poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik FIFA 19

Poradnik do FIFA 19 to kompleksowe porady, które nauczą się strzelać piękne bramki. Atak, obrona, podania, drybling - tutaj dowiesz się, jak strzelać gole. Najlepsi piłkarze i najlepsi bramkarze oraz porady FUT pomogą ci skompletować drużynę.

poradnik, solucja do gry w zawiera 128 stron i 458 ilustracji, rozmiar pliku to 4,8 MB

Skuteczna gra w ataku pozwala na zdobywanie bramek, a tym samym wygrywanie meczów. Odpowiednie przygotowanie akcji i jej sfinalizowanie jest kluczem do sukcesu w grze FIFA 19. W niniejszym rozdziale znajdziesz wiele informacji dotyczących konstruowania akcji ofensywnych.

Wyprowadzanie ataku pozycyjnego i kontry

Gdy uda Ci się przejąć piłkę przychodzi moment na wyprowadzenie ataku. Proces ten można podzielić na kilka etapów, które kończą się polu bramkowym przeciwnika i oddaniem strzału na bramkę. Wśród etapów wyprowadzania ataku można wyróżnić m.in.

Walka o piłkę w środku pola

Kontrolowanie środka pola jest niezwykle istotną sprawą w grze FIFA 19 ponieważ jest to strategiczny punkt boiska - Atak i kontra w FIFA 19 - FIFA 19 - poradnik do gry

Kontrolowanie środka pola jest niezwykle istotną sprawą w grze FIFA 19 ponieważ jest to strategiczny punkt boiska. Zawsze warto walczyć o piłkę wybitą przez bramkarza i zbić ją głową w kierunku własnych zawodników, aby mieć szansę na wyprowadzenie szybkiej kontry lub spokojnego rozegrania ataku pozycyjnego.

Przygotowanie ataku pozycyjnego

Przygotowanie dobrego i skutecznego ataku pozycyjnego wymaga wiele cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu dużej ilości podań - Atak i kontra w FIFA 19 - FIFA 19 - poradnik do gry

Przygotowanie dobrego i skutecznego ataku pozycyjnego wymaga wiele cierpliwości i dokładności przy wykonywaniu dużej ilości podań. Przeprowadzenie ataku pozycyjnego wymaga wykonania nawet kilkudziesięciu podań, aby rozerwać nieco defensywę przeciwnika i znaleźć lukę pozwalającą na rozwinięcie akcji. W trakcie przeprowadzania ataku pozycyjnego warto wykorzystywać kombinacje wszystkich zagrań, które pozwolą na wyrwanie obrońców z linii defensywnej przeciwnika. Przykładowo, połącz grę z klepki z wysunięciem piłki na czystą pozycję. Taka gra stwarza niesamowite tempo rozgrywki i nie pozwala przeciwnikowi na skonstruowanie poprawnej defensywy.

Gra z klepki

Gra z klepki to niezwykle skuteczny sposób na rozbicie defensywy przeciwnika poprzez wykonywanie szybkich i krótkich podań na małej przestrzeni. Takie rozgrywanie piłki skutkuje przyciągnięciem większej ilości zawodników przeciwnika, którzy muszą zaangażować się w odbiór futbolówki, a to z kolei otwiera szansę Twojemu zawodnikowi na wyrwanie się spod krycia i odebrania podania prostopadłego na wolne pole.

Kontra

Przy wyprowadzaniu kontry należy brać pod uwagę wiele czynników, jak np. precyzja i szybkość rozgrywania piłki, błąd w próbie przejęcia piłki przez przeciwnika, nieudane lub zbyt krótkie podanie, błąd techniczny itd. Zdecydowana większość akcji kontrujących przeprowadzana jest skrzydłami boiska, gdzie masz do dyspozycji szybkich zawodników zdolnych do przejęcia daleko wysuniętej piłki. Takie rozegranie piłki skutkuje często dośrodkowaniem w pole karne i stworzeniem groźnej sytuacji podbramkowej. Drugim sposobem wyprowadzenia kontry jest rozegranie piłki środkiem boiska poprzez wyprowadzenie jednego długiego podania prostopadłego na wbiegającego zawodnika, który będzie mieć szansę na wykończenie akcji sam-na-sam z bramkarzem.

Skuteczne zakończenie akcji jest finałowym etapem przeprowadzania ataku. To właśnie na tym etapie Gracz ma możliwość stworzenia i wykorzystania groźnej sytuacji podbramkowej. Poniżej opisano kilka sposobów na zakończenie akcji ofensywnej w grze FIFA 19.

Podanie prostopadłe i wyjście na czystą pozycję

Najlepszym sposobem na zakończenie rozgrywanej akcji jest dobre podanie w tempo do wychodzącego zawodnika w taki sposób, aby znalazł się on za plecami obrońców - Zakończenie ataku w FIFA 19 - FIFA 19 - poradnik do gry

Najlepszym sposobem na zakończenie rozgrywanej akcji jest dobre podanie w tempo do wychodzącego zawodnika w taki sposób, aby znalazł się on za plecami obrońców. Dzięki takiemu zagraniu, w bardzo prosty sposób otwierasz sobie drogę do bramki i stwarzasz sytuację sam-na-sam z bramkarzem. Pamiętaj, aby podanie wykonać w momencie, gdy zawodnik atakujący znajduje się tuż przed lub w linii z ostatnimi obrońcami, aby nie został złapany na pozycji spalonej.

Dośrodkowanie z boku boiska

Dośrodkowanie z boku boiska to najczęstsze, a zarazem niezwykle groźne zagranie, które może zakończyć się strzałem na bramkę - Zakończenie ataku w FIFA 19 - FIFA 19 - poradnik do gry

Dośrodkowanie z boku boiska to najczęstsze, a zarazem niezwykle groźne zagranie, które może zakończyć się strzałem na bramkę. Nawet jeśli nie uda Ci się oddać celnego strzału możesz liczyć na to, że piłka zostanie wybita na rzut rożny lub spadnie pod nogi któregoś z Twoich piłkarzy co stworzy kolejną szansę na zdobycie bramki. Co więcej, stworzenie zamieszania w polu karnym może skutkować wbiciem bramki samobójczej lub sprowokować przeciwnika do faulu w procesie którego zyskasz rzut karny.

Wywalczenie rzutu rożnego lub rzutu z autu

Jeśli znajdziesz się w sytuacji w której Twój zawodnik został zapędzony do rogu boiska i nie ma możliwości wykonania jakiejkolwiek akcji, możesz spróbować odbić futbolówkę od jego nóg w taki sposób, aby zdobyć rzut rożny lub wyrzut z autu. Dzięki takiemu zagraniu nie stracisz piłki i zyskasz dodatkowe możliwości rozegrania akcji.

Sam-na-sam z bramkarzem

W sytuacji sam-na-sam z bramkarzem najlepiej jest przerzucić futbolówkę na lepszą nogę zawodnika i oddać strzał finezyjny lub cięty strzał po ziemi. Jeśli bramkarz szarżuje na Twojego zawodnika możesz pokusić się o wykonaniu lobu. Najlepszym momentem na strzał jest chwila, gdy bramkarz znajduje się w połowie drogi pomiędzy bramką, a Twoim zawodnikiem. W takiej sytuacji nie będzie w stanie obronić praktycznie żadnego strzału. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji nie używać sprintu, aby mieć maksymalną kontrolę nad piłką.

Strzały po przekątnej

Znalezienie odpowiedniego kąta do strzału jest niezbędne do zdobycia gola w grze FIFA 19. W zależności od sytuacji i ustawienia bramkarza będziesz zmuszony poszukać odpowiedniego kąta, który da Ci maksymalną szansę na zdobycie bramki. Przy wykonywaniu strzałów po przekątnej warto wykorzystywać niskie, cięte strzały, które sprawiają najwięcej problemów przy obronie.

Dobra gra w obronie to coś, co wyróżnia zawodników w trakcie meczu. Gdy piłka jest w grze to właśnie na obrońcach spoczywa ciężar utrzymania dogodnego wyniku spotkania. Jedno nieuważne zagranie, jedno zbyt krótkie podanie lub nieudana próba dryblingu może być katastrofalne w skutkach. Dlatego też w grze FIFA 19 dobra obrona to podstawa. Niniejszy rozdział zawiera wszelkie istotne informacje, które pozwolą Graczowi na polepszenie własnej defensywy w grze FIFA 19.

Podstawy gry defensywnej

Co ciekawe, podstawą dobrej gry defensywnej jest pozostawienie obrońców samym sobie i pozwolenie im na wykonywanie swojej pracy przez sporą część meczu. Jeśli dojdzie do groźnej kontry ze strony przeciwnika należy przejąć nad nimi kontrolę. Dobre efekty daje też próba odbioru piłki pomocnikami.

Zmiana zawodnika

Gdy akcja przenosi się coraz głębiej na Twoją stronę boiska musisz odpowiednio reagować i zmieniać zawodników w taki sposób, aby za każdym razem kontrolować piłkarza znajdującego się jak najbliżej piłki. Użycie przycisku odpowiedzialnego za zmianę zawodnika nie zawsze przynosi zadowalające rezultaty więc w większości przypadków lepiej użyć prawego analogu do określenia zmiany zawodnika.

Odbiór piłki

Zwykły odbiór piłki to w wielu przypadkach najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na odzyskanie futbolówki bez konieczności narażania się na niepotrzebne ryzyko, jak w przypadku wykonywania wślizgu - Obrona w FIFA 19 - FIFA 19 - poradnik do gry

Zwykły odbiór piłki to w wielu przypadkach najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na odzyskanie futbolówki bez konieczności narażania się na niepotrzebne ryzyko, jak w przypadku wykonywania wślizgu. Zwykły odbiór piłki jest najskuteczniejszy w momencie, gdy przeciwnik kieruje się bezpośrednio na Twojego zawodnika lub próbujesz odebrać piłkę z boku. Aby wykonać to zagranie należy nacisnąć przycisk odpowiedzialny za odbiór piłki.

Wślizg

Wślizg to zdecydowanie najbardziej ryzykowna próba odbioru piłki, która w wielu przypadkach może skończyć się upomnieniem, żółtą karta, a w skrajnych przypadkach nawet czerwona kartką i wykluczeniem zawodnika z meczu - Obrona w FIFA 19 - FIFA 19 - poradnik do gry

Wślizg to zdecydowanie najbardziej ryzykowna próba odbioru piłki, która w wielu przypadkach może skończyć się upomnieniem, żółtą karta, a w skrajnych przypadkach nawet czerwona kartką i wykluczeniem zawodnika z meczu. Przed wykonaniem wślizgu musisz upewnić się, że obrałeś odpowiedni kąt ataku na piłkę i nie sfaulujesz przy tym przeciwnika. Wślizg musi zostać wykonany w tempo, aby nie minąć się z atakującym zawodnikiem. Chcąc wykonać wślizg należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za to zagranie.

Wybicie piłki z pola karnego

Jeśli przeciwnicy stworzyli groźną sytuację w Twoim polu karnym i nie ma czasu na wyprowadzenie składnej akcji po przejęciu piłki, najlepszym sposobem będzie jej wybicie i oddalenie zagrożenia od bramki. Chcąc skutecznie wybić piłkę z pola karnego należy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za strzał lub dośrodkowanie. Pamiętaj, aby nie wybić piłki zbyt blisko pola karnego ponieważ przeciwnik może wykorzystać taką sytuację do oddania bardzo mocnego i groźnego strzału na bramkę.

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
FIFA 19

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

FIFA 19

zobacz więcej informacji o grze
FIFA 19

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe