poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Hitman 2

Poradnik do Hitman 2 stanowi kompleksowy zbiór porad oraz szczegółowy opis przejścia tej wymagającej gry akcji. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się o wszystkich wariantach ukończenia misji, oraz jakie warunki trzeba spełnić, by zdobyć komplet trofeów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 442 stron i 657 ilustracji, rozmiar pliku to 31,1 MB

Na tej stronie poradnika trofeowego do gry Hitman 2 znajduje się zestawienie wszystkich osiągnięć z grupy Hitman 2 - Hawke's Bay. Są to niektóre spośród nowych trofeów powiązanych z nową zawartością gry Hitman 2. Dotyczą one konkretnie jej pierwszego (wprowadzającego) epizodu, który rozgrywa się w lokacji Hawke's Bay.

Strona o trofeach jest w przygotowaniu. W najbliższym czasie planujemy rozbudować opisy trofeów epizodu Hawke's Bay.

Infiltrator

Sposób odblokowania: Ukończ "Zew nocy".

Komentarz: Osiągnięcie otrzymasz niezależnie od tego w jaki sposób ukończysz misję "Zew nocy" (Nightcall) w Hawke's Bay.

Domowe porządki

Sposób odblokowania: Zlikwiduj Reynard, gdy Orson bierze prysznic, z dachu azylu oraz przy pomocy poduszki.

Komentarz: Trofeum to dotyczy wyeliminowania celu misji na różne sposoby, a więc musisz podejść do tematu zabójstwa kilka razy. Więcej informacji znajdziesz w opisie przejścia epizodu Hawke's Bay w naszym poradniku.

Obrażenia obuchowe

Sposób odblokowania: Przeczesz plażę.

Perfekcjonizm

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkie wyzwania misji "Zew nocy".

Komentarz: To czasochłonne osiągnięcie. Do zaliczenia jest kilkadziesiąt różnych wyzwań, które mogą dotyczyć między innymi zaliczania misji na narzuconych zasadach (np. tylko w garniturze), eksploracji mapy i odnajdywania interaktywnych przedmiotów czy eliminowania celów na określone sposoby.

Przewaga strategiczna... rywala

Sposób odblokowania: Ukończ "Zew mocy" na poziomie trudności Mistrz.

Komentarz: Poziom trudności Mistrz (Master) jest najwyższym na jakim możliwe jest rozegranie misji. Cechuje się on między innymi zwiększoną czujnością napotykanych NPC-ów oraz znacznie bardziej wymagającymi bezpośrednimi starciami z przeciwnikami. Najlepiej rozegrać misję w Hawke's Bay na tym poziomie trudności dopiero po dostatecznym zapoznaniu się z mapą.

Przyjść przygotowanym

Sposób odblokowania: Wybierz położenie początkowe i skorzystaj z dostawy, aby przemycić przedmiot do Hawke's Bay.

Komentarz: Obie wymienione wyżej opcje stają się dostępne dopiero po awansowaniu na wyższe poziomy mistrzostwa (rangi). Postaraj się co najmniej raz ukończyć misję w Hawke's Bay na "standardowych zasadach" i dopiero wtedy sprawdź czy możesz skorzystać z wyboru miejsca startowego i opcji dostawy sprzętu.

Znajomość okolicy

Sposób odblokowania: Osiągnij 5. poziom mistrzostwa w Hawke's Bay.

Komentarz: Na kolejne poziomy mistrzostwa (rangi) możesz awansować dzięki zaliczaniu różnorakich wyzwań powiązanych z misją w Hawke's Bay. Dotyczą one między innymi eliminowania celów misji na różne sposoby, odnajdywania unikalnych przedmiotów przydatnych w realizacji zabójstw czy rozpoczynania misji w innych miejscach. Nie musisz zaliczać wszystkich dostępnych wyzwań żeby awansować na 5 rangę, tak więc wybieraj w pierwszej kolejności te wyzwania, które najbardziej ci odpowiadają.

Na tej stronie poradnika trofeowego do gry Hitman 2 znajduje się zestawienie wszystkich osiągnięć z grupy Hitman 2 - Miami. Są to niektóre spośród nowych trofeów powiązanych z nową zawartością gry Hitman 2. Dotyczą one konkretnie jej drugiego epizodu, który rozgrywa się wokół toru wyścigowego w Miami.

Redukcja strat

Sposób odblokowania: Ukończ "Linię mety".

Komentarz: Osiągnięcie otrzymasz niezależnie od tego w jaki sposób ukończysz misję "Linia mey" (The Finish Line) w Miami.

W chwale fajerwerków

Sposób odblokowania: Wysadź Sierrę Knox w jej pojeździe i na podium oraz zabij Roberta Knoxa za pomocą jego androida.

Komentarz: Trofeum to dotyczy wyeliminowania celów misji na różne sposoby, a więc musisz podejść do tematu zabójstwa kilka razy. Więcej informacji znajdziesz w opisie przejścia epizodu Miami w naszym poradniku.

W celu wysadzenia pojazdu Sierry Knox musisz przebrać się za mechanika z jej zespołu, wejść w interakcję z przedmiotami używanymi w trakcie pit-stopu i zdecydować się na podłożenie ładunku wybuchowego (możesz go odnaleźć w stróżówce lub zabrać ze sobą na misję) - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

W celu wysadzenia pojazdu Sierry Knox musisz przebrać się za mechanika z jej zespołu, wejść w interakcję z przedmiotami używanymi w trakcie pit-stopu i zdecydować się na podłożenie ładunku wybuchowego (możesz go odnaleźć w stróżówce lub zabrać ze sobą na misję).

Sierrę Knox możesz zabić na podium docierając do budki marshala z flagą, ogłuszając go i doprowadzając w jego przebraniu do dyskwalifikwacji Mosesa Lee z wyścigu - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Sierrę Knox możesz zabić na podium docierając do budki marshala z flagą, ogłuszając go i doprowadzając w jego przebraniu do dyskwalifikwacji Mosesa Lee z wyścigu.

Po tym jak zagwarantujesz zwycięstwo Sierry w wyścigu należy sabotować system fajerwerków aktywowanych na podium - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Po tym jak zagwarantujesz zwycięstwo Sierry w wyścigu należy sabotować system fajerwerków aktywowanych na podium. Dokonuje się tego poniżej podium po odnalezieniu systemu rur. Całe podium wtedy eksploduje i doprowadzi to do śmierci Sierry.

Zabicie Roberta Knoxa za pomocą jego androida wymaga pozyskania zdjęcia wspomnianego mężczyzny - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Zabicie Roberta Knoxa za pomocą jego androida wymaga pozyskania zdjęcia wspomnianego mężczyzny. Musisz następnie w przebraniu pracownika naukowego wejść w interakcję z androidem, umieścić w nim zdjęcie Roberta i zaczekać na pojawienie się celu misji.

Różowa armia

Sposób odblokowania: Wypuść różową armię - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wypuść różową armię.

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z rozbudowanym easter eggiem w misji w Miami. Rozpocznij zadanie w stroju flaminga - możesz się na to zdecydować po tym jak osiągniesz co najmniej szósty poziom mistrzostwa.

Zbadaj stoliki w ogólnodostępnej części padoku, a konkretnie obok wejścia na teren imprezy gdzie przeszukiwani są wchodzący goście - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Zbadaj stoliki w ogólnodostępnej części padoku, a konkretnie obok wejścia na teren imprezy gdzie przeszukiwani są wchodzący goście. Odszukaj zdjęcie flaminga i zabierz je ze sobą.

Dotrzyj teraz do parkingu podziemnego - jest to piwnica budynku, w którym przebywa Robert Knox - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Dotrzyj teraz do parkingu podziemnego - jest to piwnica budynku, w którym przebywa Robert Knox. Sabotuj skrzynkę z bezpiecznikami żeby nakłonić jednego ze strażników do wyjścia z pomieszczenia ochrony. Ogłusz lub zabij go i odbierz mu jego kartą magnetyczną.

Odszukaj teraz w tej samej lokacji (korytarz obok parkingu podziemnego) innego mężczyznę w stronu flaminga - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Odszukaj teraz w tej samej lokacji (korytarz obok parkingu podziemnego) innego mężczyznę w stronu flaminga. Ogłusz go, ale nie zabijaj! Musisz go zacząć przeciągać. Na początek dotrzyj z nim do pomieszczenia kontrolnego, w którym przebywał wyeliminowany niedawno strażnik.

Na tyłach pomieszczenia ochrony jest klatka schodowa - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Na tyłach pomieszczenia ochrony jest klatka schodowa. Kontynuuj przeciąganie nieprzytomnego mężczyzny w stroju maskotki. Dotrzyj z nim na najwyższe piętro.

Przeciągnij mężczyznę do pomieszczenia z androidem po prawej stronie - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Przeciągnij mężczyznę do pomieszczenia z androidem po prawej stronie. Pozostaw ciało przed androidem i szybko pozbądź się pojedynczego strażnika z tego pomieszczenia.

Wejdź w interakcję z androidem i umieść w nim zdjęcie flaminga - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Wejdź w interakcję z androidem i umieść w nim zdjęcie flaminga. Ogłuszona osoba w przebraniu maskotki zostanie namierzona przez androida i zastrzelona.

Wkrótce inne osoby przebywające na mapie przemienią się w duże flamingi i jest to jeden z easter eggów gry - Miami | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Wkrótce inne osoby przebywające na mapie przemienią się w duże flamingi i jest to jeden z easter eggów gry. Trofeum odblokuje się zapewne z kilkusekundowym opóźnieniem. Możesz się w międzyczasie schować np. na balkonie.

Wartość maksymalna

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkie misje fabularne w "Linia mety".

Komentarz: Osiągnięcie to dotyczy możliwości (Opportunities), czyli specjalnie przygotowanych okazji do eliminowania celów misji na różne sposoby. Z oczywistych względów nie jest możliwe ukończenie ich wszystkich za jednym podejściem. Musisz wielokrotnie przystąpić do zadania w Miami i za każdym razem najlepiej skupić się na doprowadzeniu do końca jednej wybranej okazji (ewentualnie dwóch jeśli dotyczą one różnych celów i wzajemnie się nie wykluczają). Wskazówki odnośnie eliminowania głównych celów misji na różne sposoby znajdują się w rozdziale z opisem przejścia lokacji Miami w naszym poradniku.

Kapelmistrz (Showrunner)

Sposób odblokowania: Ukończ "Linię mety" na poziomie trudności Mistrz.

Komentarz: Poziom trudności Mistrz (Master) jest najwyższym na jakim możliwe jest rozegranie misji. Cechuje się on między innymi zwiększoną czujnością napotykanych NPC-ów oraz znacznie bardziej wymagającymi bezpośrednimi starciami z przeciwnikami. Najlepiej rozegrać misję w Miami na tym poziomie trudności dopiero po dostatecznym zapoznaniu się z mapą.

Organizator przyjęcia

Sposób odblokowania: Wybierz położenie początkowe i skorzystaj z dostawy, aby przemycić przedmiot do Miami.

Komentarz: Obie wymienione wyżej opcje stają się dostępne dopiero po awansowaniu na wyższe poziomy mistrzostwa (rangi). Postaraj się co najmniej raz ukończyć misję w Miami na "standardowych zasadach" i dopiero wtedy sprawdź czy możesz skorzystać z wyboru miejsca startowego i opcji dostawy sprzętu.

Miglancik z Miami

Sposób odblokowania: Osiągnij 20. poziom mistrzostwa w Miami.

Komentarz: Na kolejne poziomy mistrzostwa (rangi) możesz awansować dzięki zaliczaniu różnorakich wyzwań powiązanych z misją w Miami. Dotyczą one między innymi eliminowania celów misji na różne sposoby, odnajdywania unikalnych przedmiotów przydatnych w realizacji zabójstw czy rozpoczynania misji w innych miejscach. Nie musisz zaliczać wszystkich dostępnych wyzwań żeby awansować na 20 rangę, tak więc wybieraj w pierwszej kolejności te wyzwania, które najbardziej ci odpowiadają.

Na tej stronie poradnika trofeowego do gry Hitman 2 znajduje się zestawienie wszystkich osiągnięć z grupy Hitman 2 - Santa Fortuna. Są to niektóre spośród nowych trofeów powiązanych z nową zawartością gry Hitman 2. Dotyczą one konkretnie jej trzeciego epizodu, który rozgrywa się w lokacji Santa Fortuna.

Taktyczne uderzenie

Sposób odblokowania: Ukończ "Trzygłowego węża".

Komentarz: Osiągnięcie otrzymasz niezależnie od tego w jaki sposób ukończysz misję "Trzygłowy wąż" (Three-Headed Serpent) w Santa Fortuna.

I po kartelu

Sposób odblokowania: Nakarm hipopotama Rico Delegado, zmiażdż go i Martinez posągiem i zepchnij Franko z urwiska.

Komentarz: Trofeum to dotyczy wyeliminowania celów misji na różne sposoby, a więc musisz podejść do tematu zabójstwa kilka razy. Więcej informacji znajdziesz w opisie przejścia epizodu Santa Fortuna w naszym poradniku.

W celu wepchnięcia Rico Delgado do zagrody hipopotama musisz najpierw zdobyć przebranie opiekuna zwierzęcia, a następnie wrzucić do zbiornika mięsistą kość, spotkać się z Rico i towarzyszyć mu w drodze do zagrody - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

W celu wepchnięcia Rico Delgado do zagrody hipopotama musisz najpierw zdobyć przebranie opiekuna zwierzęcia, a następnie wrzucić do zbiornika mięsistą kość, spotkać się z Rico i towarzyszyć mu w drodze do zagrody.

W celu zmiażdżenia Rico Delgado i Andrei Martinez musisz sabotować pomnik na miejskim rynku, a następnie skompletować zespół muzyczny - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

W celu zmiażdżenia Rico Delgado i Andrei Martinez musisz sabotować pomnik na miejskim rynku, a następnie skompletować zespół muzyczny. Na koniec trzeba zaczekać aż pojawi się Rico i aż zakończy przemówienie. Dopiero wtedy Rico i Andrea znajdą się razem przed pomnikiem i będzie go można na nich zepchnąć.

W celu zepchnięcia Franco z urwiska musisz dotrzeć do laboratorium botanicznego na polach koki i zniszczyć przechowywaną tam roślinę - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

W celu zepchnięcia Franco z urwiska musisz dotrzeć do laboratorium botanicznego na polach koki i zniszczyć przechowywaną tam roślinę. Jorge wyruszy do dżungli na poszukiwania nowej rośliny. Popchnij go gdy odnajdzie roślinę i gdt będzie próbował ją zerwać.

Zagadki muzeum

Sposób odblokowania: Odkryj skarbiec - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Odkryj skarbiec.

Komentarz: Odnalezienie skarbca w Santa Fortunie to najbardziej rozbudowany easter egg tej lokacji. Musisz zacząć od pozyskania przebrania szamana, którego odnajduje się w dżungli.

Dotrzyj w tym przebraniu do miasteczka i zainteresuj się pomarańczowym budynkiem z powyższego obrazka, z którego powinien wyjść jeden z mieszkańców - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Dotrzyj w tym przebraniu do miasteczka i zainteresuj się pomarańczowym budynkiem z powyższego obrazka, z którego powinien wyjść jeden z mieszkańców. Budynek ten jest przy ścieżce prowadzącej w stronę baru i placu budowy.

Pozbądź się w dowolny sposób wieśniaka, który wyszedł z budynku i podnieś pozostawiony przez niego klucz - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Pozbądź się w dowolny sposób wieśniaka, który wyszedł z budynku i podnieś pozostawiony przez niego klucz. Otwórz chatkę i zabierz z niej figurkę Gold Idol.

Musisz teraz dotrzeć do tuneli na najniższym poziomie mapy - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Musisz teraz dotrzeć do tuneli na najniższym poziomie mapy. Udaj się w przebraniu szamana na plac budowy gdzie zostaniesz bezproblemowo wpuszczony.

Skieruj się w prawo i odszukaj pokazane na obrazku miejsce gdzie można przeskoczyć przez ogrodzenie - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Skieruj się w prawo i odszukaj pokazane na obrazku miejsce gdzie można przeskoczyć przez ogrodzenie.

1 - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry
Podążaj ścieżką aż do pokazanego na powyższych obrazkach wejścia do jaskiń - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Podążaj ścieżką aż do pokazanego na powyższych obrazkach wejścia do jaskiń.

Tuż po znalezieniu się w jaskiniach natrafisz na pokazaną na obrazku pradawną bramą - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Tuż po znalezieniu się w jaskiniach natrafisz na pokazaną na obrazku pradawną bramą. Umieść zdobytą figurkę w slocie na lewo od niej.

Przejdź do sali z płytami naciskowymi i koniecznie zapisz tu stan gry, bo można łatwo zginąć po wkroczeniu na złą płytę - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Przejdź do sali z płytami naciskowymi i koniecznie zapisz tu stan gry, bo można łatwo zginąć po wkroczeniu na złą płytę. Podążaj ścieżką z obrazka - zacznij przy drugiej płycie od lewej, dwie płyty do przodu, trzy w prawo, dwie do przodu, jedna w lewo, jedna do przodu, dwie w lewo, dwie do przodu, dwie w prawo, dwie do przodu, jedna w lewo, jedna do przodu.

Poprawne przejście sprawi, że Agent 47 nie zginie - Santa Fortuna | Trofea w grze Hitman 2 - Hitman 2 - poradnik do gry

Poprawne przejście sprawi, że Agent 47 nie zginie. Zabierz ceremonialny nóż (Sacrificial Knife) z ołtarza żeby odblokować osiągnięcie i przy okazji zdobyć unikalną broń. Nie musisz już unikać płyt naciskowych w drodze do wyjścia z sali. Odpali się też konfeti.

Głowy polecą

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkie misje fabularne w "Trzygłowym wężu".

Komentarz: Osiągnięcie to dotyczy możliwości (Opportunities), czyli specjalnie przygotowanych okazji do eliminowania celów misji na różne sposoby. Z oczywistych względów nie jest możliwe ukończenie ich wszystkich za jednym podejściem. Musisz wielokrotnie przystąpić do zadania w Santa Fortuna i za każdym razem najlepiej skupić się na doprowadzeniu do końca jednej wybranej okazji (ewentualnie dwóch jeśli dotyczą one różnych celów i wzajemnie się nie wykluczają). Wskazówki odnośnie eliminowania głównych celów misji na różne sposoby znajdują się w rozdziale z opisem przejścia lokacji Santa Fortuna w naszym poradniku.

Duch dżungli

Sposób odblokowania: Ukończ "Trzygłowego węża" na poziomie trudności Mistrz.

Komentarz: Poziom trudności Mistrz (Master) jest najwyższym na jakim możliwe jest rozegranie misji. Cechuje się on między innymi zwiększoną czujnością napotykanych NPC-ów oraz znacznie bardziej wymagającymi bezpośrednimi starciami z przeciwnikami. Najlepiej rozegrać misję w Santa Fortuna na tym poziomie trudności dopiero po dostatecznym zapoznaniu się z mapą.

Mistrz zwiadu

Sposób odblokowania: Wybierz położenie początkowe i skorzystaj z dostawy, aby przemycić przedmiot do Santa Fortuny.

Komentarz: Obie wymienione wyżej opcje stają się dostępne dopiero po awansowaniu na wyższe poziomy mistrzostwa (rangi). Postaraj się co najmniej raz ukończyć misję w Santa Fortunie na "standardowych zasadach" i dopiero wtedy sprawdź czy możesz skorzystać z wyboru miejsca startowego i opcji dostawy sprzętu.

Szemrany turysta

Sposób odblokowania: Osiągnij 20. poziom mistrzostwa w Santa Fortunie.

Komentarz: Na kolejne poziomy mistrzostwa (rangi) możesz awansować dzięki zaliczaniu różnorakich wyzwań powiązanych z misją w Santa Fortunie. Dotyczą one między innymi eliminowania celów misji na różne sposoby, odnajdywania unikalnych przedmiotów przydatnych w realizacji zabójstw czy rozpoczynania misji w innych miejscach. Nie musisz zaliczać wszystkich dostępnych wyzwań żeby awansować na 20 rangę, tak więc wybieraj w pierwszej kolejności te wyzwania, które najbardziej ci odpowiadają.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Hitman 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Hitman 2

zobacz więcej informacji o grze
Hitman 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji