poradniki i solucje do gier
poradniki i solucje do gierod A do Zpomoc i reklamacjeregulamin usługi

Poradnik The Crew 2

Poradnik do Crew 2 to porady, które zaprowadzą cię wprost na linię mety. Poznasz tu wszystkie pojazdy, samochody, motorówki czy samoloty. Dowiesz się, jak zdobyć pojazdy za darmo, a także jak zbierać loot, ulepszać wehikuły czy odblokować tory.

poradnik, solucja do gry w zawiera 229 stron i 279 ilustracji, rozmiar pliku to 13,2 MB

Na stronie jest zestawienie wszystkich osiągnięć dostępnych w grze The Crew 2. W wersjach na PC (Steam) oraz na Xboksa One do zdobycia są 34 osiągnięcia, wersja na PS4 oferuje z kolei możliwość odblokowania 35 trofeów (jedno z nich to platyna). Do opisów osiągnięć dodaliśmy komentarz jak najłatwiej je odblokować. Trudniejsze trofea dokładniej omówione zostały na kolejnych stronach tego rozdziału.

Ogóne informacje na temat zdobywania trofeów w The Crew 2

Orientacyjny poziom trudności trofeów - 3/10 - The Crew 2 posiada nieporównywalnie prostsze trofea od tych z pierwszej części serii. Na łatwą "platynę" składa się szereg czynników. Warto przede wszystkim zauważyć, że żadne z trofeów nie wymaga wykazania się ogromnymi umiejętnościami w prowadzeniu pojazdów. Poziom trudności przeciwników zawsze dostosowuje się do poziomu gracza i nawet jeśli rozbijemy się w trakcie wyścigu, to inni kierownicy zazwyczaj na tyle zwolnią, że można ich ponownie dogonić i powalczyć o końcowe zwycięstwo. Sporym ułatwieniem jest też to, że w The Crew 2 tylko dwa osiągnięcia wymuszają współpracę z innymi graczami. Są one ponadto banalnie proste i można je odblokować dosłownie w kilka minut. Tak na dobrą sprawę problematyczne są jedynie trofea Furia maksymalna i Epickie zwycięstwo, które dotyczą pozyskania najlepszych części dla jakiegoś pojazdu. Musisz tu liczyć na łut szczęścia i sporo grindować po to żeby ze skrzyń z łupem "wyskakiwały" coraz lepsze części.

Orientacyjna ilość czasu na ukończenie gry w 100% - Co najmniej 24 godziny, a to dlatego, że trofeum Halo, tu rzeczywistość wymaga spędzenia pełnej doby z grą (czas jest na szczęście sumowany, nie musi to być pojedyncza sesja). W naszym przypadku na odblokowanie platynowego trofeum potrzebowaliśmy około 25-26 godzin. Granie z poradnikiem do trofeów i wczesne zainteresowanie się trofeami na temat zdobywania najlepszych części może znacząco zmniejszyć ilość czasu potrzebnego na zdobycie platyny.

Liczba trofeów - 35 - Do zdobycia jest 16 brązowych trofeów, 15 srebrnych trofeów, 3 złote trofea i 1 platynowe trofeum (tylko wersja na PS4)

Trofea offline - 0

Trofea online - 35 - 32 trofea możesz odblokować grając w pojedynkę, ale The Crew 2 do poprawnego działania wymusza stałe połączenie z serwerami gry.

Czy poziom trudności wpływa na zdobywanie trofeów? - Poza jednym wyjątkiem - nie. Mowa tu o trofeum Wyboista droga do piekła, które wymusza ukończenie dowolnych zawodów na wysokim poziomie trudności. Wszystkie pozostałe wyścigi możesz na potrzeby zdobywania osiągnięć zaliczać na domyślnym normalnym poziomie trudności.

Minimalna wymagana liczba przejść gry - Jedno. W The Crew 2 wszystkie postepy są na bieżąco zapisywane i nie musisz obawiać się, że zablokujesz sobie możliwość zdobycia któregoś z trofeów.

Graj jak dyrektor artystyczny (Act Like an Art Director)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zrobić zdjęcie poza zadaniem fotograficznym.

Komentarz: Trofeum to ma banalne założenie. Uruchom w dowolnym momencie gry tryb fotograficzny (Photo Mode) i zrób dowolne zdjęcie - domyślnie tryb ten aktywowany jest lewym kierunkiem na krzyżaku pada. Ważne jest tylko to żeby nie mieć w międzyczasie aktywnego żadnego zadania fotograficznego (Photo Op).

Graj jak projektant (Act Like a Game Designer)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz potwórzyć te same zawody co najmniej 3 razy pod rząd.

Komentarz: To proste osiągnięcie. Wybierz dowolne zawody, najlepiej jakieś początkowe, które powinny być nieco krótsze. Po tym jak dojedziesz do mety i wyświetli się okno podsumowania (powyższy obrazek) przytrzymaj przycisk powtórzenia zawodów. Musisz powtórzyć je trzy razy, a więc zaliczyć je w sumie cztery razy.

Graj jak scenarzysta (Act Like a Narrative Designer)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz odblokować wszystkie elementy i obejrzeć pełną nagrodę fabularną.

Komentarz: Kolejne filmy odblokowywane są w miarę postępów w karierze i pojawiają się w zakładce Narrative w menu pauzy (powyższy obrazek). Nie musisz odblokować wszystkich filmów z tego menu. Wystarczy odkryć siedem filmów z dowolnej spośród czterech głównych kategorii - Street Racing, Offroad, Freestyle lub Pro Racing (w przykładzie z naszego obrazka odblokowaliśmy filmy Street Racing). Kolejne filmy odblokowywane są dzięki zaliczaniu zawodów powiązanych z daną kategorią. W przypadku kategorii Street Racing z naszego przykładu mowa tu więc o zawodach Street Race, Drift, Drag Race i Hypercar.

Po tym jak gra odblokuje ostatni ósmy film (oznaczenie All) wybierz go i obejrzyj bez przerywania (jest to kompilacja wcześniejszych siedmiu filmów). Niedługo po zakończeniu wyświetlania filmu powinieneś otrzymać osiągnięcie.

Bożyszcze tłumów (Are You a God? Say Yes)

Rodzaj trofeum: złote - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć 50 poziom Ikony.

Komentarz: Musisz najpierw odblokować status Ikony (trofeum Człowiek, mit, legenda) i następnie kontynuować gromadzenie fanów. Po otwarciu menu Linia czasu (Timeline) możesz zawsze sprawdzić ile fanów potrzebujesz do awansu na kolejny poziom Ikony.

Zajrzyj na stronę Jak łatwo zdobywać fanów (xp), części i bucksy? - poradnik do grindowania w naszym poradniku. Zawiera ona podpowiedzi jak szybciej awansować w grze (i przy okazji jak zdobywać więcej bucksów i części).

Sami swoi (BFF)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz przejechać jednorazowo 50 kilometrów, będąc w ekipie.

Komentarz: Zatrzymaj grę i przejdź do zakładki Lista (Roster). Możesz zaprosić do wspólnej gry znajomych lub "wylosowane" przez grę osoby z tej samej sesji. Wybierz jakiegoś gracza i zdecyduj się na wysłanie zaproszenia (przykład na obrazku). Po tym jak co najmniej jedna osoba pozytywnie odpowie na Twoje zaproszenie możesz rozpocząć starania o odblokowanie tego osiągnięcia. Możesz podróżować swobodnie po świecie gry (najlepiej samolotem żeby najszybciej "nabijały się" kolejne kilometry) lub wziąć udział z zaproszonymi osobami w jakichś zawodach. Pozwoli ci to równolegle odblokować trofeum Dusza towarzystwa.

Ważna uwaga - Dystans 50 kilometrów musi zostać pokonany w obrębie pojedynczej sesji. Osiągnięcia nie zdobędziesz jeśli w jakimś momencie ekipa "rozpadnie się", tzn. jeśli nawet na krótką chwilę powrócisz do grania w pojedynkę.

Serialowy maraton (Binge Watching)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć cały sezon Live Xtrem Series.

Komentarz: Live Xtrem Series to specjalne zawody pokazowe, w których w trakcie ścigania się przełączany jesteś w określonych momentach na inne pojazdy (np. z auta terenowego na łódź). Pierwszy odcinek tych zawodów zaliczasz tuż po uruchomieniu gry. Kolejne cztery odcinki odblokowywane są w miarę postępów w karierze. Piąty odcinek staje się dostępny po uzyskaniu statusu Ikony. Oprócz tego do zaliczenia jest na koniec Wielki Finał (trofeum I to by było na tyle!).

Rozglądaj się na mapie świata za ikonami zawodów podobnymi do tej z powyższego obrazka. Uwaga - W celu zaliczenia kolejnych odcinków (za wyjątkiem tego wprowadzającego do gry) musisz je wygrać. Nie wystarczy dojechać do mety w czołowej trójce.

Od wybrzeża do wybrzeża (Coast to Coast)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć zawody Nowy Jork - Hypercar.

Komentarz: Dokładny opis odblokowania tego osiągnięcia znajduje się na osobnej stronie naszego poradnika.

Bystrzak (Creative Thinker)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Sofię, królową Freestyle'u.

Komentarz: Freestyle to jedna z czterech głównych kategorii zawodów w grze The Crew 2. W jej skład wchodzą dyscypliny Aerobatics, Jetsprint i Monster Truck. Musisz wygrywać kolejne zawody w obrębie tej kategorii aż możliwe będzie przystąpienie do pojedynku z Sofią. Należy wygrać to starcie.

Podwojenie stawki (Double Down)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Tuckera Morgana, mistrza Offroadu.

Komentarz: Offroad to jedna z czterech głównych kategorii zawodów w grze The Crew 2. W jej skład wchodzą dyscypliny Rally Raid, Motocross i Rally Cross. Musisz wygrywać kolejne zawody w obrębie tej kategorii aż możliwe będzie przystąpienie do pojedynku z Tuckerem. Należy wygrać to starcie.

Graj jak tester (Drift Like a Tester)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz uzyskać co najmniej 100000 punktów w zawodach Drift.

Komentarz: Dokładny opis odblokowania tego osiągnięcia znajduje się na osobnej stronie naszego poradnika.

Swobodny jeździec (Easy Rider)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć 500 fanów podczas jednej sekwencji akrobatycznej w trybie dowolnej jazdy.

Komentarz: Dokładny opis odblokowania tego osiągnięcia znajduje się na osobnej stronie naszego poradnika.

Epickie zwycięstwo (Epic Win)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ulepszyć swój pojazd, używając wyłącznie epickich części.

Komentarz: Nowe części zdobywa się ze skrzynek z łupem (lootem), które pojawiają się na ziemi po ukończeniu niektórych zawodów czy wyzwań. Kontynuuj kolekcjonowanie części aż będziesz mógł zapełnić wszystkie sloty ich epickimi odmianami (oznaczane są różowym kolorem w grze).Zajrzyj na stronę Jak łatwo zdobywać fanów (xp), części i bucksy? - poradnik do grindowania w naszym poradniku. Zawiera ona podpowiedzi jak szybciej odblokowywać nowe części (i przy okazji jak pozyskiwać więcej fanów i bucksów).

Pierwszy autograf (First Autograph)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Popularny.

Komentarz: Nie jest to skomplikowane trofeum. Zajmuj się zaliczaniem dowolnych zawodów i wyzwań, dzięki czemu będziesz gromadził stopniowo fanów. Na poziom Popularny awansuje się ze "startowego" poziomu Żółtodziób.

Łowca duchów 2 (Ghost Bustin 2)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz pokonać ducha rywala lub znajomego.

Komentarz: Trofeum to powinno bez specjalnego udziału z Twojej strony odblokować się w trakcie przechodzenia gry. Do pokonania ducha (tj. rezultatu osiągniętego przez znajomego lub innego gracza) może dojść np. po zaliczeniu jednego z wyzwań. W naszym przypadku osiągnięcie odblokowanie zostało po pobiciu rekordu znajomego w jednej z początkowych prób prędkości.

Wyboista droga do piekła (Hard Way to Hell)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć zawody na poziomie trudnym.

Komentarz: Po ukończeniu dowolnych zawodów na normalnym poziomie trudności (Normal) możesz przystąpić do nich na trudnym poziomie (Hard). Musisz po podświetleniu wyścigu na mapie świata wcisnąć przycisk odpowiedzialny za zmianę poziomu trudności. Trudny poziom zwiększa znacząco rekomendację dla poziomu wyczynowości startujących w zawodach pojazdów. Oznacza to po prostu, że przeciwnicy dysponują wtedy znacznie szybszymi pojazdami. W przykładzie z powyższego obrazka rekomendowany poziom wyczynowości dla trudnych zawodów TC to 290 punktów, z kolei na normalnym poziomie było to zaledwie 190 punktów.

ZANIM zdecydujesz się na rozegranie trudnej próby musisz dostatecznie ulepszyć własny pojazd dzięki instalowaniu modyfikacji z odnajdywanego łupu lub przesiąść się na wyraźnie szybszy pojazd z tej samej grupy. Dopiero wtedy podejmij wyzwanie.

Cenna uwaga: Jeśli nie odblokowałeś jeszcze osiągnięcia Graj jak tester (zdobycie 100000 punktów w zawodach driftowych) to przejdź do jego opisu w naszym poradniku. Podczas zaliczania zawodów Airport Terminal D Drift na wysokim poziomie trudności możesz równocześnie zdobyć oba osiągnięcia. Wymagania dla wysokiego poziomu w tych zawodach to 107000 punktów, a więc są tylko minimalne większe od założeń trofeum Graj jak tester.

Dodatkowa uwaga - W przypadku zawodów, w których nie ścigasz się z nikim innym (np. powietrzne akrobacje), możesz zostać poproszony o zdobycie znacznie większej ilości punktów. Także w tych przypadkach rekomendowane jest dysponowanie zmodyfikowanym pojazdem lub zakupienie znacznie lepszego.

Muszę cię złamać (I Must Brake You)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz pobić wyróżnienie znajomego (najlepszy wynik).

Komentarz: Dokładny opis odblokowania tego osiągnięcia znajduje się na osobnej stronie naszego poradnika.

Wszechstronny (Jack of All Trades)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć jedne zawody w każdej dyscyplinie.

Komentarz: Główne dyscypliny w The Crew 2 to:

 1. SR - Street Race (wyścigi uliczne)
 2. DF - Drift (popisy driftowe)
 3. DR - Drag Race (wyścigi w linii prostej)
 4. HC - Hypercar (wyścigi z udziałem najmocniejszych samochodów)
 5. RR - Rally Raid (wyścigi maszynami terenowymi i rajdowymi)
 6. RX - Rally Cross (zawody rallycrossowe)
 7. MX - Motocross (wyścigi motocyklami enduro)
 8. AB - Aerobatics (akrobacje w powietrzu)
 9. JS - Jetsprint (zawody z użyciem łodzi)
 10. MT - Monster Truck (zawody z udziałem monster trucków)
 11. PB - Power Boat (wyścigi łodziami wyposażonymi w potężne silniki)
 12. TC - Touring Car (ściganie się profesjonalnymi autami wyścigowymi)
 13. AGP - Alpha GP (wyścigi bolidami jednomiejscowymi)
 14. AR - Air Race (wyścigi powietrzne)

Należy zaznaczyć, że nie wszystkie dyscypliny są od razu dostępne. Do odblokowania niektórych musisz awansować na wyższe poziomy popularności dzięki gromadzeniu fanów. Dodatkowo w przypadku niektórych dyscyplin musisz we własnym zakresie sfinansować zakup pierwszego pojazdu.

Skok wiary - i to bez siana (Leap of Faith, No Straw)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz wykonać 100-metrowy skok na motocyklu.

Komentarz: Dokładny opis odblokowania tego osiągnięcia znajduje się na osobnej stronie naszego poradnika.

Mistrz ścieżki (Master of the Line)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Clarence'a Bishopa Trzeciego, dziedzica Pro Racingu.

Komentarz: Pro Racing to jedna z czterech głównych kategorii zawodów w grze The Crew 2. W jej skład wchodzą dyscypliny Powerboat, Air Race, Touring Car i Alpha Grand Prix. Musisz wygrywać kolejne zawody w obrębie tej kategorii aż możliwe będzie przystąpienie do pojedynku z Clarencem. Należy wygrać to starcie.

Furia maksymalna (Max Out Fury Load)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz osiągnąć maksymalny poziom jednego ze swoich pojazdów.

Komentarz: Osiągnięcia tego nie możesz zdobyć na wczesnym stadium gry. Musisz pozyskać komplet części (łupów) pozwalających na całkowite ulepszenie jakiegoś pojazdu.

Wybierz dowolną kategorię wyścigową na potrzeby tego trofeum (my ulepszaliśmy pojazd RedBull RB13 z grupy Alpha GP) i zacznij zajmować się zaliczaniem zawodów lub wyzwań, które gwarantują otrzymywanie skrzynek z łupem. Możesz oczywiście powtarzać ulubione zawody, gra nie będzie ograniczała w nich dostępu do lootboksów. Nowo otrzymywane części niestety pozwalają tylko nieznacznie podwyższyć aktualny poziom wyczynowości. Oznacza to, że musisz spędzić z danym pojazdem nawet kilka godzin żeby stopniowo go ulepszać i osiągnąć docelowo jego maksymalny poziom (jest on różny w zależności od dyscypliny - dla maszyn AGP jest to 340 punktów).

Zajrzyj na stronę Jak łatwo zdobywać fanów (xp), części i bucksy? - poradnik do grindowania w naszym poradniku. Zawiera ona podpowiedzi jak szybciej odblokowywać nowe części (i przy okazji jak pozyskiwać więcej fanów i bucksów).

Pomaluj mój świat (Paint Dont Hurt)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zmienić kolor jednego z pojazdów w swoim domu.

Komentarz: Dom Twojej postaci znajduje się w Miami (ikona domu w południowo-wschodniej część mapy świata). Przenieś się tam, wybierz dowolny spośród posiadanych pojazdów i przystąp do zmiany jego wyglądu (Customize). Wybierz dowolny nowy kolor nadwozia (musisz zapłacić bucksami za malowanie).

Uwaga - Jeśli Twój samochód ma jakieś specjalne malowanie (np. "fabryczne" barwy Red Bulla w aucie buggy z powyższego obrazka) to warto je wcześniej usunąć (zakładka Livery). Dopiero wtedy będziesz widział zmieniające się kolory podczas przeglądania dostępnej palety.

Fotka? Jak nie, to fejk! (Pics or It Didnt Happen)

1 - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry
Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć 40 zadań fotograficznych.

Komentarz: Zadania fotograficzne (Photo Ops) to jedna z dodatkowych aktywności w grze The Crew 2. O możliwości zaliczenia jakiegoś zadania fotograficznego możesz dowiedzieć się w trakcie przemierzania mapy. Alternatywnie możesz z poziomu menu pauzy przeglądać Aktywności dla poszczególnych kategorii (rodzin). W zakładce Album znajdują się zadania fotograficzne do wykonania - przykładową listę pokazuje obrazek 1. Po przystąpieniu do jakiegoś zadania należy wypełnić jego założenia wyświetlane w lewym górnym narożniku ekranu, np. sfotografować się na tle jakiegoś unikalnego obiektu (przykład na obrazku 2).

W grze do ukończenia są w sumie 92 zadania fotograficzne, na potrzeby tego trofeum musisz zrealizować tylko 40 dowolnie przez siebie wybranych. Najlepiej wybierać najprostsze wyzwania, które nie wymuszają wykonania jakiejś skomplikowanej czynności (np. dotarcie motocyklem na szczyt tamy), ścigania się z innymi graczami czy dysponowania unikalnymi maszynami (śmigłowcem i poduszkowcem z nagród za pokonywanie mistrzów). Wskazówki odnośnie zaliczania zadań znajdziesz w rozdziale Zadania fotograficzne w naszym poradniku.

Konferencja prasowa (Press Conference)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Sławny (Famous).

Komentarz: Nie jest to skomplikowane trofeum. Zajmuj się zaliczaniem dowolnych zawodów i wyzwań, dzięki czemu będziesz gromadził stopniowo fanów. Na poziom Sławny awansuje się z poziomu Popularny.

Halo, tu rzeczywistość (Reality Check)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz mieć za sobą 24 godziny gry.

Komentarz: Nie musisz na szczęście mieć włączonej gry przez pełną dobę, gdyż czas spędzony z nią w ramach kolejnych sesji jest sumowany. Zdobycie wszystkich pozostałych trofeów zajmie się prawdopodobnie ponad 24 godziny, tak więc osiągnięcie to powinieneś odblokować bez konieczności przeznaczania dodatkowego czasu na grę. Aktualny czas spędzony z grą możesz sprawdzić w zakładce Pilot w menu pauzy - wybierz u dołu ekranu opcję Statystyki.

Diamentowe felgi (Ride the Jewels)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz przejechać jednorazowo ponad 2 kilometry najdroższym samochodem w grze.

Komentarz: Dokładny opis odblokowania tego osiągnięcia znajduje się na osobnej stronie naszego poradnika.

Wschodząca gwiazda (Rising Star)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Gwiazdy (Star).

Komentarz: Nie jest to skomplikowane trofeum. Zajmuj się zaliczaniem dowolnych zawodów i wyzwań, dzięki czemu będziesz gromadził stopniowo fanów. Na poziom Gwiazda awansuje się z poziomu Sławny.

Mistrz ulicy (Ruler of the Streets)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz pokonać Tio Marqueza, króla Street Racing.

Komentarz: Street Racing to jedna z czterech głównych kategorii zawodów w grze The Crew 2. W jej skład wchodzą dyscypliny Street Race, Drift, Drag Race i Hypercar. Musisz wygrywać kolejne zawody w obrębie tej kategorii aż możliwe będzie przystąpienie do pojedynku z Marquezem. Należy wygrać to starcie.

Dusza towarzystwa (Social Butterfly)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć zawody, będąc w ekipie.

Komentarz: Zatrzymaj grę i przejdź do zakładki Lista (Roster). Możesz zaprosić do wspólnej gry znajomych lub "wylosowane" przez grę osoby z tej samej sesji. Wybierz jakiegoś gracza i zdecyduj się na wysłanie zaproszenia. Po tym jak co najmniej jedna osoba pozytywnie odpowie na Twoje zaproszenie możesz rozpocząć starania o odblokowanie tego osiągnięcia.

Zaproś gracza/graczy z ekipy do rozegrania wspólnie dowolnych zawodów. Mogą to być oczywiście takie zawody, które już wcześniej ukończyłeś w pojedynkę. Trofeum zdobędziesz niedługo po tym jak wyścig dobiegnie końca (nie jest ważne na jakim miejscu go ukończysz).

I to by było na tyle! (Thats a Wrap!)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć Wielki Finał.

Komentarz: Trofeum to związane jest z postępami w głównej części trybu kariery. W celu odblokowania finału musisz pokonać mistrzów czterech głównych kategorii zawodów w grze - Street Racing, Offroad, Pro Racing i Freestyle.

Kolekcjoner (The Collector)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz posiadać 30 różnych pojazdów.

Komentarz: Z odblokowaniem tego trofeum nie powinieneś mieć dużych kłopotów. Jest ono po prostu czasochłonne, gdyż większość pojazdów w grze kosztuje kilkaset tysięcy bucksów i tylko kilka(naście) wybranych możesz otrzymać za darmo w ramach postępów w trybie kariery.

Jeśli zależy ci na szybszym zdobyciu tego osiągnięcia to możesz zdecydować się na zakup szeregu tanich pojazdów, np. tych kosztujących poniżej 50 tysięcy bucksów (np. Cadillac Eldorado Brougham, Jeep Wrangler, Chevrolet Silverado). Pełną listę maszyn znajdziesz w rozdziale Pojazdy w naszym poradniku. W tym samym rozdziale jest też strona Jakie pojazdy mogę otrzymać za darmo?.

Koniec jest blisko (The End is Nigh)

2 - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry
Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz dotrzeć na kraniec świata.

Komentarz: To bardzo proste trofeum, które zakłada dotarcie do dowolnej krawędzi mapy. Na potrzeby odblokowania go możesz przenieść się np. do pokazanego na obrazku 1 wyzwania Ground Jump w północno-zachodnim narożniku mapy.

Po tym jak zostaniesz przeteleportowany wyrusz po bezdrożach na północ. Po wyjechaniu poza mapę zostaniesz przeniesiony z powrotym na jej kraniec i odblokujesz trofeum (obrazek 2).

Człowiek, mit, legenda (The Man, The Myth, The Legend)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wystarczająco dużo fanów, aby osiągnąć poziom Ikony.

Komentarz: Nie jest to skomplikowane trofeum. Zajmuj się zaliczaniem dowolnych zawodów i wyzwań, dzięki czemu będziesz gromadził stopniowo fanów. Na poziom Ikona 1 awansuje się z poziomu Gwiazda (Star). Od tego momentu możesz kontynuować awansowanie na kolejne poziomy Ikony.

Wirtuoz (Virtuoso)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć wszystkie rodzaje testów w każdej rodzinie.

Komentarz: Testy (Skills) to jedna z kategorii wyzwań w grze The Crew 2. Są one odblokowywane na bieżąco w trakcie przechodzenia trybu kariery i przykładowy test prezentuje powyższy obrazek. Różnią się one w zależności od kategorii zawodów i mogą np. dotyczyć ucieczki od miejsca startu czy pokonywania trasy slalomem. Po wyświetleniu mapy świata możesz łatwo filtrować pojawiające się na niej znaczniki i np. zażądać wyświetlenia tylko określonych rodzajów testów. Nie musisz zaliczyć wszystkich testów, tylko po minimum jednym każdego typu.

Witaj w MotorNation! (Welcome to MotorNation!)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w The Crew 2 - The Crew 2 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć pierwszy odcinek Live Xtrem Series.

Komentarz: Trofeum tego nie możesz przegapić. Jest ono automatycznie przyznawane za ukończenie wprowadzenia do gry, tj. zawodów, w których w określonych momentach automatycznie jesteś przełączany pomiędzy samochodem, łodzią i samolotem.

Rządzisz na drodze, kotku (Youre THE Driver, Baby)

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Musisz zdobyć wszystkie pozostałe trofea.

Komentarz: Trofeum to dostępne jest wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 4.

Łup (loot) to bardzo ważny element gry The Crew 2, gdyż możesz dzięki niemu pozyskiwać części potrzebne do ulepszania posiadanych pojazdów. Moment zebrania lootu można niestety przegapić i poniżej podpowiadamy jak rozwiązać ten potencjalny problem.

Skrzynki z łupem domyślnie pojawiają się na ziemi po ukończeniu niektórych wyścigów czy wyzwań - Gdzie znaleźć niezabrane części (skrzynka pocztowa) w The Crew 2? - The Crew 2 - poradnik do gry

Skrzynki z łupem domyślnie pojawiają się na ziemi po ukończeniu niektórych wyścigów czy wyzwań. Najłatwiej jest oczywiście podjechać do nich i je automatycznie zabrać. Możesz jednak ich od razu nie otrzymać jeśli:

 1. Odjedziesz od skrzynek bez "podnoszenia" ich
 2. Po ukończeniu zawodów wyświetli się jakaś cut-scenka lub były to specjalne zawody
 3. Zaliczałeś zawody pożyczonym pojazdem.

We wszystkich przypadkach otrzymasz komunikat identyczny do tego z powyższego obrazka - Loot sent to HQ Mailbox ((łup dostarczony został do skrzynki pocztowej w centrum dowodzenia).

Wywołaj mapę świata i przenieś się do centrum dowodzenia powiązanego z tą samą kategorią zawodów - Gdzie znaleźć niezabrane części (skrzynka pocztowa) w The Crew 2? - The Crew 2 - poradnik do gry

Wywołaj mapę świata i przenieś się do centrum dowodzenia powiązanego z tą samą kategorią zawodów. W naszym przykładzie łup zdobyliśmy po zawodach Touring Car i w związku z tym wymagane jest przeniesienie się do centrum dowodzenia Pro Racing.

Po dotarciu do centrum dowodzenia zlokalizuj kontener ze skrzynkami z łupem - przykładowy jest na obrazku - Gdzie znaleźć niezabrane części (skrzynka pocztowa) w The Crew 2? - The Crew 2 - poradnik do gry

Po dotarciu do centrum dowodzenia zlokalizuj kontener ze skrzynkami z łupem - przykładowy jest na obrazku.

Wejdź w interakcję z kontenerem - Gdzie znaleźć niezabrane części (skrzynka pocztowa) w The Crew 2? - The Crew 2 - poradnik do gry

Wejdź w interakcję z kontenerem. Możesz przenieść porzucone ulepszenia do własnego "inwentarza" lub zdecydować się na ich zniszczenie jeśli uważasz, że są znacznie słabsze od aktualnie posiadanych części.

W grze The Crew 2 łatwo jest o popełnienie jakiegoś błędu, który może uniemożliwić kontynuowanie zawodów lub ukończenie ich z myślą o uzyskaniu dobrego rezultatu. Opcji rozpoczęcia wyścigu od nowa nie odnajdziesz zgodnie z oczekiwaniami w menu pauzy, ale problem ten jest na szczęście łatwy do rozwiązania.

Jeśli zależy ci wyłącznie na zresetowaniu pojazdu to musisz wcisnąć i przytrzymać - Jak zresetować pojazd i jak zrestartować nieudany wyścig w The Crew 2? - The Crew 2 - poradnik do gry

Jeśli zależy ci wyłącznie na zresetowaniu pojazdu to musisz wcisnąć i przytrzymać:

 1. L1+R1 jeśli grasz na PS4
 2. LB+RB jeśli grasz na Xboksie One

Jest to przydatna opcja gdy np. wypadłeś poza trasę lub uderzyłeś o przeszkodę podczas latania samolotem i gra nie dokonała samoczynnie resetu.

Jeśli chcesz zrestartować zawody to musisz wcisnąć - Jak zresetować pojazd i jak zrestartować nieudany wyścig w The Crew 2? - The Crew 2 - poradnik do gry

Jeśli chcesz zrestartować zawody to musisz wcisnąć:

 1. Trójkąt jeśli grasz na PS4
 2. Y jeśli grasz na Xboksie One

Po prawej stronie ekranu wyświetli się małe menu podobne do tego z powyższego obrazka. Musisz podświetlić opcję restartu (Retry) i przytrzymać przycisk interakcji, by potwierdzić tę decyzję (pojedyncze wciśnięcie przycisku jest niewystarczające).

pobierz poradnik

Aby pobrać poradnik do gry
The Crew 2

wyślij SMS o treści GOL na numer 77464

i wpisz poniżej kod, który otrzymasz w zwrotnym SMS.

Koszt poradnika to 8,61 zł

The Crew 2

zobacz więcej informacji o grze
The Crew 2

Wszystkie dostępne tu poradniki są bezpłatnie do pobrania dla posiadaczy abonamentów MayClub.

Poradniki do gier sportowych

Sportowe