poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik Assassin's Creed Odyssey

Poradnik do Assassin's Creed Odyssey to porady i mapy, które pomogą odnaleźć wszystkie sekrety i znajdźki. Nasza solucja umożliwi wykonanie wszystkich zadań głównych i pobocznych, w tym odnalezienie ostrakonów.

poradnik, solucja do gry w zawiera 997 stron i 1427 ilustracji, rozmiar pliku to 82,3 MB

Na tej stronie naszego poradnika do gry Assassin's Creed Odyssey zapoznasz się z opisem misji "O wizjach i wizjonerach". To zadanie rozpoczniesz jednocześnie z poprzednim - czas odwiedzić słynną Świątynie w Delfach.

Konsultacje z duchem

Udaj się do świątyni - O wizjach i wizjonerach - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Udaj się do świątyni. Spotkasz tam Herodotosa, wielkiego uczonego, który pasjonuje się historią. Wejdź do świątyni, a czeka cię scenka i rozmowa z Pythią. Niezależnie od dialogu, zostaniesz wyproszony z budynku i czeka cię ponowna rozmowa z Herodotosem. Misja zakończy się powodzeniem i zyskasz +2475 XP.

Prawda wyjdzie na jaw

Musisz dostać się do wyroczni i przesłuchać ją na osobności - O wizjach i wizjonerach - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Musisz dostać się do wyroczni i przesłuchać ją na osobności. Musisz dotrzeć do domu Pytii, niedaleko Świętych Ziemi Apollina.

Miejsce jest dość dobrze strzeżone. Możesz spróbować się zakraść do komnat kobiety, lub wyeliminować wrogów i wtedy spokojnie udać się na spotkanie. Pomów z Pytią i wymuś, by podzieliła się informacjami. Następnie udaj się do Herodotosa i powiedz mu o wszystkim. Nagroda: +2475 XP.

Poniższa strona solucji do gry Assassin's Creed Odyssey zawiera opis zadania głównego "Strzeż się węży".

Wąż w trawie

Po wykonaniu poprzednich zadań, w końcu jesteś w stanie zlokalizować miejsce pobytu Elpenora - Strzeż się węży - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Po wykonaniu poprzednich zadań, w końcu jesteś w stanie zlokalizować miejsce pobytu Elpenora. Znajdziesz go w Warowni Farsalos. Jak łatwo się domyślić, miejsce jest naprawdę dobrze strzeżone. W środku znajdziesz mnóstwo żołnierzy, więc warto atakować z ukrycia i pozostać niewykrytym.

W końcu dotrzesz do swojego celu - niestety, okaże się, że to podstawiony człowiek - Strzeż się węży - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W końcu dotrzesz do swojego celu - niestety, okaże się, że to podstawiony człowiek. Przy zwłokach znajdziesz list, który zdradzi prawdziwe położenie Elpenora.

Musisz udać się do Doliny Węża i udać się do jaskini - Strzeż się węży - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Musisz udać się do Doliny Węża i udać się do jaskini.

Mężczyzna będzie cię oczekiwał i rzuci się do walki. Elpenor jest całkiem niezłym wojownikiem, więc zachowaj czujność. Najlepiej atakować go z pomocą strzałów w głowę i trzymać dystans. Porozmawiaj z konającym mężczyzną, a misja dobiegnie do końca i otrzymasz +4125 XP.

Legowisko węża

Porozmawiaj z Herodotosem o Kulcie Kosmosa - Strzeż się węży - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Porozmawiaj z Herodotosem o Kulcie Kosmosa. Następnie zejdź na dół w przebraniu kultysty. Twoim zadaniem jest porozmawiać z kultystami i zebrać poszlaki o skali ich działalności. Czeka cię tutaj kilka pomniejszych decyzji typu: czy ukarać jednego z kultystów, czy oddać swoją krew w ofierze - nie wpływają one jednak w żaden sposób na przebieg wydarzeń. Niektóre dowody znajdziesz natomiast w odrębnych częściach jaskini, gdy przejdziesz po wodzie.

W końcu zjawi się Dejmos, który jest nikim innym jak bratem/siostrą głównej postaci - Strzeż się węży - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

W końcu zjawi się Dejmos, który jest nikim innym jak bratem/siostrą głównej postaci. Wybraniec spróbuje wykryć szpiega. Po scenckach, porozmawiaj na zewnątrz z Herodotosem o całym zajściu, a misja zakończy się. Zdobędziesz +4625 XP. Oblokujesz również nową mechanikę gry - możesz tropić i eliminować poszczególnych członków Kultu Kosmosa. Zostało to omówione na osobnych stronach tej solucji.

Poniższy rozdział poradnika do gry Assassin's Creed Odyssey zawiera opis zadania "Stary wróg, nowy sojusznik".

Przebudzone wspomnienia

Po odwiedzeniu siedziby Kultu Kamosa, udaj się na rozmowę z Herodotosem. Musisz odwiedzić region Malis i udać się do Termopili. Czeka cię krótka cutscenka, w której zobaczysz Leonidasa na polu bitwy. Pomów później z uczonym, a zdecydujcie, że musimy ruszyć na wyspę Andros.

Udaj się na statek i płyń na wyspę - Stary wróg, nowy sojusznik - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Udaj się na statek i płyń na wyspę. Na miejscu czeka na ciebie kolejna scenka. Udaj się do tajemniczej bramy i wejdź do środka. Dotrzyj do wnęki na włócznie i umieść w środku włócznię Leonidasa. Wrócisz teraz do współczesności - jeśli chcesz, możesz zrobić sobie przerwę od Antycznej Grecji i np. sprawdzić maile, lub poszukać easter eggów w pokojach.

Gdy będziesz gotowy, wracaj do głównej postaci i wydarzeń w Grecji - Stary wróg, nowy sojusznik - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Gdy będziesz gotowy, wracaj do głównej postaci i wydarzeń w Grecji. Dowiesz się, że twoja włócznia została ulepszona, co przełoży się na rozwój umiejętności i odblokowanie nowych zdolności.

Od tej pory możesz ciągle ulepszać włócznie - potrzebne do tego są odłamki, które znajdziesz przy zwłokach wyznawców Kosmosa.

Wyjdź na zewnątrz, a spotkasz Dejmosa - Stary wróg, nowy sojusznik - Solucja gry Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Wyjdź na zewnątrz, a spotkasz Dejmosa. Czeka cię rozmowa z postacią i jednocześnie przed tobą kolejny ważny wybór. Wszystko sprowadza się do sposobu poprowadzenia rozmowy - jeśli będziesz niemiły i na końcu zaatakujesz Dejmosa, to w przyszłości będzie on bardziej oschły i osłabisz relacje z nim. Jeśli natomiast wybierzesz opcję, że wciąż postrzegasz go jako swojego brata, to w przyszłości będziesz mógł łatwiej z nim nawiązać lepsze relacje i przekonać go, że działania kultu to szaleństwo.

Po rozmowie, wracaj na łódź i pomów z Herodotosem. Misja i cały rozdział zakończą się. Nagroda: +6750 XP.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
Assassin's Creed Odyssey

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

Assassin's Creed Odyssey

zobacz więcej informacji o grze
Assassin's Creed Odyssey

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier RPG

Gry RPG