poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Fallout 76

Poradnik do Fallout 76 to solucja i praktyczne porady na start. Odpowiemy ci, gdzie znaleźć pancerz wspomagany, opiszemy rozwój postaci (SPECIAL i perki), tryb multiplayer i bronie. Nasz poradnik dedykujemy początkującym.

poradnik, solucja do gry w zawiera 158 stron i 216 ilustracji, rozmiar pliku to 9,3 MB

W stosunku do poprzednich części serii, system perków w Fallout 76 został mocno zmieniony. Perki są zastąpione kartami, czyli profitami zapewniającymi pasywne bonusy dla naszej postaci. Profity wpływają na różne aspekty rozgrywki - obrażenia zadawane w walce, możliwość przenoszenia większej ilości przedmiotów czy umiejętność otwierania zamków.

Jak działają profity?

Aby karta profitu zadziałała, musisz ją przypisać w menu perków. - Jak działają perki i jak je zdobywać w Fallout 76? - Fallout 76 - poradnik do gry
Aby karta profitu zadziałała, musisz ją przypisać w menu perków.

Przy każdej karcie profitu odnajdziesz jej opis - w ten sposób dowiesz się na co dany perk wpływa. Jednak aby otrzymać bonusy perku, musisz najpierw go aktywować. Inaczej mówiąc - musisz przypisać kartę do atrybutu S.P.E.C.J.A.Ł. (czyli Siła, Inteligencja, Szczęście i tak dalej).

Spójrz na powyższy obrazek. Górna część ekranu zawiera karty, które aktualnie są w użyciu (czyli ich właściwości działają na twoją postać), a w dolnej części ekranu znajdują się karty, które obecnie nie są używane. Każdy perk jest z góry oznaczony do jakiego atrybutu należy, więc jeśli chcesz go aktywować, to gra automatycznie przypisze go do odpowiedniego atrybuty S.P.E.C.J.A.Ł..

Są jednak pewne ograniczenia w używaniu perków. Każdy perk posiada swoją wartość liczbową, która jest wypisana w lewym górnym rogu danej karty. Z kolei każdy atrybut S.P.E.C.J.A.Ł. może obsłużyć tylko określoną liczbę profitów, a dokładnie - zsumowana wartość wybranych kart profitów nie może przekroczyć wartości danego atrybutu.

Przykładowo - jeśli twoja postać posiada atrybut Siła na poziomie 3, to do atrybutu Siła możesz przypisać karty perków, których łączna wartość jest mniejsza lub równa 3. Mogą to być np. trzy karty, gdzie każda karta ma wartość 1 lub jedna, potężniejsza karta o wartości 3.

Niektóre karty perków możesz ze sobą łączyć, by uzyskać jedną kartę zapewniającą lepsze bonusy. Łatwo sprawdzić, które karty mogą być ulepszane - wystarczy spojrzeć czy pod opisem karty nie znajduje się więcej niż jedna gwiazdka. Jeżeli widnieją tam dwie gwiazdki, to znaczy, że karta może być ulepszona do maksymalnie drugiego poziomu (jeżeli trzy gwiazdki, to do trzeciego poziomu i tak dalej). Każde ulepszenie karty zwiększa jej wartość, przez co wymaga ona bardziej rozwiniętego atrybutu S.P.E.C.J.A.Ł..

Drugie ograniczenie w używaniu kart profitów to poziom naszej postaci. Niektórych perków można używać dopiero po osiągnięciu wymaganego poziomu postaci. Warto również wiedzieć, że karty perków możesz dowolnie zmieniać w każdym momencie rozgrywki.

Jak zdobywać nowe profity?

Co kilka poziomów postaci otrzymasz pakiet z czterema losowymi kartami perków. - Jak działają perki i jak je zdobywać w Fallout 76? - Fallout 76 - poradnik do gry
Co kilka poziomów postaci otrzymasz pakiet z czterema losowymi kartami perków.

Jak zdobywać nowe perki? Sposób jest jeden - należy rozwijać swoją postać, czyli awansować ją na kolejne poziomy. Po każdym awansie postaci możesz zwiększyć wybrany atrybut S.P.E.C.J.A.Ł. o jeden punkt, a do tego wybrać jedną kartę profitu (należącą do atrybutu, który właśnie zwiększasz).

Oprócz tego, będziesz otrzymywać pakiety z czterema losowymi kartami profitów. Perki z pakietów są całkowicie losowe i mogą należeć do różnych atrybutów S.P.E.C.J.A.Ł.. Kiedy dostaje się wspomniane pakiety? Najpierw na 4, 6, 8 oraz 10 poziomie postaci, a następnie co każde 5 poziomów postaci.

W świecie Fallout 76 nie znajdziemy żadnych postaci niezależnych. Zostały one zastąpione graczami, którzy wcielają się w wykreowanych przez siebie bohaterów - możesz z nimi współpracować, handlować, walczyć lub po prostu nie zwracać na nich uwagi. Nie znaczy to jednak, że z gry zniknęły misje.

W prawej części ekranu odnajdziesz aktualnie wykonywane misje. Jak widać, może być ich sporo. - Czy w Fallout 76 są misje? - Fallout 76 - poradnik do gry
W prawej części ekranu odnajdziesz aktualnie wykonywane misje. Jak widać, może być ich sporo.

W Fallout 76 jak najbardziej można wykonywać zadania - co więcej, ukończenie misji jest bardzo opłacalne, bo otrzymujesz z nich wiele przydatnych przedmiotów w postaci Stimpaków czy uzbrojenia. Zadania otrzymujesz po przesłuchaniu holotaśm, przeczytaniu notatek czy korzystaniu z komputera. Misje aktywują się również po wejściu do niektórych lokacji. Gra dba, abyś ciągle miał do ukończenia jakąś misje, ale jeśli chcesz ich wykonywać jeszcze dodatkowe, to po prostu eksploruj świat i zaglądaj w każde zakamarki.

Wszystkie dostępne wydarzenia są oznaczone na mapie. - Czy w Fallout 76 są misje? - Fallout 76 - poradnik do gry
Wszystkie dostępne wydarzenia są oznaczone na mapie.

Oprócz wykonywania standardowych zadań, możesz jeszcze wziąć udział wydarzeniach. Są one losowo generowane, a dołączyć do nich może każdy pobliski gracz - wystarczy zbliżyć się do miejsca. W wydarzeniach również wykonujesz pewnego rodzaju misje, ale stawiają one na współprace z innymi graczami i polegają głównie na odpieraniu kolejnych fal przeciwników. Oczywiście za pomyślne ukończenie wydarzenia otrzymujesz nagrody - kapsle, amunicje, Stimpaki czy uzbrojenie.

Wszystkie działania w Fallout 76 odbywają się w czasie rzeczywistym. Z tego powodu wiele elementów rozgrywki musiało zostać przebudowane. Nie inaczej jest w przypadku Systemu Wspomagania Celowania Vault-Tec. Jak działa V.A.T.S. w grze Fallout 76? Na to pytanie odpowiada niniejsza strona.

Wygląd V.A.T.S. się nie zmienił, ale spowolnienia czasu już nie zobaczymy. - Jak działa V.A.T.S. w Fallout 76? - Fallout 76 - poradnik do gry
Wygląd V.A.T.S. się nie zmienił, ale spowolnienia czasu już nie zobaczymy.

Uruchomienie trybu V.A.T.S. w Fallout 76 nie spowalnia czasu, a jedynie zmienia sposób atakowania pobliskich przeciwników. Celownik znika, a zamiast namierzania ręcznego otrzymujesz procentową szansę na trafienie - nie musisz sam celować, bo strzały są automatycznie kierowane w stronę przeciwnika.

Udane ataki w trybie V.A.T.S. ładują wskaźnik trafień krytycznych. Jeżeli wskaźnik zostanie całkowicie wypełniony, to możesz skorzystać z wzmocnionego ataku zadającego większe obrażenia. Na szybkość zapełniania wskaźnika trafień krytycznych wpływa atrybut Szczęście. Oczywiście korzystanie z V.A.T.S. wymaga Punktów Akcji, więc nie da się z niego korzystać bez przerwy.

Tryb V.A.T.S. można ulepszyć poprzez wykorzystanie perku o nazwie Skoncentrowany Ostrzał (Concentrated Fire). Dzięki niemu możesz decydować, którą część ciała przeciwnika chcesz zaatakować. W ten sposób możesz uszkodzić wybraną część ciała i sprawić, że wróg będzie osłabiony.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Fallout 76

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Fallout 76

zobacz więcej informacji o grze
Fallout 76

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG