poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Farming Simulator 19

W poradniku do Farming Simulator 19 znajdziesz wskazówki i porady do tej cyklicznej gry symulacyjnej. Dowiesz się tutaj o robotnikach i najlepszych maszynach, o tym, jak zarabiać, hodować krowy oraz jak zostać najlepszym, nowoczesnym rolnikiem.

poradnik, solucja do gry w zawiera 236 stron i 466 ilustracji, rozmiar pliku to 14,2 MB

W Farming Simulator 19 możesz, jak i w poprzednich seriach, ścinać drzewa i sprzedawać je za dobre ceny. Dobrą opcją jest sadzenie drzew i zbieranie ich na polu. Możesz także ścinać drzewa, które rosną na twoich działkach. W początkowych fazach gry niekoniecznie chcesz na nich zarobić - a jedynie pozbyć się, by zyskać więcej miejsca - możesz to najprościej zrobić kupując piłę motorową w Sklepie za 1000$.

ST 65 T - Jak usuwać pnie i krzewy w Farming Simulator 19? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
ST 65 T

Po ściętym drzewie niestety pozostanie pień, który nadal uniemożliwia pracę. Aby się go pozbyć, zakup w sklepie maszynę do usuwania pni FIS ST 65 T (znajdziesz ją w kategorii Sprzęt leśniczy). Możesz ją podłączyć do dowolnego ciągnika i po uruchomieniu rozciąć pień i usunąć go.

Inaczej sprawa ma się z krzewami - Jak usuwać pnie i krzewy w Farming Simulator 19? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Inaczej sprawa ma się z krzewami. Rosną licznie i bardzo przeszkadzają w rozgrywce. Aby je usunąć, kup pług (nie może być to kultywator / brony ani głębosz). Pług posiada bowiem opcje tworzenia nowych pól - ta opcja usuwa także krzewy. Użyj więc pługa w miejscu, gdzie rosną krzaki i pozbądź się ich.

Aby ten fragment stał się na nowo pasmem trawy, użyj walca - Meadow Roller Vario, w kategorii sklepu Inne - Jak usuwać pnie i krzewy w Farming Simulator 19? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry

Aby ten fragment stał się na nowo pasmem trawy, użyj walca - Meadow Roller Vario, w kategorii sklepu Inne. Rozłóż go i przypnij się do jego boku. Przejdź po utworzonym polu, by je usunąć i przywrócić surowy stan gleby porośnięty trawą.

Nie zawsze najdroższe ciągniki muszą być najlepsze; sprawdź dlaczego... - Czym się sugerować przy zakupie ciągnika w Farming Simulator 19? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Nie zawsze najdroższe ciągniki muszą być najlepsze; sprawdź dlaczego...

Gdy kupujesz traktor w Farming Simulator 19, nie wystarczy sugerować się jedynie jego ceną i mocą. Poniżej kilka uwag, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie nowego ciągnika.

  1. Poza mocą silnika, którą oferuje ciągnik w wersji domyślnej, zwróć także uwagę na możliwości jego rozwoju. Możliwe, że teraz nie potrzebujesz tej mocy, ale w przyszłości możesz potrzebować mocniejszego silnika - szkoda byłoby wydawać pieniądze na nowy ciągnik... Przykładowo, pierwszy ciągnik klasy średniej: Case IH 7200 Pro Series oferuje moc na poziomie 170 koni mechanicznych. Możesz ją jednak rozwinąć poprzez ulepszenie silnika do 261 hp, co daje wynik na poziomie ciągnika ciężkiego.
  2. Zwróć uwagę na prędkość: nie zawsze warto przepłacać za posiadanie szybkiego traktora, jeśli ma on pracować tylko przy sianiu i kultywacji. Większość maszyn i tak posiada ograniczoną prędkość działania, więc poza transportem dóbr w naczepach z reguły nie wykorzystasz tej prędkości. Warto wiedzieć: dowolna modyfikacja silnika na inny niż seryjny zwiększa prędkość maksymalną dowolnego traktora o 3km/h).
  3. Gąsienice i skrętność: nie każdy traktor posiada taki sam promień skrętu kół. Te, które posiadają duży skręt bez problemu obrócą się na polu do obróbki kolejnego jego pasa bez używania biegu wstecznego. Dodatkowo niektóre ciągniki, jak mały traktor: Linder Lintrac 90 oraz wszystkie traktory marki JCB posiadają tylne koła skrętne, dzięki czemu promień zawracania jest znacznie większy. Szczególnym przypadkiem są najdroższe pojazdy gąsienicowe - te w zasadzie mogą obrócić się w miejscu.
  4. Uchwyt przedni: z przodu ciągnika z reguły można zamontować dodatkowe urządzenia podczas pracy na polu (np. rozpylacz nawozu czy dodatkowy zbiornik z nasionami). Jeśli zamierzasz używać takich urządzeń, upewnij się, że twój ciągnik takowy posiada. Dodatkowo z przodu zauważysz żółty, okrągły element - jest to przeniesienie napędu. Niektóre urządzenia, np. piła do ciecia drzew do ciągnika, używają mocy napędowej silnika. Jeśli chcesz podłączyć takie urządzenie z przodu, aby w pełni funkcjonowało, musi posiadać ten element. Wiele ciągników (szczególnie z klasy ciężkiej) posiada z przodu seryjny obciążnik.
  5. Konsola ładowacza (Fron Load Attacher): to także jest opcja nieprzeznaczona dla każdego ciągnika, choć w wielu można je zamontować za jedyne 1500$. Dzięki nim możesz w traktorze zamontować ładowacz czołowy, do którego przypniesz różne końcówki: łopatę, widły do bal / palet czy chwytania drzew.

Rozpoczynając grę w Farming Simulator 19 zalecam na początek zakup dwóch traktorów. Zależnie od tego, czy grasz na poziomie średnim bądź trudnym, masz do dyspozycji inną kwotę pieniędzy: dobry ciągnik to jednak podstawa każdej pracy.

Fendt 500 Favorit

Fendt 500 Favorit - Jaki traktor wybrać na początek w Farming Simulator 19? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Fendt 500 Favorit

Fendt 500 Favorit - jest to lekki ciągnik za 76 000$. Zarazem uważam, że jest to najlepszy traktor w tej klasie. Możesz wykorzystać go do średnich robót oraz jako "urządzenie wielofunkcyjne": posiada bowiem przyzwoitą prędkość - więc może służyć do transportu dóbr do skupów - przedni uchwyt z napędem, a także możliwość montażu ładowacza czołowego po zakupie uchwytów. Dodatkowo masz możliwość poprawy mocy silnik z seryjnych 150hp aż do 150hp, co zarazem czyni go jednym z najsilniejszych w tej klasie. Jego wady: niezbyt duży promień skrętu oraz dość wolno startuje z miejsca - są to jednak pomniejsze wady, przy jego licznych zaletach.

Case IH 7200 Pro Series

Case IH 7200 Pro Series - Jaki traktor wybrać na początek w Farming Simulator 19? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
Case IH 7200 Pro Series

Case IH 7200 Pro Series - pierwszy ze średnich ciągników za 98 000$. Warto wykorzystać go jako typowego siłacza na naszym polu: orka, kultywacja i wożenie ciężkiego sprzętu to jego główna rola. Nie rozwija dużych prędkości, ale przy takich zadaniach i ich nie wymaga. Nie posiada zbędnych gadżetów, jednak legitymuje się mocą 170hp, z możliwością ulepszenia do 261hp. Dzięki temu możesz z powodzeniem go zakupić i nie przejmować się koniecznością szybkiej jego zamiany na inny model.

JCB Fastrac 4220

JCB Fastrac 4220 - Jaki traktor wybrać na początek w Farming Simulator 19? - Farming Simulator 19 - poradnik do gry
JCB Fastrac 4220

JCB Fastrac 4220 - jeśli masz ochotę wydać nieco więcej pieniędzy, świetnym wyborem będzie model średni od JCB - kosztuje 196 000$. Jest to duży koszt: jednak jeśli zamierzasz osiedlić się daleko od sklepu, ten ciągnik posłuży za świetny transporter. Rozwija 62 km/h, po ulepszeniu silnika 65km/h, co czyni go najszybszym ciągnikiem w tej cenie. Dodatkowo posiada sporo gadżetów, oraz cztery koła skrętne (z możliwością przełączania trybów).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Farming Simulator 19

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Farming Simulator 19

zobacz więcej informacji o grze
Farming Simulator 19

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do pozostałych kategorii gier

Pozostałe