poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Detroit: Become Human [PS4]

Poradnik do Detroit Become Human to rozbudowana solucja, która uwzględnia wybory, alternatywy i konsekwencje podejmowanych decyzji przez gracza. Opis przejścia Detroit zawiera wszystkie ścieżki i schematy historii Connora, Kary i Markusa.

poradnik, solucja do gry w zawiera 139 stron i 134 ilustracji, rozmiar pliku to 5 MB

Ten rozdział podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym z nich ponownie spotykasz się z Amandą w ogrodzie. Krótka rozmowa nie przynosi zmian w fabule, podsumowuje jedynie twoje działania jako android i jako detektyw... Potem udasz się do mieszkania Hanka.

Dostanie się do domu

Udasz się przed mieszkanie Hanka. Jeśli chcesz przyspieszyć sprawę, od razu idź w prawo, za dom. Jeśli chcesz zapełnić Schemat:

 1. Zapukaj do drzwi,
 2. Zadzwoń dzwonkiem,
 3. Zadzwoń ponownie dzwonkiem,
 4. Sprawdź samochód,
 5. Sprawdź okno w sypialni (za samochodem),
 6. Sprawdź okno w kuchni,
 7. Sprawdź okno w salonie.
Ostatnie okno jest łatwe do przeoczenia (po lewej), znajduje się bowiem obok głównego okna (po prawej), przez które widać Hanka - Rosyjska ruletka | Connor | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry

Ostatnie okno jest łatwe do przeoczenia (po lewej), znajduje się bowiem obok głównego okna (po prawej), przez które widać Hanka. Gdy przez nie spojrzysz, nie możesz już sprawdzić innych okien. Po wtargnięciu do mieszkania napotkasz psa Hanka - Sumo. Tu pojawia się decyzja w Schemacie, zależna od tego, czy znasz imię psa (jeśli zapytałeś o niego Hanka w rozdziale Czekając na Hanka).

W domu Hanka

Przeanalizuj Hanka - jest pijany. Podnieś go i zanieś do łazienki. Dialog tu prowadzony nie jest istotny dla relacji, jednak wpływa na Schemat:

 1. Wybierz opcję "pragmatyczny", by odblokować zdystansowaną postawę,
 2. Wybierz opcję "wyrozumiały", by odblokować wyrozumiałą postawę,

Przynieś Hankowi ubranie z sypialni naprzeciwko (dowolny wzór koszuli), potem poczekać aż się przygotuje do wyjścia - ty w tym czasie możesz zbadać jego mieszkanie i dowiedzieć się więcej o detektywie:

 1. W sypialni przy łóżku znajdziesz gazetę,
 2. W salonie znajdziesz psa - pogłaszcz go,
 3. Gramofon powie ci o tym, że Hank lubi jazz,
 4. W kuchni na podłodze leży broń. Podnieś ją i zapytaj o nią Hanka.
 5. W kuchni na stole znajdziesz zdjęcie syna Hanka - istotne dla dalszych dialogów. Po tej czynności Hank wyjdzie z toalety i zakończysz rozdział. Także, jeśli chcesz odnaleźć wszystkie wskazówki, niech ta będzie ostatnia.
1 - Rosyjska ruletka | Connor | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry

Klub Eden to kolejna kluczowa scena w wątku Connora w Detroit: Become Human. Początek zawsze jest taki sam: wejdź do środka i podążaj za Hankiem do jednego z pokojów. Tam zbadaj ofiarę i leżącego na podłodze androida. Podejmij próbę naprawy androida i porozmawiaj z nią. Zależnie od doboru słów, możesz zastosować podejście agresywne lub łagodne (oba przynoszą ten sam skutek, lecz są oddzielnie oznaczone na Schemacie).

Poszukiwanie świadków

Zadanie rozpoczniesz od zbadania miejsca zbrodni - Klub Eden | Connor | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Zadanie rozpoczniesz od zbadania miejsca zbrodni

Teraz rozpocznie się trudniejszy etap: poszukiwanie świadków zajścia. Prowadzi to do kontynuowania wątku fabularnego w tej scenie - niepowodzenie nastąpi, gdy nie odnajdziesz pierwszego świadka lub nie uda ci się odnaleźć androida (masz na to 3 minuty) poprzez wykorzystanie nagrań z oczu innych androidów w klubie. Jeśli nie zdążysz w czasie odnaleźć androida, zadanie zakończy się niepowodzeniem.

Pierwszy android stoi naprzeciwko wyjścia z pokoju (oznaczony numerem 9) - Klub Eden | Connor | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry

Pierwszy android stoi naprzeciwko wyjścia z pokoju (oznaczony numerem 9). Musisz poprosić Hanka o pomoc w dostępie do androida.

 1. Teraz zbadaj dziewczynę tańczącą na rurze przy drzwiach (przed androidem z numerem 7),
 2. Sprawdź dziewczynę na rurze na drugim końcu korytarza - ona także coś widziała,
 3. Wejdź do pokoju z czerwonym światłem. Tam sprawdź androida z numerem 29).
 4. Kolejny android to numer 23 w pokoju o niebieskim podświetleniu,
 5. Ostatni android, który widział podejrzaną to dozorca,
 6. Poszukiwana weszła do pokoju dla obsługi ("Staff only").

Zaplecze i pościg

Zbiegłego defekta znajdziesz między innymi, nieaktywnymi - Klub Eden | Connor | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Zbiegłego defekta znajdziesz między innymi, nieaktywnymi

W pomieszczeniu możesz znaleźć kilka tropów, które wpisują się do Schematu - nie musisz jednak tego robić. Kontynuacja wątku nastąpi po odnalezieniu poszukiwanej - ukrywa się między innymi androidami.

Zakończenia

Najważniejsza scena, to dokończenie pościgu i decyzja o zabiciu / oszczędzeniu androida - Klub Eden | Connor | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Najważniejsza scena, to dokończenie pościgu i decyzja o zabiciu / oszczędzeniu androida

Rozdział posiada wiele dostępnych zakończeń:

 1. Nie znalazłeś androida - albo, jeśli poczekasz za długo w klubie bez podejmowania działań śledczych po przeszukaniu pokoju, w którym nastąpiło morderstwo, lub jeśli w wyznaczonym czasie nie znalazłeś, gdzie android mógłby się ukrywać.
 2. Nie odnalazłeś androida na zapleczu - podobnie jak wyżej - jeśli zdecydowałeś się porzucić misję - podejdź do Hanka i powiedz mu, że kończycie poszukiwania, oczywiście nie jest to mile widziane przez detektywa.
 3. Android uciekł po wygranej walce - jeśli nie powiedzie się QTE na zapleczu,
 4. Android złapany, puszczasz ich wolno - rodzaj "dobrego zakończenia", zyskasz duży szacunek Hanka.
 5. Android zabity - jeśli pomyślnie wykonałeś QTE i w ostatniej scenie zastrzeliłeś androida.

Most, to obowiązkowa scena Connora, która zostaje aktywowana niezależnie od wcześniejszych decyzji w Detroit: Become Human. Jest to kolejny z rozdziałów dialogowych. Nie możesz znacznie wpłynąć tu na podejście Hanka do Connora, choć jest to możliwe. Jeśli chcesz pogorszyć relacje, wybieraj opcje: ironia, cynizm, wskazywanie na cechy maszyny. Poprawisz relacje będą uprzejmym i podkreślając cechy ludzkie. Zacznij jednak od zadania "pytania osobistego", w którym możesz zapytać go o próbę samobójczą oraz o jego syna (tylko jeśli widziałeś jego zdjęcie w kuchni na stole, w rozdziale Rosyjska ruletka). Oba wybory nie wpływają na relacje, są dodawane do Schematu. Do Schematu dodawana jest także rozmowa o "rA9". Możesz ją poruszyć tylko, jeśli na miejscach poszukiwań odnalazłeś symbole rA9 (w łazienkach w scenach Gniazdo i Partnerzy).

Zakończenia

Jeśli twoje relacje z Hankiem nie są przyjazne, ostatnie zdania mogą mieć wpływ na to, czy Connor przeżyje, czy nie - Most | Connor | Solucja Detroit Become Human - Detroit Become Human - poradnik do gry
Jeśli twoje relacje z Hankiem nie są przyjazne, ostatnie zdania mogą mieć wpływ na to, czy Connor przeżyje, czy nie

Scena posiada dwa zakończenia. Wbrew pozorom nie zależą one od przebiegu dialogu (chyba, że pogorszyłeś relacje z Hankiem z neutralnych na wrogie, będąc cynicznym). Forma zakończenia nie ma wpływu dla dalszych losów bohaterów, oznaczona zostaje jedynie na Schemacie.

 • Hank strzela do Connora - gdy Hank jest wrogi wobec Connora (Hostile), i przy pytaniu Hanka z wycelowaną do ciebie bronią wybierzesz opcję: "nie" lub "ironia". Prowadzi to do jeszcze większego pogorszenia relacji od kolejnej sceny.
 • Hank odchodzi -w każdym innym przypadku, jeśli wasze relacje są przynajmniej neutralne.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Detroit: Become Human [PS4]

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Detroit: Become Human

zobacz więcej informacji o grze
Detroit: Become Human

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier przygodowych

Przygodowe