poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Mutant Year Zero: Road to Eden

Poradnik do Mutant Year Zero Road to Eden to praktyczne porady dla początkujących oraz rozbudowana solucja, która przeprowadzi cię przez wszystkie misje i pozwoli odnaleźć artefakty. Dowiesz się tu, jak gromadzić złom, części broni oraz mutacje i notatki.

poradnik, solucja do gry w zawiera 232 stron i 349 ilustracji, rozmiar pliku to 20 MB

Na tej stronie atlasu świata do gry Mutant Year Zero: Road to Eden znajduje się szczegółowy opis lokacji The High Road. Jest to dwupoziomowa lokacja z przejściami do dwóch nowych obszarów. Nasz poradnik informuje jacy przeciwnicy pojawiają się w The High Road oraz jakie skarby czekają tam na odkrycie.

Podstawowe informacje o lokacji The High Road

Przeciwnicy - Zone Dog (poziom 5), Butcher (poziom 10), Hunter (poziom 10), Shaman (poziom 10), Med-Bot (poziom 10), Marauder (poziom 10) - The High Road - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Przeciwnicy - Zone Dog (poziom 5), Butcher (poziom 10), Hunter (poziom 10), Shaman (poziom 10), Med-Bot (poziom 10), Marauder (poziom 10).

Sugerowany poziom doświadczenia - 5 (dolna część mapy) oraz 10 (górna część mapy).

Nowy członek drużyny - Selma. Wystarczy dotrzeć do jej obozowiska i porozmawiać z nią, dzięki czemu dołączy do ekipy.

Przejścia do innych lokacji - Hammon's Cabin (zawsze dostępne), The Fallen Angel (zawsze dostępne), Cave of Fear (zawsze dostępne).

Unikalny loot w skrzyniach - Aristo Hat - To nakrycie głowy, które zwiększa o 20% szanse trafień krytycznych podczas ataków z wyższych powierzchni (np. z dachu budynku). Gladiator Armour - To pancerz gwarantujący 2 punkty zdrowia, 2 punkty pancerza oraz ochronę przed trafieniami krytycznymi.

Pozostałe skarby - Notatka - Evacuation Guidelines.

Walki i unikalne miejsca w The High Road

Niedługo po rozpoczęciu eksploracji lokacji The High Road natrafisz na obozowisko z powyższego obrazka - przebywa tam Selma, która po krótkiej rozmowie automatycznie dołączy do drużyny - The High Road - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Niedługo po rozpoczęciu eksploracji lokacji The High Road natrafisz na obozowisko z powyższego obrazka - przebywa tam Selma, która po krótkiej rozmowie automatycznie dołączy do drużyny. Wyposaż ją przede wszystkim w drugą broń oraz, jeśli posiadasz stosowne przedmioty, w elementy pancerza i granaty. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jej poziom doświadczenia zostanie zrównany z resztą drużyny, tak więc możesz od razu odblokować kilka pierwszych zdolności lub bonusów do statystyk.

W dolnej części badanej lokacji spotkasz nowe psy Zone Dog - The High Road - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

W dolnej części badanej lokacji spotkasz nowe psy Zone Dog. Jednego z nich można po cichu zabić po tym jak oddzieli się od grupy. Ułatwi ci to rozprawienie się z pozostałymi psami. Po walkach przeszukaj zrujnowany dom żeby odnaleźć skrzynię ze skarbem.

Do górnej części lokacji prowadzą pokazane na obrazku drabinki (w pobliżu jest też znajdźka-notatka). Nie wybieraj się tam od razu, bo są tam wrogowie na 10 poziomie doświadczenia, a więc przewyższającym aktualne możliwości drużyny. Najpierw skorzystaj z przejścia do sąsiedniej lokacji The Fallen Angel. Pozbycie się przebywających tam wrogów pozwoli ci awansować na dostatecznie wysoki poziom. Dopiero wtedy powróć do The High Road i zbliż się do głównej grupy przeciwników.

Wokół wejścia do tunelu rozstawiła się duża grupa 10-poziomowych przeciwników - The High Road - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Wokół wejścia do tunelu rozstawiła się duża grupa 10-poziomowych przeciwników. Na osobności możesz zabić Butchera, przy czym z racji na jego dłuższy pasek zdrowia skorzystaj w tej samej turze z cichych broni Duxa oraz Selmy (posiada ona domyślnie pistolet z tłumikiem).

Warto poświęcić trochę czasu żeby znaleźć dobre miejsca do ataku z zaskoczenia na główną grupę (np. pełne zasłony w postaci drzew i dużych pojazdów). W obozie oprócz standardowych wrogów przebywa także nowy szaman. Zabicie go już w pierwszej turze będzie trudne, bo ma on aż 16 punktów zdrowia. Licz się więc z przybyciem posiłków od strony tunelu. Podobnie jak w poprzedniej lokacji warto podrzucić granat nowo przybyłym wrogom.

O wiele bardziej problematyczna kwestia to obecność początkowo ukrytego w narożniku mapy robota medycznego - Med-Bot - The High Road - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

O wiele bardziej problematyczna kwestia to obecność początkowo ukrytego w narożniku mapy robota medycznego - Med-Bot. Jest on w stanie wskrzeszać powalonych przeciwników. W momencie rozpoczęcia leczenia (przykład na obrazku) pojawia się zielona poświata i trwa ono jedną turę. Przywrócona do życia osoba otrzymuje połowę paska zdrowia.

Powstrzymanie bota staje się sprawą priorytetową jeśli nie chcesz ponownie walczyć z tymi samymi przeciwnikami. Robot ma 16 punktów energii i 2 punkty pancerza - do atakowania go używaj najpotężniejszych broni i granatów odłamkowych. Możesz też użyć umiejętności Selmy o nazwie Tree Hugger, która pozwala zatrzymać wrogów z zaznaczonego obszaru na jedną turę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bot medyczny może zaatakować Twoją drużynę jeśli w swojej turze nie będzie miał nikogo do wyleczenia. Po wygranej bitwie możesz znaleźć m.in. nową skrzynię ze skarbem.

Nie musisz obawiać się tego, że każde spotkanie z botami w grze będzie równie stresujące. W dalszej fazie kampanii pojawi się szansa do używania granatów EMP oraz zdolności wymierzonych w mechanicznych przeciwników.

Na tej stronie atlasu świata do gry Mutant Year Zero: Road to Eden znajduje się szczegółowy opis lokacji The Fallen Angel. Jest to opcjonalny obszar z mini-bossem, którego wyeliminowanie jest pomocne w zdobyciu przez drużynę xp. Nasz poradnik informuje jacy przeciwnicy pojawiają się w The Fallen Angel oraz jakie skarby czekają tam na odkrycie.

Podstawowe informacje o lokacji The Fallen Angel

Przeciwnicy - Butcher (poziom 5), Pyro (poziom 5), Zone Dog (poziom 5), Hunter (poziom 5), Marauder (poziom 5), Chief Husse (poziom 5), Med-Bot (poziom 5) - The Fallen Angel - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Przeciwnicy - Butcher (poziom 5), Pyro (poziom 5), Zone Dog (poziom 5), Hunter (poziom 5), Marauder (poziom 5), Chief Husse (poziom 5), Med-Bot (poziom 5).

Sugerowany poziom doświadczenia - 5.

Przejścia do innych lokacji - The High Road (zawsze dostępne).

Unikalny loot w skrzyniach - Mimir Needle Pistol - To pistolet z tłumikiem. Explorer Helm - To nakrycie głowy, które zapewnia ochronę przed trafieniami krytycznymi. Stalker Vest - To podstawowy pancerz, dodaje 2 punkty zdrowia i 1 punkt pancerza.

Pozostałe skarby - Unikalny artefakt - Hipster Fruit Tester. Notatka - Alpha Level Clearance Only.

Walki i unikalne miejsca w The Fallen Angel

W drodze do głównego obozowiska przeciwników drużyna będzie natrafiła na pojedynczych Butcherów - The Fallen Angel - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

W drodze do głównego obozowiska przeciwników drużyna będzie natrafiła na pojedynczych Butcherów. Możesz eliminować te postacie atakami z zaskoczenia i polegając dodatkowo na cichych broniach. To samo tyczy się Huntera patrolującego las w pobliżu wrogiego obozu. Ma on jednak aż 10 punktów zdrowia i jego cicha eliminacja może być bardziej kłopotliwa.

Po drodze oprócz eliminowania pojedynczych wrogów rozglądaj się też za lootem, dzięki czemu odnajdziesz m.in. nowy artefakt.

W głównym obozie mutantów przebywa spora grupa przeciwników, w tym dwóch unikalnych - Pyro i Chief Husse - The Fallen Angel - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

W głównym obozie mutantów przebywa spora grupa przeciwników, w tym dwóch unikalnych - Pyro i Chief Husse. Jeśli posiadasz granat lub koktajl Mołotowa to możesz rozpocząć bitwę poprzez wrzucenie go do obozu. Zaletą tej metody jest to, że wrogowie domyślnie stoją bardzo blisko siebie (przykład na obrazku) i w rezultacie wielu z nich odniesie obrazenia.

Inny pomysł na rozpoczęcie bitwy to zaatakowanie bota medycznego, który ukrywa się poza obozowiskiem - The Fallen Angel - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Inny pomysł na rozpoczęcie bitwy to zaatakowanie bota medycznego, który ukrywa się poza obozowiskiem. Dla przypomnienia boty te są w stanie wskrzeszać poległych sojuszników, którzy w momencie powrotu do świata żywych odzyskują połowę paska zdrowia. Szybkie pozbycie się bota medycznego uniemożliwi mu ratowanie sojuszników już po rozpoczęciu właściwych walk.

Wódz Husse ma dłuższy pasek zdrowia od zwykłych wrogów - aż 16-punktowy. Co do drugiego unikalnego przeciwnika, Pyro jest w stanie rzucać koktajlami Mołotowa. Próbuj z nim walki na dystans i nie ustawiaj swoich ludzi blisko siebie. Warto dodać, że Pyro w momencie śmierci eksploduje i może to zranić i podpalić stojących w pobliżu wrogów. Po wygranej bitwie przeszukaj okolicę, bo odnajdziesz aż trzy skrzynie z unikalnymi skarbami (jedna z nich jest na brzegu z dala od wraku śmigłowca) oraz nową notatkę.

Jeśli ktoś z Twojej drużyny został podpalony w wyniku ataku Pyro to wyjdź przede wszystkim z płonącego obszaru. Możesz odczekać aż płomienie same znikną lub pomóc sobie granatem dymnym.

Na tej stronie atlasu świata do gry Mutant Year Zero: Road to Eden znajduje się szczegółowy opis lokacji Cave of Fear. Lokacja ta nie jest jaskinią, tylko tunelem z licznymi wrakami samochodów. Drużyna musi przedostać się na drugi koniec tunelu. Nasz poradnik informuje jacy przeciwnicy pojawiają się w Cave of Fear oraz jakie skarby czekają tam na odkrycie.

Podstawowe informacje o lokacji Cave of Fear

Przeciwnicy - Pyro (poziom 10), Hunter (poziom 10), Med-Bot (poziom 10), Butcher (poziom 10) - Cave of Fear - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Przeciwnicy - Pyro (poziom 10), Hunter (poziom 10), Med-Bot (poziom 10), Butcher (poziom 10).

Sugerowany poziom doświadczenia - 10.

Przejścia do innych lokacji - The High Road (zawsze dostępne), The Sea Titans (zawsze dostępne).

Unikalny loot w skrzyni - State Switcher - To karabin cechujący się bardzo dużym zasięgiem rażenia.

Pozostałe skarby - Notatka - I'm Sorry.

Walki i unikalne miejsca w Cave of Fear

W lokacji tej podróżuje się w linii prostej i zadaniem drużyny jest dotarcie na jej przeciwległy koniec - Cave of Fear - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

W lokacji tej podróżuje się w linii prostej i zadaniem drużyny jest dotarcie na jej przeciwległy koniec. Zauważ, że główny tunel rozdzieli się na dwa mniejsze. Z przeciwnikami możesz walczyć tylko w jednym z nich lub rozdzielić drużynę i podjąć próbę zaatakowania wrogów z dwóch różnych stron. Pamiętaj jednak, że przeciwnicy mogą próbować podobnych sztuczek, tak więc nie daj się im zaskoczyć.

Najbardziej kłopotliwi przeciwnicy spośród tych przebywających w tunelu to Pyro oraz Med-Bot - Cave of Fear - Atlas świata Mutant Year Zero - Mutant Year Zero - poradnik do gry

Najbardziej kłopotliwi przeciwnicy spośród tych przebywających w tunelu to Pyro oraz Med-Bot. W przypadku Pyro ponownie dbaj o to żeby nie rozstawiać bohaterów zbyt blisko siebie, dzięki czemu w najgorszym wypadku tylko jeden z nich zostanie podpalony. Jeśli zaś chodzi o robota, 10-poziomowy Med-Bot ma 16 punktów energii i 2 punkty pancerza, a więc musisz skorzystać z najlepszych ataków. Postaraj się jak zawsze zniszczyć go zanim zdąży wskrzesić któregoś z powalonych przeciwników.

Po wygranej bitwie przeszukaj dokładnie cały tunel. Oprócz mniejszych zapasów (granaty, apteczki, złom, ulepszenie broni pozostawione przez jakiegoś przeciwnika itp.) znajdziesz skrzynię z unikalnym skarbem oraz notatkę.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Mutant Year Zero: Road to Eden

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Mutant Year Zero: Road to Eden

zobacz więcej informacji o grze
Mutant Year Zero: Road to Eden

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier strategicznych

Strategiczne