś najcenniejsze znalezisko, znak zapytania, czy inny symbol zniknie z mapy.

W innej sekcji naszego poradnika opisaliśmy co ważniejsze sekrety i znaleziska w grze, by ułatwić ci odnajdywanie sekretów i ulepszeń w grze Metro Exodus.

Bronie w Metro Exodus są bardzo często mocno eksploatowane. Tym samym, wiele z nich pokrywa się brudem, który wpływa ujemnie na statystyki broni i powoduje np. obniżoną siłę wystrzału, czy problemy z przeładowaniem. Artem musi na bieżąco czyścić broń i temu poświęcony jest niniejszy rozdział poradnika.

Aby wyczyścić broń, musimy udać się do stołu rzemieślniczego i tam rozpocząć czyszczenie broni - Jak czyścić broń w Metro Exodus? - Metro Exodus - poradnik do gry

Aby wyczyścić broń, musimy udać się do stołu rzemieślniczego i tam rozpocząć czyszczenie broni. Sam proces trwa krótko i wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by oczyścić mechanizmy broni. Należy robić to regularnie, bo wyjątkowa zaniedbana broń może ulec całkowitemu zniszczeniu i po prostu zniknie z ekwipunku.

Czyszczenie broni "kosztuje" pewną ilość surowców, choć mówimy tu o bardzo małych ilościach. Staraj się regularnie czyścić broń, gdy tylko będziesz w kryjówkach i będziesz mógł skorzystać z warsztatów.

W Metro Exodus twórcy przygotowali aż 5 poziomów trudności, które mocno zmieniają odbiór rozgrywki i dostosowują poziom wyzwań pod gracza. Na poniższej stronie poradnika przeczytasz, czym różnią się dokładnie poziomy trudności od siebie.

  • Czytelnik - Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i bezboleśnie poznać historie Artema i jego towarzyszy. Walka jest bardzo prosta i wszędzie znaleźć można mnóstwo przedmiotów. Bardzo, bardzo łatwy poziom trudności, dla osób które chcą bezstresowo ukończyć grę, lub nie mieli wcześniej za wiele styczności z gatunkiem fps.
  • Łatwy - Polecany dla osób, które chcą przejść grę bezstresowo, ale chcą przy okazji mieć ciut większe wyzwanie. Potwory i inne frakcje potrafią już stawiać większy opór, choć wciąż w walce są mocno osłabieni.
  • Normalny - Domyślny poziom trudności, który daje sporo emocji i wyzwań. Wymagane jest rozsądne zarządzanie ekwipunkiem i ostrożne prowadzenie walk. Dobry wybór dla większości graczy - walki potrafią być naprawdę wymagające i musisz na bieżąco odnawiać zapasy i liczyć się z zużytą amunicją.
  • Trudny - Spore wyzwanie, które potrafi dać w kość. Wrogowie są silni i zadają bardzo dużo obrażeń. Amunicja i inne zasoby są bardzo rzadkie i warto naprawdę być ostrożnym w jakiejkolwiek sytuacji bojowej. Przeciwnicy są bardzo czujni, łatwo cię wypatrują i zadają masę obrażeń. Będzie naprawdę trudno i często będziesz powtarzał pewne fragmenty rozgrywki.
  • Stalker - Trudny - Tryb dla największych hardcorów. Oprócz tego, że będzie naprawdę ciężko, gra wprowadza dodatkowe utrudnienia: wyłączenie celownika, ograniczenie HUD-u, znaczne zmniejszenie amunicji, czy jeszcze większe podkręcenie poziomu trudności potyczek. Wrogowie są bardzo czujni, a na domiar złego twoja broń szybciej się zużywa i trudno wytropić kolejne warsztaty. Bardzo, bardzo trudny tryb.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Metro Exodus

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Metro Exodus

zobacz więcej informacji o grze
Metro Exodus

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji