poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Warhammer: Vermintide 2

Poradnik do Warhammer Vermintide 2 to kompleksowy zbiór zasad i wskazówek umożliwiających szybkie przyswojenie mechaniki gry. Dowiecie się jak walczyć, rozpocząć misje, czym różnią się klasy oraz gdzie znaleźć wszystkie tomy i grymuary.

poradnik, solucja do gry w zawiera 197 stron i 268 ilustracji, rozmiar pliku to 12,9 MB

Niniejsza strona zawiera opis interfejsu w grze Warhammer: Vermintide 2. Dowiesz się, co oznaczają podstawowe ikony widniejące na ekranie podczas rozgrywki.

Pamiętaj, że interfejs może się nieco różnić w zależności od tego jaką grasz postacią - Interfejs w Warhammer Vermintide 2 - Warhammer Vermintide 2 - poradnik do gry
 1. [1] - w tym miejscu odnajdziesz pasek zdrowia oraz pasek naładowania mocy specjalnej (jeśli jest pełny, to możesz jej użyć). Poza tym, znajdują się tutaj następujące ikony: broni do walki w zwarciu, broni dystansowej, przyborów medycznych, eliksirów oraz bomb.
 2. [2] - portret twojego aktualnego bohatera oraz poziom, na którym się znajduje.
 3. [3] - lista pozostałych członków drużyny. Odnajdziesz tam nick gracza (lub napis "Bot"), ilość zdrowia, pasek naładowania mocy specjalnej oraz przedmioty jakie posiada.
 4. [4] - aktualny cel misji na mapie.
 5. [5] - ikona pojawia się, gdy jeden z członków drużyny zabije elitarnego lub specjalnego przeciwnika.

Pamiętaj, że interfejs może się nieco różnić w zależności od tego jaką grasz postacią. Przykładowo - grając Czarodziejką bitewną ujrzysz jeszcze stopień przeładowania bohatera. Po więcej informacji zajrzyj do opisu konkretnej postaci w naszym poradniku.

Crafting w Warhammer: Vermintide 2 to rozbudowane narzędzie pozwalające na tworzenie nowych przedmiotów czy nadawanie im nowych właściwości - możesz z niego skorzystać podchodząc do kuźni albo naciskając odpowiedni skrót klawiszowy. Niniejsza strona zawiera opis wszystkich aspektów związanych z craftingiem.

Kolory przedmiotów

Przedmioty w grze mają pięć różnych kolorów, które wpływają na ilość właściwości danego przedmiotu. Właściwości oferują np. więcej punktów wytrzymałości broni, zwiększoną szybkość ataku czy większe obrażenia zadawane przeciwnikom wybranego typu. Przedmiotu koloru pomarańczowego posiadają jeszcze cechę - mogą to być np. zwiększone obrażenia po udanym zablokowaniu ciosu.

 1. Kolor biały - podstawowe przedmioty nieposiadające żadnych właściwości
 2. Kolor zielony - jedna właściwość
 3. Kolor niebieski - dwie właściwości
 4. Kolor pomarańczowy - dwie właściwości oraz jedna cecha.
 5. Kolor czerwony - dwie właściwości o maksymalnych wartościach, jedna cecha oraz unikalna iluzja (skórka)

Nie trudno wywnioskować, że najlepsze wyposażenie jest koloru czerwonego - nie można go stworzyć samemu, a jedyny sposób na zdobycie to otwieranie najlepszych skrzyń (przedmioty koloru czerwonego wypadają ze skrzyń Imperatora z poziomu trudności misji "Czempion" oraz ze wszystkich skrzynek zdobytych w misjach o poziomie trudności "Legenda"). Z kolei uzbrojenie od koloru białego do pomarańczowego możesz samodzielnie ulepszać. Wystarczy, że w menu craftingu przejdziesz do zakładki "Ulepsz przedmiot" i umieścisz na środku wybrane wyposażenie - jeśli posiadasz odpowiednią ilość złomu, to możesz ulepszyć przedmiot o jeden kolor do góry (otrzyma on wtedy losową właściwość).

Materiały używane w craftingu

Podczas craftingu niezbędne są odpowiednie materiały - zdobywa się je przede wszystkim poprzez przetopienie przedmiotów w zakładce "Przetop przedmioty", ale czasami wypadają one z otwieranych skrzyń. Poniższa tabela prezentuje jakie materiały są używane do konkretnych opcji craftingu oraz z jakich przedmiotów można je pozyskać.

Nazwa materiału

Z jakich przedmiotów pozyskać

Do czego służy

Złom

Ze wszystkich przetapianych przedmiotów.

Do tworzenia nowych przedmiotów, ulepszania przedmiotów oraz nadawaniu przedmiotom iluzji.

Odzyskany element broni

Z przetapianych broni.

Do tworzenia i ulepszenia broni.

Odzyskane elementy specjalisty od cięcia klejnotów

Z przetapianej biżuterii.

Do tworzenia i ulepszenia biżuterii.

Zielony pył

Z przetapiania przedmiotów koloru zielonego.

Do losowania nowych właściwości przedmiotu.

Niebieski pył

Z przetapiania przedmiotów koloru niebieskiego.

Do losowania nowych właściwości przedmiotu. Niebieski pył może zostać zamieniony na zielony pył.

Pomarańczowy pył

Z przetapiania przedmiotów koloru pomarańczowego.

Do losowania nowych cech przedmiotu. Pomarańczowy pył może zostać zamieniony na niebieski pył.

Tworzenie nowych przedmiotów

Zakładka Stwórz przedmiot pozwala na stworzenie dowolnego, nowego przedmiotu - Crafting w Warhammer Vermintide 2 - Warhammer Vermintide 2 - poradnik do gry

Zakładka "Stwórz przedmiot" pozwala na stworzenie dowolnego, nowego przedmiotu. Na początkowych poziomach postaci będziesz tworzył tylko przedmioty koloru białego, ale wraz z rozwojem będziesz mógł stworzyć nawet przedmioty koloru pomarańczowego (w tym przypadku - mając ponad 20 poziom postaci).

Losowanie nowych właściwości

Zakładka "Przerzuć właściwości" pozwala na wylosowanie całkowicie nowych właściwości przedmiotu. Oczywiście, opcja jest dostępna tylko wtedy gdy posiadasz uzbrojenie przynajmniej koloru niebieskiego. Losowanie wymaga poświęcenia jednego niebieskiego i zielonego pyłu. Jeśli właściwości przedmiotu ci nie odpowiadają, to możesz losować nowe, aż skończą ci się zapasy pyłu.

Przykładowe właściwości przedmiotów:

 1. Zwiększona wytrzymałość
 2. Zwiększona odporność na klątwy
 3. Więcej mocy przeciwko opancerzonym przeciwnikom
 4. Większa szybkość ataku
 5. Mniejsza obrażenia od skaveńskich przeciwników

Losowanie nowej cechy

W zakładce "Przerzuć atut" możesz wylosować nową cechę przedmiotu o kolorze pomarańczowym. Działa to tak samo jak losowanie nowych właściwości - możesz to robić dopóki masz odpowiednie zapasy pyłu. Jednorazowe losowanie nowej cechy wymaga poświęcenia jednego pomarańczowego pyłu.

Przykładowe cechy przedmiotów:

 1. Zwiększone obrażenia o 50% przy udanym bloku na 3 sekundy
 2. Wypicie eliksiru dodaje losowy efekt innego eliksiru
 3. Zwiększona efektywność leczenia o 30%
 4. Zwiększony zasięg działania bomb o 50%

Iluzje broni

Iluzje broni wpływają tylko na wygląd broni i nie zmieniają jej mocy czy właściwości - jest to coś w rodzaju skórek czy skinów, które możesz nakładać na broń. Przedmiot z iluzją można wylosować ze skrzyni. Następnie możesz przejść do zakładki "Wyekstrahuj iluzję" w menu craftingu i ściągnąć iluzje z przedmiotu, a w zakładce "Zastosuj iluzje" nałożyć ją na inny przedmiot (ale tego samego rodzaju, czyli np. iluzję z halabardy możesz nałożyć tylko na inną halabardę).

Uwaga - ściąganie iluzji z przedmiotu prowadzi do jego zniszczenia. Zdejmowanie iluzji nie niszczy broni.

Choć Warhammer: Vermintide 2 jest nastawiony na kooperacje, niejeden gracz zada pytanie - czy przy produkcji da się bawić w pojedynkę? Odpowiedź jest prosta - jak najbardziej tak!

Odpieranie ataków razem z botem jest jak najbardziej możliwe. - Czy w Warhammer Vermintide 2 da się grać samemu (solo)? - Warhammer Vermintide 2 - poradnik do gry
Odpieranie ataków razem z botem jest jak najbardziej możliwe.

Co prawda, nic nie zastąpi wspólnej rozgrywki z grupą znajomych, ale jeśli nie masz paczki do grania, to nic straconego. Możesz dołączyć do losowych graczy za pośrednictwem "Szybkiej gry" lub poprzez dołączenie do poczekalni z wolnym miejscem - gra dostosuje poziom trudności i moc twojego bohatera do innych, więc trafisz do osób z podobnym doświadczeniem.

Możliwa jest również zabawa z botami - w tym celu musisz założyć własną poczekalnie prywatną i po prostu rozpocząć grę samemu. Puste miejsca zostaną zastąpione sztuczną inteligencją. Bez obaw - boty nie są bezużyteczne, a w skrajnych przypadkach są lepsze niż prawdziwi gracze (nie ma nic gorszego niż osoba próbująca zepsuć zabawę pozostałym członkom grupy). Boty wykonują wszystkie potrzebne aktywności i są realnym wsparciem w walce - ratują sprzymierzeńców czy przekazują eliksiry i mikstury lecznicze.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Warhammer: Vermintide 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Warhammer: Vermintide 2

zobacz więcej informacji o grze
Warhammer: Vermintide 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier akcji

Gry Akcji