poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Assassin's Creed Odyssey

Poradnik do Assassin's Creed Odyssey to porady i mapy, które pomogą odnaleźć wszystkie sekrety i znajdźki. Nasza solucja umożliwi wykonanie wszystkich zadań głównych i pobocznych, w tym odnalezienie ostrakonów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 997 stron i 1427 ilustracji, rozmiar pliku to 82,3 MB

Na stronie jest opis odblokowania trofeum Legacy Restored gry Assassin's Creed: Odyssey. Osiągnięcie to przyznawane jest za ulepszenie Włóczni Leonidasa do szóstego poziomu (Tier 6). Poniżej znajdziesz informacje kiedy gra pozwala na ulepszanie włóćzni oraz jakie wymagania należy spełnić żeby stało się to możliwe.

1 - Przywrócone dziedzictwo - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Musisz awansować do trzeciego rozdziału w głównym wątku fabularnym gry, w którym odwiedza się wyspę Andros - jest to część głównego zadania Przebudzone wspomnienia (Memories Awoken) - Przywrócone dziedzictwo - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Musisz awansować do trzeciego rozdziału w głównym wątku fabularnym gry, w którym odwiedza się wyspę Andros - jest to część głównego zadania Przebudzone wspomnienia (Memories Awoken). Na wyspie Andros znajduje się pradawna kuźnia Hefajstosa (Ancient Forge of Hephaistos).

W momencie odwiedzenia kuźni po raz pierwszy włócznia Leonidasa zostanie automatycznie awansowana na drugi poziom. Gra odblokuje też quest Upgrade the Spear.

W celu odblokowywania kolejnych ulepszeń Włóczni Leonidasa musisz zdobywać tajemnicze fragmenty (Mysterious Fragment) - Przywrócone dziedzictwo - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W celu odblokowywania kolejnych ulepszeń Włóczni Leonidasa musisz zdobywać tajemnicze fragmenty (Mysterious Fragment). Są to unikalne artefakty pozostawiane przez pokonywanych czcicieli Kosmosa. Każdy zabity kultysta pozostawia po sobie jeden fragment.

Po zebraniu kilku tajemniczych fragmentów od pokonanych czcicieli Kosmosa powróć do Pradawnej Kuźni żeby umieścić włócznię w monolicie i awansować ją o jeden poziom - Przywrócone dziedzictwo - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po zebraniu kilku tajemniczych fragmentów od pokonanych czcicieli Kosmosa powróć do Pradawnej Kuźni żeby umieścić włócznię w monolicie i awansować ją o jeden poziom. Wymagania do ulepszenia kuźni rosną wraz z każdym kolejnym poziomem.

Więcej informacji na temat kultu znajdziesz w rozdziale Czcicicele Kosmosa w naszym poradniku. W osobnym rozdziale poradnika zamieściliśmy też opisy docierania do poszczególnych członków kultu. Kolekcjonuj tajemnicze fragmenty aż będziesz mógł dostatecznie ulepszyć włócznię.

Rekiny "pilnują" w grze Assassin's Creed: Odyssey dostępu do wielu podwodnych lokacji, np. do ruin czy leżących na dnie wraków statków. Musisz w rezultacie zajmować się ich eliminowaniem. Na stronie zamieściliśmy informacje jak skutecznie zabijać rekiny.

Położenie rekinów możesz ustalić jeszcze przed wejściem do wody pomagając sobie Ikarosem - Jak walczyć z rekinami w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Położenie rekinów możesz ustalić jeszcze przed wejściem do wody pomagając sobie Ikarosem. Latający pomocnik oznaczy rekiny w taki sam sposób jak na suchym lądzie oznacza się przeciwników i dzikie zwierzęta. Poznasz też oczywiście poziom rekinów.

Rekiny możesz atakować zanim jeszcze się zanurzysz - Jak walczyć z rekinami w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Rekiny możesz atakować zanim jeszcze się zanurzysz. Możesz zatrzymać się po tym jak dostatecznie się do nich zbliżysz i zacząć używać łuku (podczas unoszenia się na wodzie). Jeśli chcesz jeszcze bardziej zabezpieczyć się to dopłyń do lokacji z rekinami łodzią, dzięki czemu w momencie oddawania strzałów nie będziesz dotykał wody.

Drugi wariant to zaatakowanie rekinów pod wodą - Jak walczyć z rekinami w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Drugi wariant to zaatakowanie rekinów pod wodą. Bohater używa wtedy broni białej do wyprowadzania ataków. Nie przerywaj ich dopóki dany rekin nie zginie. Staraj się nie przeciągać walki żeby nie zabrakło ci powietrza na potrzeby powrotu na powierzchnię.

Najemnicy (Mercenaries) to w grze Assassin's Creed: Odyssey łowcy nagród, którzy zaczynają polować na bohatera po tym jak popełni serię przestępstw. Są oni bardzo irytujący, gdyż przeszkadzają w eksploracji świata oraz w zaliczaniu zadań. Najemnik może nagle pojawić się w okolicy i zwiększyć poziom trudności misji, która w innych okolicznościach byłaby prosta do ukończenia. Na stronie informujemy dlaczego najemnicy polują na bohatera oraz jak powstrzymać kolejne ataki ze strony najemników.

W miarę popełniania przestępstw w grze w prawym dolnym rogu ekranu zapełnia się stopniowo czerwony pasek - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W miarę popełniania przestępstw w grze w prawym dolnym rogu ekranu zapełnia się stopniowo czerwony pasek. Po tym jak pojawi się na nim co najmniej jedna czerwona ikona hełmu (przykład na dołączonym obrazku) za złapanie bohatera wystawiona zostanie nagroda i zacznie polować na niego jeden z najemników. Na czerwonym pasku maksymalnie może pojawić się pięć czerwonych hełmów i oznacza to, że w danym momencie na bohatera może polować maksymalnie pięciu najemników.

Najemnik w momencie przyjęcia zlecenia zaczyna tropić bohatera - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Najemnik w momencie przyjęcia zlecenia zaczyna tropić bohatera. Nie zna on naszego dokładnego położenia, ale pojawia się w tych samych lokacjach i przeszukuje je. Możesz to bardzo skomplikować grę gdy np. badasz wrogi fort czy staczasz walki w ramach questów. Najemnik może wtedy "dołączyć" do innych wrogów i odniesienie zwycięstwa będzie bardzo trudne.

Gra ostrzega sygnałem dźwiękowym gdy najemnik jest w odległości kilkudziesięciu metrów od bohatera. Możesz uciec najemnikowi lub pokonać go w bezpośredniej walce. Śmierć najemnika nie załatwia sprawy, bo na bohatera może zostać nasłany kolejny łowca nagród.

1 - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Polowanie na bohatera możesz zatrzymać na trzy sposoby i każda z tych metod powstrzyma najemników od dalszego tropienia sterowanej postaci - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Polowanie na bohatera możesz zatrzymać na trzy sposoby i każda z tych metod powstrzyma najemników od dalszego tropienia sterowanej postaci.

Pierwszy wariant to przeczekanie aż sytuacja uspokoi się. Musisz w tym przypadku unikać łowców nagród oraz unikać popełniania dalszych przestępstw.

Kolejny wariant to zapłacenie kary. Dokonuje się tego z poziomu mapy świata. Możesz:

  1. Zapłacić jedynie sponsorowi, który wystawił za bohaterem list gończy (przykład na obrazku 1).
  2. Zapłacić od razu wszystkie kary - informacja o ich łącznej wysokości jest po prawej stronie ekranu (przykład na obrazku 2).

Ważna uwaga - Karę możesz zapłacić w dowolnym momencie gry, nawet wtedy gdy najemnik poluje już aktywnie na bohatera i znajduje się w jego otoczeniu. Jest to dobry sposób na "pozbycie się" najemnika jeśli doszło do nagłego spotkania z nim i przeszkadza on bohaterowi w zabezpieczeniu lokacji czy zaliczeniu zadania. Po tym jak zapłacisz karę najemnik nie zniknie od razu z mapy, ale nie będzie już zainteresowany atakowaniem bohatera gdy go zauważy.

Ostatni możliwy wariant to wytropienie i zamordowanie sponsora, który wystawił za bohaterem list gończy - Jak powstrzymać atakujących najemników w Assassins Creed Odyssey? - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Ostatni możliwy wariant to wytropienie i zamordowanie sponsora, który wystawił za bohaterem list gończy. Są oni oznaczani ikoną czerwonej sakiewki i zazwyczaj przebywają w lokacjach wraz z innymi przeciwnikami. Sposób wyeliminowania sponsora jest dowolny. Zabicie tej osoby sprawia, że list gończy traci ważność.

Uwaga - Najemników możesz spotykać w świecie gry także wtedy gdy nie są oni zajęci tropieniem bohatera. Mogą stacjonować np. w mieście czy w forcie. Najlepiej ich wtedy omijać. Wyjątkiem jest sytuacja gdy celowo chcesz zaatakować jednego z nich np. po to żeby zdobyć xp, cenny przedmiot na wyposażeniu najemnika, czy doprowadzić do jego rekrutacji po tym jak go ogłuszysz.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Assassin's Creed Odyssey

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Assassin's Creed Odyssey

zobacz więcej informacji o grze
Assassin's Creed Odyssey

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG